Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Trupi - Shëndeti - Mjeksia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Si mund t’i ndalojmë dhimbjet e menstruacioneve
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
☼sunshine
Sat Nov 13 2010, 08:21pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
ka te ngatrrojn Miri rrugen prap )

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
LUPEN
Sun Nov 14 2010, 03:31am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264

edhe thoni qe nuk ju baj dhurata kurr :d


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Sun Nov 14 2010, 07:58am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahahaha ju ju raft zana maj vajza

loviiii maj bukur po i kshillon vajzat hahahahahah

miri e speciali qa dojn ktu????? eh si kan ardh kohnat veq eee sot met than flutori gomari duhet me kqyr sak mas asht tuj fluturu hahahahha

lupen tu rrit nera... spo e tham at tjetren

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Mon Nov 15 2010, 12:52pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
KeJsi ka shkruar:

............

lupen tu rrit nera... spo e tham at tjetren


AMEN-AMEN


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Vaskja
Wed Dec 08 2010, 02:18am
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
hajt maj se mte ndigjume edhe une me kan than se afersit te te 50 vjetet tepo pshtoni prej ktyne dhimjeve te barkut e tepo bini rehat e merrni bonot...lol


Back to top
TOTO-R
Tue May 10 2011, 03:00pm

Registered Member #2326
Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

Posts: 1780
Nuk dita ku me hell ikyt e lexova ner lajme e mu duk interresante.

Përdori helm akrepi, shërohet nga kanceri
27/04/2011 19:10

Më datë 17 mars në “Pasdite në Top Channel” u transmetua historia e jashtëzakonshme e Halit Brahos. 85 vjeçarin e takuam pothuajse 8 muaj pasi kishte dalë nga spitali me një diagnozë terminale.
Asokohe në tentativë të dëshpëruar për të kryer vetëvrasje si pasojë e mospërballimit të dhimbjeve fizike ai kishte përdorur një mjekim popullor i cili mesa duket i kishte shpëtuar rastësisht jetën. Rikthehemi sot në Roskovec dhe për habinë tonë xha Halitin e gjejmë në humor dhe mbi të gjitha shëndet akoma më të mirë se ç’e lamë.

“Shumë mirë jam. Dal gjatë ditës dhe nuk kam pasur asnjë sëmundje. Vetëm duhan pi”, tregon Haliti.

Ndërkohë që nga transmetimi i kronikës sonë nuk kanë kaluar më shumë se 6 javë, duket se rutina e përditshme e familjes Braho është tronditur rrënjësisht. Të paktën kështu na tregon djali i tij, Kastrioti.

“Ka kaluar vetëm një vit dhe në atë shtëpi mund të kenë ardhur rreth 200 raste brenda ditës nga Kosova, nga Serbia dhe nga Shqipëria kanë ardhur shumë. Kërkonin ilaç për të afërmit e tyre që i kanë të sëmurë”, thotë Kastrioti.

Xha Haliti sot ndjehet mrekullisht mirë falë ilaçit me helm akrepi që përdori mbi trupin e tij në rrethana ekstreme, ja si shprehej ai kur e takuam për herë të parë.

“Mora këtë vajin që të vdisja, se unë ose do shërohesha, ose do vdisja. S’kisha çfarë të bëja më”, tha atëherë Haliti.

Të tjera ndodhi kurioze kanë ndodhur ndërkohë. Djali i Halit Brahos e ka dërguar atë nëpër mjek të ndryshëm, përfshi dhe disa nga ata që e përcaktuan si të pashpresë dhe pa kthim gjendjen e të moshuarit.

“Kur i tregova doktorit që isha gjallë ai ngriti duart lartë nga qielli”, shprehet Haliti.

Arsyeja e vërtetë pse ndodhemi sot në Roskovec është kryerja e një skaneri. Do të marrim Halitin e ta sjellim në Tiranë për të konfirmuar pak a shumë gjendjen e tij, edhe pse nuk e dinim se si do e prisnin këtë kërkesë tonën, reagimi nga familja Braho ishte goxha pozitiv.

“E bëj skanerin, pse mos ta bëj”, thotë Haliti.

Akoma me më shumë sportivitet e merr djali i tij.

“Asnjë lloj problemi, nëse janë shpenzimet tuaja nisemi që tani jo në Tiranë, por kudo që të doni ju”, shprehet ai.

Mbërrijmë shpejt në Sanatoriumin e Tiranës. Stafi mjekesor ishte vënë në dispozicion me një shpejtësi të admirueshme ndaj kërkesës sonë kurioze. Gjithashtu në dispozicion ishte skaneri i këtij spitali. Situata tensionohet disi për Halitin dhe djalin e tij pasi ngelet sidoqoftë rreziku për ndonjë surprizë të pakëndshme.

Proçedura zgjat pak, edhe grupi i specialistëve ishte gjithashtu kurioz për rastin. As rezultatet nuk vonojnë të vijnë. Pa dashur të shkelim rregullat e etikës së mjekëve po publikojmë rezultatin e skanerit që përpiloi doktoresha që ndoqi proçedurën. Sipas shpjegimeve, xha Haliti praktikisht nuk ka asgjë vdekjeprurëse, edhe pse e shkuara e tij mjekësore ka lënë gjurmët e veta. Kësaj rradhe vizita në Sanatorium ishte më dashamirëse për Halitin që herën e fundit doli nga ky spital për të mbyllur sytë pranë familjes. Gjatë gjithë rrugës ama Kastrioti, djali i Halitit na kishte mbajtur një sekret të vogël.

“E kemi bërë skanerin edhe tek ‘Nënë Tereza’ dhe skaneri tregoi çdo gjë që kishte babai. Dhe sipas doktorit është bërë një izolim nga brenda dhe çdo gjë është e pastër”, theksoi Kastrioti.

E rikthejmë Halitin në Roskovecin e tij të dashur dhe largohemi me përgjigje të qarta që na sjellin më shumë pyetje. Megjithatë Halit Braho me më shumë se 85 pranvera, mendon për ato që do të vijnë, me shendetin e tij tashmë të hekurt dhe me humorin e një të riu.

  Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

  Back to top
  SuperGirl
  Tue May 10 2011, 03:46pm
  Miss.Felicity!


  Registered Member #514
  Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

  Posts: 36201
  hahahaha toto si m'shkrive. pikerisht iket teme gjete eh  Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
  Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

  Back to top
  TOTO-R
  Tue May 10 2011, 04:39pm

  Registered Member #2326
  Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

  Posts: 1780
  SuperGirl ka shkruar:

  hahahaha toto si m'shkrive. pikerisht iket teme gjete eh
  Shum e dan me qyr maj burnesh edhe ti, edhe iher qe u mundova me ba mir sme leni puaaaaaa

  [ Edited Tue May 10 2011, 04:41pm ]
   Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

   Back to top
   SuperGirl
   Tue May 10 2011, 04:56pm
   Miss.Felicity!


   Registered Member #514
   Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

   Posts: 36201
   Thash se na kishe pru naj gjetje t're per ket temen

   Gjithsesi interesant lajmi qe ke vu (habitur)   Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
   Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

   Back to top
   TOTO-R
   Tue May 10 2011, 05:13pm

   Registered Member #2326
   Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

   Posts: 1780
   SuperGirl ka shkruar:

   Thash se na kishe pru naj gjetje t're per ket temen

   Gjithsesi interesant lajmi qe ke vu (habitur)   Un sdi maj Super jam antik, kam perdor gjithmon vetem paracetamol a si i thojn se sja di as emrin e asperin . lool

   Interresante kenka pa ma mir kjoft lerg nesh me than se sdu me ba eksperimente loool
    Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

    Back to top
    SuperGirl
    Tue May 10 2011, 05:24pm
    Miss.Felicity!


    Registered Member #514
    Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

    Posts: 36201
    taman...kerkush s'dan me ba eksperimente...po kur e shef qe ske asnji shans tjeter...thu ma mire ta provoj edhe ket:)    Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
    Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

    Back to top
    Go to page  1 2  

    Jump:     Back to top

    Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
    Powered by e107 Forum System
    Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
    Custom Search
    Mire se Vini
    Emri i Identifikimit:

    Fjalkalimi:
    Me Kujto

    [ ]
    [ ]
    Muzik Shkodrane - Sagllam


     
    Chat Box
    You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

    Shkodra ne Youtube
    Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
    Theme created by Free-Source.net
    Render time: 0.1944 sec, 0.0482 of that for queries. DB queries: 48. Memory Usage: 2,792kB