Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Alma Papamihali - Poezi
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
OLIVE OYL
Thu Dec 09 2010, 11:06pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Po e vecaj ikyte sepse I'm loving it :x
LUPEN ka shkruar:

Aromë gruaje - Poezi nga Alma Papamihali

Ti mrekullohesh pa t´u afruar,
E tëra bindesh dhe pa të prekur,
Hënë e paduar qënka çdo grua
Dhe kur pa zë, shtratit e etur.
Për krahë ke ujra që të rrëmbejnë,
Për sy imazhe, që ëndrra zhveshin,
Në dhimbjen tënde, nuk gjen veç lot,
Por dhe dëshira, që s´dinë të heshtin.
Ndaj lumturohem të jem si ti,
E puthur ditëve, netësh uritur,
E trëndafiltë, aromës tënde,
Pafund dëshirës për t´u vaditur.***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 12:15am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
edhe mu m'pelqen.

"E trëndafiltë, aromës tënde,
Pafund dëshirës për t´u vaditur. "

[ Edited Fri Dec 10 2010, 12:15am ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 12:17am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
te pershendes.
Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 12:17am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

edhe mu m'pelqen.

"E trëndafiltë, aromës tënde,
Pafund dëshirës për t´u vaditur. "ohh ti je nji pis i keq ke dal doret mar hahahah je i pashpres per kyt pun ahhahahah

[ Edited Fri Dec 10 2010, 12:23am ]***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 12:21am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

te pershendes.


***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 12:24am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Olive Oyl ka shkruar:

ohh ti je nji pis i keq ke dal doret mar hahahah je i pashpres per kyt pun ahhahahah


shife - shife ,kush e di ku t'ka shku mendja hahahahaah


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 12:28am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
pa ti me njata vargje vetem me hanger nej pite me barishte te shkan mendja***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 01:19am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

te pershendes.

ma kujta ifije muzika e kuj kang asht ikja?***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 01:22am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
nej film me mafioza a***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 01:22am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
e filmit "il padrino"


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 01:24am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Olive Oyl ka shkruar:

nej film me mafioza a


po,asht kolana zanore.

por asht edhe kange[ Edited Fri Dec 10 2010, 01:25am ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 01:25am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

Olive Oyl ka shkruar:

nej film me mafioza a


po,asht kolana zanore.

por asht edhe kangepa, faleminderit.Po kjartsohem hahahhaha***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 01:26am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
e vuna siper ,se pash postimin tand.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 01:33am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Ohh sa e bukur ma Lupen kaher se kisha ndi faleminderit***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 01:33am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Shira te çmendur - Poezi nga Alma Papamihali
Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Fri Dec 10 2010, 02:23pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Olive Oyl ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

te pershendes.

ma kujta ifije muzika e kuj kang asht ikja?


shum bukur. Me mori me vedi me muzike e me fjale.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Fri Dec 10 2010, 02:27pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819


* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 02:34pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Me kyt pershndes Hollicen hahahah
Dashuria
Kur më pyete ç´është dashuria,
tu përgjigja fare thjeshtë:
kur unë flas me fjalët e tua,
e ti çelesh dhe nëse vjeshtë!


Me kyt pershndes Lupin

ZJARRI I DASHURISE
Sonte do t´i lemë zjarret ndezur
dhe çdo i braktisur
të përfshihet nga flakët,
pse duhet t´ja falim frymën zbrazëtirës,
kur shpesh vetë netët
vuajnë nga ndriçimi i pakët.

Le t´ ja vemë flakën vjeshtës
dhe gjethet që gjithçka kanë mbuluar
do zhvishen nga vapa një e nga një,
mos u tremb nga lakuriqësia e kuqtë,
zjarri nuk djeg gjithmonë
thjesht, vesh dashurinë me zë!
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Dec 10 2010, 03:26pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
shume e bukur Holly. :-)

Oli flm per pershendetjen ,po ta kthej se spo du me t'nejt borxh :pPoezi nga Alma Papamihali
Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 04:12pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
...gjer ne fund te jetes...splendida.

p.s.ca e keni kyt ide te pergjithshme te gabume ju ktu ne forum se kur te pershndet dikush hin ne borxh?***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 04:22pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
BUZËQESH
Në jetë do njohësh miq
që hiqen të tillë,
e të dytët përgjigjen
pasi kanë dëgjuar të tjerë,
do takosh dhe ide nga të tuat
kokave të botës,
por ti mos u vrenjt,
kur dielli të ngroh
me tjetër vlerë!
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Fri Dec 10 2010, 04:22pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Dashuria - ç´është...!?
Ti zhdukësh kujtesës ajrin e ndenjur,
Tu japësh duarve shije të kripur,
Të pëshpërisësh dhe kur në gjumë,
Të bekosh ujë pa qënë djersitur.
Të jesh malluar për veç dy fjalë,
Ta derdhësh veten secilës ngjyrë,
Ta ndiesh botën krijuar paqtë,
Të mos dyshosh për gjurmë nën gurë.
Të lindësh pa qarë a prindër pranë,
Të fluturosh dhe zënë në rrjetë,
Ta veshësh dimrin puthjesh të gjelbra,
Të vetëflijohesh pa lutur jetë!***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Sun Dec 12 2010, 01:37am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Olive Oyl ka shkruar:

.........................

p.s.ca e keni kyt ide te pergjithshme te gabume ju ktu ne forum se kur te pershndet dikush hin ne borxh?


hahahah
na jena forum qe nuk pelqejme mi mbet kujt n'borxh. ja lajm njaty per njaty cfare do kjoft. :pEdhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Sun Dec 12 2010, 01:42am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

Olive Oyl ka shkruar:

.........................

p.s.ca e keni kyt ide te pergjithshme te gabume ju ktu ne forum se kur te pershndet dikush hin ne borxh?


hahahah
na jena forum qe nuk pelqejme mi mbet kujt n'borxh. ja lajm njaty per njaty cfare do kjoft. :pna jena forum qe kena iden se kur te bjen dikush dicka dhurat duhena ne sekod me ja kthy me nji dhurat te njejt?kshu e kuptaj une.nuk ban nuk.
dhuratat pershndetjet nuk bahen per borxh as per falemnders,bahen per qef e pa prit gja ne kthim perndryshe nuk ka vler.Asht e sata her qe mndodh pernjat mka ba pershtypje
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Sun Dec 12 2010, 01:46am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Olive Oyl ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Olive Oyl ka shkruar:

.........................

p.s.ca e keni kyt ide te pergjithshme te gabume ju ktu ne forum se kur te pershndet dikush hin ne borxh?


hahahah
na jena forum qe nuk pelqejme mi mbet kujt n'borxh. ja lajm njaty per njaty cfare do kjoft. :pna jena forum qe kena iden se kur te bjen dikush dicka dhurat duhena ne sekod me ja kthy me nji dhurat te njejt?kshu e kuptaj une.nuk ban nuk.
dhuratat pershndetjet nuk bahen per borxh as per falemnders,bahen per qef e pa prit gja ne kthim perndryshe nuk ka vler.Asht e sata her qe mndodh pernjat mka ba pershtypjeflas per vedi.
nuk ashtse duhet me ja kthy ati tjetrit sesban ama kur mundesh me ja kthy ,pse jo.
aq ma teper ne ket rast qe nuk na kushton asgja.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2850 sec, 0.0880 of that for queries. DB queries: 59. Memory Usage: 3,071kB