Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Fraza e dites
Go to page  1 2 3 ... 27 28 29
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Thu Nov 25 2010, 01:29pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Po e hapi ket teme sepse cdo dite me del perpara nga nji shprehje qe me shoqnon gjate gjithe dites, edhe mendoj shpesh per te, sa shume i pershtatet realitetit tem.
Tesh nese ju ndodh edhe ju kjo gja, mundeni me e shkru ktu ate fraze. Nji ne dite, per secilin prej nesh

Mezi pres me lexu


**


Fraza e dites se sotme per mu:

«Un giorno senza un sorriso è un giorno perso»
(Nji dite pa buzeqeshje eshte nji dite e humbun)

Charlie Chaplin
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Thu Nov 25 2010, 01:44pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
...JETA I PERKET ATIJ QE GUXON...

Kam falur gabime gati te pafalshme,kam provuar te zvendesoj persona gati te pazvendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem.Kam vepruar sipas momentit, jam zhgenjyer nga persona qe nuk mendoja kurre qe mund te zhgenjehesha por dhe un kam zhgenjyer.....Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur,jam bere mik perjet. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme,kam dashuruar,me kane dashuruar por edhe me kane refuzuar.Me kane dashuruar dhe un nuk kam ditur si tua kthej dashurine.Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete per kaq shume gezime.per kaq shume.....Kam qare duke degjuar muzike e e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime..Kam telefonuar thjesht per te degjuar nje ze...Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje...Kam besuar perseri me nostalgji dhe....kam pasur frike te humbas nje person shum te vecante (te cilin kam perfunduar duke e humbur) ...por kam mbijetuar! Dhe jetoj akoma! Dhe jeta nuk me lodh! Dhe ti...nuk duhet te lodhesh nga jeta.JETO! Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje,ta perqafosh jeten dhe te jetosh me pasion.Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim... Sepse JETA i perket atij qe guxon...

CHARLIE CHAPLIN... :-)

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
WORLD
Thu Nov 25 2010, 01:51pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Il sole esiste per tutti

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Thu Nov 25 2010, 01:55pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Nga ky shkrimi po shkepus nje pjese qe me bani sh pershtpje "...Jam dashuruar perseri me nje buzeqeshje.."... Me ka ndodhe nje dite (diku ma siper e kam thane), qe te dashurohem me buzqeshjen e nje vajze te vogel, qe me apo padashur, me kujtoj nje buzqeshje qe e jetoj cdo dite !

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
LUPEN
Thu Nov 25 2010, 01:58pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Asht nje nder gjanat ma t'bukura qe mund t'ket than Charli.
E veshtire me e gjet disa fraza te tilla ,tham se misionin tem per ket tem e kryva :pEdhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Thu Nov 25 2010, 02:20pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E kryve per sot Lupen. Neser tapo te kujtohet naj gja tjeter.
E mrekullushme ajo qe ke shkru. I lexoj shpesh frazat e Chaplinit, po njat se kisha lexu naj here. Flm qe e pruneBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Thu Nov 25 2010, 02:48pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
SuperGirl ka shkruar:

E mrekullushme ajo qe ke shkru. I lexoj shpesh frazat e Chaplinit, po njat se kisha lexu naj here. Flm qe e prune


nuk i hin gjanave thell ti ,pernjat nuk e ke lexu :p

nejse, ska shume kohe qe e kam lexu, pash temen qe ke hap edhe e kerkova


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Guest2983928
Thu Nov 25 2010, 11:52pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Çdo njeri është një libër, në qoftë se di ta lexosh.
Çening
Back to top
WORLD
Fri Nov 26 2010, 08:25pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Pervoja eshte kreheri te cilin ta fal jeta kur te bien floket.

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Guest2983928
Sat Nov 27 2010, 04:57am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
"Premtimet me te rendesishme jane ata te cilat ja bej vetes sime."
(Marianne Radmacher)
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Nov 27 2010, 07:46am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
You can stand tall without standing on someone. You can be a victor without having victims.
~Harriet WoodsI care and I wish well!

Back to top
☼sunshine
Sat Nov 27 2010, 06:35pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Siamo più forti di quanto pensiamo, occorre solo un po' di tempo per ritrovare l'equilibrio...

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
SuperGirl
Mon Nov 29 2010, 01:45pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
"Love all. Trust a few. Do wrong to none."

William ShakespeareBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
❤Bambolina❤
Mon Nov 29 2010, 01:52pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
♥Non abbiamo bisogno di giorni migliori, ma di persone che migliorano la nostra vita... ♥ ♥
Back to top
SuperGirl
Tue Nov 30 2010, 03:51pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Chi non ama...non sarà amato mai ♥

-Nga nje kange e Celentanos....mka shoqnu tan diten sotBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Tue Nov 30 2010, 10:07pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Askush nuk mund tё kalёrojë mbi kurrizin tёnd nёse ti nuk pёrkulesh.

Martin Luter King

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 30 2010, 10:46pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

Askush nuk mund tё kalёrojë mbi kurrizin tёnd nёse ti nuk pёrkulesh.

Martin Luter King


Tane mishi kokerr itash ........ love love love ikyt asht mase e vertete dhe ligj ne jeten teme!!!!

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Nov 30 2010, 10:50pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
a-cat ka shkruar:

WORLD ka shkruar:

Askush nuk mund tё kalёrojë mbi kurrizin tёnd nёse ti nuk pёrkulesh.

Martin Luter King


Tane mishi kokerr itash ........ love love love ikyt asht mase e vertete dhe ligj ne jeten teme!!!!Aman a-cat, po me ftofesh


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 30 2010, 10:52pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

a-cat ka shkruar:

WORLD ka shkruar:

Askush nuk mund tё kalёrojë mbi kurrizin tёnd nёse ti nuk pёrkulesh.

Martin Luter King


Tane mishi kokerr itash ........ love love love ikyt asht mase e vertete dhe ligj ne jeten teme!!!!Aman a-cat, po me ftofeshJo jo kam frige se po rrezohem e kot kujton kush se u perkula hahahhaa


I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Nov 30 2010, 10:53pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
hahahahha kujdes ne "rrezimet"...nganjehere bahen edhe me qejf

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 30 2010, 10:55pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

hahahahha kujdes ne "rrezimet"...nganjehere bahen edhe me qejf


Kjo asht fraza e dites? Hahahahhahahahaha

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Nov 30 2010, 10:57pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
yes, ore 12.04

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 30 2010, 10:58pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

yes, ore 12.04


Rrzoju tash e mire ardhsh prap

I care and I wish well!

Back to top
Mbreteresha
Tue Nov 30 2010, 11:05pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
mendo mire e mas ban keq,mas ban shume mire se gjen vete keq..
tesh ty qe ta kam vjell kete shprehjen mas ban za...se i shkreti ti per vedi ahahhahahahahah

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Guest2983928
Thu Dec 02 2010, 05:06am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
E adhuroj gjumin. Jeta ime ka tendencen te degradohet kur jam zgjuar.
~ E. Heminguej
Back to top
Go to page  1 2 3 ... 27 28 29  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2608 sec, 0.0825 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,094kB