Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Fraza e dites
Go to page  1 2 3 4 ... 27 28 29
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
WORLD
Sun Dec 12 2010, 05:20pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Askush nuk mund të të bëhet më i huaj se njeriu që ke dashur dikur."
(Erich Maria Remarque)

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Mon Dec 13 2010, 10:36am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
You will never be happy if you continue to search for what happiness consists of. You will never live if you are looking for the meaning of life. (Albert Camus)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon Dec 13 2010, 10:39am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
MiCoLjA ka shkruar:

ikja tash a asht tem me vu thenje te te mdhejve apo frazen e dsites se spo kuptoj :-?
Nqs gjate dites tande ke lexu apo degju nji shprehje qe te ke mbet ne mend, e shkrun ktu
Mund te jete shprehje e autoreve te ndryshem, apo naj fraze e naj kange, libri...

A asht ma e qarte? :*Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Mbreteresha
Mon Dec 13 2010, 07:49pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
me preku shume kjo fraze
Live simply, expect little, give much. Fill your life with love. Scatter sunshine. Forget self, think of others...... ....
Live amongst people in such a manner that if you die they weep over you and if you are alive they crave for your company..... .....

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
SuperGirl
Mon Dec 13 2010, 08:19pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
In love ka shkruar:

me preku shume kjo fraze
Live simply, expect little, give much. Fill your life with love. Scatter sunshine. Forget self, think of others...... ....
Live amongst people in such a manner that if you die they weep over you and if you are alive they crave for your company..... .....Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Mon Dec 13 2010, 10:31pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Non può piovere per sempre ....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Thu Dec 16 2010, 01:30pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Degjoje femren kur te shikon, jo kur te flet...

shume e vertete

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Mon Dec 20 2010, 01:51pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Teach me and I will forget
Show me and I will remember
But involve me and I will understand!!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Tue Dec 21 2010, 10:26pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Injorimi, eshte zgjidhja me e mire per disa raste apo persona

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Dec 21 2010, 10:27pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

Injorimi, eshte zgjidhja me e mire per disa raste apo persona


Si me e ba pa u duke se jena tu Injoru naqe? Aty asht the key

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Dec 21 2010, 10:30pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
a-cat ka shkruar:

WORLD ka shkruar:

Injorimi, eshte zgjidhja me e mire per disa raste apo persona


Si me e ba pa u duke se jena tu Injoru naqe? Aty asht the keyJe femer....ti e din ma mire se c'do kush ne kete bote se si injorimi, kthet ne "arme" shpetimi....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Dec 21 2010, 10:32pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

a-cat ka shkruar:

WORLD ka shkruar:

Injorimi, eshte zgjidhja me e mire per disa raste apo persona


Si me e ba pa u duke se jena tu Injoru naqe? Aty asht the keyJe femer....ti e din ma mire se c'do kush ne kete bote se si injorimi, kthet ne "arme" shpetimi....


Falemners per besimin


I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Dec 21 2010, 10:34pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
S'me ka mungu naj here per ty u are welcom !c

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Wed Dec 22 2010, 01:20pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kjo asht shprehje qe e kam gjithmone parasysh


"Blessed are those who can give without remembering, and take without forgetting."
Princess Elizabeth Asquith Bibesco

(te bekum jane ato qe japin pa kujtu e marrin pa harru :X )Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Thu Dec 30 2010, 09:57pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Shumica e njerezve kerkon shoqeri jo per te degjuar te tjeret, por per te folur vete.

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Holly
Sat Jan 01 2011, 05:21pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Don't bite the hand that feeds you ;-)


* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
WORLD
Sat Jan 01 2011, 10:31pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Kush nuk di ta gëzojë lumturinë kur i vjen, nuk ka përse të ankohet kur i ikën.
Miguel de Cervantes

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
☼sunshine
Sat Jan 01 2011, 10:59pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
...nje vit me pak...nje rrudhe me shume...

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Sun Jan 02 2011, 12:41am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
The object of a new year is not that we should have a new year, but we should have a new soul...

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Holly
Sun Jan 02 2011, 03:03pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Don't cross the bridge till you come to it....

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Guest2983928
Sun Jan 09 2011, 06:44pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
"I zgjuar eshte ai qe kupton momentin se kur duhet te largohet."
(Churchill)
Back to top
WORLD
Tue Jan 18 2011, 10:53pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
"Mos qaj atëherë kur perëndon dielli sepse lotët nuk do të të lejonin të shikoje yjet."

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Wed Jan 19 2011, 11:09am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Dushja ka shkruar:

"I zgjuar eshte ai qe kupton momentin se kur duhet te largohet."
(Churchill)
^:)^

shum shum e vertete...vec se sikur te ishte aq e lehte ne disa rasteBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Wed Jan 19 2011, 10:26pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Baby steps count!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
:Oli-veR:
Thu Jan 20 2011, 07:15pm

Registered Member #2779
Joined: Mon Mar 16 2009, 10:14am

Posts: 225
SuperGirl ka shkruar:

You will never be happy if you continue to search for what happiness consists of. You will never live if you are looking for the meaning of life. (Albert Camus)boll emer t'bukur paska na e translateto nji fije

Koha shëron të gjitha plagët...
me përjashtim të një zemre të plagosur dhe te thyer si e imja !!


Back to top
Go to page  1 2 3 4 ... 27 28 29  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2474 sec, 0.0780 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,113kB