Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Aforizma te famshme boterore !
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
WORLD
Fri Mar 30 2012, 09:41pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Stellina ka shkruar:

Lumturia . Ekziston , ju them .
Ku ?
Dëgjo ...Kur isha i vogël i ankohesha shpesh tim eti sepse nuk kisha lodra .Ai më thoshte : kjo ( dhe më tregonte kokën ) është lodra më e madhe që është krijuar ...është këtu sekreti i lumturisë .

Charlie Chaplin

I agree

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
- Stella -
Mon Apr 02 2012, 11:41pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Ne jetojmë ditë o e dashura ime e ëmbël, dhe humbasim vite. Por kush do t’ia dijë dhe kush çan kokën për këtë?
Ora- është Jeta, çasti më afër Përjetësisë.

_Remarque_

[ Edited Mon Apr 02 2012, 11:45pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Mon Apr 02 2012, 11:44pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Ferri nuk eshte asnjehere me shume i terbuar sesa ne momentin kur shan nje femer!

_W.Shakespeare_

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Mon Apr 02 2012, 11:47pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Grate. C’shpikje e çuditshme, arrijne te mbajne peshen e botes mbi pellemben e dores njesoj sikur te ishte nje pupel. Jane ne gjendje te perthithin nje det lotesh ne nje perqafim. Perhapin drite kudo duke perdorur nje mjet te vetem dhe unik: Buzeqeshjen. Mbledhin dhe anullojne dite mankthesh, ne brendesi te nje veshtrimi te embel. Grate… mbajne brenda barkut te tyre kuptimin me te madh te ekzistences…’’

_A.Vanlight_


Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Tue Apr 10 2012, 10:20pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
'Vetmi nuk është të jetosh vetëm , vetmi është kur nuk je në gjendje t'i bësh shoqëri dikujt apo diçkaje që kemi brenda nesh , vetmia nuk është një pemë në mes të një fushe në të cilën gjendet e vetme , është distanca midis llogores së thellë dhe lëvores ,në mes gjethes dhe rrënjës ...'

_Jose Saramango_

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Tue Apr 10 2012, 10:46pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Urrejtja dhe racizmi mund të shërohen vetëm si sëmundje .
Si ?
Vetëm me injeksione muzike .
Njerëzit janë gjatë gjithë kohës të zënë , duke urryer ,dhe nuk i lejojnë vetes asnjëherë një ditë pushimi .
Përse duhet ta bëj unë ?
Vazhdoj të këndoj dhe të dashuroj ! Ndriçoj errësirën.

_Bob Marley_

[ Edited Tue Apr 10 2012, 10:47pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Sun Jul 08 2012, 09:10pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Odio chi mi ruba la solitudine senza darmi in cambio una vera compagnia.

*

Urrej njerzit qe me vjedhin vetmin pa me dhene ne shkembim nji shoqeri te vertete.

- Friedrich Nietzsche -

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
menelau
Wed Oct 03 2012, 06:29pm
Registered Member #976
Joined: Mon Jul 30 2007, 09:29am

Posts: 59
"Floket e bardhe jane shenje e pleqerise dhe jo e mencurise" - thenie e Sofokliut
Back to top
SuperGirl
Mon Oct 15 2012, 12:05am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
menelau ka shkruar:

"Floket e bardhe jane shenje e pleqerise dhe jo e mencurise" - thenie e Sofokliut
Mu kane fillu me m'dal boll, e n'ket rast jane shenje mencurieBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
- Stella -
Thu Oct 25 2012, 10:01pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Kishte vene jashtezakonisht shume buzekuq dhe pak rroba mbreme ne darke. Kjo eshte shenje deshperimi per nje femer.

- Oscar Wilde -

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Thu Oct 25 2012, 10:04pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501


Endjet nga ndjesite na hedhin andej-kendej, por sapo na leshojne ato, c'perfitime kemi ne? Brerje ndergjegje dhe coroditje te mendjes. Nisemi te gezuar dhe shpesh kthehemi te mbytur nga trishtimi. Kenqesite e mbremjes, jo rralle e pikellojne mengjesin. Keshtu ky ngazellim fillimisht na josh, por pastaj ai plagos dhe vret.

- Marcel Proust -

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Tue May 07 2013, 03:45pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501


Me pelqejne njerezit qe lene gjurmet e tyre, jo plage. Jane ata persona qe hyjne vjedhurazi ne jeten tende dhe e pershkojne ate ne heshtje. Flasin me gjeste dhe jo me ze te larte, therrasin emocionet dhe jo zemerimin. Me pelqejne njerezit qe lene gjurmet e tyre atje, ne ate vend te vogel te quajtur zemer. Jane ata qe nuk largohen kurre sepse ate vend e kane fituar me perkujdesjet e tyre te vogla te cdo dite.

_Stephen Littleword.

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2137 sec, 0.0734 of that for queries. DB queries: 47. Memory Usage: 2,761kB