Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkollat - Arsimi - Edukimi
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kujtime nga shkolla e mesme...
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
eltoni7
Sun Nov 18 2007, 04:29am

Registered Member #149
Joined: Sat Nov 11 2006, 01:52am

Posts: 104
Nuk e di a ka hap kush kete teme perpara,nqs po kerkoj falje qe e hapa.Hajde na tregoni naj gja nga shkolla mesme,kujtime te bukura,te keqija,poezi per maturen a ku di une,cdo gja qe ju vjen ne mend nga gjimnazi.Pa ja nisi une me nje poezi,po autori nuk jam vete: Shume gjera mbeten si mbishkrime,ne muret e kesaj klases tone,4 vite mijera kujtime,qe zemra si harron.Ne xhamat e dritareve na mbeten syte,fiksonim klasen per te fundit here,sa mall do kemi sa nostalgji,viteve te tjera per kete pranvere.Kujtojeni njeri-tjetrin per nje moment,kujtojeni klasen nje dite,kujtojeni per cdo pranvere,kujtojeni sa here te shihni fotografite.ERDHI DHE MOMENTI PER TU NDARE,DO SHIHEMI RRALLE NE KETE JETE,POR GJITHMONE KUJTONI ME MALL,SE JEMI SHUME PRANE ME TE VERTET.

me mire nje qen mik,se nje mik qen...
Back to top
Rabije
Sun Nov 18 2007, 05:42am

Registered Member #1168
Joined: Fri Aug 31 2007, 06:36pm

Posts: 1371
Elton si tema si poezia shum te bukra! Pergjigjen tash po e shkruj njiher tjeter, itesh jam tu pritu

Kush s'nigjan nanen, del n'rrug e then kamen
Back to top
.: Deno :.
Sun Nov 18 2007, 01:42pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
U cfar temet ... ca du desht mor djal me e hap se tesh spo di me u nal ...

Un di qe ne shkoll te mesme kam ken dreci vet, taman sherr e si kam lan dy gur bashk, e tesh ne universitet kam ndryshu komplet jam ba shum shum serjoz . Kam pas nji natyre se, nadje me thirrshin ne drejtori me me lavdru per naj gja kur merrsha cmime neper olimpjada, mas dy oresh, paralajmrim per perjashtim lol .... Niste sezoni parapregaditjes per olimpjaden e matematikes, un sbasha msim per 3 muj mandej . Demek kisha me u pregadit hahahaha ... Delsha jasht, merrsha edhe kta qe ishin te koncerteve a ku pa di un, e shkoshim si e si me prish oren e msimit. Maj mendj i dit, ca po bajm ca po bajm, po him tu kendu valla pogonishte. Edhe sa gersasim ne der, ishte profja i matematikes ne msim, vec ne pa than asnji fjal : MOJ RAKI, MOJ RAKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII .... MOJ RAKIJA BUKUROSHE ... edhe tu kcy valle para tabeles.... un qe isha gjithmon ideator marrinash isha i pari ne rresht, edhe basha uljen spektakolare qe me imitu vallen taman ... si perfundtim, jasht ...
Kto jan qe thuhen, se sa marrinat tjera qe nuk thuhen... pupupu aq te mira qoshin

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Nov 18 2007, 10:39pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Hahahaha bossi nuk kena lane gja mangut as ne hahaha shkolla e mesme....koha ma e bukur...
Ne kena kene nji shoqeri shume e afert dhe kena pase si puna jote ne klase...po dhe prej atyne qe vetem ana akademike i ka punu hahaha...
Pu puuuuuuuuuuuu ca na bane me kete teme po kush dreqin mundet me zgjedhe nji rast?.......
Po ja fus shkurt njaq afer kena kene sa edhe sot mas sa vitesh dhe ne fund te Botes...kam kontakt me nje pjese te mire te tyne dhe jam ne dijeni te marrinave te tyne hahaha...
Si thote bossi tash ka ndryshu e asht serioz...hahaa...une besoj se themeli i personalitetit asht kriju ne shkolle te mesme...po se si ke ti kapacitetin me ju pershtate ambjentit dhe jetes tjeter...asht rrjedhim i atij fondacioni...boss dreq je prap besoj vec se nuk te shkon tash se duhet me kene serioz hahaha...me me vu ne nji ambjent me ate shoqeri te shkolles se mesme...prite Zot ca kishim ba hahaha...
Ahhhhhhhhh adoleshenca vec....:)


I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Nov 18 2007, 10:43pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Po ju shkruj nji kujtim...
Ishin noshta ditet e fundit te shkolles...ne tu pa njenji-tjeterin po kena fole me sy...vec kur ja priten lotet dhe perqafimet...me kujtohet ajo dite se shume e dhimshme..tu kjajte me tane zemer...rritesh me diken per 4 vite dhe kalon kohen ma te nderlikume dhe provon gjanat per here te pare se asht natyrale...


I care and I wish well!

Back to top
Kafscett@
Sun Nov 18 2007, 10:53pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Ne klase kena ken ma shum vajza se djem, por ata pak djem i kena pas njsha per sherre e marrina. Kena pas gjithmone rivalitet me nji klase tjeter paralele se aty ishin mledh nxancat ma te mir, kurse te ne ata ma sherrat por ia kena kalu mrekulli...vetem ne ore te matematikes nuk kena mujt me ba za.

Iluzjone optike

Back to top
eltoni7
Mon Nov 19 2007, 03:26am

Registered Member #149
Joined: Sat Nov 11 2006, 01:52am

Posts: 104
vjershe e imja edhe albertit(se nuk pa ja ha hakun) per drejtorin:O DREJTOR MORE HOR,PROFESOREV JU BAN ZBOR,QA ME KE BA EDHE MU,SA RAKIN TA KAM PRU,DO NA MARRE MALLI PER TY,PO KUR TE SHOHNA PRAPE ME SY,KENA ME TA THY ATE KRY,OSE MA MIRE KENA ME TE SHKY,SE ME ATA LEK QE KENA BLE RAKI,KISHNA BLE NAJ SHPI...haha sa qeshi kur me kujtohen marrinat qe kena ba me shoket,ikshna prej mesimit per me lujt bilardo,kishna gjet da bilardo te lira 200 lek loja atje te stadiumi nen te,jo si te salla lojnave 300 haha.Ikshna atje tane pleq mrend,na bindshna zotin tu bertit derisa na xorren me karton te kuq,shko te shkolla na kapte drejtori:DJEMA PER TMIREN TUJ E KAM,MOS LENI OREN E MSIMIT ME LUJT BILARDO,KUR TE RRITI PER DREKE KENI ME HANGER STEKAT,KURSE PER DARKE KENI ME LEPI COKUN,HAJDE FU MREN MATIK(donte me than futnu mrend matematik,po nuk ja nxirrte mire).DAKORD,OK,CIAO,hahahahahaha ai ka kene zotni per nder.

me mire nje qen mik,se nje mik qen...
Back to top
.: Deno :.
Mon Nov 19 2007, 01:33pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
A-cat, edhe un jam me ty se ne at mosh vendoset karakteri e jam plotsisht me ty, po ne at aspekt qi e kap ti prep jam sherraxhi, po un kam nji veti qe me gjithca ambjentohem, gjithkund du me hi, te thash hem kisha qef me ken i dallum, hem kisha qef me ken ne rresht me te paraljmrumt per perjashtim. Po tesh kuptohet sma lejon ambjenti me i ba.

Ishim mledh i dit me shok tu kujtu marrinat e po mu kujtoshin shum e shum tjera ( sa per kurjozitet itesh per vit te ri dona me u mledh prep se e kena per cdo vit meqe edhe vijn kto qe kan ik jasht).

Ishte dita e parafundit e shkolls kur doshim me ba nji profesor qe na e kishte pru shpirtin me dal, doshim me e ba me lujt mendsh. Njit me klasen kishim nji ballkon. Para se me ardh profesor, shkojm na e shtrihna ne ballkon tan. Vjen prefja, e meqe ishte nevrik bahet gatu tu qa qe i kishim ik tan prej msimit. Vrep aj me kap drejtorin, kur na qohna e tan ne vende si zotni. Kur po vjen aj tu bertit ne koridtor " Hajde drejtor shife si kan ik tan , jan rrebela sjan per ket shloll lol". Kur sa hin ne klas na gjen tanve si zotni. U ba kuq spec . e qyr drejtori i thet " a den me u tall a " ... lol gati ja nis me qa. Shkon ky profja tesh, se na jepte letersi, shkon mas drejtorit tu i than mfal, po jan tall se un i pash mir ...etc tec. Ne tesh , me urdher tem, i shkyjm tan librat e letersis se letersi na jepte, e sa hin profja i hedhim tan ne ajer klasa bardh lol. aj tensioni 200 , o zot ca i kena ba.... deri sa erdhi te nesmen me i paket qokillata per me na kerku falje , si perfundim profja e la shkollen, doli ne pencion ...

eh zot, aq te mira qoshin

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
GencI
Mon Nov 19 2007, 04:34pm
Believe In Me

Registered Member #1163
Joined: Wed Aug 29 2007, 10:07pm

Posts: 338
Se Kam Bo Shkollen E Mesme
Thjeshte Kisha Emrin Ne Shkolle Se Smbaj Mend Te Kem Shkuar


Back to top
babo
Thu Nov 22 2007, 03:05pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
me hy me kujtu ce kena ba nuk del tan forumi..

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
eltoni7
Fri Nov 23 2007, 03:20am

Registered Member #149
Joined: Sat Nov 11 2006, 01:52am

Posts: 104
po mar po e di na spo thojme me shkru per cdo dite qe ke kalu ne shkolle,thjeshte naj dite te vecante qe ka mbete ne memorje.Psh na nje dite i kena shkru ne mur te dera drejtoris nje fjale qe spo e tham,sepse profesorat ishin ne greve me ju rrit rrogat,kurse na demek ne greve me na rrit notat,haha.Kur shkojme nadje ne shkolle drejtori me brushe ne krah tu ly murin,haha.Kurse nje tjeter a keni ba prove me fut spec djeges ne stuf te zjermit,haha nqs doni mas me ba matematik eshte zgjidhja ma e mire,te qirron sysh se te djegin shume prej tymit edhe te djeg fyti,dore me nje e keni na daci me ndej pa mesim.Nje keshille, mos futni ma shume se nje kile ne nje klase mundesisht ate kile speca qe bleni ndani neper klasa se ka rrezik e ju nderrojne klase sikur na e kane ba ne,ma keq mandej.

me mire nje qen mik,se nje mik qen...
Back to top
shkodra
Sat Nov 24 2007, 12:23pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
kujtimet sa te dushe....sidoms kur i kur i kujtoj me shoke me lot qeshi...

no comment......
Back to top
.: Deno :.
Sun Nov 25 2007, 06:55am
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
he pra na thuj naj nji ... a po ke marre a

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
eltoni7
Mon Nov 26 2007, 01:40am

Registered Member #149
Joined: Sat Nov 11 2006, 01:52am

Posts: 104
shkodra edhe rabija hajde pra nga nje kujtim nga shkolla mesme te na bajne me qesh naj fije edhe te na kujtojn ne naj gja tjeter qe kena ba na.Pa marre se tesh u bame si te shpise,haha.

me mire nje qen mik,se nje mik qen...
Back to top
BRUNJA_USA
Mon Nov 26 2007, 02:17am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
kujtimet e shkolles se mesme sma merr mendja se kam me i harru kurr .asht nje pjes e jetes teme qe sa her e kujtoj me ban me qesh.o zot sa marrinat i kena ba si grup shkollet .nje nga marrinat qe me kujtohet kur kishim provimin e anglishtes dhe nje nate ma par ishim tan naten ne party e skishim msu e sdishim cka me ba e kur i shkon mendja nje djalit te klases me than se ka dek je shok klaset .o zot fillum te tan tu kjajt si me ken te marr.vishin tan msusat tu na ngushllu e harrun provimin e na nisen ne shpi lol .na sa dulme jasht me vrap ne kafe kur na ka gjet msusja e anglishtes tu ba gallat dhe aty ishte edhe ai djali qe demek kishte vdek lol na e dim cka kena heq ne provim te nesermen lol shyqyr qe ishte viti i fundit se rrezik skishim kalu asnje ...na tha drejtori diten e fundit se ala ne tan ato vjet qe kishte ken drejtor ala skishte pa nxansa ma te zgjuar e mrapshtana lol

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
belgium
Mon Nov 26 2007, 02:32am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
hahahaaahaa,sa e fort ku i ka shku mendja ....hahahaaaa

Back to top
zjermi
Mon Nov 26 2007, 09:47pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
un per vedi kam boll, qysh ne vit te pare me fillojne marrinat.
por nje here me kujtohet, se na qune ne drejtori nja 5-6 djem, filloj me na bertit zoti drejtor Arben Dani. rrite na thote te paedukate, te paftyr etj etj, por kur na ka thane plehurina, tja kena plas gazit tane qa ishim. imagjinoni me u zgerdhi para drejtorit, per fjalet qe ishte tuj na thane deri ather.
kur shkume ne klase ishim ba kuq te tane.... na pysin ato tjeret qa ju tha. kur na i thame se ja kena plas gazit, plasi gazi edhe ne klase bashke me mesuesin qe ishte ate ore

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
babo
Wed Jul 16 2008, 06:34pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
sa paska qe jane ndal kujtimet ketu.... kenkena tan nostalgjike me duket e sna e mban me shkru

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
zjermi
Fri Jul 18 2008, 07:07pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
me pi tek trokoderoja qe e kane shemb tesh, me 3mije leke te vjetra dehshe tane lokalin

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
scutari82
Fri Jul 18 2008, 07:11pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
un maj men qe kena pas nji shfaqje te pallati sporteve per aerobi edhe shkollat e tjera kishin e shumta 10 vete per kcimin aerobik kurse ne ma shume se 20 edhe e kena ba lamsh at koreografin njeni durt ka e majta tjetri ka e djathta njeni shkote para tjetri mrapa jam aj gazit megjithse un isha tu e ba lamshin ma te madh
Back to top
SuperGirl
Fri Jul 18 2008, 07:26pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
zjermi ka shkruar:

un per vedi kam boll, qysh ne vit te pare me fillojne marrinat.
por nje here me kujtohet, se na qune ne drejtori nja 5-6 djem, filloj me na bertit zoti drejtor Arben Dani. rrite na thote te paedukate, te paftyr etj etj, por kur na ka thane plehurina, tja kena plas gazit tane qa ishim. imagjinoni me u zgerdhi para drejtorit, per fjalet qe ishte tuj na thane deri ather.
kur shkume ne klase ishim ba kuq te tane.... na pysin ato tjeret qa ju tha. kur na i thame se ja kena plas gazit, plasi gazi edhe ne klase bashke me mesuesin qe ishte ate orelol zjermi...edhe une e kam nje rast te ngjashem. isha ne koridor gjate pushimit edhe me ndal drejtori me m'than qe me hek cimcakezin e ai i shkreti ca ka hek me fol gjys shqip e gjys italisht, e nje shok i jemi kishte dal mas tij e m'bate me qesh....un isha edhe gati se imagjino tu te ba moral per camcakez..pss lash nam!!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
zjermi
Fri Jul 18 2008, 07:29pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
a te kujtohet ty super, kur delshit ju prej shkollet, si u rreshtoshin djemt anash mureve si birrila

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
scutari82
Fri Jul 18 2008, 07:30pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
krejt klasa vendos me i ik prej msimit profesor shpetimit te fizikes te tan ikun vetem un rri ne klas vjen profesori e thet ku jan tjeret ? nuk di gja pofesor un jam gati per mesim , ik mor piskuric edhe ti me thet
Back to top
~*Christel*~
Fri Jul 18 2008, 07:31pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
hahah zjermi ca me ke kujtu itesh...mu tan vitin e pare me ka cu babi deri ne shkolle,se kisha frike me shku vetem me shoqe se na u veshim mrapa. Ca snin niri psss!!!
Back to top
scutari82
Fri Jul 18 2008, 07:34pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
ca me majt men prej shkolles te mesme ma prej hallit u dote me than qe nuk kam msu kajhere na pat ardh nji msuse zevendesuse edhe ishte e re e vinte ne klas me minifun na eksitonte e masanej na thote cohu ne mesim prej hallit u dote me i than s'kam msu
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3681 sec, 0.1000 of that for queries. DB queries: 70. Memory Usage: 3,168kB