Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkollat - Arsimi - Edukimi
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kujtime nga shkolla e mesme...
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Fri Jul 18 2008, 07:34pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahah torino. Mu m'ka cu e m'ka pru babi per 4 vjet gjimnaz. Kur delshim prej shkolle si e thote edhe zjermi u bate para deres se shkolles si me ken naj miting. per ma teper ne kur kena dal kena ra ne sy se e kena pas orarin fiks.

scutari te imagjinoj ty ne klase si djale i mireBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
scutari82
Fri Jul 18 2008, 07:36pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
SuperGirl ka shkruar:

hahahah torino. Mu m'ka cu e m'ka pru babi per 4 vjet gjimnaz. Kur delshim prej shkolle si e thote edhe zjermi u bate para deres se shkolles si me ken naj miting. per ma teper ne kur kena dal kena ra ne sy se e kena pas orarin fiks.

scutari te imagjinoj ty ne klase si djale i mire


djal i mire kam ken maj jam prish ne kurbet
Back to top
SuperGirl
Fri Jul 18 2008, 07:42pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
s'ma mbush synin

Une mbaj mend nje ore anglishteje. Kishim manjetofonin qe degjoshim bisedat e Headway dhe shoqes teme ne banke i bjen celulari dhe interferon. Profesoresha i kishte tmerr celularet (edhe sot se kuptoj pse) dhe na nxjerr jasht te treve qe ishim ne banke (une isha e sigurt qe sme kishte ra se e kisha ne xhep te xhaketes ne fund te klases, ajo e dite qe i ka ra shoqes teme, kishte kunj me te, e na nxori te treve). Pastaj kur maroi ora na futi ne klase dhe na kerkoi me kerku falje para klases sepse kishim prish oren, dhe une si idiote thash 'me fal' pa ba gja.
Kjo asht gjaja e vetme qe m'ka mbet pike ne zemer prej gjimnazit...se kuptoj pse thash 'me fal' kot. ehh te kisha ken me kto mend, e kishte pa mire pergjigjen teme ajoBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
babo
Sat Jul 19 2008, 07:54am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
o zjermi edhe ti paske ndejt te trokodero a? sa kam ndejt une me shoke aty iiiiiiiiii nuk numerohet

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Sat Jul 19 2008, 07:55am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
apo e ngaterrova se mbaj mend tesh
o zjermi ma thuj ku asht trokodero se e kam harru jam ba lamsh

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
zjermi
Sat Jul 19 2008, 05:06pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
ka kene perbaalle me polikliniken, pjesen mrapa e ka pase ne oborr te 28. po tesh asht shemb

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
West****
Sun Jul 20 2008, 03:20am

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
oh sa temee bukur
kujtime nga shkolla e mesme , mire krejt ,kam pas nji mesues fizike dhe po bashim ligjet e njutonit...mesuesi i kerkon ndihme dy nxenesve ,njeri te behet si veture e tjetri si kamion, e i thote vetures ti ec ma shpejte se kamioni ,kurse kamionit i thote ti ec ma ngadale se vetura ne rregull , ne regull thone kto dy nxenesit....filloni thote mesuesi ,e te dy fillune me ec.....mas nji fare kohe kamioni ja kalon vetures e mesuesi bertet jo jo jo jo ti u dote me ec me ngadale se vetura .....atehere nxenesi ja prep ,po jo more mesues si me e lane me me kalu ky a se shef si eshte si shtyps ...lol )
Back to top
zjermi
Mon Jul 21 2008, 03:57am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
e forte west****
nje here po qohet nje vajze aty klase e ja mbushi mendjen tanve me ik prej mesimit. ikun tane klasa mbesim na ne klase nja 7 djem, qe ishim ma problematiket per me ik prej mesimit. na ndejtme per kunj te asaj vajzes qe organizoi ikjen. vjen kujdestarja bashke me mesuesen e landes na shef ne qe kishim mbet dhe thote "krenaria e klases" paskan ndejt ne mesim. si perfundim ikme edhe na, po dolme te palagun

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
scutari82
Mon Jul 21 2008, 04:10am

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
hahhahaha lol se njashtu ishte edhe me mu aty siper un iksha kur te desha un me ik e ata u organizune me ik e un vec per kuj nuk ika lol
Back to top
babo
Thu Jul 24 2008, 10:15am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
po ma e mbakam mend por thashe mas jam ngaterru ai ishte klubi i hulumtimit se rrishim ka 4 5 ore me 200 lek kafja edhe 300 lek limon

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
zjermi
Tue Jul 29 2008, 05:40am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
popo fiks njaja ka kene

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
☆_CorOnA_☆
Thu Nov 06 2008, 04:38pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Bei tempi......
By jack


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
West****
Thu Nov 06 2008, 07:12pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Duke fol per ikjen nga mesimi.. me kujtohet ne shkolle te mesme disa djem vendosen qe te iknin nga mesimi, dhe na thone ne vajzave e ka te shame kush nuk ik ( me falni per shprehjen) e na ikem te gjithe ...sot kur e kujtoj me vjen per te qeshur sa pak kena mendu ne ate kohe ..po veq nji fjale dhe o burra me ik.
Back to top
babo
Thu Nov 06 2008, 07:59pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
ne vit te dyte ne oren e letersise cohet ne mesim nji shok te banka perpara po presori i thet fol prej ne banke ne kembe mas del ne derrase te zeze.
e fillon ky shoku me fol po nuk dinte shume.. e po i binte me kembe shokut te bankes qe me i tregu nej gja. ai i shkreti pak i turpshem tu i fol 2 - 3 fjale po krejt lehte pak prej frikes pak se ashtu e kishte zakon me fol.
nejse ulet ky shoku se s'diti me than shume e filloi tu i bertit ketij tjetrit qe i fliste lehte e ne fund i tha "ti je pa volum zanit si TV ARBERIA"

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Loris
Tue Feb 03 2009, 12:53am
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
hahaha babo ca me ke ba me qesh, te rafte e mira!

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
xhebraili
Tue Feb 03 2009, 10:04am

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
nuk ma merr mendja se ka najnje qe mundet me i than tana se shkolla mesme ka pothujse gjysen e e jetes
Back to top
drejtesia
Tue Feb 03 2009, 10:06am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
ah me mujt me e ba veten dhe nji here ne shkoll te mesme
Back to top
West****
Thu Mar 12 2009, 11:57am

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Kam kujtime plot... me kujtohet kur djemte e klases doshin me ik me pa varrin e Suad Durres( rahnet i paste shpirti) na thane ne vajzave a doni me arrdh me pa , na i thame ok, e kur errdhem prap ne shkolle Drejtori i shkolles na bani me thirr prindet e me kallzu ku kena ken. Baba jem ane ate kohe tifoz i marum i vllaznis i tha drejtorit.. ti thuj shyqyr qi kan ik mor burr atje, se su ba qameti kujtova qa kan ba ...po atij i ka ba nderim tan shkodra e ti na thrret ne ktu e kan lan punen e iku... por ama ne shpi mi ka zhgul floket pak .

[ Edited Thu Mar 12 2009, 11:58am ]
Back to top
HANA
Mon Jul 06 2009, 01:59pm

Registered Member #3071
Joined: Thu Jun 18 2009, 12:56pm

Posts: 195
Ne vitin e pare gjimnaz,ishim 6 shiptar ne klas,un,nji tiranse,edhe tjert kosovar.Nji jav para se me maru shkolla bashim diten e sportit,u dashim neper grupe edhe u dote cdo grupit me i vu emrin,kishim ne klas da zvicrrane qe su prekshin me pupul,edhe i thojm na po ju vejm nji emer shiptar ,ok thojn ata,i thot nji djaj pse ftyr per emer te bukur kan kta aaa!!! edhe i thot venje ku..at.(me falni)
Kur erdhi dita me u ba dita e sportit,na erdhen edhe prinderit na zdishim gja,kur fillune me thirr grupet,hahahaha me mikrofon i erdhi rradha grupi k.....
ata tan tangerdhek hahaha,ska lan shiptar pa qesh.
Back to top
Al Bundy
Mon Jul 06 2009, 06:02pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Hana shume sherra ju:PBack to top
Al Bundy
Mon Jul 06 2009, 06:04pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Me kujtoi Mbreteresha te tema 'Ndjesi te Kandshme' per nje episod te shkolles se mesme qe i ngjan te sajes.


Ne shkolle te mesme,viti i pare ne Razem ,te shpija e pritjes.

Vajzat ne kat te dyte e djemte me presorat ne kat te trete.Bashke me nje shok lidhme dy qarqafe per mu ul te vajzat qe na kishin hap pixheren.Plani ishte une me e mbajt çarçafin i parie ai mu ul(se ishte peshe ma e rande).Mandej une do ta lidhshe per kambe te shtratit per vedi.
Sapo shoku jem i klases kishte fillu me u ul, ndiva prekje prej mbrapa e ndejkun prej nji shputet qe mbani me mu rrotullu zogj e yje rreth krejet.1 min ma vone ,mbas deshtimit te planit kuptohet,ishte rradha e shokut tem per masazh fytyret.Dikush na kishte padite.

Aty e kuptova per here te pare se takimet me femna kerkojne sakrifica:)
Back to top
freni
Mon Jul 06 2009, 06:21pm

Registered Member #1129
Joined: Tue Aug 21 2007, 10:41am

Posts: 1112
Miri74 ka shkruar:

Me kujtoi Mbreteresha te tema 'Ndjesi te Kandshme' per nje episod te shkolles se mesme qe i ngjan te sajes.


Ne shkolle te mesme,viti i pare ne Razem ,te shpija e pritjes.

Vajzat ne kat te dyte e djemte me presorat ne kat te trete.Bashke me nje shok lidhme dy qarqafe per mu ul te vajzat qe na kishin hap pixheren.Plani ishte une me e mbajt çarçafin i parie ai mu ul(se ishte peshe ma e rande).Mandej une do ta lidhshe per kambe te shtratit per vedi.
Sapo shoku jem i klases kishte fillu me u ul, ndiva prekje prej mbrapa e ndejkun prej nji shputet qe mbani me mu rrotullu zogj e yje rreth krejet.1 min ma vone ,mbas deshtimit te planit kuptohet,ishte rradha e shokut tem per masazh fytyret.Dikush na kishte padite.

Aty e kuptova per here te pare se takimet me femna kerkojne sakrifica:)=) per her te pare!!!
Back to top
Al Bundy
Mon Jul 06 2009, 06:24pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
freni ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Me kujtoi Mbreteresha te tema 'Ndjesi te Kandshme' per nje episod te shkolles se mesme qe i ngjan te sajes.


Ne shkolle te mesme,viti i pare ne Razem ,te shpija e pritjes.

Vajzat ne kat te dyte e djemte me presorat ne kat te trete.Bashke me nje shok lidhme dy qarqafe per mu ul te vajzat qe na kishin hap pixheren.Plani ishte une me e mbajt çarçafin i parie ai mu ul(se ishte peshe ma e rande).Mandej une do ta lidhshe per kambe te shtratit per vedi.
Sapo shoku jem i klases kishte fillu me u ul, ndiva prekje prej mbrapa e ndejkun prej nji shputet qe mbani me mu rrotullu zogj e yje rreth krejet.1 min ma vone ,mbas deshtimit te planit kuptohet,ishte rradha e shokut tem per masazh fytyret.Dikush na kishte padite.

Aty e kuptova per here te pare se takimet me femna kerkojne sakrifica:)=) per her te pare!!!Qa ka freni qi pa qesh? A thu kam nxjerre ndonje sekret tjeter pa dashje?:D
Back to top
L - N
Sat Jul 11 2009, 08:29pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
HANA ka shkruar:

Ne vitin e pare gjimnaz,ishim 6 shiptar ne klas,un,nji tiranse,edhe tjert kosovar.Nji jav para se me maru shkolla bashim diten e sportit,u dashim neper grupe edhe u dote cdo grupit me i vu emrin,kishim ne klas da zvicrrane qe su prekshin me pupul,edhe i thojm na po ju vejm nji emer shiptar ,ok thojn ata,i thot nji djaj pse ftyr per emer te bukur kan kta aaa!!! edhe i thot venje ku..at.(me falni)
Kur erdhi dita me u ba dita e sportit,na erdhen edhe prinderit na zdishim gja,kur fillune me thirr grupet,hahahaha me mikrofon i erdhi rradha grupi k.....
ata tan tangerdhek hahaha,ska lan shiptar pa qesh.
Hahahahahahahahaha kja ishte tamna e forte

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L - N
Sat Jul 11 2009, 08:37pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Miri74 ka shkruar:

Me kujtoi Mbreteresha te tema 'Ndjesi te Kandshme' per nje episod te shkolles se mesme qe i ngjan te sajes.


Ne shkolle te mesme,viti i pare ne Razem ,te shpija e pritjes.

Vajzat ne kat te dyte e djemte me presorat ne kat te trete.Bashke me nje shok lidhme dy qarqafe per mu ul te vajzat qe na kishin hap pixheren.Plani ishte une me e mbajt çarçafin i parie ai mu ul(se ishte peshe ma e rande).Mandej une do ta lidhshe per kambe te shtratit per vedi.
Sapo shoku jem i klases kishte fillu me u ul, ndiva prekje prej mbrapa e ndejkun prej nji shputet qe mbani me mu rrotullu zogj e yje rreth krejet.1 min ma vone ,mbas deshtimit te planit kuptohet,ishte rradha e shokut tem per masazh fytyret.Dikush na kishte padite.

Aty e kuptova per here te pare se takimet me femna kerkojne sakrifica:)
Hahahaha pa me vjen keq mor MIri74 qe ta paskan kuq, gjithsesi pothujse te njajtin rast identik kam pase edhe un ne razem ne vit te II baj be, nejse por ne na asht zhgatrru carcafi tu u ul, e kena ra te toke te dy bashk me nji shok, masanej problemi ishte se vajzat rrishin me ka 6 veta ne dhome e fillune mu ngatrru njana me tjetren se da na doshin e da tjera s'doshin me ken aty prezent, nejse ajo nat u kthy prejmen ne nat interresante se dolme tetan nji ka nji jasht prej pixhereve msheftas e te pime ponc e konjak ne shishe pa kurrgja e ne te ftoft apo nuk kishte ra bore, se s'na e mate mu fut neper mencat e shpijave te pushimit (ato nertesat 2 katshe) se na paditshin, por u sorodhatme neper Razem deri ne 2 te nats. E maj men ala si kujtim shum te bukur.

[ Edited Sat Jul 11 2009, 08:38pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3384 sec, 0.0901 of that for queries. DB queries: 69. Memory Usage: 3,161kB