Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
Telefoni HTC me "WINDOWS MOBILE" dhe gjithcka per te.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Shkodra100
Sat Dec 11 2010, 01:37am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Ketu do diskotojme rreth HTC dhe Windows Mobile
Do ju jap udhezime se si ta instaloni "Android" ne "Windows Mobile" ngaqe eshte nje sistem operimi shume me kompakt.
Back to top
Shkodra100
Sat Dec 11 2010, 01:37am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Me poshte do ju jap nje tutorial se si te instaloni Android ne Windows HTC HD2. Procesi nuk eshte edhe aq i lehte dhe nuk do ju rekomandoja te gjitheve ta benin nje gje te tille sepse mund te rezultoje ne nxjerrjen jashte perdorimit te telefonit tuaj.

Do mundohem te jem sa me specifik ne pershkrimin e meposhtem.

Hapi i pare: a) Duhet shkarkuar HARDSPL, qe do te thote thyerja e kodit te brendshem te telefonit ne menyre qe te keni mundesi te instaloni ROM te ndryshem ne te, dmth ANDROID.

Per te shkarkuar HARDSPL klikoni tek linku i meposhtem, ose ne faqen tjeter. me poshte.

trokit ketu

Nqs telefoni juaj eshte bere HARDSPL nuk keni nevoje ta beni per se dyti, por te kaloni tek hapi 2.

b) Task29

c) AutoFlash SuperSport - BlueTopia 1.0.3 by cmylxgo - Radio - Hasterin Kernel 8.5.1
Ketu duhet te jene 4 pjese dhe duhen shkarku te gjitha. Kjo varet nga shpejtesia e internetit nese doni ti shkarkoni njeheresh apo nje nga nje.

Hapi 2. Unzip "Task 29" and "HardSPL3."

Hapi 3. Duhet te fshini cdo gje ne SD CARD.Menyra me e mire eshte ta beni format SD CARD. Nese keni gjera qe ju duhen ju rekomandoj qe tu beni "backup" dmth ti ruani diku tjeter sepse pasi ta beni format SD CARD, te gjitha te dhenat ne SD CARD do te fshihen.

Hapi 4. Tani duhet te beni HardSPL3. Kjo eshte file qe ju dhashe me siper. Per te bere kete duhet te keni lidhur telefonin me PC ku shkarkuat HardSPL dhe telefoni te jete synced me PC. Ky proces do te zgjase rreth 5 minuta.

Hapi 5. Pastaj beni "Run Task29" qe shkarkuat me siper. Nese keni Windows Vista apo 7 "clikoni ne te djathte te miut dhe mbi "Runs as Administrator". Sigurohuni qe tel eshte i lidhur dhe synced me PC. Ky proces merr rreth 3 minuta.

Hapi 6. Duhet te beni "Flash ROM" qe deshironi, ne kete rast "ANDROID." Duhet te siguroheni qe tel eshte ne "Bootloader Mode" (ekrani trengjyresh, I kuq,gri, jeshil). Per te bere kete mbani te shtypur shigjeten qe ul volumin ndersa shtypni "power" per te ndezur telefonin. Pasi te keni hyre ne "Bootloader Mode" run AutoFlash SuperSport w BlueTopia 1.0.2 by cmylxgo w Radio.part1.exe"

Hapi 8. Pritni derisa Android qe instaluat ne telefon te filloje te hapet dhe te inicioje procesin. Ne kete moment do ju duket sikur asgje nuk po ndodh, por duhet te keni durim pasi ky proces mund te shkoje deri ne 15 miuta.Pasi te shikoni ne ekran shigjeten e drejtuar poshte, hapni ekranin,dhe Android eshte duke iniciuar tani. Kompletoni hapat final qe do ju dalin ne ekran dhe beni nje Reboot ne fund te procesit. Shtypni "Power" derisa tu dalin opsionet. Zgjidhni "Reboot" dhe pastaj "Normal" dhe "OK".[ Edited Mon Dec 27 2010, 12:52am ]
Back to top
Shkodra100
Sat Dec 11 2010, 01:38am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Do ju lutesha moderatorve te me japin linkun qe te bej attachment te disa files per artikullun e mesiperm. Nuk po e shikoj se ku eshte butoni per "attachment."

[ Edited Mon Dec 27 2010, 12:56am ]
Back to top
Shkodra100
Sat Dec 11 2010, 01:39am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
PER ME VONE. E REZERVUAR
Back to top
LUPEN
Sat Dec 11 2010, 01:48am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
PER MA VON ,E REZERVUME.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.5037 sec, 0.0839 of that for queries. DB queries: 38. Memory Usage: 2,576kB