Forums
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L€OÑ
Fri Sep 24 2010, 10:58pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
edhe mu me pelqej SUNSHIN, ne FB ma kishin dergu edhe thash ndoshta asht mir me e vu edhe ktu.
Back to top
S~erenity
Fri Sep 24 2010, 11:07pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
L€OÑ ka shkruar:
Shume domethanese!!
Back to top
L€OÑ
Sun Oct 03 2010, 03:57pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Back to top
L€OÑ
Sun Nov 07 2010, 06:09pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Nuk di a asht teme e duhun per kyt video .
Back to top
Lim
Sun Nov 07 2010, 06:14pm
Registered Member #4035
Joined: Sun Jun 20 2010, 07:27am

Posts: 8
te ndimofte.
Back to top
L€OÑ
Sun Nov 07 2010, 06:15pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
flm , edhe ty.
Back to top
Lim
Sun Nov 07 2010, 06:18pm
Registered Member #4035
Joined: Sun Jun 20 2010, 07:27am

Posts: 8
a mu nuk me ndihmon se me ka harru qysh diten qe kam lind ashtu sikur kam ba edhe une me te.
Back to top
L€OÑ
Sun Nov 07 2010, 06:20pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
un tham qe ZOTI vanan por nuk harran, nese gjithsecili ka mendimin e vet.
Back to top
Lim
Sun Nov 07 2010, 06:24pm
Registered Member #4035
Joined: Sun Jun 20 2010, 07:27am

Posts: 8
po leon ke te drejte por une kanjihere njishtu mendoj.

[ Edited Sun Nov 07 2010, 06:24pm ]
Back to top
L€OÑ
Sun Nov 07 2010, 06:27pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
kur jena ne momente t'vashtira tan thojm se ZOTI me harrej .
asht nji ajet ne ( KURAN )qe thet "mas veshtirsis vjen lehtesimi"
me te than drejten nuk jam i sakt ne adete por nuk tham qe nuk besaj.
Back to top
Lim
Sun Nov 07 2010, 06:32pm
Registered Member #4035
Joined: Sun Jun 20 2010, 07:27am

Posts: 8
po mar leon besim shume por ne vetvete, se njeriu i pamvarun nuk ka kurnjfare kasavetit. nuk duhet me prit qe po vjen zoti e ma kryn nji pune. une ndoshta po hi ne gjynah po keshtu e mendoj une.
Back to top
L€OÑ
Sun Nov 07 2010, 06:42pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Asht gabim me mendu se ZOTI po t'kryn pun, un tham qe jeta asht edhe me fat dhe tan te pasun nuk mundena me ken.
besimi ne vetvete po tham edhe un pastaj besimin tjeter e kam veq te krat e mi.
Back to top
Lim
Sun Nov 07 2010, 07:01pm
Registered Member #4035
Joined: Sun Jun 20 2010, 07:27am

Posts: 8
po mar leon vec ne krahet e mi.
Back to top
OLIVE OYL
Sun Nov 07 2010, 07:26pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
L€OÑ ka shkruar:

Nuk di a asht teme e duhun per kyt video .

un nuk po kerkoj shum prej burrit ishalla ka me e dit vet por po e marr sikur duhet rreciproke.dmth me ja shpreh edhe une si gru ose qe asht edhe ma e mundshmja qe mund te baj une me e ba ate me ma shpreh hahaha
LEON te lumt***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
L€OÑ
Sun Nov 07 2010, 08:08pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
OLIVE sps , t'uroj fatin ma t'mirin n'bot.
Back to top
OLIVE OYL
Sun Nov 07 2010, 08:10pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
aaaaaaaaaaaa tlumt goja mjalt je mjalt hahahah edhe une ty mar LEON***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Mbreteresha
Thu Dec 02 2010, 09:33pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Nje histori e bukur mbi leximin dhe dobite e Kur'anit

Një amerikan i moshuar musliman, jetonte në një fermë në lindje të maleve Kentucky së bashku me nipin e tij. Çdo mëngjes gjyshi zgjohej herët në mëngjes, ulej në tavolinën e kuzhinës dhe lexonte Kur’an. Nipi i tij, dëshironte të bëhej sikur ai dhe e imitonte atë në të gjitha mënyrat e mundshme. Një ditë nipi e pyeti gjyshin, “Gjysh, kam provuar të lexoj Kur’an sikurse ti por nuk mund ta kuptoj atë, edhe atë çfarë e kuptoj e harroj sapo ta mbyll librin. Çfarë të mira ka nga leximi i Kur’anit?” Gjyshi, me qetësi ndaloj së mbushuri stufën me qymyr dhe iu drejtuar nipit, “merre këtë shportë të qymyrit, mbushe në lum me ujë dhe ma sjell prapë”. Djaloshi veproi si i tha ai, por i tërë uji i rrjedhë nga shporta para se të vinte në shtëpi. Gjyshi qeshi dhe i tha, “duhet të ecësh pak më shpejtë herën tjetër; e dua shportën me ujë. Nuk po provoni sa duhet”, dhe e dërgoi atë përsëri. Kësaj radhe djaloshi vrapoi shpejtë, por përsëri shporta ishte e zbrazët para se të kthehej në shtëpi. Me gjysmë frymë i tha gjyshit se ishte e pamundur të barte ujë me shportë dhe shkoi ta merrte një kovë. Plaku i tha, “nuk dua një kovë ujë, por dua një shportë ujë. Ti vetëm nuk provon sa duhet”, dhe doli jashtë ta shikonte djaloshin tek po provonte përsëri. Kësaj radhe, djaloshi e kuptoi se ishte e pamundur por dëshironte ti tregonte gjyshit të tij se edhe nëse do të vraponte sa më shpejt që të mundte nuk do t’ia arrinte, uji do të rridhte para se të kthehej në shtëpi. Djaloshi, përsëri e zhyti shportën në lum dhe vrapoi shpejtë, por kur arriti të gjyshi i tij shporta ishte e zbrazët. Me gjysmë fryme tha, “E sheh gjysh, është e padobishme”. Plaku ia ktheu, “shikoje shportën”. Djaloshi shikoj shportën dhe për herë të parë e vërejti se shporta ishte ndryshe. ishte transformuar nga një shportë e vjetër e ndyrë në një shportë të pastër, brenda dhe jashtë. Gjyshi iu pergjigj nipit te tij me fjalet : “ kështu ndodhë kur e lexon Kur’anin. Mund të mos kuptosh dhe të mbash mend asgjë, por kur e lexon atë, do të ndryshosh brenda dhe jashtë. Kjo është puna e Allahut në jetët tona”.


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Thu Dec 02 2010, 09:38pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
L€OÑ ka shkruar:

Nuk di a asht teme e duhun per kyt video .mmmsa bukur..flm leon qe na e dhe mundesine ehde ne e me e pa..keka video taman domethanse

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
L€OÑ
Thu Dec 02 2010, 09:40pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Sps LOVE me bahet qefi qe t'pelqen
Back to top
MiCoLjA
Thu Dec 02 2010, 10:24pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
nuk e di ku e kam lexu po e di se itu ne forum dikun dhe sbesoj ka ka gja me e pru edhe te kjo tem ::

Nje grua shkon tek nje i moshuar dhe i thot :
Telutem dua qe burri im te me doj te me rrespektoj te ket dashuri veq per mua dhe askend tjeter dua qe grat e fhsatit tim te me ken zili per dashurin dhe harmonin e familjes time.
Plaku pasi u mendua pak i tha :
Ne rregull oj bija ime kur te me sjellesh nje qime nga qafa e luanit aterh do te tregoj se cfar duhet te besh.
Dhe gruja pa u menduar dy her shkon ne pyll dhe takon nje luan ,luani i eger sic e dim por ajo me shum butesi dhe kujdes i afrohet i leshon nje cop buk dhe largohet.
Ket gje gruaja e beri cdo dit dhe cdo dit e me shum luani miqesohej me te. Ata luanin bashk, luani tashme kishte arritur ta njihte gruan dhe i shkonte vet per te marr perkedheljet e saj dhe ne nje moment ruja i shkeput nje qime nga qafa dhe shkon te plaku i moshuar ja i thot ta solla tani cfar duhet te bej
Plaku e shikon e dhe buzeqesh i thot :
oj bija e zotit ti ke arritur te zbusesh nje luan pylli i ke marr zemren provoje dhe me burrin tend sepse burri qe ke ne shtepi nuk eshte me i eger se luani.
Me dashuri durim dhe kembngulje arrin cdo gje qe do per mu ka shum domethanje ikja e me ka met ne men qysh se ekam lexu

[ Edited Thu Dec 02 2010, 10:25pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
L€OÑ
Thu Dec 02 2010, 10:26pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
domethense MICOLE, po ashtu edhe ajo e LOVES histori e bukur.
Back to top
L€OÑ
Fri Feb 04 2011, 09:11pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Back to top
OLIVE OYL
Fri Feb 04 2011, 09:17pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
L€OÑ ka shkruar:

***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 13 2011, 09:05pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Dilem mes a me e vu te interresantet apo ktu?
Njesoj, ranci ka me marr dije
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
L€OÑ
Sun Feb 13 2011, 09:17pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
OLIVE OYL ka shkruar:

Dilem mes a me e vu te interresantet apo ktu?
Njesoj, ranci ka me marr dijeshum interesante me pelqen OLIVE.
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2417 sec, 0.0820 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,068kB