Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Forumi i ShkodraOnline.com :: Sporti
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kombetaria Shqipetare
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LEONS
Mon Jun 08 2009, 07:02pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
ULTRAS ROMA ka shkruar:

Kena lujt mir, Portogalia me ata ylle ne fush ska mujt me ba shum loj.
Problemi jon esht se zdina me mbrojt rizultat ne fun te lojes.
Gjithashtu kena lujt mir me Portogalin, hem ne shqiperi hem ne Portogali
Ne Portogali skena mujt me ba nji aksin ku lujtem ma mir na, manej nuk asht se nuk diten me mrojt rezultatin kur nuk kena portierBack to top
LEONS
Mon Jun 08 2009, 07:03pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Optimizmi i kroatit nuk njeh kufi: beson se do ta drejtojë Shqipërinë në finalet e Europianit të vitit 2012

Ka pasur vetëm tetë ditë kohë për të ndërtuar formacionin për Portugalinë dhe gjithmonë është shfaqur i qetë dhe me shumë besim në vetvete. Në daljet e shpeshta në media dukej mjaft i qetë, por gjatë 90‑minutëshit të “Qemal stafës” e kanë kapur emocionet, duke shfaqur në jo pak raste nervozizëm. Josip Kuzhe, pavarësisht humbjes në minutat e fundit, e ka nisur mbarë. Për të ky është vetëm fillimi, se suksesin e vërtetë shqiptarët do ta arrijnë në fund të eliminatoreve të ardhshme. Askush nga trajnerët e huaj të mëparshëm nuk ka pasur guximin ta thotë, por Josip Kuzhe nuk ka frikë: “Dua t’i shikoj tifozët shqiptarë në Poloni dhe Ukrainë.” Ëndrrën e lënë përgjysmë nga Ari Han, Josip Kuzhe mendon se do ta bëjë realitet. “Futbollistët shqiptarë janë tipikë ballkanas, teknikë dhe individualistë, por duhet të mësojnë më shumë në futbollin profesionist. Gjëja më e rëndësishme është fakti që Shqipëria ka potenciale për të shfrytëzuar në futboll. Nuk duhet të harrojmë se si vend lindor Shqipëria është në hapat e para drejt futbollit profesionist. Unë kam besim se në të ardhmen kombëtarja shqiptare do të luajë në nivelet më të larta të futbollit europian. Ëndrra ime është të shikoj sa më shumë tifozë në Kampionatin Europian, që do të zhvillohet në Poloni dhe Ukrainë. Që do të thotë se do të bëj gjithçka për t’ju çuar në Europian, madje besoj se Shqipëria mund t’ia dalë në eliminatoret e ardhshme për të marrë pjesë në Europianin e vitit 2012
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Wed Jun 10 2009, 06:25pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Miqesore: Shqiperi 1-1 Gjeorgji min 65 loj

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 06:58pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Miqesore

Perfundon

Shqiperi-Gjeorgji 1-1

per shqiperin realizoj AgolliBack to top
star
Wed Jun 10 2009, 07:45pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
LEONS ka shkruar:

Miqesore

Perfundon

Shqiperi-Gjeorgji 1-1

per shqiperin realizoj Agollitha kam pas pak kohe ai kuzhe po tash si e justifikoj barazimin.apo doka 10 vjet me nertu skuadren?
Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 07:50pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
ghhgahaghaga Pimp spo marr gj vesh por iky ka than se don me na çu ne EuropianBack to top
star
Wed Jun 10 2009, 07:54pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
hahahahahaha iky dora vete ja ma sbesoj.i kishte rokamundu federats edhe nji trajner per shpresen prej nag vjen ky.
Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 07:57pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
por mar ishta kan than iky e kan than edhe trajnera te tjer boll po ala nuk kan ba gja
Back to top
star
Wed Jun 10 2009, 07:58pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
sa marrin njata lek e ku te kam pa shqipni thojn.
Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 08:01pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
kam nigju se ish trajneri i shqipnis Otto Bariç ka ken nji ner ma te pagumt ne Europe per kombetareBack to top
star
Wed Jun 10 2009, 08:03pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
nuk e kam dite kyte itash po e marr vesht.se ka ken kshu ather pse nuk kena marr trpatonin prsh ather?
Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 08:06pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Qa di un ma por jam i sigurt se asht njashtu prsh asht ken ma i pagum se i Danimarks ,Kroacis e tjerBack to top
star
Wed Jun 10 2009, 08:10pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
edhe ma shume se i gjermanise,italise e anglise nuk besoj.une me sa di asht capello ai qi merr ma shume ner trejner komtaresh ne bote.
Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 08:14pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
po ma Kapelo me duket edhe mu por se i italise gjermanis nuk ma merr mendja se asht ken ky i joni nji gazetar e ka than kur jam ken tu pa ndeshjen e komtaresBack to top
star
Wed Jun 10 2009, 08:20pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
po gazetart shqiptar e kan zakon me ekzagjeru si gjithmon.
Back to top
LEONS
Wed Jun 10 2009, 08:22pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Po ma saher e kam ni un por kajher duhet me ju besuBack to top
star
Wed Jun 10 2009, 08:25pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
po ma po.
Back to top
LEONS
Mon Jun 15 2009, 06:28pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
E ardhmja kuqezi në dilemë, gjysma e kombëtares pa ekip


Forca e një kombëtareje futbolli sigurisht matet me elementët që ka në përbërje, nivelin e skuadrave dhe të kampionateve ku aktivizohen. Sa i përket Shqipërisë, Lorik Cana mbetet ikona e kombëtares, pavarësisht se ku do të luajë, në Francë, Gjermani apo Angli. Josip Kuzhe, trajneri kroat i kombëtares shqiptare, është shprehur mjaft optimist për të ardhmen e skuadrës që drejton, por realiteti në fakt nuk është aq premtues. Sepse edhe ata elementë që janë përfolur për të zëvendësuar lojtarë të tillë si Skela, Lala, Duro etj., ose janë ende pjesë e kampionatit shqiptar, ose në skuadrat ku aktivizohen nuk shihen si të perspektivës. Në grupin e futbollistëve që janë deri tani në planet e Josip Kuzhes, vetëm disave si Kapllani, Salihi, Bylykbashi, Bulku, Dallku apo Lala u dihet e ardhmja, kurse pjesa më e madhe ose është pa skuadër, ose mund të ndërrojë ambient gjatë merkatos së verës.


Back to top
star
Mon Jun 15 2009, 06:31pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
po skela,lala e duro nuk jane te ri ma per mi majt.po me cudit shume lala masi asht edhe kapiteni i skuadres.
Back to top
LEONS
Mon Jun 15 2009, 06:37pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Perderisa lozin ala ner kampionate te njohun (GER)mendoj se munden me lujt edhe me kombetaren shqiptareBack to top
star
Mon Jun 15 2009, 07:12pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
per lalen pra u cudita qi nuk ja kan ba kontraten.a e the vet apo nuk asht e vertet?
Back to top
LEONS
Mon Jun 15 2009, 07:35pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Po ma Altin Lales ja kan ba kontraten lexojeBack to top
star
Tue Jun 16 2009, 10:32pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
LEONS ka shkruar:

Po ma Altin Lales ja kan ba kontraten lexojeok flm.pretova me e lexu krejt.
Back to top
LEONS
Sat Mar 06 2010, 04:43pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Shqiperia fiton miqesoren me Irlanden e veriut 1-0 golin e shenoj ervin Skela me nje goditje denimi

Mergim Mavjaj refuzoj ftesen e kombetares shqiptare .Mavraj luan qendermbrojtes te skuadra e Bochum ne GjermaniBack to top
Mir-Shkodrani
Fri Aug 20 2010, 10:00am
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
Kombetarja kuqezi dy ndeshjet e rradhes kunder Luksemburgut & bosnjes do ti zhvilloje ne "Loro Boriçi" te Shkodres,UEFA ka miratuar kerkesen qe eshte bere nga FSHF per tu zhvilluar ndeshjet e kombetares ne Shkoder.Pas Qemal Stafes stadiumi Loro Boriçi eshte i dyti ne Shqiperi qe ploteson kushtet qe kerkohen nga UEFA.

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2848 sec, 0.0439 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,035kB