Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Psikologji dhe Sociologji
 
<< Previous thread | Next thread >>
Diskutime Mbi Psikologjine
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Z. Zamir Kaceri
Fri Mar 09 2007, 07:31pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Ku e merr buken ti supergirl se me knaqe krejt me keto shkrimet e tuaja. Me e keqja jote e shte se ti nuk e di se pse te perlqejne gjerat. Bossi te lutem spjegoja pak vajzes 2 kuptimet e fjales shemb.
Mos ma merr per te keq por thjesht kenaqem duke qesh kur lexoj postimet tuaja.

Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Fri Mar 09 2007, 07:32pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Bosi ti cilen do zgjidhje?
Te te vrase dikush apo te te shemb dikush?

Lumi Dushes
Back to top
SuperGirl
Fri Mar 09 2007, 10:43pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Hhahahahahaha Denion, hera e pare qe dikush me thote qe fjalet e mia e bejne te qeshin, gjithsesi me vjen mire qe te le nje ndjenje kenaqesie........sa per problemin qe thua (qe une nuk e di pse me pelqejne gjerat) e ke gabim, se e di shume mire. e di shume mire dallimin midis shembjes dhe vrasjes, por nga ana artistike me pelqen me teper e para.....harrova se cenova te drejten e autorit, duhet t'i kerkoj falje Nices.

Per kenaqesine e Denionit: "Cdo gje qe nuk me vret, me ben me te forte"

Respekte chiko!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Sat Mar 10 2007, 12:03am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
sigurisht qe mendimet qe shkembejme jane te vlershme te pakten nga ana ime une i vlersoj shume .
asgje dhe asnjeri nuk mund te na preke ose <<te na jape mend>>
nqs ne nuk e lejojme ate.une personalisht kam vajtur tek nje psikolog thjesht per kuriorzitet, dhe pervecse fliste me fjale te medhaja nuk me dha ndonje ndihme te vecante ose thjesht me tha ato gjera qe une i dija me perpara .
me fal nqs u zgjata shume ne kete teme
te dhena per psikologjine nuk jam ne gjendje te jap
nqs interesoheni per occultism jam ne dizpozicjonin tuaj
me respekt occult spirit

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
.: Deno :.
Sat Mar 10 2007, 08:40pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
denion ka shkruar:

Bosi ti cilen do zgjidhje?
Te te vrase dikush apo te te shemb dikush?pash nderin leni marrinat ... po banja qefin mar burre, si ti teket me than le te thojn ... .... ... meqe ra fjala , a te kan shemb naj here ty a ?????

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
SuperGirl
Sat Mar 10 2007, 09:11pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Shi ky me siper, banja qejfin thote.....do te tajap nje mbrapsht un ty!!!!!!!!!!!!

Occultspirit, te psikologu un personalisht skam qene asnjehere, po kur te gjej nje qe te ma mbushe mendjen mua, do shkoj me kenaqesi. sa per ate qe thua, mund te na japesh ndonje info mbi occultism, do me pelqente te dija dicka.

flm.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sat Mar 10 2007, 09:59pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
As qe behet fjale me me shemb njeri. Do vazhdoj ta rauj me fanatizem dhe nder virgjerine. Perndryshe do behemi si Greket.

Lumi Dushes
Back to top
.: Deno :.
Sun Mar 11 2007, 02:11am
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Qeeeeeeeeeeeee... kcej kja pula, mandej gjeli ... u ba kotec ktu ... ha maj se me lujt e kisha ... O deniun, pse po thu se bahna si grekrit... a ju ke majt kandilin a ?!

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
kamasutra_girl
Sun Mar 11 2007, 06:05pm

Registered Member #267
Joined: Mon Dec 25 2006, 05:07pm

Posts: 18
Denko ca jane ato fjale mar i poshter? mos me shkruaj fjale te pista se nuk te takojne, ta kepus ate pastaj. gjuhen.
Back to top
kamasutra_girl
Sun Mar 11 2007, 06:07pm

Registered Member #267
Joined: Mon Dec 25 2006, 05:07pm

Posts: 18
per me infromu memeberat e ketij website.
Bosi quhet Denis dhe eshte nxenesi me i mire i nje shkolle shume prestigjoze ne Tirane, duhet te ndjeheni me fat qe keni nderin me kom uniku me nje person si bosi.
Back to top
.: Deno :.
Sun Mar 11 2007, 09:47pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
ohhhhhhhhhh e dashur
Shiko, po mos mi thuj kto fjal ne sy moj, se na rriten vesht
Gjithsesi thenks shum
Puc

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
OCCULTSPIRIT
Mon Mar 12 2007, 02:45am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
C'eshte occultism , eshte pak a shume..., qe jap te kuptoj me mire eshte nje fare shkence qe merret me studimin ngjarjeve mbinatyrore (magji. shpirtra, fantazma , energji te natyres qe nuk i shohim por vazhdojne te ndodhen mes nesh , paganizem, satanizem, etj)
pak a shume si parapsikologjia ,por nuk i studjon nga ana shkencore por si te them me mire in a spiritual way.krijuesi i saj zyrtar ishte anton lavey (1930-1997).eshte nje shkence qe pak a shume luftohet nga kishat ne gjithe boten sepse hedh poshte shume dogma dhe teori te kishes se krishtere ne pergjithesi.
psh: libri i famshem mesjetar <<malleus maleficarum>> kjo eshte pak a shume nje hyrje ne occultism po ta degjosh per here te pare te duket e frikshme por ska asgje per te frikesuar.
po pate ndonje pyetje te vecante me kenaqesi mund te pergjigjem nqs kam mundesi

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 13 2007, 12:02pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Hmmmmmm.....e dija pak a shume qe kishte te bente me gjera te tilla, por doja te dija dicka, ti e pranon occultismin? dhe sa ze vend besimi te ti, besimi fetar e kam fjalen.

O Bossi ca e ke rrejt kamasutren mor mistrec qe thote se je djale i mire........hahahahaha bej shaka se te kena njish.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Tue Mar 13 2007, 02:10pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
besimi fetar asgje, i urrej fete dhe institucjonet fetare . nqs dua ti ve nje tabele vetes se cfare feje perkas ,mund ta quaj veten pagan. vete paganet e pranojne dhe praktikojne occultism. une nuk e praktikoj , thjesht e studioj.

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Fri Mar 16 2007, 11:04pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
kuptoj, kuptoj............me sa di ti je ne greqi, apo jo? mund ta di ku e studion? me fal per injorancen ne kete fushe, por nuk di shume se si eshte e organizuar jeta ne greqi, dhe nese ne universitete studiohet occultismi...me duket pak e cuditshme.......Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Sat Mar 17 2007, 04:29pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
ne greqi studioj Sound Engineering nuk ka te bej fare me occultism . greqia eshte nje shtet ku feja zyrtare eshte ortodoksia dhe nuk ka nje shkolle qe merret me kete fushe pervec psikologjise .gje qe mua nuk me intereson dhe aq shume .pasjoni im eshte muzika .me occultism kam filluar te merrem qe ne shkoder domethene ketu e pese ose gjashte vjet kur ne nje librari ne shkoder gjeta nje liber qe titullohej <<the solomon key >> nqs te intereson e kam edhe ne pdf ne anglisht me jep e mail tend dhe ta dergoj .pastaj kisha fatin e mire te merrja pjese ne shume teleturgji pagane ku mesova shume gjera reth paganizmit dhe occultism .tani ne kete moment jam ne kontakt me shume muzikant nga gjithe europa te cilet jane pagan kane shume tema dhe histori pagane ne muziken e tyre kjo lloj muzike quhet <<medieval music>>dmth cdo gje qe di e kam kerkuar vete pak a shume . ne greqi jeta eshte sic eshte edhe ne vende te tjera te ballkanit nuk shoh ndonje ndryshim te madh nga jeta ne shqiperi a po ne ndonje vend tjeter te ballkanit

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Mon Mar 19 2007, 11:18pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Sound Engineering....me tingullon interesante.se di pse kam nje mendim te cuditshem per jeten ne greqi, eshte thjesht nje stereotip qe as vete nuk arrij ta kuptoj pse vazhdoj akoma t'ia ushqej vetes....nejse nejse nejse...sa per occultizmin, personalisht nuk i besoj aspak, nuk jam supersticioze, thjesht besoj ne Zot, nje fuqi e mbinatyrshme qe ka krijuar cdo gje rreth meje, dicka trashendente qe une e pranoj dhe i lutem...por do me pelqente te lexoja ate librin, theksoj ketu qe une jam tip qe me pelqen te di cdo gje, per kulture, keshtuqe mund te ma nisesh occultspirit. flm.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Tue Mar 20 2007, 08:25am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
per mendimin tim tim asgje ska krijuar asgje , occultism thjesht hap tek njeriu horizonte te reja e shikon boten me nje sy krejt tjeter me misterioze . pastaj si beson ne nje zot si beson ne shume perendi githsesi njeriu eshte pak a shume supersticjoz.
kur the qe ke nje mendim te cuditshem per jeten ne greqi ku e ke fjalen.
me jep pa e-mail tend qe te mundem te dergoj librin

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
OCCULTSPIRIT
Fri Mar 23 2007, 04:06am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
super girl e more librin ??????????

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Sat Mar 24 2007, 01:34pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E mora........te kam nisur mail, se ke lexuar? sot kam filluar te lexoj pak, por nje gje s'po kuptoj, ca raporti ka occultismi me magjine. me sa di une, dallimi midis tyre eshte se magjia nder te tjera mundohet te ndryshoje te ardhmen, kurse occultismi thjesht e parashikon. ndoshta gabohem, por te libri nuk qenka e qarte. mund te ma shpjegosh pak ca raportesh kane keto te dyja?

Sa per jeten ne Greqi, thash qe eshte thjesht nje stereotip...me duket vendi ideal per pushime, por jo per te jetuar. megjithate pa e pare me syte e mi skam pse flas dhe t'i besoj asaj qe te tjeret thone.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Mon Mar 26 2007, 07:34pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
ky eshte nje mendimet e gabuara qe mbizoterojne sot perse i perket magjise.me magjine nuk ndryshon te ardhmen.magji eshte kur une si person vij ne kontak te drejtperdrejt me natyren me forcat dhe energjite qe na rrethojne me ane te nje fare meditimi (nqs mund ta quaj ashtu)thjesht ne ate moment nuk vjen ne kontakt me ane te trupit por me ane te shpirtit dhe te mendjes.
me pak fjale eshte sikur flet ne telefon me nje shtet tjeter. energjite apo krijesat qe vijne ne kontakt me ne nuk jane as te mira as te keqija jane thjesht neutrale por nga momenti qe vijne ne kontakt me njeriun perdoren per mire apo per keq . eshte sikur te kemi flaken ,mund ta perdorim per tu ngrohur por mund ta perdorim edhe per te vene zjarr shtepise . magjia eshte si bumerang kthehet perseri mbrapa por e shumfishuar .menyrat e komunikimit me keto lloj energjish jane te ndryshme te gjitha keto menyra futenose me mire permblidhen ne occultism

nuk e di sa i qarte isha ,shpresoj se te ndricova sado pak
farewell

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Wed Mar 28 2007, 10:56am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ja pra, me duket se ketu qendron gabimi ne perceptim, se ketu eshte dhe dallimi midis magjise dhe occultismit. sipas meje nuk jane e njejta gje. ajo qe thua ti me siper eshte occultismi (nderkohe meditimi eshte gje tjeter krejt), ndersa magjia parashikon por edhe ne menyra te ndryshme mundohet qe te ndryshoje rjedhen e ngjarjeve qe do ndoshin ne te ardhmen........apo jam serish gabim?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Wed Mar 28 2007, 02:36pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
shamanizem, magji e bardhe, magji e zeze, woodo, wicca e shume te tjera jane menyra te ndryshme komunikimi me energjite qe na rrethojne ,occultism eshte shkenca qe merret me studimin e ketyre menyrave dhe ne kete futen te gjitha te lartpermendurat.persa i perket magjise qe ndryshon te ardhmen per kete jam dakord.praktikimi i magjise shamanizmit woodo etj eshte nje lloj meditimi .

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Thu Mar 29 2007, 11:14pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Occult mund te ma shpjegosh pak si behet ky lloji i meditimit?
Jam praktikuese e meditimit po kete lloj se kisha degjuar, ndoshta e provoj ndonjehere....Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Fri Mar 30 2007, 10:15am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
vete nga momenti qe kerkon te vish ne kontakt me qenie qe nuk i sheh duhet te kalosh ne nje gjendje qe quhet gjendje trans kjo gjendje 1 mund te kalosh nga disa lloj te vecanta bimesh narkotike (jo heroine dhe kokaine sepse jane substanca kimike qe krijojne illuzione te rrezikshmedhe qe ne fund te fundit nuk vlejne per asgje ) 2 mud te kalosh me hyperairim(me korrigjo nqs e kam gabim )dmth te jesh ne nmje ambient krejt te erret burim drite te kesh nje qiri dhe te marresh dhe te nxjerresh frymen me shpejt por ne menyre ritmike . ka edhe shume lmenyra te tjera por ne kete moment s;me vijne
nuk ta keshilloj ta provosh (me fal qe po te them mos e provo mos e provo ndoshta u bera pak i merzitshem por jane gjera qe duhet te lexosh shume dhe duhet te keshe pervoje ) , por nejse do shikoj mos kam ndonje gje rreth meditimit

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2684 sec, 0.0874 of that for queries. DB queries: 61. Memory Usage: 3,068kB