Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
RUS I MADH PA XHAMI??
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Sun Dec 26 2010, 10:35pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Lagjja ma e madhe dhe nder ma te famshmet te shkodres asht aktualisht pa ndertes kulti islam, pervec njasaj te ish cerdhja te vajguri..provizore.
si asht e mujtun qe ne ket lagje nuk ka arrit kerkush me dhan dicka per te arrit me ndertu nji xhami ??
thjesht sa her kaloj aty mendoj per kete arsye ku me vend i mungon kesaj lagjeje me nr ma te madh te popullsis se qytetit tone.
nuk asht vetem Parruca imazhi i shkodres......
Back to top
Cen Durimadhi
Sun Dec 26 2010, 10:44pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
ti mar tamarsha hap shum tema tbukra , po a asht naj njeni prej bashkijet ktu aaaaaaaaaaaaa A prej komunitetit islam nshkoder aaaaaaaa ? ti na pa cjerrna ktu tu fol e sna e ven kush veshin hiq , se kjo gja asht mase e logjikshme per nje xhami ne rus .
Ti munesh me shku me mledh tan besimtar e me ba kerkesen ,sikur e bame edhe na per lagjen dudas sepse edhe na kishim shum besimtar e nuk kishim xhami na u dote me shku o nkiras o te xhamia e madhe e kshu kur qume kerkesen na e pranunen e sot asht xhamia te ish medreseja e djemve

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
belgium
Sun Dec 26 2010, 10:55pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Cen Durimadhi ka shkruar:

ti mar tamarsha hap shum tema tbukra , po a asht naj njeni prej bashkijet ktu aaaaaaaaaaaaa A prej komunitetit islam nshkoder aaaaaaaa ? ti na pa cjerrna ktu tu fol e sna e ven kush veshin hiq , se kjo gja asht mase e logjikshme per nje xhami ne rus .
Ti munesh me shku me mledh tan besimtar e me ba kerkesen ,sikur e bame edhe na per lagjen dudas sepse edhe na kishim shum besimtar e nuk kishim xhami na u dote me shku o nkiras o te xhamia e madhe e kshu kur qume kerkesen na e pranunen e sot asht xhamia te ish medreseja e djemvePo zotni te siguroj une ty se ke perdit qe ka vizitor edhe prej zyrave te bashkis shkoder.....dhe po nga vet zotni SYTARI drejtus feje ne parruce...
prandaj une hapa kete teme me ja vu ne dukje se ajo lagje asht thujse sa qyteti i Lezhes , DHE DUHET ME JA NDERTU NJI ndertes kulti se emeriton.mos nga bashkija , pse jo ehde nga vete komuniteti islam shkoder.
Back to top
Cen Durimadhi
Sun Dec 26 2010, 10:57pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
sma merr menja po ishalla asht e vertet , ti lexojn mir fjalt si shkrujm pra

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
LUPEN
Mon Dec 27 2010, 03:50pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Une kisha me than qe ne rus duhet 2 xhami ,sepse vetem 1 asht pak . :-)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
guest
Sun Jan 02 2011, 12:02am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
mushne plot me objekte kulti dhe kthene popullin ne fetar fanatike edhe shikjoni mrapa sa ka me u zhvillu ai vend. merrni shemull prej vendeve tjera te botes trete edhe kojshive qe ka fanatizem fetar dhe njashtu keni me ndej tan kohen, vend i botes trete, ose vend ne zhvillim me shpejtsine e breshkes. e zhvillon shum shoqerine feja.

[ Edited Sun Jan 02 2011, 12:03am ]


Back to top
LUPEN
Sun Jan 02 2011, 12:26am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
une tham qe cdo lagje duhet me pas nje objekt kultit

psh: nji musliman qe rrin te teatri pse duhet mu lodhe e me shku n'kam deri te xhamia perball turizmit si tu ken me e pas te dera e shpise.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
belgium
Wed Jan 26 2011, 06:58pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
guest ka shkruar:

mushne plot me objekte kulti dhe kthene popullin ne fetar fanatike edhe shikjoni mrapa sa ka me u zhvillu ai vend. merrni shemull prej vendeve tjera te botes trete edhe kojshive qe ka fanatizem fetar dhe njashtu keni me ndej tan kohen, vend i botes trete, ose vend ne zhvillim me shpejtsine e breshkes. e zhvillon shum shoqerine feja.


OO KY NJIRI ASHT NANA E KUNDERSHTIMIT MA AS NUK ASHT ME TE KALUMEN AS ME TE TASHMEN PO QA DREQIN BAN MA NE JETE ??PO PSE NUK THU SI THOJN MUSLIMANT TI KEKE PA DIN E IMAN?SI MOR SU DASHKA NJI NDERTES KULTI NE RUS? PO NE RRADH TE PAR ATO ZBUKUROJN URBANISTIKEN E KESAJ ZONE....PO ATJE TE TI NE ANGLI TURISTET NEPER KISHA SHKREPIN APARATET FOTOGRAFIK MA NJIRI E JO NER PARQE ELULISHTE SIC BAHE TNE SHKODER E DEL BASHKIA MAS SHPINDE NE FOTOGRAFI ....
Back to top
guest
Thu Jan 27 2011, 12:44am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466

paske ardhe i karikum mir edhe vetem se shkrun ne tym se me mendu as nuk bahet fjale.


Back to top
LUPEN
Thu Jan 27 2011, 12:47am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
itash e pash postimin e belgium ,mka ba me qesh hahahaha
Zbukuron urbanistiken hahahaha


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Wed Feb 02 2011, 07:53am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
pam pam pam pushken e kam te xhamija rusit jam pam pam pam
rusi ka xhami mar kush ju tha se ska

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Wed Feb 02 2011, 10:16am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
LUPEN ka shkruar:

itash e pash postimin e belgium ,mka ba me qesh hahahaha
Zbukuron urbanistiken hahahaha


ndaq qesh e ndaq kjaj mor djal ...... E DI SE KA NJI XHAMI TE ISH QERDHJA TE VAJGURI POR VETEM XHAMI NUK I THEM ASAJ....PSE NUK KEKAN NDERTESAT E KULTIT IMAZHE I RANCISHEM PER URBANISTIKEN SIPAS TEJE????TI ATY KU JE ATO KISHAT E KATHEDRALET A NUK JAN QENDRA HISTORIKE DHE NJI KOHE ARKITEKTONIKE KU DATOJN PREJ SHEKUJSH?AJO KATEDRALJA E MILANOS NE FAKT ASHT BASHKI EEEE???QE ASHT NER KARTOLINA DHE PO THUJSE CDO NJERIU QE FOTOGRAFOHET NE AT QENDER... POR NEJSE SE KETU E KAM THEKSU UNE KA HER SE SJA VLEN ME DISKUTU ME SERIOZITET PERVEC SE ME KOPJU NOJ IMAZHE PREJ FAQEVE WEB E ME I VENDOS KETU .KJO ASHT MA QESHARAKJA PER MU,SE NUK I JEPNI RANCI NJI DISKUTIMI E JENI JU MA QESHARAK QE PERVEC SE TREGON NJI INJORANC TE THEKSUME NE RRACEN E SHQIPTARIT EDHE PSE KA TASH 20 VJET MERGIM.SDI ME QA MBURRENI JU MA ME RRETHIN SHOQNOR ?? QA DONI ME I TREGU SE QA KA TE NE TE BUKUR? LIQENIN AAA? DY RRUGE TE SHTRUME ?STADIUMIN NE GJYS AA? APO MA MIRE NJAT XHAMI,KISHE,KATHEDRALEN ORTHODOKSE,E KA LAGJJA MA E MADHE E SHKODERS NUK KA KURGJA TE RANCISHME TASH PER ITASH PERVEC ASAJ KISHES RUSIT KU DHE ATE E KAN BA ME PERMASAT JO REALE TE DIKURSHMET.....
Back to top
belgium
Wed Feb 02 2011, 10:18am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
MiCoLjA ka shkruar:

pam pam pam pushken e kam te xhamija rusit jam pam pam pam
rusi ka xhami mar kush ju tha se ska


PA PA NJASHTU KA KEN EDHE BUKUR BOLL BESA KAJN LUJT DIKUR PRINDERIT TAN E KAN KEN 100 HER MA TE EDUKUM SE SA SOT.....RUSI KA XHAMI ME TARRAC NAQE TE ISH QERDHJA E KSAJ SI THAM XHAMI SE NJI SALL ASHT KU DIKUR JAN PAS ZHVILLU MLEDHJE E KESHILLIT POPULLOR TE LAGJES FAHRI RAMADANI.....
Back to top
belgium
Wed Feb 02 2011, 10:21am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Moderuar nga SuperGirl.
Ju lutem jo fyerje personale.
Flm.


[ Edited Wed Feb 02 2011, 12:49pm ]
Back to top
LUPEN
Wed Feb 02 2011, 12:40pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
belgium ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

itash e pash postimin e belgium ,mka ba me qesh hahahaha
Zbukuron urbanistiken hahahaha


ndaq qesh e ndaq kjaj mor djal ...... E DI SE KA NJI XHAMI TE ISH QERDHJA TE VAJGURI POR VETEM XHAMI NUK I THEM ASAJ....PSE NUK KEKAN NDERTESAT E KULTIT IMAZHE I RANCISHEM PER URBANISTIKEN SIPAS TEJE????TI ATY KU JE ATO KISHAT E KATHEDRALET A NUK JAN QENDRA HISTORIKE DHE NJI KOHE ARKITEKTONIKE KU DATOJN PREJ SHEKUJSH?AJO KATEDRALJA E MILANOS NE FAKT ASHT BASHKI EEEE???QE ASHT NER KARTOLINA DHE PO THUJSE CDO NJERIU QE FOTOGRAFOHET NE AT QENDER... POR NEJSE SE KETU E KAM THEKSU UNE KA HER SE SJA VLEN ME DISKUTU ME SERIOZITET PERVEC SE ME KOPJU NOJ IMAZHE PREJ FAQEVE WEB E ME I VENDOS KETU .KJO ASHT MA QESHARAKJA PER MU,SE NUK I JEPNI RANCI NJI DISKUTIMI E JENI JU MA QESHARAK QE PERVEC SE TREGON NJI INJORANC TE THEKSUME NE RRACEN E SHQIPTARIT EDHE PSE KA TASH 20 VJET MERGIM.SDI ME QA MBURRENI JU MA ME RRETHIN SHOQNOR ?? QA DONI ME I TREGU SE QA KA TE NE TE BUKUR? LIQENIN AAA? DY RRUGE TE SHTRUME ?STADIUMIN NE GJYS AA? APO MA MIRE NJAT XHAMI,KISHE,KATHEDRALEN ORTHODOKSE,E KA LAGJJA MA E MADHE E SHKODERS NUK KA KURGJA TE RANCISHME TASH PER ITASH PERVEC ASAJ KISHES RUSIT KU DHE ATE E KAN BA ME PERMASAT JO REALE TE DIKURSHMET.....SPO KAM NEVOJ ME KJA HIQ SE NUK MBAN KUSH ME KJA.

TASHIIIII TI JE TU U TREGU INJORANT KREJT.
NE SHKODER NUK KAN NJERZIT KU ME EC ,SKA RRUGE SI DUHET DHE KA BAJAGI TROTUARE TE THYME ,TI THU ME VU XHAMIA E KISHA NE CDO CEP TE SHKODRES ME ZBUKURU QYTETIN.
CFARE BUKURIJET KISHTE ME PAS NJE XHAMI NASE RRUGA QE TE CON DERI ATY ASHT TAN GROPA OSE NE NJE RRUGE QE BAHET NJE TRAFIK QE NUK DIN KA MU SJELL ,MAKINAT GATI I HYPIN NJENA-TJETRES NE SHPIND ,KU TA PRET LOPA RRUGEN OSE KAMSORI TE BAN ME DORE MIDIS RRUGES PRIT IHER SA TE KALOJ UNE.OSE NJE XHAMI QE I FUTEN BAGTIA MREN ME KULLOTE E JA MUSHIN OBORRIN ME BAGLA ,APO NOSHTA JA MARRIN BAGLAT PER ME JU HEDH NJATI PAK BAR GJYS TE THAME QE KAN NE OBORRE.
MASANDEJ MAS MA TREGO TI MU RUSIN SE E NJAF MIRE ,SKA MET ME U ZBUKURU ME NJI XHAMI.A I KE SYT N'BALL APO EC ME KRY PERPJET KUR KALON NEPER RUS,
PSE STHU ME I VU KAZANAT PLENASH GJITHKUND. E DI QE KA VENDE-VENDE POR ME JU SJELL IFIJE PALLATEVE MRAPA I SHEF GRUMULLIN E PLEHNAVE SA GAZEPI.


BELGIUM ,SKAM NEVOJ ME M'DHAN MEND KUSH AQ MA TEPER TI QE NUK E KE GRIMCEN.
SHIFET SE SKE QA BAN TAN DITEN EDHE E LEN ME KUTPU KUR THU QE NJENEN KISHE E PASKAN BA IFIJE MA TE MALLE SE SA KA KEN ,,,,,TI SKE ME QA ME U MARR E VJEN KTU E BAN DEMEK SE DIN NJEJ GJA TU I THAN INJORANT NJENIT E INJORANT TJETRIT.

KLM BELGIUM.

[ Edited Wed Feb 02 2011, 12:42pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
shkodra
Sun Mar 06 2011, 11:45am

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
mangut edhe nej xhami ne rus kena..asht ba shkodra si me ken arabia saudite...ske ku pin kafe se nuk te len hoxha i cete...

no comment......
Back to top
OLIVE OYL
Tue May 24 2011, 02:08pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
shkodra ka shkruar:

mangut edhe nej xhami ne rus kena..asht ba shkodra si me ken arabia saudite...ske ku pin kafe se nuk te len hoxha i cete...Po pra, asht tuj ta hek kafen per gojet hoxha ty!***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
~*Christel*~
Tue May 24 2011, 04:22pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Xhamia e kisha ka boll...hap e xhami ke ne shkoder. a thu deri njaty arrin fantazia e tyne sa me ndertu vec xhami??? te bajne ndonji park me pastru njerezit mushknit se edhe Zoti ia kishte dite ma per nder
Back to top
lissandro
Tue Jun 07 2011, 12:50pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
~*Christel*~ ka shkruar:

Xhamia e kisha ka boll...hap e xhami ke ne shkoder. a thu deri njaty arrin fantazia e tyne sa me ndertu vec xhami??? te bajne ndonji park me pastru njerezit mushknit se edhe Zoti ia kishte dite ma per nderShqiperia po ndryshon Christel

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Tue Jun 07 2011, 03:05pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
po pra...sa her shkoj gjej ka nji ndryshim! A mean ka nji xhami te re! Kyt her kam me gjet te marume edhe ate qe kane fillu vjet te dera shpis teme
Back to top
lissandro
Tue Jun 07 2011, 03:08pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
~*Christel*~ ka shkruar:

po pra...sa her shkoj gjej ka nji ndryshim! A mean ka nji xhami te re! Kyt her kam me gjet te marume edhe ate qe kane fillu vjet te dera shpis teme


ca te paska pshtu Zoti ty me xhami te dera e shpis

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Cen Durimadhi
Thu Sep 08 2011, 08:38pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
kam lajme tmira per rusjant, xhamin po ju bajn n'dergut i her per i her, mthanen tapa shofim edhe per ne rus

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Al Bundy
Thu Sep 08 2011, 09:09pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Cen keke ba hoxhe? Edhe komunist edhe hoxhe ne ban. Ose njenen ose tjetren/PBack to top
~*Christel*~
Thu Sep 08 2011, 09:32pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Cen Durimadhi ka shkruar:

kam lajme tmira per rusjant, xhamin po ju bajn n'dergut i her per i her, mthanen tapa shofim edhe per ne rus


lene se qysh vjet vec muret kane ba. me te thane mendja po bajne gratacel e ja xhami. A thu se sdelte xhamia e kirasit se njit e kena.
Back to top
Cen Durimadhi
Fri Sep 09 2011, 05:17pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
Christel a e morre vesht, katin e par doshin me e ba dyqan siper xhamin, i tham o ju jeni hajna si sbani gja pa pas fitime per vedi....

Miri hahahah cfar hoxhet un ma, un ne mujsha me u ba roje te ikja xhamia e re

[ Edited Sun Sep 11 2011, 02:31pm ]

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2909 sec, 0.1009 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,116kB