Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Film Dokumentar
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Mrikalem
Fri Jan 07 2011, 08:58am
mreeya

Registered Member #4269
Joined: Thu Nov 25 2010, 12:30am

Posts: 295
Na sugjeroni ndoj film dokumentar qe keni pa e ju asht duk interesant.
Mu per vedi m'pelqejne shume filmat e Michael Moore.

See my lips tremble, and my eye-balls roll; Suck my last breath, and catch my flying soul! -A.Pope

Back to top
Johara
Fri Jan 07 2011, 08:03pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Sa pash titullin, u futa ktu me te sugjeru dokumentaret e Moore-it But i guess you've seen them all...

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Fri Jan 07 2011, 08:18pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Me ka mbet pa e pa ky dokumentari i fundit per sistemin shendetsor ne SHBA. Jam shume kurioz me pa diferencen atje me vendet e tjera ne Evrope.Back to top
Johara
Fri Jan 07 2011, 08:33pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
ate e kam len pa e pa vet! on purpose! se e di qe do me bahen nervat kaçurrel!

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Mrikalem
Sat Jan 08 2011, 03:15am
mreeya

Registered Member #4269
Joined: Thu Nov 25 2010, 12:30am

Posts: 295
My Favorite from Moore!


I have yet to watch SICKO! Edhe un si ti Johara....kam shume frige prej kacurrelizmit! lol

See my lips tremble, and my eye-balls roll; Suck my last breath, and catch my flying soul! -A.Pope

Back to top
Al Bundy
Sat Jan 08 2011, 08:28pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
"Where is my money?....-I don't know!" lol kur paska dal ku dokumentar qe se kam pa?Back to top
Mrikalem
Sun Jan 09 2011, 12:47am
mreeya

Registered Member #4269
Joined: Thu Nov 25 2010, 12:30am

Posts: 295
Miri74 ka shkruar:

"Where is my money?....-I don't know!" lol kur paska dal ku dokumentar qe se kam pa?Ne shtator/tetor 2009 besoj..une kam shku e kam pa sa ka dal diten ma t'pare! Dhe ka ken select theaters (in NY and CA) premiera.

[ Edited Sun Jan 09 2011, 12:52am ]

See my lips tremble, and my eye-balls roll; Suck my last breath, and catch my flying soul! -A.Pope

Back to top
Paal Syshkaba
Sun Jan 09 2011, 01:10am

Registered Member #3598
Joined: Tue Dec 22 2009, 07:49pm

Posts: 595
Kommunista ju!
I don't want any of you boys thinking, that you're gonna score. You don't score, until you *score*!

Back to top
Mrikalem
Sun Jan 09 2011, 01:13am
mreeya

Registered Member #4269
Joined: Thu Nov 25 2010, 12:30am

Posts: 295
Paal Syshkaba ka shkruar:

Kommunista ju!Paal kush po flet! LOL

See my lips tremble, and my eye-balls roll; Suck my last breath, and catch my flying soul! -A.Pope

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Jan 09 2011, 03:23am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri74 ka shkruar:

Me ka mbet pa e pa ky dokumentari i fundit per sistemin shendetsor ne SHBA. Jam shume kurioz me pa diferencen atje me vendet e tjera ne Evrope.


E kam pa Miri wawwwwwwwwwww jam cudite ne nje fare menyre qe s'kam mete kuj pa i diftu per kete dokumentar. Shume sistem skandaloz mos e cofte zoti me ndryshu gja itu ku jetoj une se njashtu, per ata qe s'kane inshurence jeta ishte "lux" (mos me besu se asht Amerika njajo) sinqerisht!!!


I care and I wish well!

Back to top
profmedi
Fri Apr 27 2012, 05:03pm
Registered Member #389
Joined: Sun Jan 21 2007, 09:02pm

Posts: 1
trokit ketu
Back to top
666
Sun Jul 15 2012, 10:57pm

Registered Member #5114
Joined: Sun Jul 08 2012, 09:45pm

Posts: 1026
the inside job , here is the trailer

trokit ketu

Touch screen phones piss me off
Back to top
Vaskja
Tue Mar 05 2013, 05:03pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
nese doni...nji dokumentar pa propagand...dhe shume rreflektus i bazum ne fakte dhe mesazhe per nje ndryshim ju kshilloj kte...e keni ne italisht...po mund ta gjeni edhe ne anglisht pa shume lodhje...asht i fije i gjat por ja vlen...te pakten per mu.Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2066 sec, 0.0772 of that for queries. DB queries: 52. Memory Usage: 2,796kB