Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Forumi i ShkodraOnline.com :: Folklori
 
<< Previous thread | Next thread >>
5 fjale te urta popullore qe ty te pelqejne me shum.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Holly
Mon Dec 03 2007, 08:08pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Ketu mund te shkruani 5 fjale te urta popullore qe ty te pelqejne me shum se te tjerat apo qe ne jeten e perditeshme te ka rastisur te dalin te verteta.......

1.) S'ja din e ngishmi te unshmit!
2.)Punen e sotme mos e len per neser!
3.)Njeriut mos i shikjo gunen por shikjoi punen!
4.)Rruga e shukurt te del e gjate!
5.)Mendja e malle e zeza e t'zot!


* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Mon Dec 03 2007, 08:16pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
1-fjalet e hakut,e vrimat e gardhit nuk mbyllen.
2-nij 100vet, e ban si din vete.
3-qa ka shpija,e qet fmija.
4-shtat e hije,mend asnji fije.
5-e ka gjet kusija kapakun....

pershendetje Holly.....te uroj shendet e harmoni.......
Back to top
Holly
Mon Dec 03 2007, 08:19pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
flm belgium ,edhe ty gjithashtu .

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
guest
Wed Dec 12 2007, 11:59pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
iriqi ne ferr se ne ferr
knon si gjeli n'maje plehut
ja ke fut si kau peles
lypja s'ta jep, merrja s't'thot gja
sulet si demi kur sheh te kuqe
Back to top
S~erenity
Fri Aug 07 2009, 10:13pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Barkgunga s'ja din barkthatit
E sheh qimen te tjetri, dhe se sheh traun te vetja
Lypsi pa gja s'dahet
Femija asht pasqyra e familjes
I durumi i fitumi
Back to top
alem
Mon Apr 25 2011, 07:40pm
alem

Registered Member #4458
Joined: Sat Mar 26 2011, 08:02pm

Posts: 501
Me mire te humbasesh nje çast te jetes sesa jeten ne nje ças

Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes

Wer sichere Schritte tun will, muss sie langsam tun.Goethe
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2329 sec, 0.0706 of that for queries. DB queries: 42. Memory Usage: 2,616kB