Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Turizmi në Shkodër
 
<< Previous thread | Next thread >>
A duhet mu pyllzu fushat e liqenit dhe kodrat e malet e zhvshuna ne Shkoder ???
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L - N
Tue Dec 04 2007, 12:56pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
A thu ka ardh koha te pyllzohen fushat e liqenit dhe kodrat e Pazarit te vjeter. Si menoni ju

[ Edited Wed Jan 06 2010, 11:02am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
SuperGirl
Sun Dec 09 2007, 01:26pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Lec Neli ke te drejte.......duhet ba dicka per Liqenin e Shkodres. asht turpi i botes qe po e lajne ate liqen me u kthy ne nje kenete.....askush nuk kujdeset, peshkimi pa kriter, mbeturinat hidhen sipas qejfit....asht skandal per mendimin tem. Me sa di une ka pas bisedime per me e kthy ne Park Kombetar, po nuk e di vazhdimin e tyne, po shoh vetem rezultatet.
Asht mekat qe edhe ato resurse natyrore qe kena nuk dime me i shfrytezu...vetem kur te mbesim pa to do ia kuptojme vlerenBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
.: Deno :.
Sun Dec 09 2007, 01:37pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Me sa di un, liqeni i shkodres asht fut ne zonat e rujtura si park kombetar pamvarsisht se sa investojn per kete ...
Sa i perket qeshtjes se pyllzimit te fusheave mu me duket absurditet po r mendoj se gjaja me emergjente asht pyllzimi i taraboshit dhe fillimi i investimeve per te kthy shiroke-zogaj ne nje park turistik sepse asht ideal
Fusha , apo livadet si i thojn, kan projektin per me zgjeru qytetin pasi aty njit ka me rruga qe shkon per han te hotit qe asht autostrad qe i bjen bregut te bunes ... ndersa me sa kam marr vesht kto kohet e fundit, pjesa ne te djathte ne hymje te shkodres , qe i bjen zona njit me bregun dhe qe asht krejt fush, asht plani me u ba nji kompleks shum pallatesh ne nje te ardhme te aferm ( nja 10 me sa me kan than ) ....
Un mendoj se duhet me investu shum edhe ka Razma apo thethi ....

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
KuqeZi
Sun May 04 2008, 02:56pm

Registered Member #1805
Joined: Tue Apr 15 2008, 09:29pm

Posts: 4
si gjithmone shkodren e kane lane mrapa doret. Duhet shteti me investu ma shume e mas te bajne premtime kot. vetem 1% e premtimeve mahen ne shkoder

Hapesiraime.com
Kerkime.com
Ambasadat.org
FaqeStartuese.com
PoeziShqiptare.com

Back to top
guest
Thu Nov 13 2008, 09:01am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
duhet populli me u sensibilizu dhe me mendu per te ardhem e vet, me kriju shoqat nqs nuk ka dhe me ja nxjerr per hundesh fondet palacov ne bashki edhe me fillu pyllezimin me pune vullnetare apo sido te zonav per rreth shkodres.


Back to top
L - N
Sun Nov 16 2008, 08:30am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
guest ka shkruar:

duhet populli me u sensibilizu dhe me mendu per te ardhem e vet, me kriju shoqat nqs nuk ka dhe me ja nxjerr per hundesh fondet palacov ne bashki edhe me fillu pyllezimin me pune vullnetare apo sido te zonav per rreth shkodres.Dakord jam me ty mor zotni guest, sensibilizimi duket me pas moton se "askush nuk fiton ma shum se shkodrant vete" po ia arritne me pyllzu fushat e liqenit, kodrat e Tepes e Pazarit dhe pjese pjese Taraboshin deri ne Zogaj si edhe ne kodrat e fshatnave Beltoje-Berdice ne hymje te Shkodres, noshta e kam gabim po diferenca pamvarsisht se ka shum pak gjelbrim shifet ne pravere e vere ne shkoder ne krahasim me vjeshte e dimen qe duket si me i pa ra bombja automike se nuk e gjen nji park po pyll ne afersi te Shkodres ku familjet munen me cu fmite ne funjava

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Shqiptar.
Fri Jan 09 2009, 01:30pm
Registered Member #2181
Joined: Tue Jul 29 2008, 03:17pm

Posts: 445
Koha ka ken gjithmone me pyllzu sepse gjelbrimi asht vetem bukuri pa nuk kan faj njerzit e varfen qe jan shumica qe mezi presin me i pre per mu nxe dimnit, t'jena rreal mas te fluturojm pamvarsisht deshirave qe kena
Back to top
shkodran_
Tue Jan 20 2009, 05:20am

Registered Member #2002
Joined: Fri Jun 20 2008, 04:23am

Posts: 82
ne rradhe te pare duhet me pas i plan rregullimi...e jo me i ba ndertesat sipas xhepit....sa per pyllzimin, ishte ken mire se si me i pa ra naj smundje duket Taraboshi....t'ka lezet me pa gjelbrimin qe ka mali sa kalon kufinin....

Koha, eshte teater
Njerezit, jane aktore
Dreqi, me revole
Zoti, regjizor...

Back to top
L - N
Tue Jan 20 2009, 08:47am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
shkodran_ ka shkruar:

ne rradhe te pare duhet me pas i plan rregullimi...e jo me i ba ndertesat sipas xhepit....sa per pyllzimin, ishte ken mire se si me i pa ra naj smundje duket Taraboshi....t'ka lezet me pa gjelbrimin qe ka mali sa kalon kufinin....Askush nuk me duket se e shef se si ka potencialin po fushat e liqenit te shkodres munen pa shum investim mu kthy ne nji ner parqet ma fantastike ne Ballkan e ne europe kuptohet me pase Shkodra ambicje sepse shkodra asht tu u rrit po se ka nji park me deke per 135 000 banort qe ka. A keni parasysh e a e imagjinoni se cfar mrekulliet do te kishte dale ba me nertu park e pyll ne te njajten kohe gjithkun buze liqenit te shkodres jo vetem per Shkodrant por edhe per turistat e huje.
Gjithsesi vedit nuk bahet e qyteti e bashkia shkodrane nuk me duket se jane fort te lodhun per kthimin e fushave te liqenit ne park te gjelbrum per arsy qe vetem ata i dine vete.
Pyllzimi e nertimi i nji parku qe perfshin fushat e liqenit do te kishte kene nji mrekulli natyrore per shkodren


Apo se kane shemtu Traboshin edhe ma shum me ato guroret e shemtume pa marre parasysh se pa gurore duket si me i pa ra bomba automike, kurse kodrat e pazarit jane marre me i pa kush sidomos pazari vjeter duket si me kene si ne afganistan ja ne europe pamvarsisht se asht i rrethume me mrekulli si Kalane bunen e Shkodren

[ Edited Tue Jan 20 2009, 08:54am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
guest
Sat Feb 21 2009, 11:43pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
Lec Neli ka shkruar:

guest ka shkruar:

duhet populli me u sensibilizu dhe me mendu per te ardhem e vet, me kriju shoqat nqs nuk ka dhe me ja nxjerr per hundesh fondet palacov ne bashki edhe me fillu pyllezimin me pune vullnetare apo sido te zonav per rreth shkodres.Dakord jam me ty mor zotni guest, sensibilizimi duket me pas moton se "askush nuk fiton ma shum se shkodrant vete" po ia arritne me pyllzu fushat e liqenit, kodrat e Tepes e Pazarit dhe pjese pjese Taraboshin deri ne Zogaj si edhe ne kodrat e fshatnave Beltoje-Berdice ne hymje te Shkodres, noshta e kam gabim po diferenca pamvarsisht se ka shum pak gjelbrim shifet ne pravere e vere ne shkoder ne krahasim me vjeshte e dimen qe duket si me i pa ra bombja automike se nuk e gjen nji park po pyll ne afersi te Shkodres ku familjet munen me cu fmite ne funjava


z. lec, me u pyllzu tana kto qe ke shkru ti ateher shkodra bahet vendi ma i bukur ne balkan. ne shkoder me te pa kush tuj ba pun vullnetare per komunitetin te marrin per budall. shpresoj qe te ndryshojn mentaliteti i brezave te ri tesh dhe te fillojn te organizohen e te punojn per te miren e atij vend, dhe na kur kthehena atje se bajm ndonje dit pune vullnetare nuk ndodh gja. gjithsecili duhet me kontribu me aq sa ka mundsi dhe me ja ndryshu ftyren shkodres.


Back to top
star
Sat Feb 21 2009, 11:57pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
per kut problem ka tash sa koh qi jan tu u marr e hala se kan zgjidh se se kan zgjidh deri tash smenoj se ta po e bajn ne vazhdim a e dini kur ta po kujtohen kur te jet ba knet.
Back to top
belgium
Sun May 24 2009, 05:16pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Lec Neli ka shkruar:

A thu ka ardh koha te pyllzohen fushat e liqenit dhe kodrat e Pazarit te vjeter. Si menoni ju


nuk thuhet a ka ardh koha, por a duhet te ndjekim si dikur fushaten e pyllzimit e cila gjithmon ka exsistu qe fillonte me 21dhjetor e tash 20vjet demokraci slame dru e thuper pa zhduk se na u duken se i kan rrajt e komunizmit origjinal sic bani sali berisha e seharroj kurre pe rjet kur tha...te shkatrrojm uzina efabrika se jan dore e komunisteve eharroi se ishin baballaret e nanant tona qe kan dhan djersen me ndertu cdo gje qe ishte jetike,se shqipnia ishte vec mocal e shkurre...e tash sali berisha e bani shqipnin si SAHARA krejt that...

[ Edited Sun May 24 2009, 05:18pm ]
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2216 sec, 0.0821 of that for queries. DB queries: 52. Memory Usage: 2,801kB