Forums
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Mon Feb 28 2011, 11:20pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Çdo gje rreth Facebook.

[ Edited Mon Feb 28 2011, 11:23pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Mon Feb 28 2011, 11:22pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Nje nga ndryshimet e shumta qe ka ba Facebook kohet e fundit eshte shfletimi/shikuesi i fotografive ,te cilat tani hapen ne formen e nje pop-up.
Per ato qe nuk e pelqejne kte update dhe duan te kthehen ne menyren e vjeter ateher opcioni eshte ky; sapo te hapni fotot qe keni deshire te shikoni SHTYPNI BUTONIN F5 ne tastier dhe automatikisht do tju kthej ne shfletimin/shikuesin e vjeter.

Nder vantazhet e shfletuesit/shikuesit te vjeter eshte qe na lejon me kopju adresen e fotografise.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 07:36pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ne fillim sme ka pelqy hic kjo menyra e re me hap fotot, me acarote, po tesh jam msu, e s'jam tu e shtyp fort F5
Ka te mire se psh nese i hap fotot nga wall-i nuk te nxjerr nga walli qe me shku te profili i personit, po e hap foton fill. plus qe shpesh hapen shum ma shpejt se me menyren e vjeter.

ca te duhet adresa e fotos mar Lupen. pse i kopjon fotot e dynjas ne pcBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OLIVE OYL
Tue Mar 01 2011, 09:09pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
si me shi nji album?nuk di***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:18pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
shko te albumi qe don me fshi, hape aty ku duken tana fotot, ne fund majtas ke nji 'edit album' kur e shtyp ate te del e shkrume 'delete' edhe e fshin.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OLIVE OYL
Tue Mar 01 2011, 09:33pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Përpuno të dhënat e albumit
Ndaje këtë album
Vendos Albumin tek Profili


te perpuno te dhenat kam mundesi vetem me ndryshu titullin***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Tue Mar 01 2011, 09:41pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
SuperGirl ka shkruar:

Ne fillim sme ka pelqy hic kjo menyra e re me hap fotot, me acarote, po tesh jam msu, e s'jam tu e shtyp fort F5
Ka te mire se psh nese i hap fotot nga wall-i nuk te nxjerr nga walli qe me shku te profili i personit, po e hap foton fill. plus qe shpesh hapen shum ma shpejt se me menyren e vjeter.

ca te duhet adresa e fotos mar Lupen. pse i kopjon fotot e dynjas ne pc


Supergirl mas ja fut muhabeteve kot,skam nevoj me kopju foto e kerkujt ne pc.
Shife mire maj vajz qa kam shkru.Me kopju adresen e fotos nuk dan me than me e kopju foton ne pc... informoju.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:41pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
OLIVE OYL ka shkruar:

Përpuno të dhënat e albumit
Ndaje këtë album
Vendos Albumin tek Profili


te perpuno te dhenat kam mundesi vetem me ndryshu titullinUn te perpuno te dhenat e albumit e kam kshtu:

[ Edited Tue Mar 01 2011, 09:42pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:43pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
LUPEN ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Ne fillim sme ka pelqy hic kjo menyra e re me hap fotot, me acarote, po tesh jam msu, e s'jam tu e shtyp fort F5
Ka te mire se psh nese i hap fotot nga wall-i nuk te nxjerr nga walli qe me shku te profili i personit, po e hap foton fill. plus qe shpesh hapen shum ma shpejt se me menyren e vjeter.

ca te duhet adresa e fotos mar Lupen. pse i kopjon fotot e dynjas ne pc


Supergirl mas ja fut muhabeteve kot,skam nevoj me kopju foto e kerkujt ne pc.
Shife mire maj vajz qa kam shkru.Me kopju adresen e fotos nuk dan me than me e kopju foton ne pc... informoju.Sorry mar Lupen. ma amel ifije se s'te rash.
ishte batute.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Tue Mar 01 2011, 09:46pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Cfare batutet maj... mthu qe marr fotot e tjerve ne pc .
M e kopju adresen e fotos asht ikja si ne kte rast qe kam postu kete foto pa e hedh ne pc ,por adresen url qe ka ne serverin e shkodraonline.
Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:50pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E di se ca dan me than me kopju adresen.
Mu m'qellon shpesh edhe me kopju foto ne pc, ska naj gja. psh funny pics me i vu te tema e fotove humoristike, ose foto micash, a demotivational. ose edhe te friendsave kur vejne naj foto te bukur nga interneti, jo fotot e tyne se sme duhen gja.
Gjithsesi me menyren e re si hapen fotot nuk asht e mujtun as me i kopju ne pc me ca kam vu re.

Sorry nese t'fyva kaq shum:)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:53pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ps.Ah po, kopjoj edhe fotot e nipave e mbesave qe i kam larg e du me i pas..Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Tue Mar 01 2011, 09:54pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Njaja asht e shkrume pra ma siper,qe me menyren e re nuk asht e mujtun me marr adresen e fotos.Nejse ,ti i paske dite kto gjana kurse une e kam shkru per ato qe nuk i kan dit.
Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:57pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ja n'rregull, ma kujtove qe fotot qe kajhere ve ne forum prej facebook-ut mundem me i kopju edhe direkt adresen pa pas nevoje me i rujt ne pc
un tu i ra gjate tu i rujt ne pc kot e tu i fshi mrapa. e msova edhe un dicaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Tue Mar 01 2011, 09:57pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Super ,je tu dredhu muhabet.

po e lam krejt.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Tue Mar 01 2011, 09:59pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Lupen, sje tu pas nerva per muhabet
E lajm
sorry qe dola nga tema.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Mar 02 2011, 02:36am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Sorry Super ,t'paskam keqkuptu


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Wed Mar 02 2011, 02:38am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Facebook Messages.

E-mail i takon te kalumes.E ardhmja ,sipas Facebook , eshte nje sistem qe thjeshteson dhe shpejteson dergimin dhe ardhjen e sms,e-mail dhe mesazhe te cdo tipi (chat ose mesazhe çastit).

Ska dy dite qe Mark Zuckerberg hapi nje sherbim absolutisht vendimtare ne betejen qe Facebook ka marre kunder Google dhe Gmail-it te saj.
Sherbimi i ri i quajtur Facebook Messages eshte ne te gjitha pikpamjet nje account e-mail qe lejon komunikimin me perdoruesit ne nje menyre qe nuk behet me 'social' se keshtu.

Ky projekt eshte bazu ne konceptin e social-inbox ,nje vend i vetem ku
do te arkivohet e gjithe historia e diskutimeve qe cdo perdorues ka ba gjate gjithe kohrave ,sms ,email, dhe mesazhe te cdo tipi.
Social-inbox do te bej te mundshme qe komunikimet do te jene me te organizuara dhe do te bej te mujtun qe te gjeni menjehere cdo diskutim qe te keni ba.

Ajo qe e ban edhe ma shume te suksesshem kte sherbim eshte ajo qe Facebook do ti jape cdo perdoruesi nje adrese e-mail si 'emermbiemer@facebook.com' .Mesazhet e miqeve do te ruhen ne nje dosje ,mesazhet spam do te fshihen automatikisht dhe mesazhet e personave qe nuk keni ne listen e kontakteve do te vendosen ne nje dosje tjeter.

Per me kriju nje account e-mail 'emermbiemer@facebook.com' duhet ba nje kerkese ne kte adrese 'http://www.facebook.com/about/messages/' .
Nuk eshte nje sherbim qe aktivizohet menjehere ,por do te bahet ne menyre graduale per te gjithe.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Wed Mar 02 2011, 02:38am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
LUPEN ka shkruar:

Sorry Super ,t'paskam keqkuptu>-Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Wed Mar 02 2011, 02:40am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
LUPEN ka shkruar:

Facebook Messages.

E-mail i takon te kalumes.E ardhmja ,sipas Facebook , eshte nje sistem qe thjeshteson dhe shpejteson dergimin dhe ardhjen e sms,e-mail dhe mesazhe te cdo tipi (chat ose mesazhe çastit).

Ska dy dite qe Mark Zuckerberg hapi nje sherbim absolutisht vendimtare ne betejen qe Facebook ka marre kunder Google dhe Gmail-it te saj.
Sherbimi i ri i quajtur Facebook Messages eshte ne te gjitha pikpamjet nje account e-mail qe lejon komunikimin me perdoruesit ne nje menyre qe nuk behet me 'social' se keshtu.

Ky projekt eshte bazu ne konceptin e social-inbox ,nje vend i vetem ku
do te arkivohet e gjithe historia e diskutimeve qe cdo perdorues ka ba gjate gjithe kohrave ,sms ,email, dhe mesazhe te cdo tipi.
Social-inbox do te bej te mundshme qe komunikimet do te jene me te organizuara dhe do te bej te mujtun qe te gjeni menjehere cdo diskutim qe te keni ba.

Ajo qe e ban edhe ma shume te suksesshem kte sherbim eshte ajo qe Facebook do ti jape cdo perdoruesi nje adrese e-mail si 'emermbiemer@facebook.com' .Mesazhet e miqeve do te ruhen ne nje dosje ,mesazhet spam do te fshihen automatikisht dhe mesazhet e personave qe nuk keni ne listen e kontakteve do te vendosen ne nje dosje tjeter.

Per me kriju nje account e-mail 'emermbiemer@facebook.com' duhet ba nje kerkese ne kte adrese 'http://www.facebook.com/about/messages/' .
Nuk eshte nje sherbim qe aktivizohet menjehere ,por do te bahet ne menyre graduale per te gjithe.Interesante :-?
Ca s'asht tu shpik edhe ky

Gjithsesi un emailin tem se kisha ndrru kurr me ket te fb [-(
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Mar 02 2011, 02:48am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Fb asht tu ba monopol mbi cdo gja.
Sigurisht kjo ka me ba me diskutu seps Fb do te mbuloje nje sasi te pabesueshme informacionesh mbi perdoruesit qe mund ti nderthure njeni me tjetrin.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Wed Mar 02 2011, 02:51am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E vertete...shofim si ka me shku pune e tijBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon Apr 04 2011, 12:18am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Tan darken m'del iky mesazh. a thu ma kane mbyll? :-?

Sante kane gjet naten e pershtatshme, se bash ma hate kohen po ta kisha hap.
po per neser na duhet prapBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Mon Apr 04 2011, 01:36am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Supergirl ,n'pamje t'jashtme duket sikur kan probleme me sitin e tyne ,gja kjo qe asht tu ndodh shume shpesh kohet e fundit.Shume persona jan tu anku per ate qe thu ti por edhe per ngadalsine me te cilen karikohet faqet.
Facebook xen vendin e par per kte gja trokit ketu


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Mon Apr 04 2011, 01:42am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Disa arsy per te cilat Facebook mund te pezulloje nje profil.

1: Pornografia
Nqs perdorni fotografi apo video porno ne profilin tuaj ,llogaria e juaj ne Facebook do te pezullohet edhe pa paralajmerim.

2: Fjalori banal
Nqs perdorni shprehje banale ,Fb mund te pezulloje profilin tuaj.Kjo ndodhe zakonisht kur nje perdorues tjeter i Fb ben raporton profilin tuaj.

3: Profilet te rreme
Nqs perdorni emrin e nje personit te famshem ose nje tjeter emer qe nuk eshte emri i juaj i vetete,Facebook do te pezulloje kte profil.

4: Kercenime
Mos perdorni kurr profilin tuaj per te kercenuar njeri.
Nuk intereson a mund ta bani per te qeshur ose per me u tall me dike, Facebook i merr kto gjana shume seriozisht.

5: Permbajtje/Komente fyese
Disa persona perdorin Fb per me kriju faqe/grupe kunder nje personit te caktuar ose dickaje.Nuk duhet ba kurr nje gja e tille dhe as mos postoni ne profilin tuaj komente qe jan kunder nje personit ne veçanti.

6: Perdorimi i profilit per me ba Spam
Jo vetem Facebook por te gjitha rrjetet e urrejne kte gja.
Asnjeher mos perdorni profilin tuaj per me ba rreklama te produkteve apo faqeve te internetit.
Per me ba nje gja te tille asht e keshillueshme me kriju nje faqe ne Fb per promovime te ndryshme.

7: Malware/Virus
Nqs nga profili juaj dergohen viruse/malware te cdo lloji kunder te tjereve apo serverit te Fb ,atehere ky profil do te pezullohet menjeher.

8: Shume mesazhe
Nqs shkruani teper mesazhe ne tabelen tuaj ose dergoni shume mesazhe private ,ato do konsiderohen si Spamming.

9:I njejti mesazh
Nqs i njejti mesazh postohet ne menyre te perseritshme atehere do te konsiderohet si Spamming.
Keshillohet te ndryshoni dicka ne mesazh nqs doni ta perseritni.

10: Shume kerkesa per miqesi
Nqs deshironi te shtoni ne listen tuaj persona te rastit,kjo gja mund te sjell ne pezullimin e profilit tuaj.
Keshillohet te mos shtoni ma shume se 20 persona ne dite.

11: Shume grupe
Mos u rregjistroni ne me shume se 200 grupe ne dite.
Nqs tejkalohet ky limit ateher profili juaj do te pezullohet.

12: Te kesh me shume se nje profil
Nqs ju perdorni me shume se nje profil me te njejtin emer dhe te njejtet informacione ,njera ose te gjitha keto dote te pezullohen.


Pikat e masiperme jan ne kundershtim me kushtet e perdorimit te Facebook, mundohuni qe te mos i shkelni.

ps: Informacione te marruna nga burime te ndryshme.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2962 sec, 0.0407 of that for queries. DB queries: 59. Memory Usage: 3,061kB