Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Fashion - Estetike - Glamour

<< Previous thread | Next thread >>
Trajtimi i flokeve...
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
MiCoLjA
Thu Mar 10 2011, 05:08pm

Registered Member #2543

Shum vajza perfshi edhe mu ankohen per flokt si me i trajtu qa me ba qe te jen te buta

Un i kam shum te that dhe me duhet mu marr bajagi shum me ta, i baj shpesh mask me voj ullinit e me vez me kan than qe edhe majoneza asht e mir po nuk ekam provu kurr, knaqem kur ju shoh disave i kan flokt shum te but edhe me vjen me i pyt po he kam marre.
Na thoni ju naj mask te marrun edhe prej netit ose qe eperdorni vet dhe qe ja vlen

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I

Back to top
OLIVE OYL
Fri Mar 11 2011, 01:41am
Qukulina

Registered Member #4115

Micole une nuk perdori kurr maska per flok e per ftyr por kam ndi se per flok te that edhe te ashper ash nji mask me 3 lug vaj ullinit e 2 lug majlt, mi perzi, i lyn flokt kudo, mandej ven nji qese ne kry e man 15 min, ose me i ly me kulloshter, qumshti i lopes masi ka pjell.
Vet nuk i kam provu me te diftu a bajn dobi

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.

trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Mar 11 2011, 01:46am

Registered Member #2813

ça jan kta masakrime qe i bani flokeve

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
West****
Fri Mar 11 2011, 02:36am

Registered Member #2098

Kur i kam pas te gjata , i kam pas ly me nji luge vaj ullini dhe nje te kuq veje nji here ne dy muj.Provoje Micole
Back to top
Guest2983928
Fri Mar 11 2011, 05:22am
Registered Member #953

Un e kam ba nja dy here nje maske flokesh heren e fundit qe isha ne Shkoder se kta grate hajt bane se ti ban mire flokve .
Perberesit e maskes jane: nji luge gjellet lang limonit, dy luge gjellet voj ullinit edhe nji t'kuq vejet.
Kam ly rrajt e flokve me ket perbamjen edhe mandej pjesen tjeter me voj ullinit edhe i kam majt nja i gjys oret. Mandej i kam la flokt e mkan ndejt t'buta besa. Provoje Micole se vec shndet ti jep.

Po floket a ju bijne mari varza?
Vete se kam provu por ma diftunen ikyt maske per me ndalu ramjen: dy luge voj ullinit, nji luge kanelle pluhun, edhe nji luge mjalte.

Edhe mos u ndini keq se i bani kto..."beauty is pain" kan than hahah
Back to top
MiCoLjA
Fri Mar 11 2011, 10:53am

Registered Member #2543

hahahahahaha masken me ovj ullinit e me te kuq vejet e baj edhe un po duhet me i ly kry javet per me nejt ashtu si duhet e kam shkru edhe ma nelt qe e baj shpesh po vezt duhet me ken vez pulash persmarit jo kshu elektorinike ahhahaha
Me mjalt se paskam provu kurr me i than burrit pa me thet ti ke lujt meq maj gru me ly lesht e kres me mjalt hahahaa

Each day that passes by

Back to top
TOTO-R
Fri Mar 11 2011, 11:02am

Registered Member #2326

Ma gjeni nje menyr ti trajtoj un qe jam tollac , se kot mas me bin prep loooool

Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

Back to top
    Alterran
    Fri Mar 11 2011, 11:29am
    Alterran

Registered Member #1980

hahahah toto. un qi kam da fije po i baj kta

mosjafutkot@kodramasbregut
    Back to top
    sunríse
    Fri Mar 11 2011, 11:32am

Registered Member #2659

TOTO-R ka shkruar:

Ma gjeni nje menyr ti trajtoj un qe jam tollac , se kot mas me bin prep loooool

Ti zio rruj ata floke si ke se te shtohen )

Think happy thoughts!

Back to top
    MiCoLjA
    Fri Mar 11 2011, 11:49am

Registered Member #2543

haahhahaha summer hahahaha

sju vjen marre djema talleni me fatkqesin e vajzave

Each day that passes by

Back to top
    OLIVE OYL
    Sat Mar 12 2011, 03:27pm
    Qukulina

Registered Member #4115

ツ ka shkruar:

Un e kam ba nja dy here nje maske flokesh heren e fundit qe isha ne Shkoder se kta grate hajt bane se ti ban mire flokve .
    Perberesit e maskes jane: nji luge gjellet lang limonit, dy luge gjellet voj ullinit edhe nji t'kuq vejet.
    Kam ly rrajt e flokve me ket perbamjen edhe mandej pjesen tjeter me voj ullinit edhe i kam majt nja i gjys oret. Mandej i kam la flokt e mkan ndejt t'buta besa. Provoje Micole se vec shndet ti jep.

Po floket a ju bijne mari varza?
    Vete se kam provu por ma diftunen ikyt maske per me ndalu ramjen: dy luge voj ullinit, nji luge kanelle pluhun, edhe nji luge mjalte.

Edhe mos u ndini keq se i bani kto..."beauty is pain" kan than hahah

dushe me kan ra flokt para nja 1 javet po vec nja dy dit me grushta, duket prej stresit por ne pergjithsi nuk me bijn.por me uthull e di un qe asht edhe per zbokth edhe per kur bijn flokt.Mas me pyt si bahet se se kam ba nejher

all else melted away.

trokit ketu

Back to top
    LUPEN
    Sun Mar 13 2011, 01:21am

Registered Member #2813

> vaj ullint t'pa filtrum
    > uthull katundit origjinale (mas bani gabim me e ble n'dyqan)
    > dy vez - ndani te kuqin nga i bardhi (kujdes ,vezet duhet te jen te fresketa)
    > 2 limona - njenin e shrydhe ndersa tjetrin me e pre ne grimca.
    > 1 qepe - e grime e coptume mire e mire
    > kryp simas qefit

i perzini te gjitha bashke per nja 10 minuta ne menyre qe limoni me voji tjen bashku edhe krypa tjen shkri komplet.
    e hedhni nje nje tave ,veni kryt siper edhe futne ne furre me nje temperatur 400 grade per 30 minuta.

ps: per floke kaqurrela kshilohet temperature 600 grade

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.

Back to top
    OLIVE OYL
    Sun Mar 13 2011, 01:35am
    Qukulina

Registered Member #4115

hahahaaaaa ca kam qesh,jam tu e ble i krap neser se do tdalin i mir i bam njashu ahahahaha

all else melted away.

trokit ketu

Back to top
    MiCoLjA
    Sun Mar 13 2011, 08:05am

Registered Member #2543

lupen mas e gzosha jeten po e lexosha me vemje thash mas e ke marr kun ne netme ba hajr ahahahahha e fort kja na holle edhe ti si holly eee

Each day that passes by

Back to top
    Mbreteresha
    Sun Mar 13 2011, 04:54pm
    Love and Peace !!

Registered Member #2649

a din kush naj efekt per zbokth mor njerez

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
    Back to top
    LUPEN
    Sun Mar 13 2011, 10:34pm

Registered Member #2813

MiCoLjA ka shkruar:

lupen mas e gzosha jeten po e lexosha me vemje thash mas e ke marr kun ne netme ba hajr ahahahahha e fort kja na holle edhe ti si holly eee

pse maj nuk t'pelqeu aa? :d

Back to top
    SuperGirl
    Sun Mar 13 2011, 11:41pm
    Miss.Felicity!

Registered Member #514

Lexova diku siper qe me perdor uthullen, shum e drejte, e kam pas perdor para disa vitesh, asht dore me nji per zbokthin. masi e kryn krejt lamjen e flokeve, i ban edhe nji shplamje me uthull te hollume ne uje. por se kam perdor ma se nuk durosha eren :-S

Un kshtu maska per floke nuk bej, se shumica jane me vaj ullinit, e boll i kam te undyrshem, sdu me i ba ma zi
    vec shampo e balsam, edhe jam ok. kajhere kur kam nge, i ve mrapa kremin qe mas me u djeg prej thareses, edhe masi i thaj i ve ate qe t'i shndrit, por shumicen e kohes skam nge.

so, rrofte shampoja e balsami

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
    Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
    ~*Christel*~
    Sun Mar 20 2011, 10:27pm

Registered Member #1665

cfare balsamit perdor super?
    Une se ve ma qysh se me kan thane se ti ban floket e yndyrshem...e i kam boll per vedi

Une s'kam besim te keto maskat qe i bani flokeve, ideja me vu voj, uthull e ca di une tjeter ma con mishin kokerr! grr
    Back to top
    MiCoLjA
    Mon Mar 21 2011, 07:15am

Registered Member #2543

haha christel ne pergjithsi maskat bahen per flokete that e te siguroj qe kishe me provu me ba me pas kyt fatkeqesi

kam provu masken me mjalt e me voj ullinit shum i mir un balsam perdori elvive un sa i mir e te len nji er fantastike mrapan ater edhe pak kristalin ose shnirts si thojn po mi ka ba shum dobi mjalta me voj ullinit ma shum se me vez

Each day that passes by

Back to top
    OLIVE OYL
    Mon Mar 21 2011, 06:34pm
    Qukulina

Registered Member #4115

MiCoLjA ka shkruar:

haha christel ne pergjithsi maskat bahen per flokete that e te siguroj qe kishe me provu me ba me pas kyt fatkeqesi

kam provu masken me mjalt e me voj ullinit shum i mir un balsam perdori elvive un sa i mir e te len nji er fantastike mrapan ater edhe pak kristalin ose shnirts si thojn po mi ka ba shum dobi mjalta me voj ullinit ma shum se me vez

:-* po mbahet qefi qe tka pas sukses

all else melted away.

trokit ketu

Back to top
    Guest2983928
    Mon May 23 2011, 05:36pm
    Registered Member #953

~*Christel*~ ka shkruar:

Une s'kam besim te keto maskat qe i bani flokeve, ideja me vu voj, uthull e ca di une tjeter ma con mishin kokerr! grr

Hahaha Christel boll era mir qe i vjen kur i ke n'te
    Anyway, ja kam lakmi disave qe i kan very sleek and fine floket. Edhe bahen po un e kam tmerr me ndejt tu perdor 100 kimikate per floke, po mir e kam se vete i dreqnova. Para da kohsh bleva te Ulta nje produkt leave-in edhe deri itesh mi ka ba mire.
    Gjithsesi, halli jem asht mos me m'ra flokt asifije
    Back to top
    OLIVE OYL
    Mon May 23 2011, 07:11pm
    Qukulina

Registered Member #4115

ツ ka shkruar:

~*Christel*~ ka shkruar:

Hahaha Christel boll era mir qe i vjen kur i ke n'te
    Anyway, ja kam lakmi disave qe i kan very sleek and fine floket. Edhe bahen po un e kam tmerr me ndejt tu perdor 100 kimikate per floke, po mir e kam se vete i dreqnova. Para da kohsh bleva te Ulta nje produkt leave-in edhe deri itesh mi ka ba mire.
    Gjithsesi, halli jem asht mos me m'ra flokt asifije

pse i ke dreqnu vet?ca ju ke ba?

all else melted away.

trokit ketu

Back to top
    SuperGirl
    Mon May 23 2011, 07:57pm
    Miss.Felicity!

Registered Member #514

~*Christel*~ ka shkruar:

cfare balsamit perdor super?
    Une se ve ma qysh se me kan thane se ti ban floket e yndyrshem...e i kam boll per vedi

Balsam cfaredo...tesh jam tu perdor Fructis, ma perpara kam pas I Provenzali, nuk i maj shum ne kry, sa me mi zbut pak. Shampon Clear e nuk e ndrroj ma!
    Kam provu boll shampo te shtrenjta, profesionale, te mira, ka 30 euro nji, per zbokth e per yndyre, po hic, nuk me kane ba kergja, tesh e kam nda mendjen, Clear e balsam!

Mu ba qejfi qe kto dy heret e fundit qe kam shku te parukierja, mi ka lavderu shum, i kam ne forme perfekte e m'kane marr shendet shum (mbi_re)

Back to top
    SuperGirl
    Mon May 23 2011, 07:59pm
    Miss.Felicity!

Registered Member #514

Edhe dicka qe kam harru me ju tregu, se mi kujtoi micolja hithat sante

Langu i hithave asht shume i mire. me i marr, me i zi, dhe me at langun me i shpla. nuk djeg, e nuk ka ere. e kam pas perdor dikur dhe i jep flokeve shendet te papam!

Try it se tesh kane dal hithat

Back to top
    lissandro
    Mon May 23 2011, 08:05pm
    The pursuit of Happyness

Registered Member #1963

SuperGirl ka shkruar:

Edhe dicka qe kam harru me ju tregu, se mi kujtoi micolja hithat sante

Langu i hithave asht shume i mire. me i marr, me i zi, dhe me at langun me i shpla. nuk djeg, e nuk ka ere. e kam pas perdor dikur dhe i jep flokeve shendet te papam!

Try it se tesh kane dal hithat

Hera e pare qe pa e nigjoj ket recet , tesh u doka me dal e me gjet hidha ne countryside 8-|

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
    Back to top
    Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF