Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Fashion - Estetike - Glamour
 
<< Previous thread | Next thread >>
Trajtimi i flokeve...
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
MiCoLjA
Thu Mar 10 2011, 05:08pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Shum vajza perfshi edhe mu ankohen per flokt si me i trajtu qa me ba qe te jen te buta

Un i kam shum te that dhe me duhet mu marr bajagi shum me ta, i baj shpesh mask me voj ullinit e me vez me kan than qe edhe majoneza asht e mir po nuk ekam provu kurr, knaqem kur ju shoh disave i kan flokt shum te but edhe me vjen me i pyt po he kam marre.
Na thoni ju naj mask te marrun edhe prej netit ose qe eperdorni vet dhe qe ja vlen

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
OLIVE OYL
Fri Mar 11 2011, 01:41am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Micole une nuk perdori kurr maska per flok e per ftyr por kam ndi se per flok te that edhe te ashper ash nji mask me 3 lug vaj ullinit e 2 lug majlt, mi perzi, i lyn flokt kudo, mandej ven nji qese ne kry e man 15 min, ose me i ly me kulloshter, qumshti i lopes masi ka pjell.
Vet nuk i kam provu me te diftu a bajn dobi***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Mar 11 2011, 01:46am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
ça jan kta masakrime qe i bani flokeve


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
West****
Fri Mar 11 2011, 02:36am

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Kur i kam pas te gjata , i kam pas ly me nji luge vaj ullini dhe nje te kuq veje nji here ne dy muj.Provoje Micole
Back to top
Guest2983928
Fri Mar 11 2011, 05:22am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Un e kam ba nja dy here nje maske flokesh heren e fundit qe isha ne Shkoder se kta grate hajt bane se ti ban mire flokve .
Perberesit e maskes jane: nji luge gjellet lang limonit, dy luge gjellet voj ullinit edhe nji t'kuq vejet.
Kam ly rrajt e flokve me ket perbamjen edhe mandej pjesen tjeter me voj ullinit edhe i kam majt nja i gjys oret. Mandej i kam la flokt e mkan ndejt t'buta besa. Provoje Micole se vec shndet ti jep.

Po floket a ju bijne mari varza?
Vete se kam provu por ma diftunen ikyt maske per me ndalu ramjen: dy luge voj ullinit, nji luge kanelle pluhun, edhe nji luge mjalte.

Edhe mos u ndini keq se i bani kto..."beauty is pain" kan than hahah
Back to top
MiCoLjA
Fri Mar 11 2011, 10:53am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hahahahahaha masken me ovj ullinit e me te kuq vejet e baj edhe un po duhet me i ly kry javet per me nejt ashtu si duhet e kam shkru edhe ma nelt qe e baj shpesh po vezt duhet me ken vez pulash persmarit jo kshu elektorinike ahhahaha
Me mjalt se paskam provu kurr me i than burrit pa me thet ti ke lujt meq maj gru me ly lesht e kres me mjalt hahahaa


Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
TOTO-R
Fri Mar 11 2011, 11:02am

Registered Member #2326
Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

Posts: 1780
Ma gjeni nje menyr ti trajtoj un qe jam tollac , se kot mas me bin prep loooool
  Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

  Back to top
  Alterran
  Fri Mar 11 2011, 11:29am
  Alterran

  Registered Member #1980
  Joined: Tue Jun 10 2008, 08:17am

  Posts: 1709
  hahahah toto. un qi kam da fije po i baj kta

  mosjafutkot@kodramasbregut
  Back to top
  sunríse
  Fri Mar 11 2011, 11:32am

  Registered Member #2659
  Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

  Posts: 11479
  TOTO-R ka shkruar:

  Ma gjeni nje menyr ti trajtoj un qe jam tollac , se kot mas me bin prep loooool  Ti zio rruj ata floke si ke se te shtohen )


  Think happy thoughts!

  Back to top
  MiCoLjA
  Fri Mar 11 2011, 11:49am


  Registered Member #2543
  Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

  Posts: 9792
  haahhahaha summer hahahaha

  sju vjen marre djema talleni me fatkqesin e vajzave

  Each year we spend togther
  Each day that passes by
  Our partnership grows stronger
  Together forever You and I


  Back to top
  OLIVE OYL
  Sat Mar 12 2011, 03:27pm
  Qukulina


  Registered Member #4115
  Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

  Posts: 17082
  ツ ka shkruar:

  Un e kam ba nja dy here nje maske flokesh heren e fundit qe isha ne Shkoder se kta grate hajt bane se ti ban mire flokve .
  Perberesit e maskes jane: nji luge gjellet lang limonit, dy luge gjellet voj ullinit edhe nji t'kuq vejet.
  Kam ly rrajt e flokve me ket perbamjen edhe mandej pjesen tjeter me voj ullinit edhe i kam majt nja i gjys oret. Mandej i kam la flokt e mkan ndejt t'buta besa. Provoje Micole se vec shndet ti jep.

  Po floket a ju bijne mari varza?
  Vete se kam provu por ma diftunen ikyt maske per me ndalu ramjen: dy luge voj ullinit, nji luge kanelle pluhun, edhe nji luge mjalte.

  Edhe mos u ndini keq se i bani kto..."beauty is pain" kan than hahah  dushe me kan ra flokt para nja 1 javet po vec nja dy dit me grushta, duket prej stresit por ne pergjithsi nuk me bijn.por me uthull e di un qe asht edhe per zbokth edhe per kur bijn flokt.Mas me pyt si bahet se se kam ba nejher  ***

  I once had a thousand desires,
  But in my one desire to know you
  all else melted away.


  trokit ketu

  Back to top
  LUPEN
  Sun Mar 13 2011, 01:21am

  Registered Member #2813
  Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

  Posts: 10264
  > vaj ullint t'pa filtrum
  > uthull katundit origjinale (mas bani gabim me e ble n'dyqan)
  > dy vez - ndani te kuqin nga i bardhi (kujdes ,vezet duhet te jen te fresketa)
  > 2 limona - njenin e shrydhe ndersa tjetrin me e pre ne grimca.
  > 1 qepe - e grime e coptume mire e mire
  > kryp simas qefit

  i perzini te gjitha bashke per nja 10 minuta ne menyre qe limoni me voji tjen bashku edhe krypa tjen shkri komplet.
  e hedhni nje nje tave ,veni kryt siper edhe futne ne furre me nje temperatur 400 grade per 30 minuta.

  ps: per floke kaqurrela kshilohet temperature 600 grade
  Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
  Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

  Back to top
  OLIVE OYL
  Sun Mar 13 2011, 01:35am
  Qukulina


  Registered Member #4115
  Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

  Posts: 17082
  hahahaaaaa ca kam qesh,jam tu e ble i krap neser se do tdalin i mir i bam njashu ahahahaha  ***

  I once had a thousand desires,
  But in my one desire to know you
  all else melted away.


  trokit ketu

  Back to top
  MiCoLjA
  Sun Mar 13 2011, 08:05am


  Registered Member #2543
  Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

  Posts: 9792
  lupen mas e gzosha jeten po e lexosha me vemje thash mas e ke marr kun ne netme ba hajr ahahahahha e fort kja na holle edhe ti si holly eee

  Each year we spend togther
  Each day that passes by
  Our partnership grows stronger
  Together forever You and I


  Back to top
  Mbreteresha
  Sun Mar 13 2011, 04:54pm
  Love and Peace !!

  Registered Member #2649
  Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

  Posts: 8531
  a din kush naj efekt per zbokth mor njerez

  Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
  Back to top
  LUPEN
  Sun Mar 13 2011, 10:34pm

  Registered Member #2813
  Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

  Posts: 10264
  MiCoLjA ka shkruar:

  lupen mas e gzosha jeten po e lexosha me vemje thash mas e ke marr kun ne netme ba hajr ahahahahha e fort kja na holle edhe ti si holly eee


  pse maj nuk t'pelqeu aa? :d


  Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
  Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

  Back to top
  SuperGirl
  Sun Mar 13 2011, 11:41pm
  Miss.Felicity!


  Registered Member #514
  Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

  Posts: 36201
  Lexova diku siper qe me perdor uthullen, shum e drejte, e kam pas perdor para disa vitesh, asht dore me nji per zbokthin. masi e kryn krejt lamjen e flokeve, i ban edhe nji shplamje me uthull te hollume ne uje. por se kam perdor ma se nuk durosha eren :-S

  Un kshtu maska per floke nuk bej, se shumica jane me vaj ullinit, e boll i kam te undyrshem, sdu me i ba ma zi
  vec shampo e balsam, edhe jam ok. kajhere kur kam nge, i ve mrapa kremin qe mas me u djeg prej thareses, edhe masi i thaj i ve ate qe t'i shndrit, por shumicen e kohes skam nge.

  so, rrofte shampoja e balsami  Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
  Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

  Back to top
  ~*Christel*~
  Sun Mar 20 2011, 10:27pm


  Registered Member #1665
  Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

  Posts: 9278
  cfare balsamit perdor super?
  Une se ve ma qysh se me kan thane se ti ban floket e yndyrshem...e i kam boll per vedi

  Une s'kam besim te keto maskat qe i bani flokeve, ideja me vu voj, uthull e ca di une tjeter ma con mishin kokerr! grr
  Back to top
  MiCoLjA
  Mon Mar 21 2011, 07:15am


  Registered Member #2543
  Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

  Posts: 9792
  haha christel ne pergjithsi maskat bahen per flokete that e te siguroj qe kishe me provu me ba me pas kyt fatkeqesi

  kam provu masken me mjalt e me voj ullinit shum i mir un balsam perdori elvive un sa i mir e te len nji er fantastike mrapan ater edhe pak kristalin ose shnirts si thojn po mi ka ba shum dobi mjalta me voj ullinit ma shum se me vez


  Each year we spend togther
  Each day that passes by
  Our partnership grows stronger
  Together forever You and I


  Back to top
  OLIVE OYL
  Mon Mar 21 2011, 06:34pm
  Qukulina


  Registered Member #4115
  Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

  Posts: 17082
  MiCoLjA ka shkruar:

  haha christel ne pergjithsi maskat bahen per flokete that e te siguroj qe kishe me provu me ba me pas kyt fatkeqesi

  kam provu masken me mjalt e me voj ullinit shum i mir un balsam perdori elvive un sa i mir e te len nji er fantastike mrapan ater edhe pak kristalin ose shnirts si thojn po mi ka ba shum dobi mjalta me voj ullinit ma shum se me vez
  :-* po mbahet qefi qe tka pas sukses
  ***

  I once had a thousand desires,
  But in my one desire to know you
  all else melted away.


  trokit ketu

  Back to top
  Guest2983928
  Mon May 23 2011, 05:36pm
  Registered Member #953
  Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

  Posts: 3836
  ~*Christel*~ ka shkruar:

  Une s'kam besim te keto maskat qe i bani flokeve, ideja me vu voj, uthull e ca di une tjeter ma con mishin kokerr! grr


  Hahaha Christel boll era mir qe i vjen kur i ke n'te
  Anyway, ja kam lakmi disave qe i kan very sleek and fine floket. Edhe bahen po un e kam tmerr me ndejt tu perdor 100 kimikate per floke, po mir e kam se vete i dreqnova. Para da kohsh bleva te Ulta nje produkt leave-in edhe deri itesh mi ka ba mire.
  Gjithsesi, halli jem asht mos me m'ra flokt asifije
  Back to top
  OLIVE OYL
  Mon May 23 2011, 07:11pm
  Qukulina


  Registered Member #4115
  Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

  Posts: 17082
  ツ ka shkruar:

  ~*Christel*~ ka shkruar:

  Une s'kam besim te keto maskat qe i bani flokeve, ideja me vu voj, uthull e ca di une tjeter ma con mishin kokerr! grr


  Hahaha Christel boll era mir qe i vjen kur i ke n'te
  Anyway, ja kam lakmi disave qe i kan very sleek and fine floket. Edhe bahen po un e kam tmerr me ndejt tu perdor 100 kimikate per floke, po mir e kam se vete i dreqnova. Para da kohsh bleva te Ulta nje produkt leave-in edhe deri itesh mi ka ba mire.
  Gjithsesi, halli jem asht mos me m'ra flokt asifije
  pse i ke dreqnu vet?ca ju ke ba?  ***

  I once had a thousand desires,
  But in my one desire to know you
  all else melted away.


  trokit ketu

  Back to top
  SuperGirl
  Mon May 23 2011, 07:57pm
  Miss.Felicity!


  Registered Member #514
  Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

  Posts: 36201
  ~*Christel*~ ka shkruar:

  cfare balsamit perdor super?
  Une se ve ma qysh se me kan thane se ti ban floket e yndyrshem...e i kam boll per vedi

  Une s'kam besim te keto maskat qe i bani flokeve, ideja me vu voj, uthull e ca di une tjeter ma con mishin kokerr! grr  Balsam cfaredo...tesh jam tu perdor Fructis, ma perpara kam pas I Provenzali, nuk i maj shum ne kry, sa me mi zbut pak. Shampon Clear e nuk e ndrroj ma!
  Kam provu boll shampo te shtrenjta, profesionale, te mira, ka 30 euro nji, per zbokth e per yndyre, po hic, nuk me kane ba kergja, tesh e kam nda mendjen, Clear e balsam!

  Mu ba qejfi qe kto dy heret e fundit qe kam shku te parukierja, mi ka lavderu shum, i kam ne forme perfekte e m'kane marr shendet shum (mbi_re)  Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
  Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

  Back to top
  SuperGirl
  Mon May 23 2011, 07:59pm
  Miss.Felicity!


  Registered Member #514
  Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

  Posts: 36201
  Edhe dicka qe kam harru me ju tregu, se mi kujtoi micolja hithat sante

  Langu i hithave asht shume i mire. me i marr, me i zi, dhe me at langun me i shpla. nuk djeg, e nuk ka ere. e kam pas perdor dikur dhe i jep flokeve shendet te papam!

  Try it se tesh kane dal hithat  Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
  Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

  Back to top
  lissandro
  Mon May 23 2011, 08:05pm
  The pursuit of Happyness

  Registered Member #1963
  Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

  Posts: 4764
  SuperGirl ka shkruar:

  Edhe dicka qe kam harru me ju tregu, se mi kujtoi micolja hithat sante

  Langu i hithave asht shume i mire. me i marr, me i zi, dhe me at langun me i shpla. nuk djeg, e nuk ka ere. e kam pas perdor dikur dhe i jep flokeve shendet te papam!

  Try it se tesh kane dal hithat
  Hera e pare qe pa e nigjoj ket recet , tesh u doka me dal e me gjet hidha ne countryside 8-|

  Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
  Back to top
  Go to page  1 2 3 4  

  Jump:     Back to top

  Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
  Powered by e107 Forum System
  Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
  Custom Search
  Mire se Vini
  Emri i Identifikimit:

  Fjalkalimi:
  Me Kujto

  [ ]
  [ ]
  Muzik Shkodrane - Sagllam


   
  Chat Box
  You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

  Shkodra ne Youtube
  Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
  Theme created by Free-Source.net
  Render time: 0.4567 sec, 0.1357 of that for queries. DB queries: 68. Memory Usage: 3,160kB