Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Fashion - Estetike - Glamour
 
<< Previous thread | Next thread >>
Trajtimi i flokeve...
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
lissandro
Wed Jun 08 2011, 02:56pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Lissandro mas harra ca mke premtu ee hahahahhaha
200 Euro Olivia me gjys cmimit per ty


Ti a the ju na forum jua rregullaj flokt pa lek mar dreq.
He se gjysen tjeter te cmimit e eleminaj un meqe flokt e mija tre ndihmojn me i lamshu njashu.Jan gati me u ba lamsh


Epo aty e kam pas fajlen me ju ba rregullim shqiptarshe asht per free

hahahahahahahNjeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Wed Jun 08 2011, 03:02pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Lisso o mir o hic edhe mas me ban derr derr derr se te caj te tema e dajakut ahhahahahah***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Wed Jun 08 2011, 03:07pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Me i ba ashtu si thu ti Olivia duhen sepakut njea 3 ore Time is money ....

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Wed Jun 08 2011, 03:14pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
sa rrin ne forum hajde mi ban flokt


he mar Lissandro se mcove pesh heeee se ske shum pun ja ahahahh
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Wed Jun 08 2011, 03:21pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

sa rrin ne forum hajde mi ban flokt


he mar Lissandro se mcove pesh heeee se ske shum pun ja ahahahh

Olivia i paske floket e bukur dhe te shendetshem 8-| nice floket tui i kisha ba aq bukur sa, qe nuk kishe pas qef ma me fjete qe mos te prishen .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Wed Jun 08 2011, 03:23pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
flok si lesh
prap me 200 euro apo me ma pak ?***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Wed Jun 08 2011, 03:27pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

flok si lesh
prap me 200 euro apo me ma pak ?


Tesh qe i pash pa pare, po patjeter po deshe ma hidhe nje pesdhjetshe sa per i kafe

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Wed Jun 08 2011, 03:28pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
hajt po i meritove ahhahahahahah***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Guest2983928
Wed Oct 26 2011, 09:54pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Lissandro vrap me na diftu najgja per ramjen e flokve.
Flokt i kam ne ngjyhen teme natyrale. As nuk perdori vajna, shkuma, tharese, piaster, bikotina, a ku pa di une. Vec shampoo & conditioner.
Kam vu re se shum ka te bajn shampoja & uji. But dono...

[ Edited Wed Oct 26 2011, 09:55pm ]
Back to top
lissandro
Wed Oct 26 2011, 10:04pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Tresor ka shkruar:

Lissandro vrap me na diftu najgja per ramjen e flokve.
Flokt i kam ne ngjyhen teme natyrale. As nuk perdori vajna, shkuma, tharese, piaster, bikotina, a ku pa di une. Vec shampoo & conditioner.
Kam vu re se shum ka te bajn shampoja & uji. But dono...


uji ka te bajn deri diku por vjen nje faz qe floket mesohen me ujen dhe ndalon ramjen por perseri,po qe se te bin 100 fije flokut 90 dalin perseri menjefjal e bejn ciklin e nderrimit jo se esht natyrale po ndoll nga uji.
pas ujit armiku number 2 esht "stress" ka shampoo per shembull per forcimin dhe nalimin si psh "regain" shum e perdorin pa me zbulimiet e fundit kur e ndalon perdorimin me shum shkakton deme se sa permirsime.
keshtuqe nuk ja vlen
GARNIER FRUCTIS esht shampoo e thjesht si te them e zakonshme por shum frutdhense ne forcimin dhe shkelqimin e flokeve.

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Guest2983928
Wed Oct 26 2011, 10:10pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Ishtu mkan than per Fructis edhe e kam provu por mu mi hedh flokt n'toke. Shampoja ma e keqe per flokun tem. Me tregoj nji shoqe per linjen Aveda. Du me e provu iher.
Back to top
lissandro
Wed Oct 26 2011, 10:18pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Tresor ka shkruar:

Ishtu mkan than per Fructis edhe e kam provu por mu mi hedh flokt n'toke. Shampoja ma e keqe per flokun tem. Me tregoj nji shoqe per linjen Aveda. Du me e provu iher.Nejse un e pse e kisha fjalen per Fructis, nuk don me than qe nuk ban po thuj ti a gjen ma njisoj sikur fructis e pare qe ka ken se tash ja kan nderru doren, nuk i ka tan produkted qe ka pas ma pare ne fillim e kan pas ba mire sa mori fam tesh besoj qe e nuk e bajn si ma pare duke marr parasysh se shitet pa problem se e ka marr ate famen
keshtu e ka business-i .kurse nje mundesi tjeter esht po i lave gjithmon me uj shiut te garantoj 100% per 3 jave shef nje ndryshim te pa mas.


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Guest2983928
Wed Oct 26 2011, 10:28pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
lissandro ka shkruar:

Nejse un e pse e kisha fjalen per Fructis, nuk don me than qe nuk ban po thuj ti a gjen ma njisoj sikur fructis e pare qe ka ken se tash ja kan nderru doren, nuk i ka tan produkted qe ka pas ma pare ne fillim e kan pas ba mire sa mori fam tesh besoj qe e nuk e bajn si ma pare duke marr parasysh se shitet pa problem se e ka marr ate famen
keshtu e ka business-i .

kurse nje mundesi tjeter esht po i lave gjithmon me uj shiut te garantoj 100% per 3 jave shef nje ndryshim te pa mas.

Me siguri asht si thu ti. Ne fillim ka pas ken e mire mataman.

po ujin e shiut ku me gjet un haha. Gjithsesi po baj prov at linjen qe thash. Ishalla mi pelqen flokut.
Back to top
lissandro
Wed Oct 26 2011, 10:32pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Tresor ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

Nejse un e pse e kisha fjalen per Fructis, nuk don me than qe nuk ban po thuj ti a gjen ma njisoj sikur fructis e pare qe ka ken se tash ja kan nderru doren, nuk i ka tan produkted qe ka pas ma pare ne fillim e kan pas ba mire sa mori fam tesh besoj qe e nuk e bajn si ma pare duke marr parasysh se shitet pa problem se e ka marr ate famen
keshtu e ka business-i .

kurse nje mundesi tjeter esht po i lave gjithmon me uj shiut te garantoj 100% per 3 jave shef nje ndryshim te pa mas.

Me siguri asht si thu ti. Ne fillim ka pas ken e mire mataman.

po ujin e shiut ku me gjet un haha. Gjithsesi po baj prov at linjen qe thash. Ishalla mi pelqen flokut.Hahahah pse nuk bjen shi ka ju kurr ah, merre nji kazan apo legen edhe vene jashte ne piket e catis kur te bin shi edhe e run e lan per dite se nuk prishet


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
☼sunshine
Thu Oct 27 2011, 08:41am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
hahahahhaah e ndiva edhe ikyt.......prejmend mu me bahen ma te but flokt kur mi lag shiu

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Oct 27 2011, 12:37pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Kete perodri une dhe jane te mrekullueshme per shendetin e flokeve love it pak te shtrenjta, po ja vlen se te zgjasin shume kohe me i perdore ashtu simas udhezimitI care and I wish well!

Back to top
MiCoLjA
Mon Oct 31 2011, 07:12am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
a-cat mesa po shoh ka permbatje vojit? update pls

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Oct 31 2011, 10:51am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
MiCoLjA ka shkruar:

a-cat mesa po shoh ka permbatje vojit? update pls


Trajtimi quhet i tille Micole po ka linje e produkte per floke deri edhe brushes e mu me pelqen. Voji asht i shendetshem per rrenjet dhe ndihmon me rritjen e flokut te ri si me thane e ushqen dhe e gjalleron. Ka shampo e lloj-lloj trajtimesh une nuk i perdori te tana po aq sa me duhet per flokun tem. Ka nje arome qe nene o nene me hanger floket e tu hahahaha gjithsesi, e keshilloj per njerez qe kane probleme me shtimin e flokeve asht shume e mire dhe punon gati 100% te rasteve.
Uroj te jem shpjegu Micole

I care and I wish well!

Back to top
MiCoLjA
Mon Oct 31 2011, 03:46pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
eren o nene edhe cmimin o nene besa hahaha tu ken i shtrejt ka me ken edhe i mir se di a shiten ku ne ktu pa pas nevoj me ble ne internet , un kisha dasht vetem shampo e condisioner po tu ken se jan hera e par si i shof spo di me ba edhe dallimin gjithsesi thnx per shpjegimin e per kohen si me kushtove

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 01 2011, 10:44am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
MiCoLjA ka shkruar:

eren o nene edhe cmimin o nene besa hahaha tu ken i shtrejt ka me ken edhe i mir se di a shiten ku ne ktu pa pas nevoj me ble ne internet , un kisha dasht vetem shampo e condisioner po tu ken se jan hera e par si i shof spo di me ba edhe dallimin gjithsesi thnx per shpjegimin e per kohen si me kushtove


Asgja Micole you are welcome and can ask me anything

I care and I wish well!

Back to top
- Stella -
Thu Apr 12 2012, 08:35am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
* Per shampo jam tu perdore tesh sa kohe Gliss i Testanera qe kan perbamje vojit e duhet me than qe asht shampo e mir per flokt e mi qe jan rrebel ,edhe cmimi asht ifije i nalt po nuk du me ndrru dor per itesh.

* Si balsam perdori tesh sa vjet iket te Garnier e asht bajagi i mir.

* Mas dushit i ve edhe ket vojin qe punon per flokt e mi po e kam ble shtrejt (20euro njaja grim shishjet).Vec hajt ja ve se i kam flokt e thate shum e m'shpupurishen perndryshe

* Ne fund krejt i ve nji voj tjeter po qe s'po m'kujtohet emni sa per mi majt ma but


[ Edited Thu Apr 12 2012, 07:43pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
MiCoLjA
Thu Apr 12 2012, 09:44am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Si ka munsi stelin ikyt gliss e kena krejt lir knej
Edhe ti e paske flokun e that eee
Un jam tu ba at masken me majonez se baj per cdo jav po nji her ne dy jav edhe ka bajagi rrezultat te mir

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
- Stella -
Thu Apr 12 2012, 07:45pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
MiCoLjA ka shkruar:

Si ka munsi stelin ikyt gliss e kena krejt lir knej
Edhe ti e paske flokun e that eee
Un jam tu ba at masken me majonez se baj per cdo jav po nji her ne dy jav edhe ka bajagi rrezultat te mir


Gliss ktu ban ma shtrejt se shampot e tjera,ndoshta se iket edicjonin me shishe ngjyre roze e kan qit tesh von..boh.
Flokt i kam shum te thate e me ba mas mi majt ifije m'duken si gemush
Maske me majonez?Un si kam perdor naj her kta maskat e bame nshpi.Na updato pak.

[ Edited Thu Apr 12 2012, 07:46pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
MiCoLjA
Thu Apr 12 2012, 07:53pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
itu ne forum asht e shkrume bela te faqja ma perpara
Majoneza me ken e mir ose ma mir me ken e bame vet edhe kur i lan floket i than me pishqir eter i lyn me majonez po pa prep rrajen i pjeshtjell me kapucin qe perdoret ne parukeri per 20-30 min
Ose asht edhe tjetra me voj ullinit edhe me te kuq vejet duhet qe te dyja me ken te mira edhe munsisht shpijet
un e baj me dy te kuqa vejet edhe me 3-4 lug voj ullinit varet sa flok ke por qe edhe kja mask ka bajagi rrezultat te mir
Tash po provoj edhe un iher ky gliss po e di se ma shum se 2-3 paund nuk ban per njat po quditem si e paskeni shtrejt ju

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
- Stella -
Thu Apr 12 2012, 08:00pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
MiCoLjA ka shkruar:

Si ka munsi stelin ikyt gliss e kena krejt lir knej
Edhe ti e paske flokun e that eee
Un jam tu ba at masken me majonez se baj per cdo jav po nji her ne dy jav edhe ka bajagi rrezultat te mir


Heren e fundit e kam marr me 5euro,nkrahasim me shampot e tjera asht diqa ma shtrejt.
Kta maskat si kam ba asiher prov me than drejten,kam terror e frig se xen njiri gja me ita maska e pernjat si kam ba kurr

[ Edited Thu Apr 12 2012, 08:05pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3292 sec, 0.0836 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,114kB