Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Poezi . . . Vuajtje , Lot , Dhimbje , Trishtim . . .
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:30am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Sa yllë...në portret skicuar,
brenda syve fsheh një botë,
mbase...me veten dashuruar,
si ëngjëll dhe ti s'flet dot.

Vështrimin ku e holle,
lart në qiellin blu,
parajsen në tok solle,
bashk me syt e tu.

Mbi buzë mban një aromë,
cila të jet vallë,
një lule sot m'kujton,
ti lule e rradhë.

Mbi qerpik e vetull,
shtrihen flokt e tua,
si një det i etur,
me rërën dashuruar.

Dhe syri jot kristal,
si diell që ndriqon,
vështrimin mos e ndal,
se botën rrezaton.

Si perl e cmuar ngjan,
fytyra jote ëmbël,
meteor syt e tu janë,
përradhë në një ëndërr.

Ujvar të qet lëndinash,
fytyrën ti e pate,
aron trëndelinash,
freski e kësaj nate.

Buzqeshjen mos e humb,
se bukur buzëqesh,
nuk do ta gjesh askund,
mbretresh e mbrëmjes t'jesh.

Ylberin pasqyrove,
veq nga syri jot,
ngjyrat ja dhurove,
nga që kishe plot.

Dhe dielli nperëndim,
të fshihet nder sy,
e lind në agim,
nga malli që ka për ty.

Sepse dhe natyra,
të mori dicka,
bukurin nga fytyra,
e vetes ja dha.

Por ti kurrë s'ju ule,
je dhe më e bukur,
ngjan porsi një lule,
mbi buzë petal një flutur.


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:44am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Kam malle . . . sa shume malle qe kam ,
si qielli i pa ane i ngjyrosur blu ,
si te ta shpreh valle . . . kam malle ,
per buzeqeshjen tende , trupin , prekjet , syt e tu !

Kam malle per netet e gjata ,
per puthjet qe na linin pa gjume ,
te te shoh tek flije ne krahet e mia ,
te me zgjoje ti e te te zgjoja une !

Kam malle per lotet e tua ,
ti qaje dhe kur me kishe prane ,
prekeshe nga fjala 'Te Dua' ,
prekesh kur ikja larg . . . diku ne nje tjeter ane !

Kam malle per c'do gje ,
c'do gje qe kaloi ,
dhe ateher kur te jemi nje ,
serish do te kem malle . . . malle per kohen qe shkoi . . .


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:46am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Me merr me vete . . . le te vdesim ,
dheu yte le te jem une ,
nga kjo bote perhere te tresim ,
ku dhe eshtrat le te mos na gjinden askun !

Me merr me vete ne dhimbjen tende ,
ne vuajtjet pa kufi ,
do gjej nje skut diku nder kende ,
e do qaj sikur qane ti !

Me merr ne ate bote te cthurur ,
ne ate bote qe kurre se njoha ,
me intriga nderthurur ,
ashtu le te me kaloje koha !

Me merr n.q.s ndjehesh me mire ,
me mbyt qe askush mos t'me ket ,
por mos me thuaj Lamtumire ,
se une nuk vdes . . . s'kam per tu tret !

Do jem gjithmone hija jote ,
lot qe kurre s'ka per tu shuar ,
do jem djalle i kesaj bote ,
kur ti nje dite te jesh penduar !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:47am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Pse sonte me mbushen syt me lot ,
valle ku eshte ajo qe dua ,
eshte larg . . . pran nuk e kam dot ,
e une qaj . . . ti nuk je me mua !

Sa her mallkova gjithesine ,
dashurin sa her mallkova ,
urrejtje ndjeva per largesin ,
e zemres me shume dhimbje i solla !

Por dhe sonte seq po vuaj ,
iken nata ne vetmi ,
fik qiririn me lot e shuaj ,
nerresire mos t'gjindesh ti !

Por veq heshtje . . . asgje tjeter ,
me shume dhimbje shpirti ndjeu ,
mu rikthy kujtim i vjeter ,
ndaloj koha dhe mrrembeu !

Per nje cast jetova nenderr ,
ne nje lendin me lule fushe ,
tek sa veten shihja dhenderr ,
dhe perkrah ty tkisha nuse !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:49am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Te gjithe yjet ketu do ti zbrisja ,
veq te jem prane teje nje here ,
kujtimet me te bukura qe kam do ti vrisja ,
qe veq ty te te kujtoja perher !

Oqeanet pa fund do ti shterroja ,
gjer sa asnje pike te mos mbesi ,
te gjitha mrekullit e kesaj bote do ti dhuroja ,
qe nder zgjime me ty te me gjej mengjesi !

Luleve do ti vija emrin tend ,
e aromen e tyre do ta sillja prane ,
lendinave sikur te shetisja ne c'do kend ,
lule me te bukur s'do te kisha pare !

Ndiqimin diellit do t'ja shuaja ,
dhe henen do ta flakja tej ,
me copa akullnajash do ta gjuaja ,
deri sa te mos mbetej asnje hej !

Ylberin nje dite per ty do ta arrija ,
e do t'ja falja syve te tu ,
dhe dhe kur te qash nje dit nga merzia ,
pas lotesh te tshfaqet ylber i qiellit blu !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:50am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
. . . . . . se ti je zeri i melodis shpirterore ,
je ai ze qe ndjenjat i zgjon ,
je engjell i nje enrre perrallore ,
kur heshturazi nata vetmuar me mbulon !

. . . . . . Se ti je shpresa e nje jete te re ,
kur drejt se ardhmes hapat do helle ,
do rend per te te gjetur atje ,
e me lumturi pran vetes te te sjelle !

. . . . . . Se ti je ajo qe me mbush me fryme ,
je ajo qe me ringjalle serish ,
je ajer qe dot nuk ngopem ,
je puthje qe nje dite do te vish . . .


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:53am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Sa herë ecëm në të njëjtën rrugë ,
e sa herë u pamë në sy ,
sa herë zemra fort më rrahu ,
kur përballë të kisha ty . . !

Eh sa herë më cau shpirti ,
bashkë me shpresen i pafat ,
lotët rridhnin nëpër faqe ,
zemra n'ty kish xan marak . . !

Por se prap unë vetëm qaja ,
lotët mrridhnin si fëmi ,
a'sgjë njet unë tjetër s'dija ,
fati paska qen i zi . . !

Më mallkoj kjo jetë mua ,
fati s'ec u tret diku ,
besa dhënë s'ec u harrua ,
e unë prap t'pres këtu . . !

Tani von unë e kuptova ,
n'zemër s'duhet me t'pas ma ,
dhe pse prap unë kam me vujt ,
ka me ken e njejta gja . . !

Eh tani une po largohem ,
pa dit ti do t'shkoj diku ,
në një djallë unë do t'shndërrohem ,
sepse fati deshti kështu . . !

Do t'harrohet ne k'të botë ,
ah kjo zemra ime mjer ,
dhe pse larg do t'caj me lot ,
sepse dhimbje kam për t'ndjer . . !

Kurrë s'do t'shterrin syt e mi ,
unë një detë me lot do t'baj ,
do ta cuaj *Deti Madhit* ,
se s'do t'harroj une ty për s'gtjadhit . . !

Dhe kur t'vdes unë kam me qesh ,
s'kam me pas lot n'syt e mi ,
sepse vdekjen shumë e prita ,
ma n'fun erdhi dhe tani . . !

Ti do t'heshtësh për një c'ast ,
do mendosh kohën e shkuar ,
më pas kokën do ta kthesh ,
mua prap për t'më mallkuar . . !

Unë do t'qesh gjat rrugës time ,
lart ne qiell duke shku ,
n'zjarr do t'digjem pa bër gabime ,
vec për t'pshtuar syt e tu . . !

Për dicka do t'jem i qetë ,
dhe pse n'zjarr do t'digjem unë ,
ti kur t'vdesësh do t'shkosh n'parajs ,
se mëkateve ti dhash fund . . !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 04:56am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Tek shkoje pa një kthim në netë skishe gjum,
diqka seq të mundonte këtë e ndjeja unë.
Të pyesja por nuk flisje qëndroje në vetmi,
me heshtjen u bëre mike vetëm qaje ti!


Kërkoja por më kot nuk gjeja dot shpjegim,
me ty zhytesha në lot se ishe fati im.
Një ditë ti më kërkove unë të erdha pran,
dridheshe e tera kjo jet the po na ndan!


Për pak nuk të kuptova më pas të thashë vazhdo,
të lutem thuaj c'ke mos më turturo.
Ti fole veq një fjal më s'do të takoj,
për kët ndihem në faj tek tjetri do të shkoj!


Dhe pse nuk e dua e vuaj nga kjo gjë,
me të më kan fejua ndaj s'do të shoh më!
Tani unë po iki të lutem gjë mos thuaj,
shpresat do ti fiki më pret tash një i huaj!


Me kokën ulur ece një lot më le kujtim,
për her të fundit the lamtumir o shpirti im.
Unë heshta bashkë me dhimbjen e cfar tjetër të thoja,
në heshtje lamtumirën por që sma nxori goja!!!


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Mar 11 2011, 05:04am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Ti shkoje kokëulur loti të pikonte,
krah përkrah me babën tek tjetri po të qonte.
Veshur me të bardha lule kishe plot,
njerëzit po të prisnin ti nuk ecje dot!

Diqka te mundonte ti cfar kishe vall,
mos ndoshta më pe mua apo ndjeje mall?
Nuk doja që të vija por dot nuk e kuptova,
nuse thash të t'shihja por mbase dhe gabova!

Njerëzit shihja tek qanin por me lot gëzimi,
ndersa unë po qaja me lot hidhërimi.
Disa të tjerë gëzonin qeshnin plot hare,
vallen kishin marrur e unë se dija pse!

Nuk doja ta besoja që po të prisnin ty,
plot dhimbje i shikoja me lotët ndër sy.
Kur shkallët i zbrite tek tjetri seq po shkon,
buqeten me lule holle ashtu siq është zakon.

Kokën ktheve pas
lamtumirën për ti dhën ditëve të vajzëris,
më përshëndete dhe mua
për hir të dashuris.


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
OLIVE OYL
Sat Mar 12 2011, 03:17pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Grisi a jeni ju autori apo i ka shkru dikush tjeter?***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 03:25pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Se di nqs do e besosh apo jo,por te siguroj qe te gjitha mbajne firmen time...

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 03:29pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Ti mallkim i zemres sime ,
as nje here s'te preva nbese ,
me le plage nder shume kujtime ,
me le dhimbjen e pa shpres !

Nuk e di ti a ke zemer ,
a ke shpirt jo nuk e di ,
nuk e di c'ti ve nje emer ,
kjo nuk quhet dashuri !

Nuk kam force me te t'perulem ,
te te ndjek sa here largohesh ,
te te fale sa here qe kthehesh ,
te te fale sa here gabohesh !

Kam dhe une lot nder kto sy ,
sikur ti kam gjak ne vena ,
c'do gje kam dhe une si ty ,
edhe mua me rrah zemra .

Une s'kam shpirtin mekatare ,
jo nuk jemi ne njesoj ,
nuk ta lash zemren te vrar ,
zemra ime sot pushoj !

Dhe ne rruget e mia t'gjata ,
me per ty nuk do t'kerkoj ,
e sa here qe te bjere nata ,
do te fshihem . . . do te shkoj .

S'dua kush t'me shoh me lot ,
jo nuk dua une meshire ,
le t'jet fundi i ksaj bote ,
sot te them veq Lamtumire . . .


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
OLIVE OYL
Sat Mar 12 2011, 03:40pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Kam qef me vecu njikyt qe me meti ne mend masi i lexova tana

. . . . . . se ti je zeri i melodis shpirterore ,
je ai ze qe ndjenjat i zgjon ,
je engjell i nje enrre perrallore ,
kur heshturazi nata vetmuar me mbulon !

. . . . . . Se ti je shpresa e nje jete te re ,
kur drejt se ardhmes hapat do helle ,
do rend per te te gjetur atje ,
e me lumturi pran vetes te te sjelle !

. . . . . . Se ti je ajo qe me mbush me fryme ,
je ajo qe me ringjalle serish ,
je ajer qe dot nuk ngopem ,
je puthje qe nje dite do te vish . . .
E kuptaj qe i njejti stil shkrimit te cdonjera por nuk ka ranci a e besoj apo jo ranci ka qe mas me pas abuzime me pasurin intelektuale, dmth asht gjyna qe me met pa emen se i lexova edhe ner vende te tjera ne internet, pa emen ishin***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 03:49pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Ne ckuptim me abuzu?? Mund t'ma thush pak vendin ku i lexove ved tje?? Nqs smundesh ketu,ma thuaj ne privat..

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 03:57pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Ti engjell i pafajshem nga une dje larguar ,
mos e ler ne lot syrin simpatik ,
ne rruget e jetes e di kam per t'munguar ,
por duhet te me falesh me duhet qe te ik !

Ti ylle vezullues i neteve plot jete ,
ndriqom ne rruge te gjata neteve nvetmi ,
e hena e perhumbur sa here qe te jete ,
per mua ylle e hene te lutem behu ti .

Ti dallge e ati deti ne veren e kaluar ,
ishe deshmitare per tonen dashuri ,
puthja nen uje thjeshte e pa harruar ,
e se c'me qon dhe sot te njejten ndjesi .

Ti ballkon kujtimesh nen nje drit te qete ,
te gjitha i degjove ate nate c'fare thame ,
me carcaf te bardhe u mbuluam lehte ,
e sa puthje morem e sa puthje dhame .

Ti arome e kendshme e lekures se saj ,
qe per dit te tera qendroje ne trupin tim ,
me lotet e syve sonte po te laj ,
por tek une do mbetesh gjithmone nje kujtim .


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 04:01pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Bashk me vdejen u përplasëm ,
atë ditë kur të kanë marrë ,
nuse ti shkoje në dasëm ,
ndërsa unë dhëndërr në varrë !

Syt e tu vallë c'farë kërkonin ,
aty fshihej një trishtim ,
pranin time mos e donin ,
por kish humbur shpirti im !

Dhimbjen a e përballove ,
kokën ulur pse e mbanë ,
kujt për ne ti i tregove ,
se mallkimet sot na ranë !

Veten dot mos e shfajso ,
smund ti shoh mw ato sy ,
unë kam vdekur ndaj ti shko ,
qoft haram c'do gjë për ty !

Emrin tim mos e përmend ,
zëre se kurr skam jetuar ,
një dit do tmë qosh ndër mend ,
unë e ndjej kam për tmunguar !

Zemren lëre tash të lirë ,
tmë harroj mos tndjej më mallë ,
nëse do ta kesh vështir ,
tlutem bama ti hallallë !

Ëndrrat tgjitha flaki tej ,
e kujtimet sillmi mua ,
dhe për ta një vend do tgjej ,
si qefin për tmë mbulua !

Plag e rënd që na ka ra ,
kyt fat duhet me pranu ,
njëri-tjetrin mos me pa ,
me lot nsy sot je tuj shku !

Loti ytë me kë të ngjau ,
dor e kujt pret që ta fshi ,
më vjen keq zemra të qau ,
lamtumir nga varri zi !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
OLIVE OYL
Sat Mar 12 2011, 04:14pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Faleminderit qe ke vendos me i nda me ne!***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 04:19pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Asgje! Nder per mua ti publikoj ketu

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Wed Mar 16 2011, 01:44am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Kush e holli hapin e ikjes,
nëpër natë duke vrapuar,
por si hije n'plag të dhimbjes,
në mëkate i mbuluar?

Kush nga ne theu premtimin,
unë a ti kush ish fajtori,
kush dashnis i dha zhgënjimin,
kush nga ne guximin mori?

Kush u kthye përsëri,
i përlotur nga pendimi,
kush tha falëm unë a ti,
se do t'vdes nga dëshpërimi?

Kush më shumë bëri mëkate,
lëndoj shpirtin e pa faj,
vrau zemren që desht gjate,
e më pas u mbyt në vaj?

Kush pra thuam që ta di,
mos e mbaj pendimin brënda,
fajtor isha unë a ti,
veq tregom se t'ka fal zemra?!


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
SuperGirl
Wed Mar 16 2011, 11:34am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ti i ke ba gris?
komplimente, se kekan shume te bukura a plot ndjenjeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Arlo
Thu Mar 24 2011, 05:26am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
SuperGirl po,une... Flm

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Thu Mar 24 2011, 05:31am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Hapat e largimit ushtonin gjithandej ,
e mjerimin le mbi gjurmët e tua ,
dikur ecje përmes ndjenjes time ,
krenare . . . sikur një bot të vdekur kishe zbulua !

Përmbyse c'do gjë që kisha ndërtuar ,
duke më thën sja vlen ta jetosh ,
botën tënde përmbyse mbi mua ,
ku një ushtri ndjenjash the duhet ti luftosh !

Kalove përmes saj si një perandore ,
c'kërkove në c'do skut ti vall ,
c'do gjë brenda saj e shkatërrove ,
ku unë kisha ndërtuar për ty si një skllav !

Kërkove me ngulm të bëje c'doje ,
dhe ja arrite ati qëllim ,
më lër ta ndërtoj unë botën tënde thoje ,
ku bota vetë ishte një mashtrim !

C'do stin që vinte sishte si më par ,
tashmë në jetën time kishte një ndryshim ,
harresë e asaj të kaluare të penduar ,
që ti e bëre të ishte thjesht kujtim !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
kaqurrelja 88
Thu Mar 24 2011, 08:49am

Registered Member #4410
Joined: Fri Feb 25 2011, 09:17am

Posts: 18
BORGJ ME KE MET
TI LLOGARIT UN DU TE BEJ PADIN
A KA BURG PER ATO QE VJELLIN DASHURIN
A KAN PENDIM A FLEJN TE QET
NE DASHURI TI BORGJ ME KE MET
BORGJ ME KE PUTHJEN E PAR
LOTIN PERVELUES TI MA KE MARR.
Back to top
Mbreteresha
Thu Mar 24 2011, 10:51am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
kaqurrelja 88 ka shkruar:

BORGJ ME KE MET
TI LLOGARIT UN DU TE BEJ PADIN
A KA BURG PER ATO QE VJELLIN DASHURIN
A KAN PENDIM A FLEJN TE QET
NE DASHURI TI BORGJ ME KE MET
BORGJ ME KE PUTHJEN E PAR
LOTIN PERVELUES TI MA KE MARR.


=((

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Thu Mar 24 2011, 10:56am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
oo grisi ti keke talent ma naq,,ishalla ke mundesine ekonomike me ba nje liber..te uroj me gjith shpirt qe ky te jet talenti jot,,dhe jo se i ke shkrujt nga merzija apo histori qe te kane ndodh ne jete

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2599 sec, 0.0709 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,086kB