Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Meditime duke menduar per TY . . .
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Arlo
Sat Mar 12 2011, 04:07pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
............sepse lulet gjithmone do me kujtojne Ty . . ! Nuk ka rendesi se ku do te jemi , larg apo afer ! Bashke apo te ndare ! E rendesishme eshte se ti gjithmone do jesh kujtimi me i bukur ! Nuk dua te mendoj per ato lot qe derdhem . Mjaft gjera te bukura kemi kaluar bashke . Pavaresisht largesis qe nuk na mposhti kurre ! Sonte , edhe pse pa Ty . . . dua vetem te qesh ! Teksa kujtoj momentet e lumtura dhe buzeqeshjet e tua te atyre momenteve , me perloten syt ! Por , nuk dua te qaj ! Mbase qaj nga ajo lumturi qe patem ! Mbase jan lot gezimi ! Mbase . . . Ehhh sa shume mbase ! Mbase nje dite do jemi serish bashke Jeta Ime ! Ku i dihet . . . Mbase . . .


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sat Mar 12 2011, 04:27pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Nuk edi nese mes nesh do kete serish nje kthim! Heshtja mes meje dhe teje ka prangosur c'do deshire! Asnjeri nga ne nuk e helle hapin per tu kthyer serish aty...aty ku lam lot,shpres dhe dashuri! Neteve gjithnje perhumb ne dhimbje. Ndersa diteve zvarritem nga casti ne cast pas kohes,me shpresen se do te shoh diku! Me ka marre malli per TY... Te betohem! Dhe n.q.s nje dite do arrish ta lexosh kete shkrim...Te Lutem Kthehu! Do jem duke te pritur diku aty mes jetes dhe vdekjes! Dhe n.q.s me ke dashur ndonjehere...shpetom! Sepse ti dikur...vendose te vdisje bakshke me mua! Te Dua . . !Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Mar 12 2011, 10:26pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Grisi Zoti te plotesofte shpirtin tan
Koha asht katile po edhe ajo qe mban pergjigje ne cdo surprize te saj. Jeto e be happy
Rrespekt dhe shkrimet shume te ndieshme

I care and I wish well!

Back to top
Arlo
Sun Mar 13 2011, 03:54am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
a-cat ka shkruar:

Grisi Zoti te plotesofte shpirtin tan
Koha asht katile po edhe ajo qe mban pergjigje ne cdo surprize te saj. Jeto e be happy
Rrespekt dhe shkrimet shume te ndieshmea-cat vertet te fln nga zemra

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sun Mar 13 2011, 03:55am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
C'mu kujtua ai udhetimi fundit qe bem ne te dy! Ai perqafim i gjate! E si ta harroj ate...ate bashke me TY?! E kisha enderruar me dit te tera te te qoja atje...ne ate vend,dhe ti ma plotesove deshiren. Perlotem sa her qe e kujtoj! Sa malle kam per ate kohe kur isha me ty! Sa e urrej te ardhmen time kur e mendoj qe ti s'do jesh e ardhmja e saj! Nuk kam me forc te luftoj per ty. Sepse ti forca ime ke ikur tashme! Ke ikur me dike qe mendoj se s'do e njoh kurre. Por thjeshte e mendoj...sepse jetes nuk i dihet. Ndoshta ne nje ullekryq rrugesh do perplasemi nje dite,ku ti do jesh me ate...dhe une se di...se di......


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Wed Mar 16 2011, 01:41am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Sonte ndryshe nga netet e tjera nuk u luta me per kthimin tend. Tashme ti ke ikur...u bene shume dite! E cvlere do te kishte kthimi yt tani?! Nje tjeter plage? Nje dhimbje te re? Nje vuajtje me shume? Apo nje finalizim me shkaterrimin tim perfundimtare?? Ti mbase endesh pas nje bote te re larg meje,pas nje horizonti ku drejt se ardhmes tende shkruhet lumturi! Ndersa une mbetem peng i asaj bote qe ti me le duke sunduar rende mbi veten time. Nga ikja jote mesova aq shume sa qe ndonjehere harroja dhe kthimin! Ti ike se ashtu desht fati,e jo se donim ne te dy. Kujtimet mbeten diku rrugeve...pa jete,duke mbuluar gjurmet tona me hirin e nje shprese te vdekur! Ne ishim viktim e pafajshmeris se moshes. Viktim e padijes ne konceptin profesional ne te thenin e gjerave. Ndjenim der ne piken e fundit,ndon se fundin e lumturis nuk e arritem bashke! E sot te adhuroj per ate qe ishe,duke shpresuar se nje dite te te adhuroj per ate qe do jesh...!!


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
SuperGirl
Wed Mar 16 2011, 11:38am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Grisi ka shkruar:

Sonte ndryshe nga netet e tjera nuk u luta me per kthimin tend. Tashme ti ke ikur...u bene shume dite! E cvlere do te kishte kthimi yt tani?! Nje tjeter plage? Nje dhimbje te re? Nje vuajtje me shume? Apo nje finalizim me shkaterrimin tim perfundimtare?? Ti mbase endesh pas nje bote te re larg meje,pas nje horizonti ku drejt se ardhmes tende shkruhet lumturi! Ndersa une mbetem peng i asaj bote qe ti me le duke sunduar rende mbi veten time. Nga ikja jote mesova aq shume sa qe ndonjehere harroja dhe kthimin! Ti ike se ashtu desht fati,e jo se donim ne te dy. Kujtimet mbeten diku rrugeve...pa jete,duke mbuluar gjurmet tona me hirin e nje shprese te vdekur! Ne ishim viktim e pafajshmeris se moshes. Viktim e padijes ne konceptin profesional ne te thenin e gjerave. Ndjenim der ne piken e fundit,ndon se fundin e lumturis nuk e arritem bashke! E sot te adhuroj per ate qe ishe,duke shpresuar se nje dite te te adhuroj per ate qe do jesh...!!
Eh...ikjet jane te dhimbshme...por duhet me pas aftesine qe me i lan me ik, e me ec perpara. duhet me u mesu me jetu
Te admiroj per kto shkrime, transmeton shume vuatje..e shpresoj qe nje dite te te sherohen plaget!

...e gjej vedin midis rreshtave...:)


@};-

[ Edited Wed Mar 16 2011, 11:39am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Arlo
Thu Mar 24 2011, 05:22am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
SuperGirl eshte e vertet ajo qe thua dhe te fln shume per ato fjale.

E kush se gjen veten ne ndonje rresht,strof apo varg...

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Thu Mar 24 2011, 05:36am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Sa e heshtur sonte kjo nate! Vetem tik-taket e ores degjohen ne kete dhome te erret. C'do gje eshte sketerr,zi! C'do gje dhemb! Ashtu si dhe zemra ime... Per nje cast humbas nder kujtimet tona. Sa e bukur ishte jeta atehere?! Sa e bukur... Vazhdoj te enderroj per te ardhmen time me TY! Kam frik te zgjohem nga kujtimet dhe keto endrra. Kam frik te perbadhem me realitetin e eger ku me ndjek hap pas hapi kudo qe shkoj! Trishtohem kur mendoj se dita do te agoj serish dhe do te me gjaj pa TY. Sa shume qe trishtohem! Trishtohem kur mendoj se ne rruget e jetes do jem udhetari i nje dhimbjeje pa fund. Trishtohem... Trishtohem kur mendoj qe s'do te jesh me pjes e perqafimeve te mia... Ku nje tjetri do i dhurosh gjithcka qe me pate PREMTUAR mua... O Zot sa dhemb i gjith ky trishtim...sa shume qe dhemb! Pse c'do gjeje te bukur duhet ti vinte fundi kur ne te DY duheshim aq shume?! Jan tik-taket e ores ato qe me shperqendruan nga keto kujtime...enderrime... Me duhet te zgjohem,te ngrihem serish... Ndon se pa ty asgje nuk eshte e mundur! Do i lutem...Zotit do ti lutem te me ndihmoj. Por ne lutjet e mia te BETOHEM qe do jet dhe emry YTE! Do i lutem...te Betohem...


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sun Apr 24 2011, 04:19pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Heshturazi sonte...teksa mundohem te vras vetmine,per dreq me kujtohesh ti! Sa shume i urrej kujtimet. Eshte e vetmja gje qe me ka mbetur nga ty. Edhe pse me lendove aq shume...serish je kaloresja me e dashur ne mendjen dhe zemren time. Por sa shume me dhemb ky fakt...nuk e imagjinoj dot faktin se si munde...ne c'fare konkluzioni perfundove qe arrite ta beje nje gje te tille?! E dija qe nje dite do te ikje pa u kuptuar,do largoheshe,ne nje menyr apo ne nje tjeter! Mbase keshtu eshte me mire,te pakten keshtu me bere te mendoj. Sa e heshtur mbeti tani c'do gje pa ty! Sa e larget! Sa konfuz eshte ndonjehere ky realiteti,ku dhe pas ikjes tende akoma nuk me besohet qe jeta vazhdon..!


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
MiCoLjA
Sat Apr 30 2011, 09:32pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Arlo te falenderoj per kto rreshta kaq te ndjeshem e qe transmetojn dhimje po edhe nji dashuri te paster qe veshtir harrohet e ke thsn vet e kush nuk e gjen vedin ne nji varg prej atyne qe ti i ke rreshtu kaq bukur
Uroj qe plaget te sherohen dhimja te ik edhe te kesh fuqin e zemren me u dashuru prap

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Arlo
Sat May 21 2011, 01:27am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
MiCoLjA ka shkruar:

Arlo te falenderoj per kto rreshta kaq te ndjeshem e qe transmetojn dhimje po edhe nji dashuri te paster qe veshtir harrohet e ke thsn vet e kush nuk e gjen vedin ne nji varg prej atyne qe ti i ke rreshtu kaq bukur
Uroj qe plaget te sherohen dhimja te ik edhe te kesh fuqin e zemren me u dashuru prapGjthsh ju Fln dhe Ju per fjalet inkurajuese dhe c'do gje.

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Sat May 21 2011, 01:38am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Tani ka kaluar dhe mesnata. Po agon... Dhe ylli i fundit qe ishte ne qiell u shua ashtu si te tjeret! Hena u largua dhe per sonte duke lene pikellim ne zemren time! Diku mbas malesh dhe pak do te lindi dielli. Nuk dua ta shoh driten e ti. Dua te qendroj keshtu siq jam...ne erresire! Nuk dua qe te tjeret kur t'me shohin t'me pyesin c'fare ke?! Nuk mundem qe ti tregoj te gjitheve se c'fare ndodhi me dashurin tone... Asgje nuk degjohet ne kete dhome te erret perveq butonave te tastieres qe me ngjajn sikur leshojne tinguj te nje muzike funeber!! E une qe shkruaj mundohem te te shpreh ate dhimbje qe ndjej ne zemer. Me shpresen qe ti nje dite do te kthehesh serish . . . ! !Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
S~erenity
Sat May 21 2011, 05:03am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Uroj te plotesohen tana deshirat e zemres tande Arlo dhe falemners qe i ndan krijimet tuaja me ne!
Back to top
WORLD
Sat May 21 2011, 05:45pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Arlo...Urime per patosin, pasionin, sinqeritetin, rrjedhshmerine ne ate cka shkrun.... Uroj qe te shkrush ne yje, me buzqeshje ne fetyre e zemer

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Arlo
Sun May 29 2011, 03:57pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Sepse gjithcka qe ekziston ne kete bote me kujton TY... Eshte e pamundur te te harroj! Kemi aq shume kujtime dhe endrra te realizuara...si dhe aq shume deshira qe si realizuam dot! S'do doja kurre qe te mbesnin peng i kujtimeve qe si perjetuam dot bashke... Sa e veshtir qenka te shkruash per te pamunduren! Sa e pamundur qenka e pamundura per te mundesuar dhe nje here takimin me ty! Sa e pamundur qe qenka... Perlotem rrugeve me shpresen se nje dit do te te shoh... Por eshte e kote...ti je shume larg... Sa dhimbje qe ndjen zemra kur rreh...sepse ne c'do rrahje te saj tingellon nje emer... Nuk doja kurre te te humbisja. Te Betohem! Ti ishe gjithcka qe kisha... Melodija me e bukur qe me zgjonte Gezimin! Ti ishe AJO e cila......shpresoj qe do jesh serish per mua! TE LUTEM KTHEHU . . . ! !


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
SuperGirl
Tue May 31 2011, 12:05pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Komlimente per shkrimet dhe per menyren se si ia pershtat fotot. me pelqejne shume Arlo. uroj qe deshira jote te realizohet nje dite

Ajo qe asht e thanun me u ba, do te bahet edhe sikur toke e qiell te bashkohen!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Arlo
Fri Sep 30 2011, 10:58am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
SuperGirl s'di qte them veq se te te falenderoj pa fund.
Je e nderume dhe e respektume nga ana ime.

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Fri Sep 30 2011, 11:06am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Edhe sonte...ashtu si c'do nate,me duhet te perballem me erresiren. I vetm,pa force,me friken e humbjes qe e fitova nga ty! Asgje nuk degjohet. Gjithcka hesht! Perjashta era fryen si e terbuar. Sikur te kisha forcen e saj! Eshte dimer,fund dhjetori. Debora e pare qe ra shkriu shume shpejt. Edhe pse kaq shume vite lidhje qe kaluam bashke,asnjehere nuk na takoi te ecnim mbi deboren e rene. Te vraponim mbi bardhesin e saj! Ti je shume larg. Ashtu si dhe une! Dikur kaloja nete zgjuar duke biseduar ne telefon me ty... E sot,i kaloj duke shkruar dicka me shpresen qe ti te vish. Nuk e di n.q.s te ka rastisur ti lexosh keto shkrime,apo jo. Por e di qe ti diku atje lagrg mendon qe une serish vazhdoj te te dedikoj vargje ashtu si dikur! Per ty,fantazia e mendjes sime dhe dashuria qe ndjej s'do e ket kurre nje fund. Dhe pse nuk te kam do vazhdoj te te dua dhe me shume. Dhe e di perse?? Sepse vetem ti arrite te me mesoje ne kete bote se qeshte dashuria e vertet. Vetem ti dite te me doje ashtu siq askush tjeter. Vetem ti me dhurove ato ndjesi qe mendoja se s'do i perjetoja kurre. Ishe vetem ti qe me dhurove gjithcka... Prandaj te dua! Nuk do lodhem kurre se luturi qe ti te kthehesh. Se kerkuari ty per te cilen jetova me vite te tera. Ikja jote me shkaktoi shume dhimbje! Por une prap vazhdoj te te dua! Ti je arsyeja e c'do gjeje qe me perket... Ti tani po fle...e di. Dhe pak do agoi drita serish. Nje tjeter shpres per tu rikthyer me ty ? ? ? Apo nje tjeter dhimbje nga refuzimi yte i rradhes ? ? ? Se di . . .


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Thu Nov 24 2011, 06:15pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Ja tek perballem edhe sonte me te njejten lufte! Me te njejten dhimbje! Me te njejten Vuajtje! Me te njejten humbje! Me te njejten disfate! Perballe erresires dhe heshtjes! Frikes se jetes dhe vdekjes! Perballe dashuris dhe urrejtjes! Perbuzjes dhe shkatrrimit! Ja tek perballem perballe realitetit si nje kokrriz rere ne mes te shkretetires! E vetmja gje qe me ka mbetur ne kete jete eshte te shkruaj! Te shkruaj per Ty nostalgjia ime! Te shpreh ate qe ndjej ne sy te te tjereve! Ti them atyre qe me njohin dhe atyre qe nuk me njohin se dashuria ime per Ty s'ka fund! Ti them te gjitheve se sa me dhembi ikja jote! Do ket nga ata qe me kuptojne,do ket dhe nga ata qe nuk do me kuptojne! Do ket nga ata qe do qajne se bashku me mua,do ket dhe nga ata qe do qeshin se bashku me Ty! Por kjo gje nuk me intereson dhe aq shume! Jam mbushur plot me bollekun e fjaleve te te tjereve! Kam njohur nga ata qe me uruan lumturin me Ty! Kam njohur dhe nga ata qe nderhynen ne lumturin ton! Kam njohur veten me mire sec e njihja! Gjthsh te njoha dhe Ty perfundimisht! Sonte dua veq te shkruaj...sa me gjate... Nuk dua qe te ndaloj se shprehuri ate qe ndjej vertet thelle ne zemer! Dua qe e gjith kjo dhimbje dhe trishtim te mbyllet bashke me plagen e harreses! Por nuk e di ne do ja dal se harruari Ty! Ty qe le gjurm te renda mbi vitet e mia! Sonte pesova zhgenjimin me te madh te rradhes! Pikerisht sonte ne kete DATE! Eshte e tmerrshme imagjinimi i saj,jo me dhe perjetimi ne te njejten kohe! Nuk e di ne ke zemer apo balte ne vend te saj?! Nuk e di si nuk ke pak dhembje,meshire?! Por ka nje Zot mbi ne! Kjo eshte e vetmja gje qe me inkurajon! Te pakten sonte s'duhej te silleshe ashtu... Ta ruaje arrogansen tende per ato qe ta mesuan! Eshte e pamundur qe une po i shkruaj keto! E pabesueshme! Po ja qe jeta ndonjehere te perplaska dhe me djallin! Urime per kurajon qe kishe... Per ate qe me shkaktove dhe sot! Urime Zemer Urime!! Po me gjith zemer uroj qe nje dite mos te jetosh pendimin! Sepse nuk e di qe sonte ne do kem me forc te rikthehem e te shkruaj serish per Ty! Nuk e di dhe se sa dit jete me kan mbetur! Ndoshta shume...ndoshta pak! Kete nuk e di! Por di te them qe rrahjet e zemres kan ndryshuar totalisht! Nje her vin te shpeshta,pastaj ngadalsohen! Dhe si per te mos mjaftuar kjo,nje e therur pershkon c'do gje brenda saj! Nuk me vjen keq per veten. Sepse fundi fundit ky qe fati im! Por me vjen keq per Ty se mbase trazohesh aty brenda! Duke te uruar gjith lumturin e botes Ty dhe te gjith atyre qe donin te na shihnin keshtu,po e mbylli kete shkrim bashk me lotin e fundit qe ra! Jetoje kete jete dhe pa mua...pa pendim apo breng ne zemer! Jetoje nen shoqerin e atyre qe te inkurajuan per kete veprim! Jetoje TI lumturin qe ne lam pergjysem! Dhe endrrat qe si realizove me mua,me kedo tjeter realizoi nje dit! Do jem apo s'do jem me...kjo eshte pjese e enigmes!! Ti vetem JETO... Sepse une mbase eshte fryma e fundit tani qe leshoj ne kete BOTE.....!!!


Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Arlo
Tue Jul 24 2012, 05:39am

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
Ndryshe nga mbrem...sonte po e festoj ikjen tende! I vetem,pa dhimbje,vuajtje apo lot! Madje dhe erresiren u mundova qe ta largoja! Ndeza te gjitha drita e dhomes dhe sikur u ndjeva me ndryshe. I thash vetes qe Ti vlen me shume se Ajo! Dhe si per qudi ashtu u ndjeva...i vlersuar! Fundi fundit ti humbe dike qe te donte. Ndersa une...thjesht ate qe me shkaterronte c'do dit! C'fare ndryshimi apo jo?! Po ngre dolli per veten...per ty...per ne te dy! Po ngre dolli per dhimbjen,vuajtjet dhe lotet! Po nge dolli per te shkuaren,te tashmen dhe te arrdhmen! Dhe dollin e fundit e ngreva per shoqerin tende!!!!! Per ato qe perflasin dhe manipulojn fjalet si mbas deshires se tyre!!!!! Per ato qe nderhyn kur ne u lidhem,dhe heshten kur u ndam!!!!! Per ato qe ti fshinin lotet kur ishin me ty,dhe qeshnin kur largoheshin!!!!! Por mbi te gjitha prandaj ekziston nje Zot. E me kaq mbaroi dhe shishja e veres! Doja te hapja te dyten po s'kisha se per ke te ngreja me dolli! Fundja...me kaq mjaftoi! Mbase do ta pi kur te mesoj dicka te ngjashme me mua,per ty apo shoqerin tende!!!!! Apsolutisht mos e merr si urim,sepse nuk eshte i tille! Por thjesht bota me rrota eshte...ashtu siq thua dhe ti... As te fle nuk dua. Dua qe agimi i kesaj dite bashke me lindjen e diellit te me gjejn zgjuar ashtu si c'do nate. Por ama ndryshe nga netet e tjera! Dua ti them qe e permbysa realitetin me emrin sfid! Ja dola vetem pa Ate! Dua ti them qe e rigjeta forcen qe kisha DIKUR! Dua ti them aq shume...sa qe s'do pushoja kurre se shprehuri ketu! Por kryesorja mbi te gjitha eshte se dua ti them qe ATE dhe ATO qe na ndan me vjen keq qe nje dit do ti shoh keshtu si veten! Keshtu siq une isha! Per ATE me vjen vertet keq. Jo se e doja...por nuk e meriton,sepse nuk eshte si ATO. Ndersa per ATO s'do kem keqardhje! As gezim. S'di se si ta quaj! Mbase Krenari!!! Une ja dola...duke u rrezuar e duke u ngritur serish! Duke u zvarritur pas gjithckaje qe mendoja se me jepte force! Mbi te gjitha duke gjet mbeshtetjen e disa personave qe vertet ja vlen ti FALENDEROSH! Ne rrugen e gjate te jetes,e di qe do perballem serish me shume disfata. Por mjaftoi nje fitore per te kuptuar se e pamundura nuk ekziston! Thjesht paska njerez pa kurajo...te cilen duke luftuar arrin ta fitojn ate...KURAJON! Me fal ZEMER... Mbi te gjitha,me fal qe po te quaj serish Keshtu!!!!!!!!!!!!!!!!Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
Mbreteresha
Tue Jul 24 2012, 11:18am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Arlo me vjen shume keq kur lexoj shkrimet tuja,se ne to ka shume trishtim e mall,per ate person ,uroj qe sa me shpejt te dalesh nga kjo situate qe ne fakt eshte e dhimbshme

jepi kohe kohe,se ajo sheron gjthc

jam shume kurioze qe te di historine tuaj nqs mundesh na e shkruj te historite e dashurise

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Arlo
Sun Aug 26 2012, 02:49pm

Registered Member #4419
Joined: Mon Mar 07 2011, 01:12am

Posts: 291
. . . . . . . . . . dhe si per cudi agoi . . . Nuk kish se si te ndollte ndryshe . Pas asaj erresire , tani gjendem mes drites . Dihet , ende me dhemb qe nuk jam me Ty . . . Nuk do mundem kurre ta mohoj kete . Sepse per ndryshe do i binte me mohoja ekzistensen tende . Ende me qan zemra qe nuk te kam . . . Por ti nuk do t'ja dish ! Valle , me ke Dashur ndonjehere ? ? ? E cpyetje bej dhe une ! Po te me Donte do ishte akoma me mua . . . Por Ti ike . . . u arratise bashke me dyftyrsin e te tjereve ! Ju perkushtove Atyre qe jan pjes e se tashmes . . . Por me vjen keq per te ardhmen Tende ! Nuk e kam te leht te them qe do te te harroj . As se te kam harruar se them dot ! Por nje dit do dal kundra deshires dhe vullnetit tim qe kam per te qen me Ty . E di , eshte shume e veshtir . Por jo e pa mundur . Nuk doja kurre ti thoja apo ti mendoja kto gjera per Ty . Por Ti , mes Meje & Atyre zgjodhe dyftyrsin ! Tani me duhet te filloj vetem . T'ja nis serish nga e para ! Nje vit i ri , dicka me ndryshe shpresoj ! Ti bashke me Ato mbetet aty . . . ne vitin qe lam pas . Prej Teje mora veq kujtimet tona , pak dhimbje , nje sms pa kuptim ne oren 0 1 : 3 2 dhe nje telefonat te ndyr rreth ores 0 1 : 5 2 ! Sa qesharak eshte fakti qe ti nderrimin e viteve po e festoje me Ato . . . dhe nga ana tjeter kujtohesh per mua ! E di . . . Me Do , por s'te len t'me Duash ! ! Fundi fundit Ti vet zgjodhe . . . Uroj mos te Pendohesh nje dite . . . Me dhemb por . . . Tani Shko . . .

02.01.2011

Αta njerez qe zgjedhin te te fundosin ne thellesi
qe te mbeten vetem ata ne siperfaqe,
le te mos harrojne se ne histori
ka mbetur Titaniku dhe jo ajsbergu!

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2766 sec, 0.0752 of that for queries. DB queries: 61. Memory Usage: 3,084kB