Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Big Brother Albania - Shkodra
 
<< Previous thread | Next thread >>
Big Brother !! Pershtypje.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Sat Mar 26 2011, 02:07am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Mka qellu me e shiku 2-3 her para disa viteve ,mund tken ken hera e pare ose e dyte qe u bate ne itali, dhe qysh ateher nuk e ndjeku kurr ma as Big Brother apo programe te ngjashme.
Per mendimin tem nuk ka asgja edukative dhe pozitive qe mund te percjellin ne familje ose ne shoqni.

[ Edited Sun Mar 27 2011, 02:21pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
L€OÑ
Tue Mar 29 2011, 04:34pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
LUPEN ka shkruar:

Mka qellu me e shiku 2-3 her para disa viteve ,mund tken ken hera e pare ose e dyte qe u bate ne itali, dhe qysh ateher nuk e ndjeku kurr ma as Big Brother apo programe te ngjashme.
Per mendimin tem nuk ka asgja edukative dhe pozitive qe mund te percjellin ne familje ose ne shoqni.


fiks.
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Oct 06 2011, 10:13am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Kot mrame s'po me merrte gjumi dhe si click mas click, perfundon njeriu tu pa lloj-lloj videos ne youtube. Fillova tu pa BB Albania dhe kam mete shume e befasume nga sjellja dhe menyra se si e perceptojne rrealitetin ne Shqipni. Te pakten, ate qe pava. Te gjithe ecim me kohen po themelet e kultures dhe karakterit, nuk duhet me shku nga te fryjne era e si mendojne qe ka dale moda. Kur s'ke rrespekt per vedi, ca pret nga te tjeret.
Ktu ne Australi, qe asht vend perendimor, e kane pezullu dhe nuk e transmetojne pasi asht ulje dhe degjenerim per popullsine ne pergjithsi.
Disa e shume gjana duhet te mbeten private e larg kamerave cudi ndoshta ka vite qe jam larg po jena njerez ne rralle te pare

I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Thu Oct 20 2011, 09:27am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E drejte a-cat, edhe une e mendoj njashtu.
Si e thote edhe Lupeni, asht program qe nuk sjell absolutisht asnje gja edukative per kerkend. Nuk shof asnji gja pozitive aty.
Me duket se edhe ne itali po diskutohet mos me e ba ma si emision.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 01 2011, 11:20am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
SuperGirl ka shkruar:

E drejte a-cat, edhe une e mendoj njashtu.
Si e thote edhe Lupeni, asht program qe nuk sjell absolutisht asnje gja edukative per kerkend. Nuk shof asnji gja pozitive aty.
Me duket se edhe ne itali po diskutohet mos me e ba ma si emision.


Mire kishin ba me e heke e te drejte ke njashtu asht asnji benefit pervec negativitet!

I care and I wish well!

Back to top
Cen Durimadhi
Tue Nov 01 2011, 11:49am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Nov 01 2011, 12:33pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Hahahahaha tash tham mos te ndalet ja vlen me ju pa ju te dy hahahaha e forte Cen

I care and I wish well!

Back to top
Cen Durimadhi
Thu Nov 10 2011, 11:11pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Hahahahaha tash tham mos te ndalet ja vlen me ju pa ju te dy hahahaha e forte Cen


Micole smke kthy pergjigje, aplikimet kan fillu tamarsha

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
OLIVE OYL
Fri Nov 11 2011, 01:02am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Cen Durimadhi ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Hahahahaha tash tham mos te ndalet ja vlen me ju pa ju te dy hahahaha e forte Cen


Micole smke kthy pergjigje, aplikimet kan fillu tamarsha
Aty duhesh me ken vetvetja perndryshe sfitan eee

[ Edited Fri Nov 11 2011, 01:03am ]***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Cen Durimadhi
Fri Nov 11 2011, 10:31am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
OLIVE OYL ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Hahahahaha tash tham mos te ndalet ja vlen me ju pa ju te dy hahahaha e forte Cen


Micole smke kthy pergjigje, aplikimet kan fillu tamarsha
Aty duhesh me ken vetvetja perndryshe sfitan eeesa e poshtme je maj Oli


Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
OLIVE OYL
Fri Nov 11 2011, 01:53pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Cen Durimadhi ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Hahahahaha tash tham mos te ndalet ja vlen me ju pa ju te dy hahahaha e forte Cen


Micole smke kthy pergjigje, aplikimet kan fillu tamarsha

Aty duhesh me ken vetvetja perndryshe sfitan eeesa e poshtme je maj Oli
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 24 2012, 11:26am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
Micole a e pave maj at plakun, hishin ngjynah si nuk me pranunen mu pahhhhh

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
SuperGirl
Fri Feb 24 2012, 12:03pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Cil numer ka arrit big brother?? qe ta update-ojme numrin ktu te kjo kategoria.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Mbreteresha
Fri Feb 24 2012, 12:05pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Cen Durimadhi ka shkruar:

Micole a e pave maj at plakun, hishin ngjynah si nuk me pranunen mu pahhhhh


qaj hallin e plakut ti,,se njaj eshte nder ma te miret njaty
a e ke pa spa te milioneri,,25.000 euro mori per dijet e tij

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 24 2012, 12:10pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
In love ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

Micole a e pave maj at plakun, hishin ngjynah si nuk me pranunen mu pahhhhh


qaj hallin e plakut ti,,se njaj eshte nder ma te miret njaty
a e ke pa spa te milioneri,,25.000 euro mori per dijet e tij


po po e kam pa edhe te kush do te bahet miljoner
nuk asht tu me pelqy fart, njerz kot kan hi deri tesh

super 5

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Mbreteresha
Fri Feb 24 2012, 12:19pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
mu me pelqen pra,,plus ketij me pelqen meti erioni,elvisi,,ate nate qe hyri me pelqej graciano,,por tesh tu e pa ma mire,eshte shume fmi,,ate anilen debsyzen smund ta shoh me sy bahske me ate lenen ababababa

kjo shkodranja jone si me ken kulime si ban nje muhabet si kush si mic e cofun,,kam prit ma shume prej saj,,mgjths eshte heret,,por kur rrin tu i perserit gjanat 70 here te njejtat,,pupupu..
i tha anils,,ti vajz kur te flej une sdu me ta ndi zanin,,se kur flej une as miza nuk du me me leviz neper dhome,,thashe me mend bi bardha perderisa ke shku ne bb5 po te leviz miza e gomari
edhe kyt ermalin misterin ma zi se ogreni vjet eshte si berr

tjeret do ti komentoj ne nje postim tjeter

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 24 2012, 12:24pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
As nji me than ah kja shkodranja ban si vipe me t'than mendja kush asht, shitse lulesh
p.s Super ti do ta njifsh se je maraklije lulesh, mas ke shku tu ju ba luleve foto ndyqan t'saj

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
MiCoLjA
Fri Feb 24 2012, 12:27pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Cen na jena te lidhun mar, aty hin mu lidh njerzt hahahha
kishim ken qift perfekt besa po he jet e veshtirEach year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 24 2012, 12:39pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
MiCoLjA ka shkruar:

Cen Durimadhi ka shkruar:

Dy mendesh jam a me apliku a ja Micole a pa vjen edhe ti him te dy bashk


Cen na jena te lidhun mar, aty hin mu lidh njerzt hahahha
kishim ken qift perfekt besa po he jet e veshtir

jet e fshtir the

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
MiCoLjA
Tue Feb 28 2012, 03:34pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Cfarë është Big Brother ?
Big Brother është ideuar për të treguar jetën normale të një grupi personash,
por qëllimi ka falimentuar, sepse kur një sërë njerëzish jetojnë të mbyllur në një hapësirë të ngushtë pa libra, gazeta, informacion, duke bëre një "hic" gjithë ditën, "atë cfarë do të dëshmojnë nuk do të jetë normaliteti por patologjia e tyre" pohon Umberto Galimberti. Ky është spektakël i "cmendurisë" dhe jo normalitetit, e kjo vërehet tek ulërimat, cirrjet, sharjet, ofendimet, komplotet, tradhëtitë, lakuriqsia, injoranca, indiferenca ndaj ambientit rrethues, arroganca, cinizmi, mendjemadhësia. Mesazhiqë i trasmetohet të rinjve është : ne ekzistojmë vetëm kur dukemi publikisht dhe vetëm kur c'faqim publikisht pasurinë tonë të brëndshme. Në këtë mënyrë ngatërrohet identiteti personal me publicitetin e imazhit të individit. Një filozof pohonte "Mos dil jashtë vetes por kthehu tek vetvetja. E vërteta banon në njeriun e brendshëm, e nëse do të zbulosh që natyra është e ndryshueshme tejkalo edhe veten". Kjo duhet kuptuar se brendshmëria e njeriut është e shenjtë dhe shenjtëria e saj cënohet kur ajo ekspozohet.

Nje shprehje thote "Kur s'ke turp, bej cfare te duash!"

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
visi09
Tue Feb 28 2012, 10:23pm
!!!!!!!!!!!!

Registered Member #2829
Joined: Sat Mar 28 2009, 03:58pm

Posts: 1086
pa koment

Nese do te jesh i mencur mesohu te pyesesh me mend, te degjosh me vemendje, te pergjigjesh i qete dhe te pushosh se foluri kur nuk ke cfare thua...

Back to top
Mbreteresha
Wed Feb 29 2012, 10:53am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
MiCoLjA ka shkruar:

Cfarë është Big Brother ?
Big Brother është ideuar për të treguar jetën normale të një grupi personash,
por qëllimi ka falimentuar, sepse kur një sërë njerëzish jetojnë të mbyllur në një hapësirë të ngushtë pa libra, gazeta, informacion, duke bëre një "hic" gjithë ditën, "atë cfarë do të dëshmojnë nuk do të jetë normaliteti por patologjia e tyre" pohon Umberto Galimberti. Ky është spektakël i "cmendurisë" dhe jo normalitetit, e kjo vërehet tek ulërimat, cirrjet, sharjet, ofendimet, komplotet, tradhëtitë, lakuriqsia, injoranca, indiferenca ndaj ambientit rrethues, arroganca, cinizmi, mendjemadhësia. Mesazhiqë i trasmetohet të rinjve është : ne ekzistojmë vetëm kur dukemi publikisht dhe vetëm kur c'faqim publikisht pasurinë tonë të brëndshme. Në këtë mënyrë ngatërrohet identiteti personal me publicitetin e imazhit të individit. Një filozof pohonte "Mos dil jashtë vetes por kthehu tek vetvetja. E vërteta banon në njeriun e brendshëm, e nëse do të zbulosh që natyra është e ndryshueshme tejkalo edhe veten". Kjo duhet kuptuar se brendshmëria e njeriut është e shenjtë dhe shenjtëria e saj cënohet kur ajo ekspozohet.

Nje shprehje thote "Kur s'ke turp, bej cfare te duash!"


kekena fun te e njejta faqe micole e kam lexu edhe une..e bukur dhe i vertete ky shkrim,,por aj spektakli i se shtunes eshte i parezistueshem


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Gurabi
Mon Mar 05 2012, 09:45pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
kot kot kot se kam pa dmth

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Al Bundy
Wed Mar 07 2012, 04:01pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Oh paskena teme me dhan opinionet per BB?

Meqe gjithkush ka te drejten e opinionit e jo se nuk e dini at timin po nuk duhet te kete emision tjeter qe ti cof qelizat e trunit si BB.
Ata qe nuk kan jane safe.
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3655 sec, 0.0873 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,123kB