Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkodra - Tradita - Jeta sot
 
<< Previous thread | Next thread >>
Zakonet ne zona te ndryshme ...
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
MiCoLjA
Sat Apr 09 2011, 10:04pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Te gjith e dim se zakonet ndryshoojn nga zona ne zon nga feja ne fe nga katuni ne katun dhe qyteti ne qytet tuj pas parasysh se ne forum jena bajagi te perzim edhe pse te gjith quhena shkodran ama jo te gjith jan shkodran te mirfillt na thoni nji zakon ose ves te zones tuj prsh po filloj un

ne shkoder asht ves qe kur dikush blen dicka te re flasim per dicka te madhe materiale si prsh divana, frigorifer, lavtrice, pra gjana te reja me shku me nji kile sheqer :d

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
alem
Sat Apr 09 2011, 10:09pm
alem

Registered Member #4458
Joined: Sat Mar 26 2011, 08:02pm

Posts: 501
Ne Gjermani kur te fton dikush duhet ti japesh zonjes se shtepise nje tuf me lule (jo te kuqe).

Wer sichere Schritte tun will, muss sie langsam tun.Goethe
Back to top
MiCoLjA
Sat Apr 09 2011, 10:14pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
iii a sheh sa i bukur ky zakon pencen shum waw edhe taman i kena hak bisa po he ala nuk ka arrdh aj zakon ka anet tona

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Cen Durimadhi
Sat Apr 09 2011, 10:15pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
ca micole ? pencen hahahha

na nshkoder kur shperndajm ftesat e dasmave e kena zakom me ju fal atyne si na i bin ka i 2 mileksh , koht e fundit edhe 5-qe

[ Edited Sat Apr 09 2011, 10:16pm ]

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
~*Christel*~
Sat Apr 09 2011, 10:16pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Ne kine e kane zakon qe per raste kur dikush te ban dhurate ti duhet me i ba dhurate kur te jeta rralla jote dicka ma te madhe.Ai te ban nji dhurate ma te madhe e dhurata shkon gjithmone tu u zmadhu. Tregon faktin qe mardhenia mes miqve/kusherinjeve rritet gjithmone ma shume

Lum ai qe i takon me marre dhuraten e fundit
Back to top
~*Christel*~
Sat Apr 09 2011, 10:17pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Ne Kore e kan zakon me te dhuru shampo e leter higjenike kur vine per vizite. Tregon prosperitet
Back to top
Al Bundy
Sat Apr 09 2011, 10:17pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
...Arkivol me gure diamantit?:DBack to top
MiCoLjA
Sat Apr 09 2011, 10:20pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
kam nigju nuk e di sa asht i vertet qe ne turqi kur pin qajen dhe e len lugen ne filgjan je tu lut zojen e shpis met qit prap qaj e njejta gja me ushqmiet...

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
OLIVE OYL
Sat Apr 09 2011, 10:23pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
MiCoLjA ka shkruar:

kam nigju nuk e di sa asht i vertet qe ne turqi kur pin qajen dhe e len lugen ne filgjan je tu lut zojen e shpis met qit prap qaj e njejta gja me ushqmiet...ahahah po e kena pas ba te psikologjia e shkoll edhe ner lokale hahaah kur ka ken mami jeme me babin ne turqi kan pi cajin, lugen e kan lan ne caj, 1 her 2 tash e par thet mami vishin kamarierat tuj mush filxhanin hahahah se kan dit kta vec kur i kan than.
Mandej me ushqimet jan rregulla universale ato qe kur jan piruni me thiken te kryqzume nuk ta merr kamarieri pjaten, kur ke maru duhesh mi lan paralel ne nji an te pajtes etj..***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sat Apr 09 2011, 10:25pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
MiCoLjA ka shkruar:

iii a sheh sa i bukur ky zakon pencen shum waw edhe taman i kena hak bisa po he ala nuk ka arrdh aj zakon ka anet tonahajde Micole ikum e jetojm ne Gjermani na dyja hahahahah***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sat Apr 09 2011, 10:26pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Miri74 ka shkruar:

...Arkivol me gure diamantit?:Dkuuu? ku? kur?***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Mon Apr 11 2011, 07:16pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Ktu ne Shkoder a zakon qe kur ban shpi te re/merr mobilje te reja/frigorifer te ri/carcafa te reja duhen me ardh me ta pi kafen edhe me hi dhom me dhom me i pa.
Kja asht nji gja qe un kam inat.
Ka tash 3 vjet qe kena ndrru mobiljet hala vijn njerz me na pa shpin a thu se ca, vec kur mthet nana, ka ardh filanja sat desht me pa dhomat gggggggrrrrrrrrrrrrrrr***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
MiCoLjA
Tue Apr 12 2011, 10:05am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahahh oli , zakon tjeter asht kur hellet qatia eshpis, puntoreve qe kan kry punen me ju dhan pishqira te mir

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Cen Durimadhi
Tue Apr 12 2011, 11:01am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
MiCoLjA ka shkruar:

ahahh oli , zakon tjeter asht kur hellet qatia eshpis, puntoreve qe kan kry punen me ju dhan pishqira te mir


micole kur bahet qatia e re maj tamarsha , duhet me pru kojshia (i mir) ka i peshir e ata peshqira i marri puntor pa ca me ju dhan ti

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
TOTO-R
Tue Apr 12 2011, 11:03am

Registered Member #2326
Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

Posts: 1780
Nje tjeter zakon qe di une asht qe kur fillohet nje ndertes ,si pershembull ,shpija ,ose cdo gja tjeter ne lidheje me ndertimin, Na te fshatit Asht presim dash , keshtu ndalohen gjith puntort qe po bajn punimet per drek , dmth dashi ju dedikohet themeleve te shpis edhe puntorve .

[ Edited Tue Apr 12 2011, 11:06am ]
  Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

  Back to top
  ⓐ-ⓒⓐⓣ
  Tue Apr 12 2011, 04:25pm


  Registered Member #670
  Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

  Posts: 24799
  Ne Australi, te therrasin per BBQ dhe te thojne, te lutem bjer pjaten, ushqimin dhe karrigen tane hahahhaa
  Une kam mete si e shtangun heren e pare po e kuptova mandej burrnine e tyne dhe u qetesova me faktin se ne fund te fundit, te burgosun kane kene te hershmit e tyne so e kane prej hallit hahahha nuk kane vend as mobilje, ushqim as pjatanca hahhaa

  I care and I wish well!

  Back to top
  ⓐ-ⓒⓐⓣ
  Tue Apr 12 2011, 04:28pm


  Registered Member #670
  Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

  Posts: 24799
  a-cat ka shkruar:

  Ne Australi, te therrasin per BBQ dhe te thojne, te lutem bjer pjaten, ushqimin dhe karrigen tane hahahhaa
  Une kam mete si e shtangun heren e pare po e kuptova mandej burrnine e tyne dhe u qetesova me faktin se ne fund te fundit, te burgosun kane kene te hershmit e tyne so e kane prej hallit hahahha nuk kane vend as mobilje, ushqim as pjatanca hahhaa


  Ps une dhe S~erenity, ishtu ju presim hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa thjeshte ndjekim traditen e vendit ku e quajme "home"
  SO ngarkojeni mire gomarin, kerrin, karrocen apo c'fare mjeti mobilues perdorni kto kohet e fundit

  I care and I wish well!

  Back to top
  OLIVE OYL
  Tue Apr 12 2011, 06:04pm
  Qukulina


  Registered Member #4115
  Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

  Posts: 17082
  TOTO-R ka shkruar:

  Nje tjeter zakon qe di une asht qe kur fillohet nje ndertes ,si pershembull ,shpija ,ose cdo gja tjeter ne lidheje me ndertimin, Na te fshatit Asht presim dash , keshtu ndalohen gjith puntort qe po bajn punimet per drek , dmth dashi ju dedikohet themeleve te shpis edhe puntorve .  me duket por sjam e sigurt se bahet kurban edhe gjeli njashu.asht si historia e kalas te rozafs qe duhet me u derdh gjak per ndertimin e ri.edhe na e kena ba i kurban per shpin e velipojs por sme kujtohet taman  ***

  I once had a thousand desires,
  But in my one desire to know you
  all else melted away.


  trokit ketu

  Back to top
  Guest2983928
  Thu Apr 14 2011, 02:15pm
  Registered Member #953
  Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

  Posts: 3836
  ~ N'Greqi e Turqi pshtyjn tre here njerzve per mas mi marr msysh. Mkan pas diftu per dikur po sdi sa e praktikojn sot.

  ~ Ne Indi, kur martohet vajza, duket me e mush ne ar (sa ma shume qe te kete, aq ma mire) edhe duhet me ja ly durt tu i ba ata dizenjot (Henna).

  ~ Po kur ju ka ra dhami juve ca keni ba? A jua kan hedh ne pullaz per me e hanger sorra haha

  Back to top
  lissandro
  Thu Apr 14 2011, 02:39pm
  The pursuit of Happyness

  Registered Member #1963
  Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

  Posts: 4764
  ~*Christel*~ ka shkruar:

  Ne kine e kane zakon qe per raste kur dikush te ban dhurate ti duhet me i ba dhurate kur te jeta rralla jote dicka ma te madhe.Ai te ban nji dhurate ma te madhe e dhurata shkon gjithmone tu u zmadhu. Tregon faktin qe mardhenia mes miqve/kusherinjeve rritet gjithmone ma shume

  Lum ai qe i takon me marre dhuraten e fundit


  hahahah Cristle po faktikisht edhe ne shqipni po te bani kush dhurat duhet me i ba edhe ti ,pamvarsisht se ne shqiperi me shum i bejn dhuratat neper raste te vecanta . Se keshtu dhurate vetem per qef nuk ben kush perveqse mes te dashurve dhe te dashurave.
  po na ban me u kthy kinez per me marr dhuraten e fundit

  Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
  Back to top
  S~erenity
  Sun Apr 17 2011, 11:51pm
  ~Joy of Life~

  Registered Member #2891
  Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

  Posts: 5994
  ~*Christel*~ ka shkruar:

  Ne Kore e kan zakon me te dhuru shampo e leter higjenike kur vine per vizite. Tregon prosperitet


  Hahahahaha e forte kja Christel!
  Back to top
  S~erenity
  Sun Apr 17 2011, 11:55pm
  ~Joy of Life~

  Registered Member #2891
  Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

  Posts: 5994
  a-cat ka shkruar:

  Ne Australi, te therrasin per BBQ dhe te thojne, te lutem bjer pjaten, ushqimin dhe karrigen tane hahahhaa
  Une kam mete si e shtangun heren e pare po e kuptova mandej burrnine e tyne dhe u qetesova me faktin se ne fund te fundit, te burgosun kane kene te hershmit e tyne so e kane prej hallit hahahha nuk kane vend as mobilje, ushqim as pjatanca hahhaa


  Hahahahahahaha m'hodhe dekun
  Asht e vertet por kane fillu me kene ma mikprites, ke harru me shtu BYW
  Back to top
  Cen Durimadhi
  Mon Apr 18 2011, 08:13am
  Marakli hesapi

  Registered Member #4092
  Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

  Posts: 8730
  ntiran e kan zakon kur bajn dasma me i qu njerzit me kcy me rradh , gja ma i nat se kam kur na thirrin ntiran ne , edhe thojn rradhen e ka Shkodra papapapa i hapin syt tan kapuq tu na pa , e lene ma sa lekun e hedhin ,na nshkoder nuk bajm njashtu , kam qellu i dasem ne tiran tu i mledh paret me shis e tu i fut ner thesa jam habit krejt , ne kur na thrrasin ntiran per dasma duhet me e ba i 500 gati se 5 vet x 100 , duhet me ju hedh edhe na si na i hedhin ata ne
  ishalla ket ver spa martojn ken haha

  Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
  Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

  Back to top
  OLIVE OYL
  Mon Apr 18 2011, 05:59pm
  Qukulina


  Registered Member #4115
  Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

  Posts: 17082
  Cen asht e vertet jugu ne pergjithsi, un kam qeluu darsem ne Elbasan e ne Durrs e ne Vlon njashu bajn me rrall cohen edhe un ball inat ekam

  Ka Vlona e kan zakon kur je tuj dreku duhesh me cu dolli per shndetin e tetanve tuj permend me radh.Per cdo lug ka nji dolli nejse edhe masi maran aj qe ka cu dollin tjert duhen me than 'Ta gezoje'  ***

  I once had a thousand desires,
  But in my one desire to know you
  all else melted away.


  trokit ketu

  Back to top
  Cen Durimadhi
  Mon Apr 18 2011, 06:06pm
  Marakli hesapi

  Registered Member #4092
  Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

  Posts: 8730
  hahaha po e vertet edhe jugu e ka ket gja lene se un acarohem krejt , un du me kcy per qef tem , un kur qohem zdi me u ul

  Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
  Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

  Back to top
  Go to page  1 2  

  Jump:     Back to top

  Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
  Powered by e107 Forum System
  Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
  Custom Search
  Mire se Vini
  Emri i Identifikimit:

  Fjalkalimi:
  Me Kujto

  [ ]
  [ ]
  Muzik Shkodrane - Sagllam


   
  Chat Box
  You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

  Shkodra ne Youtube
  Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
  Theme created by Free-Source.net
  Render time: 0.3279 sec, 0.0861 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,138kB