Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Psikologji dhe Sociologji
 
<< Previous thread | Next thread >>
Optimiste apo Pesimiste?
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Thu Feb 22 2007, 01:35pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hajde na tregoni nese jeni optimista apo pesimista. une per vete jam optimiste e lindur..............por realiste natyrisht.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
:::ShkoderZemer
Thu Feb 22 2007, 02:20pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Optmist kur jam ne qef :-D, pesimist kur jam i merzitun, i inatosun, ne depresion etj..

Mendoj se shume njerz hyjne ne kete kategori....

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
.: Deno :.
Thu Feb 22 2007, 03:05pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Un jam optimist ne kulm, bile kam edhe shum fat edhe shans ... dhe skam hyc nerva

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
Friend
Thu Feb 22 2007, 03:26pm

Registered Member #400
Joined: Tue Jan 23 2007, 04:48pm

Posts: 95
Te them te verteten un jam shum optimiste,por ka pak raste qe behem edhe pesimiste .Qa ti bash keshtu e ka jeta.

fol pak e degjo shum.
Back to top
imprenditori
Thu Feb 22 2007, 04:03pm

Registered Member #350
Joined: Sat Jan 13 2007, 09:00pm

Posts: 11
un jam optimist gjithmon ,se me ken edhe pesimist me problemet qe kena kur te desh duhet me shku me u myt ne ur te bunes (per fat te mir qe jam jasht e se kam bunen, s'kam qef me u myt kund tjeter ja per gja, haha)
Back to top
OCCULTSPIRIT
Thu Feb 22 2007, 05:26pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
pesimizmi optimizmi thjesht mendoj qe jane ne koken e njeriut .
eshte ne doren tone te jemi optimista ose pesimista,
nqs nuk lejojme boten e perjashtme te na ndikoje dhe arrijme te vendosim vete se si duhet te ndjehemi them se do ishim te gjithe mire e bukur . e veshtire vertete, por jo e pamundur


HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
sT...
Thu Feb 22 2007, 10:22pm
PeAcE

Registered Member #261
Joined: Sat Dec 23 2006, 09:34pm

Posts: 788
Optimiste per natyre, e tille mundohem te jem dhe perballe problemeve. Ne te tilla momente optimizmi per mua eshte si nje burim nga ku rrjedh forca qe te ben te ecesh perpara. Te jesh optimist eshte privilegj dhe nuk do te thote te jetosh ne boten e endrrave.

In heaven, all the interesting people are missing
Back to top
shkodra
Fri Apr 06 2007, 03:32pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
te gjithe kemi cefe te jemi optimiste ,,po e verteta eshte ndryshe une per veten time jam shume pesimist

no comment......
Back to top
endi
Sat Apr 07 2007, 11:45am
Registered Member #645
Joined: Fri Apr 06 2007, 11:49am

Posts: 6
optimist per cdo gje
Back to top
endi
Sat Apr 07 2007, 11:48am
Registered Member #645
Joined: Fri Apr 06 2007, 11:49am

Posts: 6
nqs do te jetosh mendo cdo gje te jet e bukur
Back to top
shkodra
Sat Apr 07 2007, 11:56am

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
hahahhha po mo si urdhnon fushe me lule e ke ti

no comment......
Back to top
endi
Sat Apr 07 2007, 02:28pm
Registered Member #645
Joined: Fri Apr 06 2007, 11:49am

Posts: 6
duaa te jetoj dhe cdo sekond dhe cdo moment.
Back to top
shkodra
Sat Apr 07 2007, 02:55pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
po te gjith duam ta jetojme dhe e jetojme!!!!!!!!!!!!

no comment......
Back to top
SuperGirl
Tue Apr 10 2007, 11:26am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Te gjithe jetojem, por duhet te shohim mire si kemi jetuar. Me ben pershtypje kur thuhet, lum si filani, u be 90 vjec. Askush nuk merr mendimin te thote sii ka jetuar ai njeri. Preferoj te behem 50 vjece dhe te kaloj jete te lumtur, sesa 100 e me 1000halle. Pra optimizmi mendoj se na zgjat jete.....ca prisni te beheni te tille?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Tue Apr 10 2007, 06:30pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
ej eshte e thjeshte te thuash jam optimiste e mendoj une pastaj te jetosh ne shqiperi je ploto optimizem e ke 12 gjate gjith kohes hahaahahahhaha

no comment......
Back to top
SuperGirl
Tue Apr 10 2007, 08:32pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Po per Zoten, edhe ora 100 here me ndalon te ora 12...........e kam per terezi. lool. optimiste e lindur jam.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Tue Apr 10 2007, 08:38pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
po shum mire zemra me vjen mire per ty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ashtu vashdo te uroj gjith te mirat

no comment......
Back to top
WORLD
Fri Apr 27 2007, 11:23am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
varet nga natyra e personit ..une si natyre jam shhhume optmiste dhe pse mund te shembet bota se mendoj se ka ndonje cep ku nuk eshte shemb ...Mrapa a dhe dicka : une sjam optimist duke humb sensin e normales ose te kaloj ne fanatzi etj etj me kufi por si natyre me tepri lol

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
shkodra
Sat May 26 2007, 01:58pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
rroft optimizmi-------

no comment......
Back to top
WORLD
Sun May 27 2007, 12:25pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
shkodra ka shkruar:

rroft optimizmi-------


AMIN !!!! JARABIL

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Aug 15 2007, 10:44am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Well, me me thane doktorri se ke edhe 7 dite me jetu... Une tham: O Well kam nji jave me jetu...

I care and I wish well!

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Wed Aug 15 2007, 03:14pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Optimizmi e shtyn njeriun me ba te pabamen. NJeriu pesimist asht i deshtum ne jete... sepse shef vetem negativen.

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Aug 15 2007, 11:54pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Optimizmi e shtyn njeriun me ba te pabamen. NJeriu pesimist asht i deshtum ne jete... sepse shef vetem negativen.


I ke ra taman ne te. Njashtu tham edhe une. Mjafton me pa me ate shikim se cdo situate, cdo njeri ka dicka pozitive dhe duhet me u perqendru aty. Tash duhet me kene dhe reale po nji balance e tyne, e ban jeten worth living qe ja vlen me e jetu.

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Aug 21 2007, 10:24am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
jam shume optimist e kjo me mban gjalle ....do kisha 'vdek'ne probleimin e pare qe do me bite ndesh ...por jam optimist shume pa humb kontaktet me 'token' lol me fluturu me presh ....ne cante

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Tue Aug 21 2007, 01:54pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Jam ba nje pesimiste e keqe kete periudhe, per disa gjana....nuk e kam per natyre me ken e tille, nuk jam mesu me kete gjaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3136 sec, 0.0889 of that for queries. DB queries: 68. Memory Usage: 3,109kB