Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
sabah08
Sat Jul 23 2011, 11:22am

Registered Member #2097
Joined: Sun Jul 13 2008, 08:03pm

Posts: 119

Secili shofer ka përjetuar situatën në mes të rrugës t′i çpohet goma, ai do të duhet të dijë si ta vendosë atë rezervën. Së pari kontrolloni gomën rezervë se a është e fryrë. Tërhiqeni frerin e dorës, vendosni ndërruesin në shpejtësinë e parë dhe ngriheni pak makinën me ngritëse.

Nëse toka është e butë, nën pajisjen për ngritje vendosni një pjesë të dërrasës apo ndonjë copë të hekurit. Largojeni kapakun e rrotave dhe çlironi burmat. Tek pas kësaj ngriheni makinën shumë lart që të mund ta hiqni rrotën pa problem dhe ta ndërroni me ndonjë rezervë. Burmat shtrëngoni pak, lëshojeni veturën derisa të mos e prekë tokën dhe pastaj forcojini deri në fund, dhe këtë jo sipas rendit po në kryq.[ Edited Sat Jul 23 2011, 11:29am ]


Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do.
Ben Stein

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1907 sec, 0.0316 of that for queries. DB queries: 33. Memory Usage: 2,465kB