Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Trupi - Shëndeti - Mjeksia
 
<< Previous thread | Next thread >>
A i praktikoni keto 10-te gjestet e bukurise para gjumit?
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
sabah08
Fri Aug 19 2011, 12:01pm

Registered Member #2097
Joined: Sun Jul 13 2008, 08:03pm

Posts: 119

Asgje e komplikuar, vetem disa gjeste te vogla, thjesht per tu kujdesur per bukurine tuaj dhe te kurseni kohe ne pergatitje kur te bjere alarmi.

Pergatitni rrobat tuaja. Zgjidhni rrobat tuaja qe do te vishni neser dhe mbeshtetini ne nje karrige. Zgjedhja e veshjes heret ne mengjes mund te jete nje stres dhe mbi te gjitha mund te beni veshjen e gabuar.

Pastrimi i fytyres. Eshte mire te kujdeseni per higjenen e fytyres ne mbremje. Zgjidhni nje pastrues te lehte me nje perqendrim te vogel te acidit salicilik, per ta bere ftyren me te ndritshme.

Aplikoni nje krem anti-age( kundra moshes). Produktet qe parandalojne rrudhat punojne me mire gjate oreve te gjumit. Nese ende nuk keni nevoje per nje trajtim kundra plakjes, te pakten perdorni nje krem hidratant, vecanerisht nese lekura juaja eshte e thate. Ato me baze retinoli zevendesojne ne menyre te perkryer anti-plakjen.

Larja e dhembeve dhe pastrimi me fill dentar. Ky eshte nje veprim qe duhet te perseritet disa here gjate dites, por nese nuk keni kohe apo ju demton, te pakten 10 minuta para se te flini perkushtojuni higjenes orale.

Pastrimin buzeve. Peeling mund te behet ne dy hapa, nderkohe qe ju lani dhembet kaloni furcen e dhembeve ne buze tuaja ne menyre delikate dhe me pas aplikoni nje balsam specifik. Po perse ky veprim? Ne kete menyre ju eleminoni lekuren e thate dhe me luspa.

Hiqni qimet e padeshiruara. Nese keni nevoje te rregulloni vetullat apo qimet e zakonshme qe dalin nga hunda apo veshet, bejini ate ne mbremje, cfaredo lloj irritmi do te zhduket brenda nates.

Beni stretching (terheqja e muskuje, trupit). Nese do ta beni kete veprim para se te shkoni ne shtrat do t’ju ndihmoje te relaksoheni dhe te bini ne gjume sa me lehte, nuk eshte e nevojshme te merrni pozicionet yoga, mjafton te terhiqeni pak.

Hiqni spinen. Dy ore para se te flini, fikni kompjuterin dhe celularin, qendrimi i lidhur ne internet ju ben hiperaktive. Pervec kesaj, disa studime thone se energjia e emetuar nga keto pajisje mund te nderhyje ne prodhimin e melatonit.

Mos pini pije me permbajtje kafeine. Nuk eshte e vertete qe alkooli nxit gjumin, perkundrazi eshte i veshtire per tu tretur. Per me teper ai rrit dehidratimin dhe nxit fillimin e rudhave, me mire konsumoni nje dekafeinato, apo nje caj bimor, si caji jeshil i pasur me antioksidante.

Nderroni carcafet nje here ne jave. Lekura e vdekur depozitohet ne carcafe, ne mengjes eshte mire te rregullohet shtrati dhe jasteket, pervec kesaj nje here ne jave nderroni carcafet.


Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do.
Ben Stein

Back to top
SuperGirl
Thu May 10 2012, 10:09am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Asgje e komplikuar, vetem disa gjeste te vogla, thjesht per tu kujdesur per bukurine tuaj dhe te kurseni kohe ne pergatitje kur te bjere alarmi.

Pergatitni rrobat tuaja. Zgjidhni rrobat tuaja qe do te vishni neser dhe mbeshtetini ne nje karrige. Zgjedhja e veshjes heret ne mengjes mund te jete nje stres dhe mbi te gjitha mund te beni veshjen e gabuar.

Stres i madh me u vesh nadje, ca t'kapin dora shpejt e shpjet, pfff a thu se skena pune tjeter n'darke

Pastrimi i fytyres. Eshte mire te kujdeseni per higjenen e fytyres ne mbremje. Zgjidhni nje pastrues te lehte me nje perqendrim te vogel te acidit salicilik, per ta bere ftyren me te ndritshme.

Of course


Aplikoni nje krem anti-age( kundra moshes). Produktet qe parandalojne rrudhat punojne me mire gjate oreve te gjumit. Nese ende nuk keni nevoje per nje trajtim kundra plakjes, te pakten perdorni nje krem hidratant, vecanerisht nese lekura juaja eshte e thate. Ato me baze retinoli zevendesojne ne menyre te perkryer anti-plakjen.

Hidratant e perdori nji nate po e nji nate jo tesh veres, sepse nuk e kam shum te nevojshem. anti-age..hala ska shku puna aty plus qe nuk i besoj se te eliminojne rrudhat, jane tana placebo.

Larja e dhembeve dhe pastrimi me fill dentar. Ky eshte nje veprim qe duhet te perseritet disa here gjate dites, por nese nuk keni kohe apo ju demton, te pakten 10 minuta para se te flini perkushtojuni higjenes orale.

Of course

Pastrimin buzeve. Peeling mund te behet ne dy hapa, nderkohe qe ju lani dhembet kaloni furcen e dhembeve ne buze tuaja ne menyre delikate dhe me pas aplikoni nje balsam specifik. Po perse ky veprim? Ne kete menyre ju eleminoni lekuren e thate dhe me luspa.

Kush i len buzt me iu ba me luspa?

Hiqni qimet e padeshiruara. Nese keni nevoje te rregulloni vetullat apo qimet e zakonshme qe dalin nga hunda apo veshet, bejini ate ne mbremje, cfaredo lloj irritmi do te zhduket brenda nates.

Ehuu...n'fundjave tamarrsha

Beni stretching (terheqja e muskuje, trupit). Nese do ta beni kete veprim para se te shkoni ne shtrat do t’ju ndihmoje te relaksoheni dhe te bini ne gjume sa me lehte, nuk eshte e nevojshme te merrni pozicionet yoga, mjafton te terhiqeni pak.

Cdo lloj ushtrimi para gjunit asht shum i mire. preferoj me i ba ne darke sesa nadje

Hiqni spinen. Dy ore para se te flini, fikni kompjuterin dhe celularin, qendrimi i lidhur ne internet ju ben hiperaktive. Pervec kesaj, disa studime thone se energjia e emetuar nga keto pajisje mund te nderhyje ne prodhimin e melatonit.

E di qe asht mira me lexu nji liber para se me fjet, po shumicen e rasteve un se heku spinen aq kollaj

Mos pini pije me permbajtje kafeine. Nuk eshte e vertete qe alkooli nxit gjumin, perkundrazi eshte i veshtire per tu tretur. Per me teper ai rrit dehidratimin dhe nxit fillimin e rudhave, me mire konsumoni nje dekafeinato, apo nje caj bimor, si caji jeshil i pasur me antioksidante.

Alkooli t'knaq besa. flen si qingj
Un edhe kafe me pi n'darke nuk m'len pa gjume. gjithsesi mira asht me i evitu


Nderroni carcafet nje here ne jave. Lekura e vdekur depozitohet ne carcafe, ne mengjes eshte mire te rregullohet shtrati dhe jasteket, pervec kesaj nje here ne jave nderroni carcafet.

you don't sayyy


[ Edited Thu May 10 2012, 10:10am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu May 10 2012, 10:47am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hahahaha super mke shkri me kta prgj

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Thu May 10 2012, 10:56am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
sabah08 ka shkruar:


Asgje e komplikuar, vetem disa gjeste te vogla, thjesht per tu kujdesur per bukurine tuaj dhe te kurseni kohe ne pergatitje kur te bjere alarmi.

Pergatitni rrobat tuaja. Zgjidhni rrobat tuaja qe do te vishni neser dhe mbeshtetini ne nje karrige. Zgjedhja e veshjes heret ne mengjes mund te jete nje stres dhe mbi te gjitha mund te beni veshjen e gabuar.
Mahh kurr si kam pregatit qysh mramje pervec teshat e vajz per kopesht qe e qon burri e kam qef me ja lan gati , te mijat ncuk

Pastrimi i fytyres. Eshte mire te kujdeseni per higjenen e fytyres ne mbremje. Zgjidhni nje pastrues te lehte me nje perqendrim te vogel te acidit salicilik, per ta bere ftyren me te ndritshme.
Ka fal zoti uj boll , kurr sperdori pastrus ,uj sapun nivea edhe kremin nivea


Aplikoni nje krem anti-age( kundra moshes). Produktet qe parandalojne rrudhat punojne me mire gjate oreve te gjumit. Nese ende nuk keni nevoje per nje trajtim kundra plakjes, te pakten perdorni nje krem hidratant, vecanerisht nese lekura juaja eshte e thate. Ato me baze retinoli zevendesojne ne menyre te perkryer anti-plakjen.

Kam koh boll per Kremin anti rrudh


Larja e dhembeve dhe pastrimi me fill dentar. Ky eshte nje veprim qe duhet te perseritet disa here gjate dites, por nese nuk keni kohe apo ju demton, te pakten 10 minuta para se te flini perkushtojuni higjenes orale.

Pa tjeter

Pastrimin buzeve. Peeling mund te behet ne dy hapa, nderkohe qe ju lani dhembet kaloni furcen e dhembeve ne buze tuaja ne menyre delikate dhe me pas aplikoni nje balsam specifik. Po perse ky veprim? Ne kete menyre ju eleminoni lekuren e thate dhe me luspa.

Me no luspa ne muz

Hiqni qimet e padeshiruara. Nese keni nevoje te rregulloni vetullat apo qimet e zakonshme qe dalin nga hunda apo veshet, bejini ate ne mbremje, cfaredo lloj irritmi do te zhduket brenda nates.
Puna nates gazi dites

Beni stretching (terheqja e muskuje, trupit). Nese do ta beni kete veprim para se te shkoni ne shtrat do t’ju ndihmoje te relaksoheni dhe te bini ne gjume sa me lehte, nuk eshte e nevojshme te merrni pozicionet yoga, mjafton te terhiqeni pak.

Naj her me raste jo gjithmon

Hiqni spinen. Dy ore para se te flini, fikni kompjuterin dhe celularin, qendrimi i lidhur ne internet ju ben hiperaktive. Pervec kesaj, disa studime thone se energjia e emetuar nga keto pajisje mund te nderhyje ne prodhimin e melatonit.

Dy or? B...Please


Mos pini pije me permbajtje kafeine. Nuk eshte e vertete qe alkooli nxit gjumin, perkundrazi eshte i veshtire per tu tretur. Per me teper ai rrit dehidratimin dhe nxit fillimin e rudhave, me mire konsumoni nje dekafeinato, apo nje caj bimor, si caji jeshil i pasur me antioksidante.

Spara pi alokol as pije enrgjike ne dark knaqem e nji got qumsht ose naj lang frutash

Nderroni carcafet nje here ne jave. Lekura e vdekur depozitohet ne carcafe, ne mengjes eshte mire te rregullohet shtrati dhe jasteket, pervec kesaj nje here ne jave nderroni carcafet.Ma shpesh a sban?
Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Thu May 10 2012, 11:59am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
MiCoLjA ka shkruar:

hahahaha super mke shkri me kta prgjCa mas me u shkri maj micole, bajn kajhere da artikuj si pa lidhje
Buzet si luspaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2493 sec, 0.0713 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,619kB