Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Nen hijen e merzise
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Guest2983928
Sat Dec 22 2007, 10:45am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Momente merzie...
Po e njejta enderr mbreme...
S'me ze gjumi...
Ndjej tik taket e ores ne mur...ja heq baterine se sdua ta degjoj
Shoh oren ne telefon...e fik
Cohem dhe ulem ne pc...edhe nje ore tjeter
Shtrihem perseri, e strukur, por perseri degjohen tik take...ato te zemres sime
Back to top
babo
Sat Dec 22 2007, 10:57am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
ca duhet me than na tesh????? lol

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Guest2983928
Sat Dec 22 2007, 11:03am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Nuk je i detyrum me than gja
Kjo teme asht si te gjith te tjerat...shkruj kur sje n'terezi.
Back to top
::bud::
Sat Dec 22 2007, 11:55amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
urime per talentin tand poetik.
Asht jni poeme teper rreale dhe hidheruese.
Kjo ndoll jo rralle ne jeten e nji te merguari. Vetmija dhe merzija sikyr te grryn ne zemer. Dhe naten ta ben ferr.
Por edhe athere kur duket se qdo nuk punon, asht zemra ajo qe nuk mund ta fikesh. Jeta vazhdon me rrimin e saj.


Na e trego ate enderr???
Back to top
SuperGirl
Sun Dec 23 2007, 11:33pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
sonte nuk jam e merzitur...ndihem mire, pas shume kohesh ndoshta.....sdi pse e kam kap kaq keq me merzine, me merzit shume, dhe eshte shume e merzitshme......dhe vazhdon te me shoqeroje...per nje 'si', per nje 'pse', per nje shikim, per nje fjale....per dike...

por sonte nuk jam e merzitur...pse te mendoj per kete, po buzeqesh...larg merzia e merzitshmeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
zjermi
Mon Dec 24 2007, 04:55am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
me ka ndodh disa here edhe mu si ty Deja Amara, sepse nuk isha i mesum me menyren e jeteses ketu jashte, sepse ketu po me ndryshon pothuaj se gjithcka. ne shkoder kam pase krejt ritem tjeter dita jeme ketu gjithcka asht ndryshe

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
belgium
Fri Dec 28 2007, 04:34am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Moderuar nga super.
Jashte teme.


[ Edited Sat Dec 29 2007, 11:06am ]
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Fri Dec 28 2007, 05:08pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Moderuar nga super.
Jashte teme.


[ Edited Sat Dec 29 2007, 11:06am ]

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
SuperGirl
Fri Dec 28 2007, 06:55pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Moderuar nga super.
Jashte teme.


[ Edited Sat Dec 29 2007, 11:07am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
visho
Fri Dec 28 2007, 06:59pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
mu sme len merzija mu merzitBack to top
ShKoDrAn_NyC
Fri Dec 28 2007, 07:33pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Moderuar nga super.
Jashte teme.


[ Edited Sat Dec 29 2007, 11:08am ]

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
BRUNJA_USA
Sat Dec 29 2007, 02:51am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
Moderuar nga super.
Jashte teme.


[ Edited Sat Dec 29 2007, 11:08am ]

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
Bujana's
Sat Dec 29 2007, 04:18am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
ah merzia..... pa tane merzitemi kush ma shume e kush ma pak..por ka disa qe i fusin vedit kasavet ma shume seq duhet ..pra i fusin merzis vedit....kaloje shtyje me uje..naq .....ka merzi e merzi .... a jena shendosh kja ka rendesi.

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
.: Deno :.
Wed Jan 02 2008, 10:12pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Iku edhe nji dit ... nji dit e viti te ri ...
un hapa forumin ... sec me kapi nje merzi
kujtime te vjetra.... qe zemra si harron
mendime, meditime ... cdo shqis me kujton

hapa forumin .... mendimet nisin
dhe kto kujtime ... prep me merzisin ....www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
SuperGirl
Thu Jan 03 2008, 12:01am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kiss fort e mas ma ban surratin ashtu ' '

smile bro........Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Guest2983928
Tue Jan 08 2008, 05:06am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Verej si gjithcka tretet ne horizont dhe un rri e shikoj si spektatore gjerat me me vlere te humben pak nga pak...dale ngadale...
Ndoshta po e lejoj vete kete gje. Ne kete rast pasiguria eshte me e forte se une.
Back to top
zjermi
Thu Jan 10 2008, 06:20am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
a je ndonje here e gezume ti moj vajze,
per nuk kam pa njiri ma te frymezum se ti tuj fole per merzine.

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
Guest2983928
Tue Jan 15 2008, 04:06am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
zjermi ka shkruar:

a je ndonje here e gezume ti moj vajze,
per nuk kam pa njiri ma te frymezum se ti tuj fole per merzine.


Kur e lexova kyt postim qesha me vedi...por me la me mendu.
Merzitem shpesh se ma marr frymen malli por eshte vetem nje cast...qe kalon me
dicka qe me ben te ndihem mire.
Por esht cudi...ndoshta sepse shkruj(me) vetem kur sjemi n'terezi e na mundon dicka.
Castet e gezume i mbajme pervete...vetem per ne.
Back to top
SuperGirl
Fri Mar 14 2008, 11:06pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ahh....si ka mundesi qe nje cast i kaluar te kthehet pa prit e pa mendu nga nje stimul i thjeshte qe ndoshta s'ka lidhje me ate cast???
mu shfaq dicka para dhe u drodha...zemra me shtangu dhe qava.....ishte dicka pa lidhje..nuk kishte te bente me mua...thjesht me nje moment te perjetuar dikur....bohh

tani vazhdoj te ndihem keq...me perpiu hija e merzise...


ps. a-cat ishte avatari jot.....

[ Edited Fri Mar 14 2008, 11:09pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Fri Mar 14 2008, 11:33pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
"A ia bera ditet me te bukura??" - ky mendim me shoqeron shpesh keto dite, po me mundon dhe po me qeteson njekohesisht....mendoj nese ishte i dhurova buzeqeshje, nese vetem me disa shikime e bera te ndihet me mire...nese kur do me kujtoje ndonje here do me kujtoje per cdo gje te bukur....
mendoj nese vertete duhet te buzeqesh per cdo gje ndodhi dhe te harroj peshen e dhimbjes......them se ia bera ditet me te lumtura...dhe asgje tjeter nuk ka rendesi....Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
zjermi
Tue Mar 18 2008, 05:17am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
Dushja ka shkruar:

zjermi ka shkruar:

a je ndonje here e gezume ti moj vajze,
per nuk kam pa njiri ma te frymezum se ti tuj fole per merzine.


Kur e lexova kyt postim qesha me vedi...por me la me mendu.
Merzitem shpesh se ma marr frymen malli por eshte vetem nje cast...qe kalon me
dicka qe me ben te ndihem mire.
Por esht cudi...ndoshta sepse shkruj(me) vetem kur sjemi n'terezi e na mundon dicka.
Castet e gezume i mbajme pervete...vetem per ne.dushe me paska ike pa lexu ky shkrim i joti, nuk e di pse?
di me te thane vetem, se ti din me i shpreh bukur mendimet. mu me duket sikur lexoj shkrimet e nje letrari qe asht i zoti me shpreh ate qa ndin

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
Holly
Sat Apr 05 2008, 04:01pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
....nen hijen e ftohet te merzise gjindem .... =((
ne kete cep jam vetem??
jo jo s'jam vetem,.....mendime,kujtime,gabime ,shum pytje?? pak pergjigjje, ......me rrethoje!!
.....ohhh edhe lotet, lotet e ngrohet si i harrova ?!
ato me ngrohin ,me letsojen!
..ne shoqerin e loteve e me nje buzeqeshje te zbehte, merzine pershendes!.

Eh qohem dhe them :
tani e ka rradhe nje moment i gezuar!


[ Edited Sat Apr 05 2008, 04:04pm ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Sat Apr 05 2008, 05:26pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
SuperGirl ka shkruar:

belgium ka shkruar:

UN U MERZITA SE NUK ME KA LAN ASNJI KOMENT TEMIN KJO BRIGADIERJA SUPERI .........TANA MI PASKA MODERU HAHAHAHHHH PSE ME BAN MU LODH KOT PRA ME THUJ MAS SHKRUJ MERZINA SE PREKEM HAHHAAHHAHAHAHAAHohh....cfare akuze.......nuk kam moderu gja naq..shife kush ti ka fshi, dhe mos na u merzit kot


u uuuu qyre si e merzita.....ahahhahhahahha jan te shime tash nji shekull maj naqe mas mu merzit pash koken e sali berishes?ahhahahaahahahha vec me te gerga maj deshta,a ke harru qa na ke ba mu e shkodrani NY?? qe na bisedoshim kot pa ven e ti rishe mrapa tuj na shi dorshkrimet me marrina ...hahahahahahahahahahaahahahah
Back to top
SuperGirl
Sat Apr 05 2008, 05:32pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ahh po ty sot te kekan kujtu ato te shkume e te harrume....ehh NyC sa m'ka ardh hakut me muhabete kot vend pa vend.....

~

anyway....sot kam ken e merzitun....sdi pse jam cu persmrapshtit prej gjumi..me mendime kot..qe do kisha deshiru t'i kisha harru...por cdo gja kalonBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sun Apr 13 2008, 10:07pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
vazhdoj te flej akoma me te njejtin mendim ne darke...dhe zgjohem me po ate mendim nga gjumi.......me shoqeron ne endrra cdo nate..nuk me le rehat.........ahhh sa me lodh!

........vetem tani e kuptoj pse disa njerez e urrejne gjumin...ai na sjell afer gjera qe duam t'i kemi larg..

[ Edited Sun Apr 13 2008, 10:28pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3572 sec, 0.0908 of that for queries. DB queries: 68. Memory Usage: 3,121kB