Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Nen hijen e merzise
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Sun Apr 13 2008, 10:15pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
mu merzija nuk me zgjat shume,se jam tip qe nuk duroj gjate .me mire duhet te shprehesh, me dikend dhe keshtu lirohesh nga merzija.........merzija asht armik ndaj zemres.
Back to top
SuperGirl
Wed Apr 23 2008, 12:29am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Se si me shkoi mendja te dashuria....sa shum gjana ban njeriu per dashurine. deri ku arrin vetem per te pas njeriun qe dashuron...arrin me dal nga vetja e me ba veprime qe nuk do i kishte mendu kurre....nuk arrin ma me kuptu ku mbaron e mira dhe kur fillon e keqja...nuk i kuptojme ma kufinjte e vetes vetem e vetem me arrit nje qellim te caktum...me pas njeriun qe dashurojme.
pa prit e pa mendu jena vetem ne dhe ai/ajo dhe cdo gja tjeter shuhet...dhe perdorim cdo mjet qe disponojme me synimin e vetem qe ta kemi ate...vetem ne keto raste e kuptojme se sa larg jane truri dhe zemra nga njeri tjetri.
ne momente malli do jepnim jeten per nje puthje....nje perqafim do ishte si nje anderr.......sa shpesh i prekim ekstremet tona per dashurine....sa te dobet jena!

ncncncnc.......shume te dobet!


[ Edited Wed Apr 23 2008, 12:31am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Tafil Ibriku
Tue Jun 24 2008, 12:33pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
jena tamam si dy largsi t'paarritshme
si dy gjithsi qi s'preken
si dy anije qi lundrojn ne t'njejtin fiksjon
si dy zota qi s'kane ca me kriju
si dy molla t'kuqe qi i ka xan vjeshta
si dy fmi t'pa marrun veshtBack to top
Tafil Ibriku
Tue Jun 24 2008, 11:47pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
tan mergimtart n'bot jan si molla qi i han krymi. disa krymi i dyshimit, disa krymi i vetmis, disa krymi i smirs apo i pare, e disa tjerve maraku i moskthimit. ka qi nuk i xen gjumi deri nadje kur zbardh drita, se nuk rrin pa i pa yjet qi bin e masandej flejn bashk me to, si m'ndodh edhe mu kur du t'shkruaj e s’du me fjet deri sa zbardh drita, diku nen qije, t'urrzum e t'kafshuam prej gratacelave qi ma xajn dillin. ah ky krym, ky krym...
zemren e gyrbetqarit e grren si me ken ne nji trung lisit apo n'tranet e shpijave t'braktisuna n'memedhe, ku nuk ndihet ma za njeriu
Back to top
zjermi
Wed Jun 25 2008, 02:20am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
bravo che.
asta sempre komandante

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
Tafil Ibriku
Wed Jun 25 2008, 02:47pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
zjermi ka shkruar:

bravo che.
asta sempre komandante


hasta la vista, per siempre amigos
Back to top
SuperGirl
Thu Oct 21 2010, 11:02am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Sa e madhe eshte vuatja njerezore....sa e tmerrshme eshte ajo. Mendja te con ne veprime ekstreme, dhe per nje sekond cdo gje qe kishe ne jete shkaterrohet...si nje pluhur qe e merr era. ne thellesite e shpirtit te cdo njeriu, fshihen vuatjet, sekret, gjerat qe e mundojne...e heret a vone dalin ne siperfaqe.
si mund te futesh brenda shpirtit te nje njeriu, te jetosh brenda tij, e ta shohesh boten me syte e tij, vetem qe ta kuptosh me mire, vetem qe ta ndihmosh. rrezikon te mos dalesh me kurre prej andej. sa e lodhshme dhe e frikshme eshte erresira qe kemi brenda nesh. sa i veshtire eshte ky profesion...kam frike...frike qe nuk do dal me kurre nga te gjithe keto shpirtera qe vuajne, qe nje dite do me duhet te ndihmoj...Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Nov 25 2010, 01:55am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Nganjehere...nuk eshte se ndihesh e merzitur...thjesht ndihesh 'ashtu'! Nganjehere fjalet nuk mjaftojne per te shpreh ate qe kemi brenda...s'mund t'i ve nje epitet...me vjen te them thjesht 'PAQE'...
Eshte paqja..lumturia....ngjyre roze? Apo vetem une e shoh ashtu? Une jam e cuditshme nganjehere...ma thote shpesh pasqyra kur shikohem. Ajo nuk genjen. Nganjehere e gjej veten duke lundruar ne nje enderr, daydreaming... qe ne fund kur zgjohem kuptoj qe eshte realiteti im. Dhe eshte roze.

Aty ka dashuri, magji, besim.

Ndihem me fat nga kjo dhurate. Por prap ndalem, dhe e pyes veten 'pse'. Epo e thash qe jam e cuditshme.
Aty ka gjithmone pranvere...eshte bota qe gjithmone kam dashur, qe gjithmone kam enderruar. Dhe une jam e lumtur. Dhe une kam ne mendje nje 'pse'. Pse une!! Pranvera vjen cdo vit, vjen per cdo njeri..por une e ndjej ne cdo sekond, gjate gjithe vitit. Bindem gjithmone me shume qe jeta ka te beje thjesht me perceptimet. Dhe kaq. Shume e thjeshte. Teper e thjeshte.
Pranvera vjen cdo vit per te gjithe, por jo te gjithe ndalen te nuhasin lulet. Disa jane te zene..njerezit nxitojne. Ah sa gabojne! Mbesin me koken prapa duke pare fantazmat e te shkuares. Por mesa duket, kjo i bie te jete jeta. Jo te gjithe marrin nje fund te lumtur. Po une?! Vazhdoj perpara ne rrugen qe kam nisur, me njerezit e dashur qe qendruan prane meje...me ato qe humben rruges ne rruget e tyre, dhe me ato qe me presin perpara ne krye te rruges......Oh e dashuroj kete paqe. Will I get a happy ending too?!

You may say I'm a dreamer...But surely I'm not the only one ♥


Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Sun Dec 12 2010, 05:31pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Nen hijen e merzise.
******************
Ne zgjimin tim, deri tashi qe po shkruaj, kane kalur rreth 8 ore... U zgjodha i lodhur, i semure, padashire per asgje, vetem per gjume.
Trupi nuk reagonte me, nga nje akumulim lodhje, stresi dhe merzie, por qe mblidhej ne "thesin" e madh te dashurise.

Ne ato momente, ndjeva trishtimin tim, qe me bente shenje per nje ftese kafeje, pak servile. Pas pak, u desh, nje tingellime e lehte e nje sms, te me kujtonte, se duhet te zgjedh, mes dy kafesh, ate te merzise apo te ...

U zgjova, dhe sot u enda, bera foto, e shijojva diten, diellin, syte, buzet, shpejtesin e makines, adrenalinen, dhe nje buzqete lulesh....

Me vjen keq e dashur merzi, sot nuk dola me ty, por ma beso: Isha njeri me i lumtur i atyre 8 oreve .....[ Edited Sun Dec 12 2010, 05:33pm ]

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Dec 12 2010, 07:47pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

Nen hijen e merzise.
******************
Ne zgjimin tim, deri tashi qe po shkruaj, kane kalur rreth 8 ore... U zgjodha i lodhur, i semure, padashire per asgje, vetem per gjume.
Trupi nuk reagonte me, nga nje akumulim lodhje, stresi dhe merzie, por qe mblidhej ne "thesin" e madh te dashurise.

Ne ato momente, ndjeva trishtimin tim, qe me bente shenje per nje ftese kafeje, pak servile. Pas pak, u desh, nje tingellime e lehte e nje sms, te me kujtonte, se duhet te zgjedh, mes dy kafesh, ate te merzise apo te ...

U zgjova, dhe sot u enda, bera foto, e shijojva diten, diellin, syte, buzet, shpejtesin e makines, adrenalinen, dhe nje buzqete lulesh....

Me vjen keq e dashur merzi, sot nuk dola me ty, por ma beso: Isha njeri me i lumtur i atyre 8 oreve .....
Sa bukur he dreq ;;)
U kenaqa tu e lexu dhe sidomos mesazhi qe percjell, ishte shume i nevojshem dhe relevent per mu. Besoj per shume te tjere po jam tu fole per vedi.
Kenaqesi e privlegj qe ti i ndan me ne World.


I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Dec 12 2010, 11:17pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Nen hijen e merzise!
*********************************************

Nuk e di a jam e merzitun po itu ne kete teme me nje qellim erdha.
Merzi edhe emnin e ka te zymte dhe sikur te con ne nje shpelle te erret e frige kam nga lakuriqat e nates. Duart mbi floke si mbrojtese i ve. Nje keshille e femijerise apo thjesht marri me vjen ne mendje.
Kam merzi e di po edhe ktu dua ta sfidoj. I erdha te kjo teme si nje delegate e gezimit qe don me negociu po qe e lodhun dukem me ca shoh. Kekan shume sot ne kete shpelle e une s'po di se si me ju pergjigje ksaj erresine. Nje shkrepse kam me vehte po te klithunat e tyne, sa here e ndezi, aq here ma fikun.
Kam shprese te rrezja e Diellit qe Zoti ngadale me kohen, afer qenjes teme po afron dhe deri aty me qellim po deperton.
Ndiej shpinen e ngrohte dhe syte i kam te mbyllur. E imagjinoj si nje perkedhelje e atyne qe zemra mi don po qe ashtu amel syte me stimulon ti hapi. Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr. Ne shpelle te merzise ala jam po tashma e ngrohun dhe pa frige hapat ne drejtim te daljes i drejtoj.
Koken ulur po shprese e zemer plot.
Ah sa ngjyra ka jashte dhe merzine nuk e urrej po jo shpesh s'dua ta vizitoj.
Merzi ate merr, thjeshte merzine time.
Ndihem ok dhe merzia per mua asht po ne ato momente, me ban me kuptu se sa e lumtur ne jeten teme jam.
Merzi nje copeze e rrealitetit tem po qe hapat shejtojne drejt daljes se shpelles dhe hidhem lart si nje vrapues qe shiritin i pari kaloi...
a-cat

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Mon Dec 13 2010, 10:35pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
a-cat ka shkruar:

Nen hijen e merzise!
*********************************************

Nuk e di a jam e merzitun po itu ne kete teme me nje qellim erdha.
Merzi edhe emnin e ka te zymte dhe sikur te con ne nje shpelle te erret e frige kam nga lakuriqat e nates. Duart mbi floke si mbrojtese i ve. Nje keshille e femijerise apo thjesht marri me vjen ne mendje.
Kam merzi e di po edhe ktu dua ta sfidoj. I erdha te kjo teme si nje delegate e gezimit qe don me negociu po qe e lodhun dukem me ca shoh. Kekan shume sot ne kete shpelle e une s'po di se si me ju pergjigje ksaj erresine. Nje shkrepse kam me vehte po te klithunat e tyne, sa here e ndezi, aq here ma fikun.
Kam shprese te rrezja e Diellit qe Zoti ngadale me kohen, afer qenjes teme po afron dhe deri aty me qellim po deperton.
Ndiej shpinen e ngrohte dhe syte i kam te mbyllur. E imagjinoj si nje perkedhelje e atyne qe zemra mi don po qe ashtu amel syte me stimulon ti hapi. Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr. Ne shpelle te merzise ala jam po tashma e ngrohun dhe pa frige hapat ne drejtim te daljes i drejtoj.
Koken ulur po shprese e zemer plot.
Ah sa ngjyra ka jashte dhe merzine nuk e urrej po jo shpesh s'dua ta vizitoj.
Merzi ate merr, thjeshte merzine time.
Ndihem ok dhe merzia per mua asht po ne ato momente, me ban me kuptu se sa e lumtur ne jeten teme jam.
Merzi nje copeze e rrealitetit tem po qe hapat shejtojne drejt daljes se shpelles dhe hidhem lart si nje vrapues qe shiritin i pari kaloi...
a-cat
"Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr"...

Keto vargje me preken....e padashur qava...besoje!

Dielli per mu sapo lindi, nga nje mendim i nje zemre, nga nje lodhje dhe deshire per arrati...nen vrullin e loteve, te pershendes me nje, ate me te embelin, qe ....Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr.. A-CAT !

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
cherry-girl
Mon Dec 13 2010, 11:06pm
Qershi Shkodret

Registered Member #3130
Joined: Sun Jul 05 2009, 07:25pm

Posts: 7264
a-cat ka shkruar:

Nen hijen e merzise!
*********************************************

Nuk e di a jam e merzitun po itu ne kete teme me nje qellim erdha.
Merzi edhe emnin e ka te zymte dhe sikur te con ne nje shpelle te erret e frige kam nga lakuriqat e nates. Duart mbi floke si mbrojtese i ve. Nje keshille e femijerise apo thjesht marri me vjen ne mendje.
Kam merzi e di po edhe ktu dua ta sfidoj. I erdha te kjo teme si nje delegate e gezimit qe don me negociu po qe e lodhun dukem me ca shoh. Kekan shume sot ne kete shpelle e une s'po di se si me ju pergjigje ksaj erresine. Nje shkrepse kam me vehte po te klithunat e tyne, sa here e ndezi, aq here ma fikun.
Kam shprese te rrezja e Diellit qe Zoti ngadale me kohen, afer qenjes teme po afron dhe deri aty me qellim po deperton.
Ndiej shpinen e ngrohte dhe syte i kam te mbyllur. E imagjinoj si nje perkedhelje e atyne qe zemra mi don po qe ashtu amel syte me stimulon ti hapi. Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr. Ne shpelle te merzise ala jam po tashma e ngrohun dhe pa frige hapat ne drejtim te daljes i drejtoj.
Koken ulur po shprese e zemer plot.
Ah sa ngjyra ka jashte dhe merzine nuk e urrej po jo shpesh s'dua ta vizitoj.
Merzi ate merr, thjeshte merzine time.
Ndihem ok dhe merzia per mua asht po ne ato momente, me ban me kuptu se sa e lumtur ne jeten teme jam.
Merzi nje copeze e rrealitetit tem po qe hapat shejtojne drejt daljes se shpelles dhe hidhem lart si nje vrapues qe shiritin i pari kaloi...
a-cat


:-* :-*Back to top
S~erenity
Mon Dec 13 2010, 11:41pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
a-cat ka shkruar:

Nen hijen e merzise!
*********************************************

Nuk e di a jam e merzitun po itu ne kete teme me nje qellim erdha.
Merzi edhe emnin e ka te zymte dhe sikur te con ne nje shpelle te erret e frige kam nga lakuriqat e nates. Duart mbi floke si mbrojtese i ve. Nje keshille e femijerise apo thjesht marri me vjen ne mendje.
Kam merzi e di po edhe ktu dua ta sfidoj. I erdha te kjo teme si nje delegate e gezimit qe don me negociu po qe e lodhun dukem me ca shoh. Kekan shume sot ne kete shpelle e une s'po di se si me ju pergjigje ksaj erresine. Nje shkrepse kam me vehte po te klithunat e tyne, sa here e ndezi, aq here ma fikun.
Kam shprese te rrezja e Diellit qe Zoti ngadale me kohen, afer qenjes teme po afron dhe deri aty me qellim po deperton.
Ndiej shpinen e ngrohte dhe syte i kam te mbyllur. E imagjinoj si nje perkedhelje e atyne qe zemra mi don po qe ashtu amel syte me stimulon ti hapi. Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr. Ne shpelle te merzise ala jam po tashma e ngrohun dhe pa frige hapat ne drejtim te daljes i drejtoj.
Koken ulur po shprese e zemer plot.
Ah sa ngjyra ka jashte dhe merzine nuk e urrej po jo shpesh s'dua ta vizitoj.
Merzi ate merr, thjeshte merzine time.
Ndihem ok dhe merzia per mua asht po ne ato momente, me ban me kuptu se sa e lumtur ne jeten teme jam.
Merzi nje copeze e rrealitetit tem po qe hapat shejtojne drejt daljes se shpelles dhe hidhem lart si nje vrapues qe shiritin i pari kaloi...
a-cat


A-Cat, love the way you express your thoughts..your open mind..your big heart, your spirit, love you a lot!!!
Back to top
Mbreteresha
Tue Dec 14 2010, 09:50am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
a-cat ka shkruar:

Nen hijen e merzise!
*********************************************

Nuk e di a jam e merzitun po itu ne kete teme me nje qellim erdha.
Merzi edhe emnin e ka te zymte dhe sikur te con ne nje shpelle te erret e frige kam nga lakuriqat e nates. Duart mbi floke si mbrojtese i ve. Nje keshille e femijerise apo thjesht marri me vjen ne mendje.
Kam merzi e di po edhe ktu dua ta sfidoj. I erdha te kjo teme si nje delegate e gezimit qe don me negociu po qe e lodhun dukem me ca shoh. Kekan shume sot ne kete shpelle e une s'po di se si me ju pergjigje ksaj erresine. Nje shkrepse kam me vehte po te klithunat e tyne, sa here e ndezi, aq here ma fikun.
Kam shprese te rrezja e Diellit qe Zoti ngadale me kohen, afer qenjes teme po afron dhe deri aty me qellim po deperton.
Ndiej shpinen e ngrohte dhe syte i kam te mbyllur. E imagjinoj si nje perkedhelje e atyne qe zemra mi don po qe ashtu amel syte me stimulon ti hapi. Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr. Ne shpelle te merzise ala jam po tashma e ngrohun dhe pa frige hapat ne drejtim te daljes i drejtoj.
Koken ulur po shprese e zemer plot.
Ah sa ngjyra ka jashte dhe merzine nuk e urrej po jo shpesh s'dua ta vizitoj.
Merzi ate merr, thjeshte merzine time.
Ndihem ok dhe merzia per mua asht po ne ato momente, me ban me kuptu se sa e lumtur ne jeten teme jam.
Merzi nje copeze e rrealitetit tem po qe hapat shejtojne drejt daljes se shpelles dhe hidhem lart si nje vrapues qe shiritin i pari kaloi...
a-cat


gjithe kete qe ke shkru ne keto momente do ta quaj nen hijen e lumturise :x


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Holly
Mon Jan 31 2011, 07:32pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Shpesh her bi preh e merzis....paaaaaaah sa me vjen inat. Pse koj shtrig me merthen e me ze nen vete!
Jeta ashte e veshtir..Ne fakt ka veshtirsi e veshtirsi por, gjithkush qan te vetat sado te vogla te jen ato.
E di se kam shum arsy te jem e lumtur por ashte ma e fort se une merzia nuk me hiqet!
Kam boshllek ...dua te eci drejt e shpesh her me kthen mbrapsht aty ku isha ne fillim.
Pse qdo gje ne jete duhet me ken kaq e komplikume? Pse duhet te luftojme e te perleshemi me jet per me dal fitimtar?
Kajhere e shumzoj kete jete me zero....shpesh her me peshkon mendimet ajo shprehja 'qe kjo jete ashte nje prove per ne jeten tjeter' dhe me jep kurajo ti baj ball kesaj jete kulime e kalimtare....* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
LUPEN
Mon Jan 31 2011, 07:35pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Holly ,shpresoj te te kaloje sa ma shpejt.
Si e the vet cdo njeri ka halle edhe pse ,disa prej tyne , shumicen e rasteve i shofim tuj qesh kjo nuk do te thot qe kur shkojne me fjet nuk rrin tu fiksu tavanin per nji hall ose nji tjeter.

[ Edited Mon Jan 31 2011, 07:38pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Mon Jan 31 2011, 07:44pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Flm naqe.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
WORLD
Wed Feb 02 2011, 10:49am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Holly ka shkruar:

Shpesh her bi preh e merzis....paaaaaaah sa me vjen inat. Pse koj shtrig me merthen e me ze nen vete!
Jeta ashte e veshtir..Ne fakt ka veshtirsi e veshtirsi por, gjithkush qan te vetat sado te vogla te jen ato.
E di se kam shum arsy te jem e lumtur por ashte ma e fort se une merzia nuk me hiqet!
Kam boshllek ...dua te eci drejt e shpesh her me kthen mbrapsht aty ku isha ne fillim.
Pse qdo gje ne jete duhet me ken kaq e komplikume? Pse duhet te luftojme e te perleshemi me jet per me dal fitimtar?
Kajhere e shumzoj kete jete me zero....shpesh her me peshkon mendimet ajo shprehja 'qe kjo jete ashte nje prove per ne jeten tjeter' dhe me jep kurajo ti baj ball kesaj jete kulime e kalimtare....

E lexova me shume vemendje e deshire shkrimin tand. Me bani pershtypje lirshmeria jote ne ate cka shkruan. Me pelqen qe e ndan edhe negativisht biles. Une, i pari e ndjeje shpesh here jeten ne ate forme qe mendon dhe ti ...S'ka asgja te "jashtzakonshme"....Jeta eshte e tille, aq ma shume konteksti social ku jetojme, ku edhe une bej pjese me negativitetin tim... Por ka dicka esenciale: TI JE NE KETE JETE PER TA JETU ASHTU SI VJEN, edhe mire edhe keq....Ekuilibri emocional,. pranimi si dicka normale e ketyre "shumzimeve me 0" qe tii ban jetes, jane mese normale .... Ti vetem shijoji, me lot e buzqeshje, por mbi tana me dashuri e shprese... te uroj cdo te mire nga jeta, por jo vetem....edhe nga ti vetes

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
MiCoLjA
Wed Feb 02 2011, 11:08am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Holly ka shkruar:

Shpesh her bi preh e merzis....paaaaaaah sa me vjen inat. Pse koj shtrig me merthen e me ze nen vete!
Jeta ashte e veshtir..Ne fakt ka veshtirsi e veshtirsi por, gjithkush qan te vetat sado te vogla te jen ato.
E di se kam shum arsy te jem e lumtur por ashte ma e fort se une merzia nuk me hiqet!
Kam boshllek ...dua te eci drejt e shpesh her me kthen mbrapsht aty ku isha ne fillim.
Pse qdo gje ne jete duhet me ken kaq e komplikume? Pse duhet te luftojme e te perleshemi me jet per me dal fitimtar?
Kajhere e shumzoj kete jete me zero....shpesh her me peshkon mendimet ajo shprehja 'qe kjo jete ashte nje prove per ne jeten tjeter' dhe me jep kurajo ti baj ball kesaj jete kulime e kalimtare....
waw holly me vjen keq qe ke ra pre e kesaj merzije nuk munt te tham harro jo cdo njeri e kalon ket gjendje e shpesh her kur jena te merzitun kerkojm diken qe me u perplas me qa e nganjeher me shfry nervat ne to jeta asht e eveshtir e ka raste kur kyt veshtirsi ta krijojn edhe vet njerzit qe te rrethojn vazhdo perpara me krytin nelt e me zemren plot ti e din ilacin e ke ne canten tane ta kam gjet ne portofol hape lexoje dhe shiko ku je. te perqafoj e te du fort :-*

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Feb 02 2011, 12:17pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Holly ka shkruar:

Shpesh her bi preh e merzis....paaaaaaah sa me vjen inat. Pse koj shtrig me merthen e me ze nen vete!
Jeta ashte e veshtir..Ne fakt ka veshtirsi e veshtirsi por, gjithkush qan te vetat sado te vogla te jen ato.
E di se kam shum arsy te jem e lumtur por ashte ma e fort se une merzia nuk me hiqet!
Kam boshllek ...dua te eci drejt e shpesh her me kthen mbrapsht aty ku isha ne fillim.
Pse qdo gje ne jete duhet me ken kaq e komplikume? Pse duhet te luftojme e te perleshemi me jet per me dal fitimtar?
Kajhere e shumzoj kete jete me zero....shpesh her me peshkon mendimet ajo shprehja 'qe kjo jete ashte nje prove per ne jeten tjeter' dhe me jep kurajo ti baj ball kesaj jete kulime e kalimtare....
Holly darling shumezo merzine me 0 gabelicen
Uroj qe masi shkruajte e u lirove disesi prej kesaj merzie, te ndihesh ma mire. Je plot energji e pozitive e mos e len merzine te te mbizoteroje se ke shume arsye per te qene e lumtur ashtu si e the vete.
Te perqafoj e uroj cdo te mire qe zemra jote deshiron.
Gati shkrujta emnin tem hahaha hugs and es A-cat :*


I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Wed Feb 02 2011, 12:25pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
In love ka shkruar:

a-cat ka shkruar:

Nen hijen e merzise!
*********************************************

Nuk e di a jam e merzitun po itu ne kete teme me nje qellim erdha.
Merzi edhe emnin e ka te zymte dhe sikur te con ne nje shpelle te erret e frige kam nga lakuriqat e nates. Duart mbi floke si mbrojtese i ve. Nje keshille e femijerise apo thjesht marri me vjen ne mendje.
Kam merzi e di po edhe ktu dua ta sfidoj. I erdha te kjo teme si nje delegate e gezimit qe don me negociu po qe e lodhun dukem me ca shoh. Kekan shume sot ne kete shpelle e une s'po di se si me ju pergjigje ksaj erresine. Nje shkrepse kam me vehte po te klithunat e tyne, sa here e ndezi, aq here ma fikun.
Kam shprese te rrezja e Diellit qe Zoti ngadale me kohen, afer qenjes teme po afron dhe deri aty me qellim po deperton.
Ndiej shpinen e ngrohte dhe syte i kam te mbyllur. E imagjinoj si nje perkedhelje e atyne qe zemra mi don po qe ashtu amel syte me stimulon ti hapi. Dielli ka ndricu dhe frigen ma merr. Ne shpelle te merzise ala jam po tashma e ngrohun dhe pa frige hapat ne drejtim te daljes i drejtoj.
Koken ulur po shprese e zemer plot.
Ah sa ngjyra ka jashte dhe merzine nuk e urrej po jo shpesh s'dua ta vizitoj.
Merzi ate merr, thjeshte merzine time.
Ndihem ok dhe merzia per mua asht po ne ato momente, me ban me kuptu se sa e lumtur ne jeten teme jam.
Merzi nje copeze e rrealitetit tem po qe hapat shejtojne drejt daljes se shpelles dhe hidhem lart si nje vrapues qe shiritin i pari kaloi...
a-cat


gjithe kete qe ke shkru ne keto momente do ta quaj nen hijen e lumturise :x
... nje korrigjim i vogel sunny.
Mbi driten e Lumturise L-)
Back to top
MiCoLjA
Wed Feb 02 2011, 12:39pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
L-) nji korrigjim i vogel ::bud:: asht lovi jo sunny :d

[ Edited Wed Feb 02 2011, 12:40pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Holly
Wed Feb 02 2011, 12:42pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
WORLD ka shkruar:

Holly ka shkruar:

Shpesh her bi preh e merzis....paaaaaaah sa me vjen inat. Pse koj shtrig me merthen e me ze nen vete!
Jeta ashte e veshtir..Ne fakt ka veshtirsi e veshtirsi por, gjithkush qan te vetat sado te vogla te jen ato.
E di se kam shum arsy te jem e lumtur por ashte ma e fort se une merzia nuk me hiqet!
Kam boshllek ...dua te eci drejt e shpesh her me kthen mbrapsht aty ku isha ne fillim.
Pse qdo gje ne jete duhet me ken kaq e komplikume? Pse duhet te luftojme e te perleshemi me jet per me dal fitimtar?
Kajhere e shumzoj kete jete me zero....shpesh her me peshkon mendimet ajo shprehja 'qe kjo jete ashte nje prove per ne jeten tjeter' dhe me jep kurajo ti baj ball kesaj jete kulime e kalimtare....

E lexova me shume vemendje e deshire shkrimin tand. Me bani pershtypje lirshmeria jote ne ate cka shkruan. Me pelqen qe e ndan edhe negativisht biles. Une, i pari e ndjeje shpesh here jeten ne ate forme qe mendon dhe ti ...S'ka asgja te "jashtzakonshme"....Jeta eshte e tille, aq ma shume konteksti social ku jetojme, ku edhe une bej pjese me negativitetin tim... Por ka dicka esenciale: TI JE NE KETE JETE PER TA JETU ASHTU SI VJEN, edhe mire edhe keq....Ekuilibri emocional,. pranimi si dicka normale e ketyre "shumzimeve me 0" qe tii ban jetes, jane mese normale .... Ti vetem shijoji, me lot e buzqeshje, por mbi tana me dashuri e shprese... te uroj cdo te mire nga jeta, por jo vetem....edhe nga ti vetesFlm per qdo fjale. Ndihem shum ma mir .:) X

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Wed Feb 02 2011, 12:44pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
MiCoLjA ka shkruar:

Holly ka shkruar:

Shpesh her bi preh e merzis....paaaaaaah sa me vjen inat. Pse koj shtrig me merthen e me ze nen vete!
Jeta ashte e veshtir..Ne fakt ka veshtirsi e veshtirsi por, gjithkush qan te vetat sado te vogla te jen ato.
E di se kam shum arsy te jem e lumtur por ashte ma e fort se une merzia nuk me hiqet!
Kam boshllek ...dua te eci drejt e shpesh her me kthen mbrapsht aty ku isha ne fillim.
Pse qdo gje ne jete duhet me ken kaq e komplikume? Pse duhet te luftojme e te perleshemi me jet per me dal fitimtar?
Kajhere e shumzoj kete jete me zero....shpesh her me peshkon mendimet ajo shprehja 'qe kjo jete ashte nje prove per ne jeten tjeter' dhe me jep kurajo ti baj ball kesaj jete kulime e kalimtare....
waw holly me vjen keq qe ke ra pre e kesaj merzije nuk munt te tham harro jo cdo njeri e kalon ket gjendje e shpesh her kur jena te merzitun kerkojm diken qe me u perplas me qa e nganjeher me shfry nervat ne to jeta asht e eveshtir e ka raste kur kyt veshtirsi ta krijojn edhe vet njerzit qe te rrethojn vazhdo perpara me krytin nelt e me zemren plot ti e din ilacin e ke ne canten tane ta kam gjet ne portofol hape lexoje dhe shiko ku je. te perqafoj e te du fort :-*ahahahhaha duhet me e hap primnend partofolin se kam harru me i lexu . flm shum xx

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3069 sec, 0.0415 of that for queries. DB queries: 69. Memory Usage: 3,238kB