Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
Jailbreak iPhone 4s, Ipad 2. Versionet A5 vetem
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Shkodra100
Fri Feb 03 2012, 04:28am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
P.S: Nuk mbaj pergjegjesi per cfaredo demi qe mund ti shkaktoni telefonit tuaj duke mos ndjekur udhezimet si duhet. Duhet qe udhezimet te ndiqen me detaje. Ju sugjeroj qe para se te filloni kete proces te ruani te gjitha te dhenat e tel.

"Jailbreak" behet i mundur nepermjet "Absinthe". Eshte i mundesuar per "mjetet" e meposhtme vetem:

iPhone 4S me iOS 5.0, 5.0.1 (9A405 dhe 9A406)
iPad 2 Wifi/GSM/CDMA me iOS 5.0.1


1) Shkarkoni paketen "Absinthe" per "Windows", "MAC" dhe "Linux" ne linkun :
trokit ketu

2) Lidhni iPhone 4S ose iPad 2 me PC dhe hapni "Absinthe" si me poshte.


3) Ne te djathten tuaj do shikoni butonin "Jailbreak" te cilin duhet ta shypni pasi te jene lidhur iPhone ose iPad me PC. Duhet te keni durim pasi ky proces merr pak kohe per tu perfunduar.


4) Pasi ta keni instaluar "Absinthe" do shikoni qe do hapet perkohesisht faqja e GreenP0ison dhe pastaj telefoni ose iPad do te bejne "reboot."


5) Pasi te rindizet telefoni ose iPad hapni Cydia dhe ndiqni udhezimet se si ta zhbllokoni ne menyre qe ta perdorni me cdo lloj kompanie telefoni.

[ Edited Fri Feb 03 2012, 04:33am ]
Back to top
Al Bundy
Fri Feb 03 2012, 08:05pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kam dasht mi postu edhe une po Shkodra100 e paska ba edhe ma mire.Back to top
TOTO-R
Fri Feb 03 2012, 08:27pm

Registered Member #2326
Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

Posts: 1780
Mir na posto naj program osé naj loj te lezetshme
  Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

  Back to top
  Al Bundy
  Fri Feb 03 2012, 08:28pm
  Al Bundy


  Registered Member #1833
  Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

  Posts: 25133
  Per iphone 4 Toto?  Back to top
  TOTO-R
  Fri Feb 03 2012, 08:32pm

  Registered Member #2326
  Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

  Posts: 1780
  4. Osé 4S barabar
   Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

   Back to top
   Al Bundy
   Fri Feb 03 2012, 08:56pm
   Al Bundy


   Registered Member #1833
   Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

   Posts: 25133
   E e ke jailbreak apo jo?   Back to top
   TOTO-R
   Fri Feb 03 2012, 08:59pm

   Registered Member #2326
   Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

   Posts: 1780
   Ca don me than o Mir se smarr vesht kerka nga keto Gjan ?
    Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

    Back to top
    Al Bundy
    Fri Feb 03 2012, 09:16pm
    Al Bundy


    Registered Member #1833
    Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

    Posts: 25133
    Ka pas do postime ktu ne forum nga shkodra100 se si bahet iphoni jaibreak Toto. Me terma te tjera dmth mi ndrushu programin e iphonit qe me mujt me shkarku shume programe te tjera qe Apple nuk lejon mi ba sepse dojne me rru pare vete per ato sherbime.
    Per mi kuptu ma thjeshte, ti psh nuk mundesh me transferu kange ose fotografija me bluetooth nga iphoni jot ne nji iphone ose telefon tjeter.
    Nqs e ke ba telefonin jailbreak, dmth e ke modifiku, mundesh mi ba kyt gja.

    Une te kisha keshillu mos mi ba per momentin e nqs shihena ne vere ta baj une. Perndryshe e ke ketu si mi ba Jaibreak trokit ketu ne varesi te iphonit qe ke.

    Tesh per perdorim normal njashtu si asht ca me than? Loja e jeme e preferume ne iphone dhe ma e shituna asht Angry Birds. Kane edhe nji version falas sa me ta shtu ne qejf per me t'ba mi ble versionin me pagese qe ne fakt kushton vetem 0.79 euro

    Ka edhe loje bilardot psh qe asht interesante per disa te tjere po gjithçka me shije shije.

    Nqs me thu nji fushe te caktume qe ke qejf ma teper per lojna mundem me kerku per ty e me t'ardh me ndonji sugjerim.

    Une ma teper e perdori iphonin me aplikacione funksionale si psh aplikacione per email, scanime, operacione bankare, gps, trafik, radar, lajme , skype, fotografi etj

    [ Edited Fri Feb 03 2012, 09:18pm ]    Back to top
    TOTO-R
    Fri Feb 03 2012, 09:30pm

    Registered Member #2326
    Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

    Posts: 1780
    Looool Mir un sdi me berdor ishtu si asht pA le ma me mudifiku . Ky Zot angry birds me ka LAN nje muj cut veq ka dy or gjum ne nat kam ba looool Veq se asht loj shum divertente . Ndersa ato funksonet tjer i kam msu PRI hallit se normalisht te ban puna Po per sa i perket tyne mudifikimeve smarr vesht kerka . Ty te FLM iher se te bana me hum koh kot .
     Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

     Back to top
     Al Bundy
     Fri Feb 03 2012, 09:50pm
     Al Bundy


     Registered Member #1833
     Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

     Posts: 25133
     Hahaha Toto gjithsesi ke ba zgjedhje te mire. Nqs ka di!ka te mire iphoni asht qe perdoret krejt kollaj.     Back to top
     Shkodra100
     Sat Feb 04 2012, 01:23am
     Registered Member #4246
     Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

     Posts: 124
     Per te gjithe ata qe e kane ba "Jailbreak" iPhone instaloni programin qe ju apps falas. Udhezimet se si me instalu jane ne linkun e meposhtem:

     trokit ketu
     Back to top
     Shkodra100
     Thu Jan 03 2013, 06:57pm
     Registered Member #4246
     Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

     Posts: 124
     Tesh qe installous eshte mbylle duhet me instalu nje program tjeter I cili po ashtu ban te mundur shkarkimin e aplikacioneve/programeve falas. Nese ju nevojitet me tregoni qe ta postoj
     Back to top
     Al Bundy
     Thu Jan 03 2013, 08:26pm
     Al Bundy


     Registered Member #1833
     Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

     Posts: 25133
     Cili kishte ken sugjerimi jot ne kta alternativa? trokit ketu     Back to top
     Shkodra100
     Fri Jan 04 2013, 01:07am
     Registered Member #4246
     Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

     Posts: 124
     AppCake dhe Vshare. Vshare eshte ne gjuhen Kineze por me dublim anglisht gjithashtu. Une i instalova te dyja por AppCake me duket me praktike. Keto te dy besoj jane me te miret. Nqse do instalosh AppCake per Ipad zgidhe ate me prapashtesen HD. Ajo tjetra eshte per iPhone.
     Kurse ate apptrackr.cd e kane mbyllur dhe ajo me adrese te Rusise nuk ju besoj.

     [ Edited Fri Jan 04 2013, 01:08am ]
     Back to top
     Shkodra100
     Fri Jan 04 2013, 01:15am
     Registered Member #4246
     Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

     Posts: 124
     Per te instaluar AppCake ndiqni hapat e meposhtem:

     1) Hapni "Cydia"
     2) Shko tek "Manage"
     3) Pastaj "Sources"
     4) Pastaj "Edit"
     5) Pastaj "Add"
     6) Pastaj ne dritaren qe del shkruani: cydia.iphonecake.com.
     7) Kliko mbi "Add"
     8) Shko tek "Changes" dhe gjej "AppCake+HD"
     9) Kliko mbi "AppCake+HD" dhe pastaj kliko mbi "Install".
     10)Pasi ta keni instalu kliko mbi "Return to Cydia"
     11) Ky ishte i gjithe procesi.

     P.S. Iphone/Ipad duhet te jete Jailbroken qe te pranoje keto apps.

     [ Edited Fri Jan 04 2013, 01:17am ]
     Back to top
     Al Bundy
     Fri Jan 04 2013, 07:17am
     Al Bundy


     Registered Member #1833
     Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

     Posts: 25133
     Shkodra100 ka shkruar:

     AppCake dhe Vshare. Vshare eshte ne gjuhen Kineze por me dublim anglisht gjithashtu. Une i instalova te dyja por AppCake me duket me praktike. Keto te dy besoj jane me te miret. Nqse do instalosh AppCake per Ipad zgidhe ate me prapashtesen HD. Ajo tjetra eshte per iPhone.
     Kurse ate apptrackr.cd e kane mbyllur dhe ajo me adrese te Rusise nuk ju besoj.     Vshare e kam pas instalu po pavaresisht se asht me dublim anglisht prap nuk jam shume i knaqun me at kinezshen gjithkund aty
     Po instaloj ma mire AppCake se m'duket ngjan ma teper me Installous     Back to top
     Shkodra100
     Fri Jan 04 2013, 10:39pm
     Registered Member #4246
     Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

     Posts: 124
     Jo vetem qe perdorin te njejtat teknika si installous por e kane perfeksionuar procesin e shkarkimit dhe te pritjes me kode shpeciale. AppCake eshte me i mire.
     Back to top
     OLIVE OYL
     Mon Jan 07 2013, 12:06am
     Qukulina


     Registered Member #4115
     Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

     Posts: 17082
     Shkodra100 ka shkruar:

     Per te instaluar AppCake ndiqni hapat e meposhtem:

     1) Hapni "Cydia"
     2) Shko tek "Manage"
     3) Pastaj "Sources"
     4) Pastaj "Edit"
     5) Pastaj "Add"
     6) Pastaj ne dritaren qe del shkruani: cydia.iphonecake.com.
     7) Kliko mbi "Add"
     8) Shko tek "Changes" dhe gjej "AppCake+HD"
     9) Kliko mbi "AppCake+HD" dhe pastaj kliko mbi "Install".
     10)Pasi ta keni instalu kliko mbi "Return to Cydia"
     11) Ky ishte i gjithe procesi.

     P.S. Iphone/Ipad duhet te jete Jailbroken qe te pranoje keto apps.


     e provova ne ipad and it worked, thank you Shkodra100     ***

     I once had a thousand desires,
     But in my one desire to know you
     all else melted away.


     trokit ketu

     Back to top
     Shkodra100
     Sun Jan 13 2013, 01:49am
     Registered Member #4246
     Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

     Posts: 124
     I'm glad it did. Enjoy
     Back to top
      

     Jump:     Back to top

     Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
     Powered by e107 Forum System
     Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
     Custom Search
     Mire se Vini
     Emri i Identifikimit:

     Fjalkalimi:
     Me Kujto

     [ ]
     [ ]
     Muzik Shkodrane - Sagllam


      
     Chat Box
     You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

     Shkodra ne Youtube
     Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
     Theme created by Free-Source.net
     Render time: 0.4203 sec, 0.1854 of that for queries. DB queries: 54. Memory Usage: 2,892kB