Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Fri Feb 23 2007, 11:52pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Postoni thenie nga filozofe ose psikologe te famshem ketu. do perfitojme dhe ne dicka nga mencuria e tyre.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
.: Deno :.
Sat Feb 24 2007, 12:25am
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Nese i bjen murit me koke, do te thot se ende se ke studju murin ( se mbaj mend kush e ka than, po e lexova ne nje stende ne bibloteke)

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
:::ShkoderZemer
Sat Feb 24 2007, 01:24am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Ban ca te them une , mos ban ca baj une

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
SuperGirl
Tue Feb 27 2007, 11:32am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
- si e ke emrin?
- njeri.
- e ku ka emer me te bukur!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
.: Deno :.
Tue Feb 27 2007, 02:36pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
asht emri majmun maj.... ma i bukur se njeri hihihihihi

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
SuperGirl
Fri Mar 09 2007, 11:03pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
"Ne Dëshirë shprehet pafuqia, ne vullnet shprehet forca"
Viktor Hygo

"Pa një qellim,pa deshiren për ta arritur, askush s'mund te jetoje.Po u zhduk qellimi,mundesia për ta arritur,ankthi e transformon njeriun ne një moster."
Dostojevski


* Te gabosh është njerzore, te ngulmosh ne gabime është marrezi (hihihihiihii sa me pelqen kjo)

[ Edited Mon Apr 09 2007, 12:47am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
sT...
Fri Mar 09 2007, 11:52pm
PeAcE

Registered Member #261
Joined: Sat Dec 23 2006, 09:34pm

Posts: 788
Ricordatevi che siete uomini e dimenticatevi tutto il resto.
Einstein (1955)

In heaven, all the interesting people are missing
Back to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 08 2007, 05:01pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
PERSE JETA GJITHMONE ME JEP MESIME
UNE SDUA TE MESOJ

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
WORLD
Tue Apr 24 2007, 01:59pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Une di dicka se sdi asgje -aristoteli
Vdekja eshte karroca per jete
hmmmm te mendohem
Koha nuk egziston si nocion dmth ate qe e kalova dje nuk eshte me sot , ate qe mendova tashi iku (u be e djeshme , e kaluar) e tashmja sa ardhur ...
etj etj seeeeee jam ne msn lol


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Rusjani
Wed May 02 2007, 11:13pm

Registered Member #501
Joined: Mon Feb 12 2007, 05:42pm

Posts: 101
Ai qe nuk di dhe nuk di pse nuk di ; eshte i marre; largohu prej tij
Ai qe nuk di dhe e di se nuk di, eshte femije, mesoje; nese ti di, e nuk e meson ke bere gabim.

Ai qe di dhe nuk e di qe di, eshte i fjetur; mos e le te fleje por zgjoje nese nuk e zgjon ke bere mekat.
Ai qe di dhe e di se di eshte i mencur; andaj shko pas tij, nese shkon pas tij do te kesh udhen e ndricuar

Mendime filozofike...
Back to top
WORLD
Sat May 05 2007, 07:23pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
bukur rusjan ....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Sun May 06 2007, 06:13pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Dy gjera jane infinite, universi dhe budallalleku njerezor...dhe per ate te parin nuk jam shume i sigurte!

A.AjnshtajnBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Sun May 06 2007, 07:34pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
une jam shume dakort me kete te dyten...

no comment......
Back to top
WORLD
Mon May 07 2007, 04:39pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte
Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3.

Ne qofte se nuk ke mendime të keqija , uk do te besh as veprime te keqija.
Konfuci


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Mon May 07 2007, 04:39pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Morali eshte perpjekja shekullore e pajtimit te kerkesave tona vetjake.
Gete

Pushteti i nje njeriu mbi te tjeret vret para se gjithash pushtetarin
Tolstoi


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Mon May 07 2007, 04:41pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Sillu siq te udheron detyra njerezore.
Ciceron
Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne ..e bukr mua kjo me pelqen !!!!
Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.
j.morrison

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Mon May 07 2007, 04:42pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Sikur mos te kishim difekte nuk do na jepte aq kenaqesi ti gjenim te tjeret

Sado e rralle qe eshte dashuria e vertete aq me e rralle eshte nje miqesi e verteteMIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Mon May 07 2007, 04:42pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
nje nga shprehjet e j morrison me te famshme
Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -
hmmmm sdi ma ....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Rusjani
Sat May 12 2007, 10:58pm

Registered Member #501
Joined: Mon Feb 12 2007, 05:42pm

Posts: 101
Njerezve u vjen e keqja shume me teper nga iluzionet, sesa nga mosdija.
Shume me pak na demton ajo qe se dime, sesa ajo qe mendojme se e dime.
Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:49am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Mbarë bota është një skenë, dhe të gjithë njerëzit janë aktorë – (Shekspiri)
Kush hakmerret për një poshtërsi, ai e bën tjetrën – ( Didëro)
Më mirë të mbetet i akuzuari pa u dënuar se sa te dënohen të pafajshmit – (Sami Frasheri)
Rruga e jetës është DREJTËSIA, mos u ndaj nga rruga për të hyrë në rrugica.
Sa më shumë që jepni, më shumë do të keni – (Lao Ce)


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:50am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Për Volterin politika s'është asgjë tjetër pos mjeshtri e rrenës në çastin e duhur.
Kufizimi nacional është armiku më i madh i kulturës – (Llukac)
Po mos të kishte njerëz të këqinj, s'do të kishte juristë të mirë – (Dikens)
Biseduesi duhet të ketë kujdes cka flet, në cfarë vendi flet, dhe në cfarë mënyre flet. – (Ciceron)
Në luftë – Vendosmëri
Në disfatë – inatë
Në fitore – shpirtmadhësi
Në paqe – vulnet të mirë (Cercil)


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:50am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Dinakëria e madhe e disa njerëzve mbështet në budallëkun e të tjerëve.
Mare

Dinakëria e vret urtësinë; kjo është një gjë e sigurt dhe e dhimbshme.
Cesteron


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:50am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Te bibliotekat flasin shpirtrat e pavdekur të të vdekurve
Plini i Ri

Nuk ka libër sa do të keq në të cilin të mos ketë dicka për të mësuar.
Plinin i Ri


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:50am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Nuk ka errësirë më të madhe sesa padituria.
Shekspir

E ardhmja është në duart e mësuesit të shkollës.
Hygo


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:51am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Arti i dhënies mësim së pari është arti për të zgjuar kureshtjen e të riut e pastaj për ta kënaqur atë…
A. Franc

Njohuritë që futen me dhunë në trupin e njeriut, e ndrydhin dhe e mbytin atë. Për t’i tretur njohuritë e fituara duhet t’i hamë me oreks.
A. Franc


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2889 sec, 0.0955 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,095kB