Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
~*Christel*~
Thu Sep 25 2008, 07:03pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Neqoftese shpreson faljen nga ai qe eshte mbi ty, pergatitu te falesh ata qe jane nen ty

Ne te njejtin lume nuk mund te hyni dy here.
Ne çdo sekonde lumi ndryshon dhe e njejta gje ndodhe edhe me njeriun qe ka hyre ne te
Back to top
~*Christel*~
Tue Oct 07 2008, 10:23pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Te gjithe mendojne te ndryshojne boten, askush nuk mendon te ndryshoje vetveten..

Madheshtia e mendjes varet nga thellesia e zemres..

E dime se ç' jemi,por nuk e dim se ç'mund te behemi.


Back to top
lissandro
Fri Nov 07 2008, 05:57pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
te gjith thon per femren qe ka mendt e shkurta dhe floket e gjata .po kemi shum edhe nga meshkujt qe kan mendt e shkurtera baraz me floket e tyre .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
☆_CorOnA_☆
Mon Nov 10 2008, 05:37pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Mirsjellja esht lulja e njerzimit: kush nuk esht i sjellshem, nuk esht as njerzor.


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
L - N
Mon Nov 10 2008, 05:42pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Trim asht ai qe mijeton ne cfardo rrethane
Ai qi vdes prej veprave te tij nuk asht trim por asht .....


[ Edited Mon Nov 10 2008, 05:50pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L - N
Mon Nov 10 2008, 05:48pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Patriotizmi nuk asht vetem njenj por asht edhe detyrim karshi vedvedit

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L - N
Mon Nov 10 2008, 05:51pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Zotsi asht me dasht
Me urry asht kollaj


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L - N
Mon Nov 10 2008, 05:53pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Njeriu nuk ka nevoje vetem per shnet e leke
Por ka nevoje t'vazhdushme per men ma shum se ka.


[ Edited Mon Nov 10 2008, 05:56pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L - N
Mon Nov 10 2008, 05:55pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Njohuria (dija) dhe eksperienca nuk kane kufi ashtu si vet universi
edhe vdekja asht nji eksperienc ne vedvedi pamvarsisht se noshta nuk i shef funin.


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
almi
Sat Nov 29 2008, 03:56am

Registered Member #2473
Joined: Fri Nov 21 2008, 10:03pm

Posts: 37
*Qesh me dashurine ai qe nuk eshte brengosur kurre prej saj. U.Shekspir.
*Unaza duhet te jete sipas gishtit dhe i dashuri sipas shpirti.
*Te dashurosh nuk do te thote te shikojne njeri-tjetrin por te shikojne ne nji drejtim.
*Te dashuruarve asnjihere nuk u merzitet biseda pa shkak , se flasin vetem per veten.
*Zemra degjon dhe pa fjale.F.Drajzer.
*Zemerimi i te dashuruarve eshte si shiu i pranveres.


*Une kam frike nga frika jote. U.Shekspir
*l mencur do te thote te matesh kohen dhe fjalet.
*I mencuri rralle eshte dinak.
*Mburru jo me shtatin por me mendjen .
*Lumi i gjate rrjedh qete , i urti nuk e ngre zerin.
*Fati ndihmon mendjet e pergatitura.
*Eshte i marre ai qe di ta fshehe mencurine .Thenie lndiane.
*Mendja sheh, mendja degjon.
*Floket e gjata mend e pakta.


*Mendja prandaj eshte qe te arrish ate qe kerkon.
*Mos thuaj gjera te mencura para nje njeriu qe ste kupton.
ne erresire duhet drite, ne fatkeqesi duhen mend.
*Mendimet e njerzve jane te ngjashme me lodrat.
*Syri mat, mendja kontrollon.
*Syte e dashurise jane te verber.
*Shpirti ka thesare qe zbukohen vetem ne dashuri.
*Te dashuruarve zakonisht ora i ecen perpara. U.Shekspir


*Te dashurosh dike sèshte asgje.
te dashuroje dikush eshte dicka.
Te dashurojme njeri-tjetrin eshte gjithcka.

Kur te doni prep thenie me bani za :-) se ju them prep. CiaoooooooBack to top
utter
Sun Dec 07 2008, 07:03pm
utter

Registered Member #1737
Joined: Fri Mar 21 2008, 11:05pm

Posts: 321
duhet ta komentoj kete thenje te leninit dhe me duhet ta lidh me luftrat ne pergjithsi:
perdorimi i forces, krijon rrebelim!

shoke! kemi ne mes tene
shum' armiq' e tradhetore
popo!mos u qofte thene !
veç qe s'kane gje ne dore!

Back to top
Loris
Sun Dec 07 2008, 08:03pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme.
Me pelqen kjo sepse sulmon me shume finese hipokritet...

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
babo
Fri Jan 16 2009, 05:58pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Kindness is a mark of faith, and whoever is not kind has no faith

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
WazzaaPPP!!!!
Fri Jan 16 2009, 06:20pm

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
Punen e sotme mas e len per neser hahaahahahaa u knaqa krejt si i riu ne forum
Back to top
.:BrikenO:.
Sun Jan 25 2009, 07:44pm

Registered Member #830
Joined: Tue May 15 2007, 12:27pm

Posts: 115
Jeta eshte ajo qe te ndodh perderisa je i zene duke bere plane tjera.

Back to top
utter
Tue Jan 27 2009, 11:30pm
utter

Registered Member #1737
Joined: Fri Mar 21 2008, 11:05pm

Posts: 321
kjo qe po shkruaj une nuk eshte thenje e nje filozofi por nje citat i oto bizmarkut; "Nuk me bene te madh talenti dhe aftesite e mia, por rethanat qe nena ime ishte mikeshe e Soulltit".

shoke! kemi ne mes tene
shum' armiq' e tradhetore
popo!mos u qofte thene !
veç qe s'kane gje ne dore!

Back to top
babo
Fri Apr 17 2009, 07:51pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Sa të lumtur dhe të begatuar janë ata të cilët ndjekin drejtimin e dashurisë. Sa fatkeqë, në anën tjetër, ata që e kanë shpënë jetën e tyre "shurdhmemece" pa ditur gjë për dashurinë e bashkëlindur thellë në shpirtrat e tyre!
(F.Gülen)

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
whatishappiness
Wed Apr 29 2009, 10:46pm

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Ca asht lumturia, pyeti heleni...

happiness

Back to top
guest
Thu Apr 30 2009, 04:08pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
whatishappiness ka shkruar:

Ca asht lumturia, pyeti heleni...


hahaha ti nuk zhgenjen kurr, je i ralle


Back to top
Engel
Thu May 21 2009, 06:40am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
E kaluara te perndjek atehere kur nuk ke guxim ta fshish ate dhe te jetosh te tashmen...

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Thu May 21 2009, 06:40am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

[ Edited Thu May 21 2009, 06:56am ]

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Thu May 21 2009, 06:41am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Shpesh syte mbyllen pikerisht per te pare me te bukuren.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Thu May 21 2009, 06:43am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
"I pasuri që nuk jep asgjë është më keq se një i varfër që vjedh."

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Thu May 21 2009, 06:44am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Ai qe mund te zgjedh ndermjet bukurise dhe mencurise, per mikeshe le te zgjedh te bukuren, ndersa per bashkeshorte te mencuren.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Thu May 21 2009, 06:46am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Nuk shkojme te rrezojme ato qe na rrezuan,por tju tregojme qe nuk kemi rene.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2403 sec, 0.0866 of that for queries. DB queries: 69. Memory Usage: 3,145kB