Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
WORLD
Sun May 13 2007, 11:51am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Kërkesat e larta dhe të papërmbushura janë në vetvete më të vlefshme sesa kërkesat e ulëta tërësisht të përmbushura.
Gëtë

Disa njerëz janë krenarë për ato që dinë; për ato që nuk dinë janë arrogantë.
Gëte


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:52am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Duhet të jesh i thellë me qartësi dhe jo me fjalë të errëta.
Zhubert

Në rast se nuk je gjeni, përpiqu të jesh i qartë.
A. Hape


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:52am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Inati të plakë, e qeshura të rinon

Thënie angleze


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:52am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Kush me ndergjegjje hidhet në rrezik për hir të së mirës dhe nuk i frikësohet atij , është i burrëruar dhe pikërishte kjo është burrëria.

Aristotel

Heroizmi ynë ndeshet jo në vepren e lartë të trimerisë luftarake , por vetem në veprimet heroike të burrërisë qytetare.

N.V.Shelgunov

Asgjë , sa thjeshtësia , nuk vepron për afrimin e njerezve.

Tolstoi


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Sun May 13 2007, 11:53am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Që të bësh nga njerez të mirë qytetarë, duhet t´u japesh atyre mundesi që të zhvillojnë të drejtat dhe të plotësojnë detyrimet e qytetarit.

S.Smajlls

Kur unë bëj atë që deshiroj nën forcen e domosdoshmerisë , do të thotë që nuk jam i lirë.

Volter


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
123456
Sun Sep 30 2007, 12:59pm

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
Dr. House : -"Non c'è cura per la stupidità!"
Back to top
**Topolake**
Sat Oct 13 2007, 05:32pm
KoTeLe

Registered Member #959
Joined: Fri Jul 27 2007, 11:26pm

Posts: 75
Liria nuk është kurrfarë privilegji të cilin mud ta shfrytëzosh. Ajo gjithmonë duhet të merret prej fillimit ashtu që të mund të mbahet.
B.A.W. Rusell

8-< 8-< 8-<
Back to top
**Topolake**
Sat Oct 13 2007, 05:33pm
KoTeLe

Registered Member #959
Joined: Fri Jul 27 2007, 11:26pm

Posts: 75
Armiqtë më të rrezikshëm janë ata nga të cilët njeriu nuk mendon të mbrohet.
Grafi


8-< 8-< 8-<
Back to top
**Topolake**
Sat Oct 13 2007, 05:33pm
KoTeLe

Registered Member #959
Joined: Fri Jul 27 2007, 11:26pm

Posts: 75
Të vërtetat dhe femrat deri tek të cilat vjen lehtë, nuk kanë ndonjë vlerë të veçantë.


8-< 8-< 8-<
Back to top
.: Deno :.
Fri Oct 19 2007, 01:43pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
**Topolake** ka shkruar:

Të vërtetat dhe femrat deri tek të cilat vjen lehtë, nuk kanë ndonjë vlerë të veçantë.kush e ka than ikyt se paska pas ken burr i mecem

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
menelau
Thu Nov 01 2007, 11:46am
Registered Member #976
Joined: Mon Jul 30 2007, 09:29am

Posts: 59
Njeriu lind aksidentalisht, jeton nje jete absurde dhe vdes restesisht nga Alber Kamy
Back to top
shkodrane100%
Thu Nov 08 2007, 03:33am

Registered Member #1373
Joined: Wed Oct 31 2007, 06:59pm

Posts: 163
MARTESA ESHTE NJI KURTH I NATYRES ME TE CILIN AJO TE DETYRON TE KRYESH QELLIMIN E SAJ TE EKZISTENCES
DHE TE VAZHDIMSISE TE RACES NJEREZORE;DASHURIA
NJI GRACKE DHE PASION I KRIJUAR PER KETE GJE
Back to top
shkodrane100%
Thu Nov 08 2007, 03:42am

Registered Member #1373
Joined: Wed Oct 31 2007, 06:59pm

Posts: 163
KUR HUMBET PASURINE PAK HUMBET
KUR HUMBET NDERIN SHUME HUMBET
KUR HUMBET BURRERINE
KE HUMBUR GJITHCKAKARAKTERI I QENDRUSHEM ,FUQIA DHE BUKURIA
E DASHURISE VARET NGA KARAKTERI I INDIVIDIT
NGA PASURIA E JETES SE TIJ SHPIRTERORE


TRE GJERA NEVOJITEN PER TE QENE I LUMTUR ,TE JESH HAJVAN,TE GEZOSH SHENDET TE PLOTE,DHE
TE JESH EGOIST
POR N.Q.S NUK EKZISTON E PARA KA MBARUAR


GRATE E KONSIDEROJEN MARTESEN SI NJE KOMEDI QE FILLON ME DASEM ,BURRAT SI NJE TRAGJEDI QE MBARON ME VDEKJENJE MARTESE E MIRE DO TE ISHTE E PERSHTATSHME ME NJE GRUA TE VERBER E NJE BURRE SHURLL


TE RINJTE DUAN TE JEN BESNIK DHE NUK MUNDEN
PLEQTE DUAN TE TRADHETOJNE DHE NUK MUNDENMIQESIA I NGJAN ASAJ SHIJE E CILA ESHTE E AFTE TE MBAJE DY NJEREZ KUR KOHA ESHTE E MIRE ,DHE TE MOS MBAJ ASNJERIN KUR KOHA ESHTE E KEQE
Back to top
shkodrane100%
Thu Nov 08 2007, 03:56am

Registered Member #1373
Joined: Wed Oct 31 2007, 06:59pm

Posts: 163
NE FJALOR LUMTURIA ESHTE NJI EMER ,NDERSA NE LIBRIN E JETES NJI FOLJE QE ZGJEDHOHET NE TE SHKUAREN,NE KUJTIMIN NE TE ARDHMEN ME SHPRESE POR NUK KA TE TASHMEKUSH THOT QE DASHURIA ESHTE NJI ENDERR ,BEN TE MUNDUR ATE.QE PAS DISA KOHESH TE POHOJE QE ENDRRAVE NUK I DUHET BESUAR

JETA ESHTE KOPESHT ME LULE KU MUND TE KEPUSESH LULE TE BUKURA POR EDHE GJEMBA

TE MARTOHESH ME NJI VAJZE VETEM SE AJO ESHTE SIMPATIKE,ESHTE NJISOJ SIKUR TE BLESH NE PAZAR NJI GJE PA VLERE


JETA DO PASION DH EPASIONI DO LUFTE


MIQESIA ESHTE KURORA ME E BUKUR ESHOQERISE


N.Q.S UN DO TE KEM DYSHIM TEK AJO QE DUA .KJO DO TE THOTE SE UN NUK E DUA ,DHE DO TE BEJA GABIM TE PAFALSHEM PO TE MARTOHESHA ME TESINQERITETI ME NJE TE PANJOHUR NUK ESHTE MARREZI


PER FRIKACAKET DHE TE PAVENDOSURIT CDO GJE ESHTE E PAMUNDUR


NJEREZIT QE KAN SHUME PER TE THENE FLASIN PAK


CMOJE VETEN DHE GJEJE VEDIN NE MES TE NJEREZVE


NE CDO KOHE DASHURIA NJEH NJI LIGJ AJO FITOHET NUK GRABITET


Tesh jam lodh boll kam shkru per sonte po shkoj me fjet se gati me xuni gjumi naten e mire te tanve

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Fri Nov 09 2007, 06:39pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
shkruj ti tamarrsha mos ki problem se gjysa ktu nuk lexon asisend... hahahahahahahhaha

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
shkodrane100%
Sat Nov 10 2007, 01:32am

Registered Member #1373
Joined: Wed Oct 31 2007, 06:59pm

Posts: 163
po mos te lexojne mar ska gja un temen e baj .Masandej flm prej tejet ti je tu mi lexu hahahahahahah
Back to top
Rabije
Sat Nov 10 2007, 03:20am

Registered Member #1168
Joined: Fri Aug 31 2007, 06:36pm

Posts: 1371
lene ca thot shkodrani maj naqe se un tana ti lexaj

Kush s'nigjan nanen, del n'rrug e then kamen
Back to top
shkodrane100%
Sat Nov 10 2007, 10:22pm

Registered Member #1373
Joined: Wed Oct 31 2007, 06:59pm

Posts: 163
flm maj rabije ma ke ba qejfin shume
Back to top
gilushi
Sat Nov 10 2007, 10:43pm

Registered Member #1263
Joined: Fri Sep 21 2007, 05:06pm

Posts: 859
DEKARTI=ka thene ne filozofin e tji ;se njeriu percaktohet prej ndergjegjes se tij dhe ai egziston ne masen qe ai eshte i ndergjegjshem per egzistencen e tij menduese.


Back to top
Z. Zamir Kaceri
Fri Nov 23 2007, 12:44am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Alkoli mund te jete armiku me i madh i njeriut por bibla na meson qe ti duam armiqt tane.
Frank Sinatra

Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Fri Nov 23 2007, 12:51am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Po zonje, jam i dehur! Por ne mengjes do jem perseri esell ndersa ti do jesh akoma e shemtuar.
Winston Churchill

Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Fri Nov 23 2007, 12:52am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Alkoli eshte e mesazhi i vertete qe Zoti na do dhe deshiron qe te jemi te lumtur.

Lumi Dushes
Back to top
SuperGirl
Fri Dec 07 2007, 06:30pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
kenaqesite e thjeshta jane streha e fundit per qeniet e komplikuaraBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Fri Dec 07 2007, 06:40pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kur shikon problemet e botes, pyet veten tende: " une perbej nje pjese te problemit, apo nje pjese te zgjidhjes se tij"?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Fri Dec 07 2007, 06:56pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
^~^Super^~^ ka shkruar:

Kur shikon problemet e botes, pyet veten tende: " une perbej nje pjese te problemit, apo nje pjese te zgjidhjes se tij"?


Nuk besoj se ka shume rendesi se cilen pjese perben. Rendesi ka te mos jemi nga ato qe jane aq pasive ne jete sa nuk perbejne asgje.

[ Edited Fri Dec 07 2007, 06:57pm ]

Lumi Dushes
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3132 sec, 0.0864 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,123kB