Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika
 
<< Previous thread | Next thread >>
"My big fat gypsy wedding"
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Oct 05 2012, 12:16pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Pava nje si tip programi rreal per kete lloj komuniteti dhe me thane te drejten, u cudita me ca mesova. Kam pase pershtypjen se gypsies or travellers si e quajne vedin, jane njerez qe jetojne ne cadra e enden andej e ketej pa pune e me nje moral te ndyme.
Ndoshta ky perceptim vjen nga vendi jone dhe se si ata jane rreflektu nepermjet medias dhe ndoshta mungeses se nje informacioni rreal nga vete jeta e tyne. Me vjen keq se e ndiej sikur kam gjyku po ama, nuk besoj se i kam perfole as nenshiku pasi nuk kane kene pjese e jetes teme. Gjithsesi, rrespekt per seciin individ dhe thashe te hap kete teme se mu duk shume interresante kjo drite qe rrezatoi nga kristalet e suarovskit te fustaneve nuserore e muzikes infektuese.
Po ve nje episod sa per reference
Keto episode perqendrohen tek Irish travellers and English so it was interesting to watch. A man's world!!


I care and I wish well!

Back to top
lissandro
Wed May 01 2013, 02:25pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
E kam pa ket program disa here. shum interesante qi shumica e ktyne vajzave e ruashin virgjerin deri diten e marteses.

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1820 sec, 0.0825 of that for queries. DB queries: 35. Memory Usage: 2,495kB