Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Mbreteresha
Thu Apr 04 2013, 07:06am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
shkruani rreth kesaj teme, Jetojeni jeten,sikur cdo dite te ishte e fundit!
jam shume kurioze te lexoj shkrimet tuaja

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Sat Apr 06 2013, 11:39pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
po e filloj une e para
Ne kete bote,mundesite jane te shumta per gjithcka,por jeta,eshte nje dhurate nga Zoti,qe te jepet vetem nje here ne kete bote! Dhe per kete e falenderoj te madhin Zot qe me ka dhene nje jete te mbushur plot me lumturi,dhe qe gezoj shendet te plote!
E jetoj kete jete,cdo dite,sikur cdo minut te ishte i fundit.
Zgjohem me shume deshire ne mengjes,zgjohem sepse kam shume arsye te bukura per te vazhduar diten,mezi pres te vi ne shkolle,qe te marr dituri,nuk i kushtoj shume vemendje paraqitjes se jashtme,sepse me duket sikur po investoj qe te ju terheq vemendjen te tjereve,me pelqen te arsimohem,te marr kulture,qe me vone te tjeret te investojne per vemendjen time!
Me pelqejne udhetimet,me se shumti ato udhetimet me shoqerine,kur ato batutat nuk kane te sosur,gjithashtu gjate udhetimeve, me pelqen te shkioj permes xhamit vendet e bukura,me pelqej ti shijoj brenda aty ne makine,jo te ulem ne toke...me pelqen natyra,ne te kemi cdo gje qe na ben te lumtur,me pelqen gjelberimi,te ulem ne bar,dhe te shikoj lart ne qiell,te pres aty ulur perendimin e diellit,ato ngjyra te mrekullueshme qe vetem dora e Zotit ka ditur te krijoj aq te magjishme,kam pasion fotografine,dhe nuk kam te ngopur duke e fotografur perendimin e diellit .
E jetoj momentin,keto gjera qe njerezve mund te ju duken gjera te parendesishme,mua me mbushin plot me jete,me japin energji,per ta marre jeten me pozitivitet,dhe per ta jetuar cdo dite sikur te ishte e fundit....
Kjo jete eshte nje rrugetim,te ciles i dihet vetem pikenisja,por jo fundi i saj,timoni i drejtimit na eshte dhene ne ne duar,nga ne varet lumturia e jetes tone,nese ne perpiqemi per lumturi,lumturi do te gjejme,por edhe nese jeta te rrezon,duhet te gjejme forcen,per tu ngritur,dhe ta vazhdojme me te njejtin ritem sic e nisem! Cdo buzeqeshje,cdo fjale te embel qe ne e ndjejme brenda vetes tone ,duhet tju tregojme njerezve tone te dashur,sepse askush nuk do na mbaje mend per mendimet tona te fshehta, cdo gje qe jetohet dhe ndjehet eshte unike.Mos thuaj “Ka ende kohe” apo “Ndoshta heren tjeter” sepse eksiston edhe “Eshte teper vone” sepse jetes asnjehere nuk i dihet,ndoshta ai moment eshte fundi i rrugetimit tend ne kete bote!


Ps,shkruar nga une (mas thoni se e kam ba copy paste kund)

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Sat Apr 06 2013, 11:41pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
kete shkrim e gjeta ne internet,,shume i bukur !
Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Apr 07 2013, 01:07am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Nje album i ri i Justin Timberlake, nen kete tingull po formuloj ndjenjen e jetes ne shkronja shpip. Pak perzimje fjalesh anglisht e shqip po qe truni po stimulon gjuhen e zemres, gjuhen e nanes.
Jete nje fjale qe ka hapesiren e Universit qe njohim e shohim po me shume, depertoj ne ate qe shoh me syte e shpirit dhe te ndjenjes.
Cdo frymemarrje, ushqen qenjen dhe mpreh shqisat e individid qe je.
Merr fryme thelle, deshiron te marresh ma shume nga momenti dhe muzika sikur me ledhaton ajrin e me sjell rreth e rrotull ne syte e mi te lodhur nga gjumi i nderprere nga zerat e embel te vajzave te vogla qe po qeshnin gjith naten ne dhomen e dekoruar nga adoleshenca e nje 13 vjecareje.
Nepermjet zerave te tyre mbreme, po kujtoja femijerine time plot gjalleri e imagjinate.
Largohem per pak caste se muzika s'me lejon te kaloj ate shteg thjesht po me con tek nje pale sandale te bardha te nje mesuesje dhe i veshja me kenaqesi tu ece neper shpi. Taka te larta ajo ishte nje zonje me shume gusto dhe fati qe kamen e kishte te vogel dhe mu me bishin taman. Ecja plot elegance e kenaqesi po me pak merak se mos u rrezosha po ai ankth me ban me pase kujdes ku ve kembet ashtu si edhe me finese qe mos te dukem se kam frige se gjynah me ju ike tane ajo bukuri ne pasiguri.
Ashtu ecim ne Jete shpesh frige, pasiguri, dyshim, kurajo, ankth, shprese, enderr, deshire, dashuri po hapat i hedhim se Jeta te merr me vehte dhe ti je nje e sinkronizume sepse jemi te tille.
Po me pelqen ky album i ri i Justin Timberlake ka nje muzike te amel dhe me duket ma i pjekun ne fjalet qe i perkedhel me muzike.
Kur rritesh sheh te njejten ndertese dhe te duket aq e vogel ne krahasim me memorine qe ke kur ishe e vogel. Sa peshe ka Bota mbi ty kur je ende i vogel, sa peshe ka Bota kur je rrite. Rritet gjithcka me ty, gjithmone ke lufte qe s'don me luftu, ke andrra qe s'don me jetu, ke ndjenja qe s'don me provu, ke rrealitet qe don te jete imagjinar, ke vujtje qe s'don me i lane me te prishe shpirtin, ke lutje qe s'te ndigjohen po qe qirresh e Bota ndigjon zanin tan se je ti qe thu: Jam ktu per nje arsye dhe kembngul!
Dielli lind i ngrohte dhe pse ti je ne Boten e endrres, zgjohesh gjen zogjt qe fluturojne, zhurma jete dhe si nje llastice hidhesh ne lojen me litar, nje dy tre dhe kerce me vrullin e saj. Ngaterrohesh po e gjen rritmin. Lart, poshte, duart lart, duart poshte. Pse jo dhe muzike ne shpirt. Shpirt femije e force supernatyrale jena njerez dhe madheshtore me kapacitet te vecante e plot magji.
Jeton kete frymemarrje dhe thu thjeshte me shpjegu ca ajo sjell, asht kryeveper e vete dores se Zotit.
Kupton rendesine e Diellit kur fillon nata, kupton gjumin e nates kur s'ka trupi pushim, kupton dashnine e mamit kur je mami vete, kupton lumturine kur te egersohet shpirti, kupton amelsine kur ne jete ke vetem krype. Kupton duke eksperiencu dhe Jetu cdo moment me shprese qe do te jete ai qe krijon nje kujtim ma shume qe hapat mbrapa te cojne direkt te i njejti njeri qe ka kriju themelet e personalitetit tan dhe mos me humbe kurre identitetin tan. Me sy mbyllur di rrugen mbrapa sepse rrugen deri me sot, e ke ba me sy e zemer te hapur tu kene i vertete me vehten dhe shprese se gjithmone ke Zotin si mbrojtes e drejtues.
Dhe Justin Timberlake po kendon "Pasqyre" rreflektimi nuk asht thjeshte nje ti me floke te pakrehur po nje ti me shpirt te qete e buzeqesh, neser lind Dielli prap dhe kishte kene mire me u cu me pa lindjen jo vetem perendimin maj pritace
ⓐ-ⓒⓐⓣ 07/04/13


I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Apr 07 2013, 01:08am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
In love ka shkruar:

po e filloj une e para
Ne kete bote,mundesite jane te shumta per gjithcka,por jeta,eshte nje dhurate nga Zoti,qe te jepet vetem nje here ne kete bote! Dhe per kete e falenderoj te madhin Zot qe me ka dhene nje jete te mbushur plot me lumturi,dhe qe gezoj shendet te plote!
E jetoj kete jete,cdo dite,sikur cdo minut te ishte i fundit.
Zgjohem me shume deshire ne mengjes,zgjohem sepse kam shume arsye te bukura per te vazhduar diten,mezi pres te vi ne shkolle,qe te marr dituri,nuk i kushtoj shume vemendje paraqitjes se jashtme,sepse me duket sikur po investoj qe te ju terheq vemendjen te tjereve,me pelqen te arsimohem,te marr kulture,qe me vone te tjeret te investojne per vemendjen time!
Me pelqejne udhetimet,me se shumti ato udhetimet me shoqerine,kur ato batutat nuk kane te sosur,gjithashtu gjate udhetimeve, me pelqen te shkioj permes xhamit vendet e bukura,me pelqej ti shijoj brenda aty ne makine,jo te ulem ne toke...me pelqen natyra,ne te kemi cdo gje qe na ben te lumtur,me pelqen gjelberimi,te ulem ne bar,dhe te shikoj lart ne qiell,te pres aty ulur perendimin e diellit,ato ngjyra te mrekullueshme qe vetem dora e Zotit ka ditur te krijoj aq te magjishme,kam pasion fotografine,dhe nuk kam te ngopur duke e fotografur perendimin e diellit .
E jetoj momentin,keto gjera qe njerezve mund te ju duken gjera te parendesishme,mua me mbushin plot me jete,me japin energji,per ta marre jeten me pozitivitet,dhe per ta jetuar cdo dite sikur te ishte e fundit....
Kjo jete eshte nje rrugetim,te ciles i dihet vetem pikenisja,por jo fundi i saj,timoni i drejtimit na eshte dhene ne ne duar,nga ne varet lumturia e jetes tone,nese ne perpiqemi per lumturi,lumturi do te gjejme,por edhe nese jeta te rrezon,duhet te gjejme forcen,per tu ngritur,dhe ta vazhdojme me te njejtin ritem sic e nisem! Cdo buzeqeshje,cdo fjale te embel qe ne e ndjejme brenda vetes tone ,duhet tju tregojme njerezve tone te dashur,sepse askush nuk do na mbaje mend per mendimet tona te fshehta, cdo gje qe jetohet dhe ndjehet eshte unike.Mos thuaj “Ka ende kohe” apo “Ndoshta heren tjeter” sepse eksiston edhe “Eshte teper vone” sepse jetes asnjehere nuk i dihet,ndoshta ai moment eshte fundi i rrugetimit tend ne kete bote!


Ps,shkruar nga une (mas thoni se e kam ba copy paste kund)


Shume bukur Qoqe kenaqesi me lexu ndenjen tane dhe shetita pak neper hapat e jetes tane. Qofsh jetegjate dhe e lumtur gjithmone hugs

I care and I wish well!

Back to top
Mbreteresha
Sun Apr 07 2013, 08:12am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

In love ka shkruar:

po e filloj une e para
Ne kete bote,mundesite jane te shumta per gjithcka,por jeta,eshte nje dhurate nga Zoti,qe te jepet vetem nje here ne kete bote! Dhe per kete e falenderoj te madhin Zot qe me ka dhene nje jete te mbushur plot me lumturi,dhe qe gezoj shendet te plote!
E jetoj kete jete,cdo dite,sikur cdo minut te ishte i fundit.
Zgjohem me shume deshire ne mengjes,zgjohem sepse kam shume arsye te bukura per te vazhduar diten,mezi pres te vi ne shkolle,qe te marr dituri,nuk i kushtoj shume vemendje paraqitjes se jashtme,sepse me duket sikur po investoj qe te ju terheq vemendjen te tjereve,me pelqen te arsimohem,te marr kulture,qe me vone te tjeret te investojne per vemendjen time!
Me pelqejne udhetimet,me se shumti ato udhetimet me shoqerine,kur ato batutat nuk kane te sosur,gjithashtu gjate udhetimeve, me pelqen te shkioj permes xhamit vendet e bukura,me pelqej ti shijoj brenda aty ne makine,jo te ulem ne toke...me pelqen natyra,ne te kemi cdo gje qe na ben te lumtur,me pelqen gjelberimi,te ulem ne bar,dhe te shikoj lart ne qiell,te pres aty ulur perendimin e diellit,ato ngjyra te mrekullueshme qe vetem dora e Zotit ka ditur te krijoj aq te magjishme,kam pasion fotografine,dhe nuk kam te ngopur duke e fotografur perendimin e diellit .
E jetoj momentin,keto gjera qe njerezve mund te ju duken gjera te parendesishme,mua me mbushin plot me jete,me japin energji,per ta marre jeten me pozitivitet,dhe per ta jetuar cdo dite sikur te ishte e fundit....
Kjo jete eshte nje rrugetim,te ciles i dihet vetem pikenisja,por jo fundi i saj,timoni i drejtimit na eshte dhene ne ne duar,nga ne varet lumturia e jetes tone,nese ne perpiqemi per lumturi,lumturi do te gjejme,por edhe nese jeta te rrezon,duhet te gjejme forcen,per tu ngritur,dhe ta vazhdojme me te njejtin ritem sic e nisem! Cdo buzeqeshje,cdo fjale te embel qe ne e ndjejme brenda vetes tone ,duhet tju tregojme njerezve tone te dashur,sepse askush nuk do na mbaje mend per mendimet tona te fshehta, cdo gje qe jetohet dhe ndjehet eshte unike.Mos thuaj “Ka ende kohe” apo “Ndoshta heren tjeter” sepse eksiston edhe “Eshte teper vone” sepse jetes asnjehere nuk i dihet,ndoshta ai moment eshte fundi i rrugetimit tend ne kete bote!


Ps,shkruar nga une (mas thoni se e kam ba copy paste kund)


Shume bukur Qoqe kenaqesi me lexu ndenjen tane dhe shetita pak neper hapat e jetes tane. Qofsh jetegjate dhe e lumtur gjithmone hugs


flm shume shoqe,lumturia qofte pjese e jetes,cdo dite te jetes tande
aty ku pershkruj qefin e zgjkimit ne mengjes me ik ne shkolle,ohh sa shume kisha dasht te ishte realititeti jem

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Sun Apr 07 2013, 08:15am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Nje album i ri i Justin Timberlake, nen kete tingull po formuloj ndjenjen e jetes ne shkronja shpip. Pak perzimje fjalesh anglisht e shqip po qe truni po stimulon gjuhen e zemres, gjuhen e nanes.
Jete nje fjale qe ka hapesiren e Universit qe njohim e shohim po me shume, depertoj ne ate qe shoh me syte e shpirit dhe te ndjenjes.
Cdo frymemarrje, ushqen qenjen dhe mpreh shqisat e individid qe je.
Merr fryme thelle, deshiron te marresh ma shume nga momenti dhe muzika sikur me ledhaton ajrin e me sjell rreth e rrotull ne syte e mi te lodhur nga gjumi i nderprere nga zerat e embel te vajzave te vogla qe po qeshnin gjith naten ne dhomen e dekoruar nga adoleshenca e nje 13 vjecareje.
Nepermjet zerave te tyre mbreme, po kujtoja femijerine time plot gjalleri e imagjinate.
Largohem per pak caste se muzika s'me lejon te kaloj ate shteg thjesht po me con tek nje pale sandale te bardha te nje mesuesje dhe i veshja me kenaqesi tu ece neper shpi. Taka te larta ajo ishte nje zonje me shume gusto dhe fati qe kamen e kishte te vogel dhe mu me bishin taman. Ecja plot elegance e kenaqesi po me pak merak se mos u rrezosha po ai ankth me ban me pase kujdes ku ve kembet ashtu si edhe me finese qe mos te dukem se kam frige se gjynah me ju ike tane ajo bukuri ne pasiguri.
Ashtu ecim ne Jete shpesh frige, pasiguri, dyshim, kurajo, ankth, shprese, enderr, deshire, dashuri po hapat i hedhim se Jeta te merr me vehte dhe ti je nje e sinkronizume sepse jemi te tille.
Po me pelqen ky album i ri i Justin Timberlake ka nje muzike te amel dhe me duket ma i pjekun ne fjalet qe i perkedhel me muzike.
Kur rritesh sheh te njejten ndertese dhe te duket aq e vogel ne krahasim me memorine qe ke kur ishe e vogel. Sa peshe ka Bota mbi ty kur je ende i vogel, sa peshe ka Bota kur je rrite. Rritet gjithcka me ty, gjithmone ke lufte qe s'don me luftu, ke andrra qe s'don me jetu, ke ndjenja qe s'don me provu, ke rrealitet qe don te jete imagjinar, ke vujtje qe s'don me i lane me te prishe shpirtin, ke lutje qe s'te ndigjohen po qe qirresh e Bota ndigjon zanin tan se je ti qe thu: Jam ktu per nje arsye dhe kembngul!
Dielli lind i ngrohte dhe pse ti je ne Boten e endrres, zgjohesh gjen zogjt qe fluturojne, zhurma jete dhe si nje llastice hidhesh ne lojen me litar, nje dy tre dhe kerce me vrullin e saj. Ngaterrohesh po e gjen rritmin. Lart, poshte, duart lart, duart poshte. Pse jo dhe muzike ne shpirt. Shpirt femije e force supernatyrale jena njerez dhe madheshtore me kapacitet te vecante e plot magji.
Jeton kete frymemarrje dhe thu thjeshte me shpjegu ca ajo sjell, asht kryeveper e vete dores se Zotit.

Dhe Justin Timberlake po kendon "Pasqyre" rreflektimi nuk asht thjeshte nje ti me floke te pakrehur po nje ti me shpirt te qete e buzeqesh, neser lind Dielli prap dhe kishte kene mire me u cu me pa lindjen jo vetem perendimin maj pritace
ⓐ-ⓒⓐⓣ 07/04/13
mke rrenqeth me kete shkrim,te lumt dora,e ke qendis,taman fjale te ndime me zemer te perqafoj dhe uroj qe jeta jote,te shndrise si ato rrezet e diellit ne nje dite te bukur vere

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Apr 07 2013, 08:58pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
In love ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Nje album i ri i Justin Timberlake, nen kete tingull po formuloj ndjenjen e jetes ne shkronja shpip. Pak perzimje fjalesh anglisht e shqip po qe truni po stimulon gjuhen e zemres, gjuhen e nanes.
Jete nje fjale qe ka hapesiren e Universit qe njohim e shohim po me shume, depertoj ne ate qe shoh me syte e shpirit dhe te ndjenjes.
Cdo frymemarrje, ushqen qenjen dhe mpreh shqisat e individid qe je.
Merr fryme thelle, deshiron te marresh ma shume nga momenti dhe muzika sikur me ledhaton ajrin e me sjell rreth e rrotull ne syte e mi te lodhur nga gjumi i nderprere nga zerat e embel te vajzave te vogla qe po qeshnin gjith naten ne dhomen e dekoruar nga adoleshenca e nje 13 vjecareje.
Nepermjet zerave te tyre mbreme, po kujtoja femijerine time plot gjalleri e imagjinate.
Largohem per pak caste se muzika s'me lejon te kaloj ate shteg thjesht po me con tek nje pale sandale te bardha te nje mesuesje dhe i veshja me kenaqesi tu ece neper shpi. Taka te larta ajo ishte nje zonje me shume gusto dhe fati qe kamen e kishte te vogel dhe mu me bishin taman. Ecja plot elegance e kenaqesi po me pak merak se mos u rrezosha po ai ankth me ban me pase kujdes ku ve kembet ashtu si edhe me finese qe mos te dukem se kam frige se gjynah me ju ike tane ajo bukuri ne pasiguri.
Ashtu ecim ne Jete shpesh frige, pasiguri, dyshim, kurajo, ankth, shprese, enderr, deshire, dashuri po hapat i hedhim se Jeta te merr me vehte dhe ti je nje e sinkronizume sepse jemi te tille.
Po me pelqen ky album i ri i Justin Timberlake ka nje muzike te amel dhe me duket ma i pjekun ne fjalet qe i perkedhel me muzike.
Kur rritesh sheh te njejten ndertese dhe te duket aq e vogel ne krahasim me memorine qe ke kur ishe e vogel. Sa peshe ka Bota mbi ty kur je ende i vogel, sa peshe ka Bota kur je rrite. Rritet gjithcka me ty, gjithmone ke lufte qe s'don me luftu, ke andrra qe s'don me jetu, ke ndjenja qe s'don me provu, ke rrealitet qe don te jete imagjinar, ke vujtje qe s'don me i lane me te prishe shpirtin, ke lutje qe s'te ndigjohen po qe qirresh e Bota ndigjon zanin tan se je ti qe thu: Jam ktu per nje arsye dhe kembngul!
Dielli lind i ngrohte dhe pse ti je ne Boten e endrres, zgjohesh gjen zogjt qe fluturojne, zhurma jete dhe si nje llastice hidhesh ne lojen me litar, nje dy tre dhe kerce me vrullin e saj. Ngaterrohesh po e gjen rritmin. Lart, poshte, duart lart, duart poshte. Pse jo dhe muzike ne shpirt. Shpirt femije e force supernatyrale jena njerez dhe madheshtore me kapacitet te vecante e plot magji.
Jeton kete frymemarrje dhe thu thjeshte me shpjegu ca ajo sjell, asht kryeveper e vete dores se Zotit.

Dhe Justin Timberlake po kendon "Pasqyre" rreflektimi nuk asht thjeshte nje ti me floke te pakrehur po nje ti me shpirt te qete e buzeqesh, neser lind Dielli prap dhe kishte kene mire me u cu me pa lindjen jo vetem perendimin maj pritace
ⓐ-ⓒⓐⓣ 07/04/13
mke rrenqeth me kete shkrim,te lumt dora,e ke qendis,taman fjale te ndime me zemer te perqafoj dhe uroj qe jeta jote,te shndrise si ato rrezet e diellit ne nje dite te bukur vere


Falemners In Love wow me bahet qefi qe te ka pelqy dhe te uroj cdo te mire ne kete JeteI care and I wish well!

Back to top
☼sunshine
Thu Apr 11 2013, 11:06pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Nje album i ri i Justin Timberlake, nen kete tingull po formuloj ndjenjen e jetes ne shkronja shpip. Pak perzimje fjalesh anglisht e shqip po qe truni po stimulon gjuhen e zemres, gjuhen e nanes.
Jete nje fjale qe ka hapesiren e Universit qe njohim e shohim po me shume, depertoj ne ate qe shoh me syte e shpirit dhe te ndjenjes.
Cdo frymemarrje, ushqen qenjen dhe mpreh shqisat e individid qe je.
Merr fryme thelle, deshiron te marresh ma shume nga momenti dhe muzika sikur me ledhaton ajrin e me sjell rreth e rrotull ne syte e mi te lodhur nga gjumi i nderprere nga zerat e embel te vajzave te vogla qe po qeshnin gjith naten ne dhomen e dekoruar nga adoleshenca e nje 13 vjecareje.
Nepermjet zerave te tyre mbreme, po kujtoja femijerine time plot gjalleri e imagjinate.
Largohem per pak caste se muzika s'me lejon te kaloj ate shteg thjesht po me con tek nje pale sandale te bardha te nje mesuesje dhe i veshja me kenaqesi tu ece neper shpi. Taka te larta ajo ishte nje zonje me shume gusto dhe fati qe kamen e kishte te vogel dhe mu me bishin taman. Ecja plot elegance e kenaqesi po me pak merak se mos u rrezosha po ai ankth me ban me pase kujdes ku ve kembet ashtu si edhe me finese qe mos te dukem se kam frige se gjynah me ju ike tane ajo bukuri ne pasiguri.
Ashtu ecim ne Jete shpesh frige, pasiguri, dyshim, kurajo, ankth, shprese, enderr, deshire, dashuri po hapat i hedhim se Jeta te merr me vehte dhe ti je nje e sinkronizume sepse jemi te tille.
Po me pelqen ky album i ri i Justin Timberlake ka nje muzike te amel dhe me duket ma i pjekun ne fjalet qe i perkedhel me muzike.
Kur rritesh sheh te njejten ndertese dhe te duket aq e vogel ne krahasim me memorine qe ke kur ishe e vogel. Sa peshe ka Bota mbi ty kur je ende i vogel, sa peshe ka Bota kur je rrite. Rritet gjithcka me ty, gjithmone ke lufte qe s'don me luftu, ke andrra qe s'don me jetu, ke ndjenja qe s'don me provu, ke rrealitet qe don te jete imagjinar, ke vujtje qe s'don me i lane me te prishe shpirtin, ke lutje qe s'te ndigjohen po qe qirresh e Bota ndigjon zanin tan se je ti qe thu: Jam ktu per nje arsye dhe kembngul!
Dielli lind i ngrohte dhe pse ti je ne Boten e endrres, zgjohesh gjen zogjt qe fluturojne, zhurma jete dhe si nje llastice hidhesh ne lojen me litar, nje dy tre dhe kerce me vrullin e saj. Ngaterrohesh po e gjen rritmin. Lart, poshte, duart lart, duart poshte. Pse jo dhe muzike ne shpirt. Shpirt femije e force supernatyrale jena njerez dhe madheshtore me kapacitet te vecante e plot magji.
Jeton kete frymemarrje dhe thu thjeshte me shpjegu ca ajo sjell, asht kryeveper e vete dores se Zotit.
Kupton rendesine e Diellit kur fillon nata, kupton gjumin e nates kur s'ka trupi pushim, kupton dashnine e mamit kur je mami vete, kupton lumturine kur te egersohet shpirti, kupton amelsine kur ne jete ke vetem krype. Kupton duke eksperiencu dhe Jetu cdo moment me shprese qe do te jete ai qe krijon nje kujtim ma shume qe hapat mbrapa te cojne direkt te i njejti njeri qe ka kriju themelet e personalitetit tan dhe mos me humbe kurre identitetin tan. Me sy mbyllur di rrugen mbrapa sepse rrugen deri me sot, e ke ba me sy e zemer te hapur tu kene i vertete me vehten dhe shprese se gjithmone ke Zotin si mbrojtes e drejtues.
Dhe Justin Timberlake po kendon "Pasqyre" rreflektimi nuk asht thjeshte nje ti me floke te pakrehur po nje ti me shpirt te qete e buzeqesh, neser lind Dielli prap dhe kishte kene mire me u cu me pa lindjen jo vetem perendimin maj pritace
ⓐ-ⓒⓐⓣ 07/04/13Ohh si me knaq, kisha koh pa lexu shkrimet tuja qe t'bajn me depertu fuqishem ne imagjinata qe ste perkasin vetem ty, por lidhen fort me shpirtin e secilit qe i ndjen tu i lexu..... Faleminderit !

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Apr 12 2013, 02:08am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Oh thank you Princess

I care and I wish well!

Back to top
Mbreteresha
Sun Apr 14 2013, 01:08pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Mos prit të mbarosh universitetin,
të dashurohesh,
të gjesh një punë,
të martohesh,të kesh femijë,ta shohësh veten të sistemuar,
të humbësh ato dhjetë kilogramë,
që të vijë darka e të premtes apo mëngjesi i së shtunës.
Nuk ka moment më të mirë se ky për të qene i/e lumtur.

Lumturia është nje rrugëtim,jo një destinacion.
Puno sikur të mos kesh nevojë për para,
dashuro sikur të të mos kenë lënduar kurrë,
dhe kerce,sikur të të mos shihte njeri.
Kujto se lëkura rrudhet
flokët behen të bardhë dhe ditët behen vite.
Por kryesorja nuk ndryshon:
Forca dhe bindja jote nuk kanë moshë.
Shpirti yt është ai që largon tutje cdo ngatërresë që mund të jetë krijuar në të.

Pas cdo fundi ka nje fillim te ri.
Pas cdo arritjeje ka nje sfidë tjetër për tu kapërcyer.
Përderisa je gjallë,ndjehu i/e tillë.

Shko përpara edhe kur të gjithë presin rrëzimin tend!!

|Nënë Tereza|

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
☼sunshine
Wed Apr 17 2013, 01:14pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
In love ka shkruar:

Mos prit të mbarosh universitetin,
të dashurohesh,
të gjesh një punë,
të martohesh,të kesh femijë,ta shohësh veten të sistemuar,
të humbësh ato dhjetë kilogramë,
që të vijë darka e të premtes apo mëngjesi i së shtunës.
Nuk ka moment më të mirë se ky për të qene i/e lumtur.

Lumturia është nje rrugëtim,jo një destinacion.
Puno sikur të mos kesh nevojë për para,
dashuro sikur të të mos kenë lënduar kurrë,
dhe kerce,sikur të të mos shihte njeri.
Kujto se lëkura rrudhet
flokët behen të bardhë dhe ditët behen vite.
Por kryesorja nuk ndryshon:
Forca dhe bindja jote nuk kanë moshë.
Shpirti yt është ai që largon tutje cdo ngatërresë që mund të jetë krijuar në të.

Pas cdo fundi ka nje fillim te ri.
Pas cdo arritjeje ka nje sfidë tjetër për tu kapërcyer.
Përderisa je gjallë,ndjehu i/e tillë.

Shko përpara edhe kur të gjithë presin rrëzimin tend!!

|Nënë Tereza|


bukur

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
~*Christel*~
Wed Apr 17 2013, 01:28pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
In love ka shkruar:

Mos prit të mbarosh universitetin,
të dashurohesh,
të gjesh një punë,
të martohesh,të kesh femijë,ta shohësh veten të sistemuar,
të humbësh ato dhjetë kilogramë,
që të vijë darka e të premtes apo mëngjesi i së shtunës.
Nuk ka moment më të mirë se ky për të qene i/e lumtur.

Lumturia është nje rrugëtim,jo një destinacion.
Puno sikur të mos kesh nevojë për para,
dashuro sikur të të mos kenë lënduar kurrë,
dhe kerce,sikur të të mos shihte njeri.
Kujto se lëkura rrudhet
flokët behen të bardhë dhe ditët behen vite.
Por kryesorja nuk ndryshon:
Forca dhe bindja jote nuk kanë moshë.
Shpirti yt është ai që largon tutje cdo ngatërresë që mund të jetë krijuar në të.

Pas cdo fundi ka nje fillim te ri.
Pas cdo arritjeje ka nje sfidë tjetër për tu kapërcyer.
Përderisa je gjallë,ndjehu i/e tillë.

Shko përpara edhe kur të gjithë presin rrëzimin tend!!

|Nënë Tereza|


Bukur me tamam Parole sagge

ps: kja s'asht ese vec
Back to top
Mbreteresha
Wed Apr 17 2013, 05:56pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ne fakt kur e vuna titullin ese,u pendova mrapa,se ajo qe dosha me pa nga forumistat ishte mendimi,i tyre,ose ndonnje shkrim i bukur ne internet se si do e jetonin jeten sikur cdo dite te ishte e fundit

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
~*Christel*~
Wed Apr 17 2013, 06:10pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
ehee

Po i kea da tema te tilla me duket!
Back to top
Mbreteresha
Wed Apr 17 2013, 06:16pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ate dite,qe e hapa kete teme,boll shikova se mos po e gjej,por z'gjeta gja,ndoshta skam shiku mire

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
~*Christel*~
Wed Apr 17 2013, 06:27pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
hajt se s'ka gja...e mbajme edhe kyt
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2515 sec, 0.0654 of that for queries. DB queries: 52. Memory Usage: 2,951kB