Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
interviste me zotin
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Rozafa-usa
Fri Jan 11 2008, 06:55pm

Registered Member #1466
Joined: Thu Dec 06 2007, 05:57pm

Posts: 1103
Eshte dicka qe me ka
pelqyer
trokit ketu

[ Edited Fri Jan 11 2008, 06:57pm ]
Back to top
belgium
Fri Jan 11 2008, 07:05pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
fantastike shum e bukur frymezuese.....bravo!
Back to top
zjermi
Sat Jan 12 2008, 06:55am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
e bukur keka maj Rozafa-usa

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
SYZEZA
Sat Jan 12 2008, 09:04am

Registered Member #828
Joined: Tue May 15 2007, 09:55am

Posts: 291
SHUM E BUKUR
Back to top
Rozafa-usa
Sat Jan 12 2008, 04:00pm

Registered Member #1466
Joined: Thu Dec 06 2007, 05:57pm

Posts: 1103
me behet qejfi qe ju ka pelqyer
edhe mu me ka pelqyer shume
ss
Back to top
::bud::
Sat Jan 12 2008, 06:19pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
ahhhhhh asht me vetret intersante dhe ka shum lidhje me nji liber qe guhet "Conversation with God"

Flm per kut link dhe do ta lexoj me gjih qejf.

flms edhe i here.
Back to top
Rozafa-usa
Sat Jan 12 2008, 07:25pm

Registered Member #1466
Joined: Thu Dec 06 2007, 05:57pm

Posts: 1103
::bud:: ka shkruar:

ahhhhhh asht me vetret intersante dhe ka shum lidhje me nji liber qe guhet "Conversation with God"

Flm per kut link dhe do ta lexoj me gjih qejf.

flms edhe i here.


ndoshta aty nga libri jane bazu edhe keta qe e kane ba kete link.
me behet qefi qe te pelqej
gjith te mirat
Back to top
SuperGirl
Sat Jan 12 2008, 08:04pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
faleminderit rozafa....kisha shume nevoje me lexu dicka te tille itesh....me dit qe kam Zotin afer...Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Rozafa-usa
Sat Jan 12 2008, 10:52pm

Registered Member #1466
Joined: Thu Dec 06 2007, 05:57pm

Posts: 1103
asigja maj super naqe
ishalla zoti te ndihmon per cdo gja qe ke nevoje ti
Back to top
::bud::
Sat Jan 12 2008, 11:05pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
SuperGirl ka shkruar:

faleminderit rozafa....kisha shume nevoje me lexu dicka te tille itesh....me dit qe kam Zotin afer...Asht e vertet Super se kajhere harrojm se kena dikend qe na rrin gjithmin prane...

Back to top
SuperGirl
Sun Jan 13 2008, 11:52am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
flm bud...Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Mbreteresha
Sun Mar 29 2009, 03:18pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
super girl nese ke mundesi naqe te me gjesh suret nga "ed duha"deri tek "en nas" (jo ne youtube por te shkrume)se nuk po mundem ti gjej ne arabisht,ketu mi nxjerr vetem shqip.rresp,,,

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Holly
Sun Mar 29 2009, 03:29pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Rozafa-usa ka shkruar:

Eshte dicka qe me ka
pelqyer
trokit ketu
shum shum interresante.

u doka me e hap dqo nadje kete faqe..

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Tue Jul 07 2009, 06:43pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Intervista me Zotin.(perkthyer ne shqip)

INTERVISTË ME ZOTIN


Ëndërrova që kisha një intervistë me Zotin...

-“Pra ti dëshiron të më intervistosh mua?” - Zoti pyeti.
-“Nëse ke kohë?” -thashë unë.
Zoti buzëqeshi. - “Koha ime është e përjetshme.”
- “Çfarë pyetjesh ke ndërmend për mua?”
-“Çka të befason më se shumti tek njerëzimi?”
Zoti përgjigjet…
-“Se njerëzit mërziten me fëmijërinë e tyre,
ata nguten që të rriten dhe pastaj,
dëshirojnë që të bëhen fëmijë prapë.”
-“Se njerëzit e humbin shëndetin e tyre për të bërë para…
-Dhe pastaj i humbin paratë për të shëruar shëndetin.”
-“Se duke menduar me shqetësim për të ardhmen,
ata harrojnë të tashmen, kështu që ata nuk jetojnë
as në të tashmen e as në të ardhmen.”
-“Se njerëzit jetojnë sikur nuk do të vdesin kurrë,
-Dhe vdesin sikur nuk kanë jetuar kurrë.”
-Dora e Zotit mori dorën time!
dhe qëndruam të heshtur për një kohë.
Dhe pastaj unë pyeta…
-“Si prindërit, çfarë janë disa nga mësimet e jetës
që dëshirojnë fëmijët e tu të mësojnë?”
-“Dua që ata të mësojnë ,se nuk mund ta bëjnë askënd që t’i duan.
-E gjitha që ata mund të bëjnë;
-Është që të lejojnë vetveten të jenë të dashur.”
-“Të mësojnë që nuk është mirë
ta krahasojnë vetveten me të tjerët.”
-“Të mësojnë të falin
duke e praktikuar faljen.”
-“Të mësojnë që duhen pak minuta
për të hapur plagë në ata që i duan
dhe merr vite të tëra për t’i shëruar ato plagë.”
-”Të mësojnë që një person pasur
nuk është ai që ka më së shumti,
por është ai që ka nevojë më pak.”
-“Të mësojnë që aty ka njerëz që i duan shumë
-Por thjeshtë nuk kanë mësuar ende t’i shfaqin ndjenjat e tyre.”
-”Të mësojnë që dy njerëz
mund të shikojnë në të njëjtën gjë
dhe ta shohin atë ndryshe.”
-“Të mësojnë që nuk është e mjaftueshme
T’i falin të tjerët, por ata duhet të falin edhe vetveten.”
-“Faleminderit për kohën” -i thashë unë kokulur.
-”A ke diçka tjetër që dëshiron fëmijët e tu të dijnë?”
Zoti buzëqeshi dhe tha:
-“Vetëm dijeni që UNË JAM KËTU… GJITHMONË.”


Autor i panjohur

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Mon Jun 28 2010, 11:56am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
diqka me thote ta ripostoje kete vidio

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
LUPEN
Mon Jun 28 2010, 01:12pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Shkrimi shume i bukur Holly.

edhe vidioja gjithashtu.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
S~erenity
Sun Jul 04 2010, 11:20pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Rozafa-usa ka shkruar:

Eshte dicka qe me ka
pelqyer
trokit ketu


flm Rozafa se me pelqeu shume
Back to top
S~erenity
Sun Jul 04 2010, 11:23pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Perkthimi dhe ripostimi i Hollyt, beautiful..flm Holly
Back to top
lissandro
Thu Jun 30 2011, 05:34pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Rozafa-usa ka shkruar:

Eshte dicka qe me ka
pelqyer
trokit ketu
Sebesoj se do te ket njeri, qe nuk do i pelqej!!!

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2417 sec, 0.0745 of that for queries. DB queries: 61. Memory Usage: 2,969kB