Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Histori
 
<< Previous thread | Next thread >>
Shqiperia e Madhe Talk:Greater Albania
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Wed Mar 12 2008, 04:09pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Kekoj falje qe kjo faqe nuk asht shqip por eshtu shum interresante the thas ta vendosi si link dhe te diskutojm pak rreth kesaj teme.

Materjali asht ne Anglisht trokit ketu


Contents
1 General, vague discussion
2 On pre-WWI borders
3 Invalid/Irrelevant Map
4 Origin of term "Greater Albania"
5 POV
6 User:Albanau
7 Rant by 68.41.187.247
8 Why Ioannina?
9 Great Kosovo
10 Merge with Ethnic Albania
11 "Political Uses of the Concept"
11.1 Why no mention of groups like Albanian National Army
12 The Cams in Southern Epirus before WW2
13 About: "The equivalent phrase in Albanian - "Shqipëria e Madhe" - is rarely used, usually only in translations[citation needed]."
14 About the WW2 quisling Albanian state and the alleged genocide.
15 Protection
16 exonyms
17 Proper sourcing needed
18 Map & other
19 Connection between Illyrians and Albanians
20 Minor add
21 Albanian are majority in Epirus
22 "No Albanian minority in Greek Epirus"?
23 collaboration
24 Merge as Ethnic Albania proposals continue
25 New change
26 The map is inaccurate
27 Propaganda??


[ Edited Wed Mar 12 2008, 04:12pm ]
Back to top
scutari82
Tue Mar 18 2008, 05:19pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
lene ma ca pa duhet anglishtja vetem shqip per shqiperine e madhe tash dardanin e morem e ka rradhen mali i zi se na takon se ka ken gjthmone toke ilire maqedonia se ka ken gjithmane shqiptare edhe camerine duhet me e marre prej atyne afrikaneve grek qe erdhen ne ballkan edhe kshu e bajm u.s.a united states of albania
Back to top
scutari82
Tue Mar 18 2008, 06:03pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
ca na duhet evropa ma kur ta bajm tan ballkanin toni bile tapa vejm dogan per italiant e gjermant nase dojn me kalu neper ballkan
Back to top
Dritan_it
Tue Mar 18 2008, 06:22pm

Registered Member #57
Joined: Sun Oct 08 2006, 03:43pm

Posts: 59
ahahahhahhahahah po shqipnia e madhe do bahet se cke me te se ajo histori ka mu kthy ne ven po hajt mas e qani kryt po pritni deri ne 2015 kena me e kalu lufte te vogel por nqs bashkohet shqipnia e madhe ja vlen mu ba ajo luft

l,amore vero e il cammino in due verso la luce di une ideale comune
Back to top
scutari82
Fri May 09 2008, 07:15pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
shqiperia e madhe do bahet avash avash kufijte do hican dhe shqiptaret do te jene te lire ne trojet e stergjyshave te vet ne ata troje qe i kan la me gjak kunder ozopuesve greke e serve shqipeise se madhe po i afrohet dita dhe koha do te nxerrin historin e vertet dhe jo historin manipoluse te afrikaneve dhe aziatikeve
Back to top
L - N
Fri May 09 2008, 07:21pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
scutari82 ka shkruar:

shqiperia e madhe do bahet avash avash kufijte do hican dhe shqiptaret do te jene te lire ne trojet e stergjyshave te vet ne ata troje qe i kan la me gjak kunder ozopuesve greke e serve shqipeise se madhe po i afrohet dita dhe koha do te nxerrin historin e vertet dhe jo historin manipoluse te afrikaneve dhe aziatikeve
Te lumt goja e ishalla vjen shpejt ajo dit zotni i nerum scutary82.


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
scutari82
Sun May 11 2008, 01:13am

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
Lec Neli ka shkruar:

scutari82 ka shkruar:

shqiperia e madhe do bahet avash avash kufijte do hican dhe shqiptaret do te jene te lire ne trojet e stergjyshave te vet ne ata troje qe i kan la me gjak kunder ozopuesve greke e serve shqipeise se madhe po i afrohet dita dhe koha do te nxerrin historin e vertet dhe jo historin manipoluse te afrikaneve dhe aziatikeve
Te lumt goja e ishalla vjen shpejt ajo dit zotni i nerum scutary82.he ma lec se tash pa vjen sa te bashkohet kosova me shqiperin te bajn nji ushtri te berbashket masanej bashkohen edhe shqiptaret e maqedonise edhe ata te malit te zi edhe i shporrin milloshat prej ballkanit i qojme atje ku i kan shpijat e veta te mongolezet
Back to top
L - N
Sun May 11 2008, 12:04pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
scutari82 ka shkruar:

Lec Neli ka shkruar:

scutari82 ka shkruar:

shqiperia e madhe do bahet avash avash kufijte do hican dhe shqiptaret do te jene te lire ne trojet e stergjyshave te vet ne ata troje qe i kan la me gjak kunder ozopuesve greke e serve shqipeise se madhe po i afrohet dita dhe koha do te nxerrin historin e vertet dhe jo historin manipoluse te afrikaneve dhe aziatikeve
Te lumt goja e ishalla vjen shpejt ajo dit zotni i nerum scutary82.he ma lec se tash pa vjen sa te bashkohet kosova me shqiperin te bajn nji ushtri te berbashket masanej bashkohen edhe shqiptaret e maqedonise edhe ata te malit te zi edhe i shporrin milloshat prej ballkanit i qojme atje ku i kan shpijat e veta te mongolezetE vertet ajo qe thu ti mor zotni i nerum Scutary82
Pa Kosove e Cameri , Maqedoni e Mal te Zi nuk ka Shqiptari e Shqipni


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
JAMES
Sun May 11 2008, 12:12pm

Registered Member #772
Joined: Sun May 06 2007, 05:48pm

Posts: 1458
O DJEMA SHQIPËRIA MADHE DO BAHET ,PO ISHALLA KEMI NE KOHË QË TA PRESIM KËTE GJË TA SHIKOJMË ME SYT TAN NJË TË DREJTË TË MUHUAR PREJ SHEKUJSH,
NE DUHET TI SHPORRIM NGA TOKAT TONA ATO GJAKPIRËS ,PO MOS TË HARROJMË SE EDHE KËTU NË KËTE FORUM PO NA SHPALITET FLAMURI SERBO MALAZEZ PLUS PËR TË MOS MJAFTUAR KJO DHE FOTOT E MILOSHOVIÇIT ,LE TË ÇLIROJMË MË PAR KËTE FAQE QË E KEMI NË DORË
ME RRESPEKTE SELMANIBack to top
shehrezade
Sun May 11 2008, 01:42pm
Registered Member #1166
Joined: Thu Aug 30 2007, 01:49pm

Posts: 149
camerin ashtu si asht nuk mundesh me e marr.ata,arvanitas jan te asimilum dhe nuk identifikohen me kombin ton.Vec nese camet lejohen me u kthy ne greqi ,se di sa jan ...po pun e veshtir.te tjerat po.
Back to top
scutari82
Sun May 11 2008, 08:05pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
bahet shehrezade bahet pa duhet me hek mutin qe qelb ballkanin poerpara ata servilat serv masanej ju vjen rradha edhe grekeve
Back to top
guest
Sat May 24 2008, 02:38am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
shqiptaret do te bashkohen dhe do te formojm shqiperine e madhe natyrale edhe do te dominojm ne ballkan. si u bashku europa si nuk u bashku shqiptaret do te bashkohen dhe ska me mujt kush me i ndalu. shqiptaret e kan rujt identitetin e tyre me fanatizem, nuk e kan perzi fene me traditen ne pergjithesi. asimilimi i shqiptarve ne greqi nuk mendoj se ka arrit deri aty saqe me i zhduk te gjitha gjurmet e prejardhjes tyne. kur te futet shqiperia dhe gjithe pjesa tjeter e balkanit qe jetojn shqiptar ne bashkimin europian, shqiptaret do te bashkohen vetvetiu. eshte natyrale qe edhe shqiptaret e greqise do te afrohen me pjesen tjeter te popullit tone. rendesi ka te mbajm gjalle ndjenjen e bashkimit.


Back to top
lissandro
Tue Sep 30 2008, 06:55pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
ku i dihet pa u bashkume ateher ka me plas taman rremuja ne shtetin shqiptar kush me nejt ne detyr si numer ma i madh kosovart apo shqiptart ka me u ba nji turli me turshi

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
L - N
Tue Sep 30 2008, 07:13pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
lissandro ka shkruar:

ku i dihet pa u bashkume ateher ka me plas taman rremuja ne shtetin shqiptar kush me nejt ne detyr si numer ma i madh kosovart apo shqiptart ka me u ba nji turli me turshiIshalla vjen ajo dite mar lissandro se pa komb s'ka komb, masanej kastan asht shtet demokratik me marr detyren me vot te lire e ajo pak rensi ka, rensi ka qi Shqiptart kudo noshen me hanger torshiat e turlin e kombit bashke

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
lissandro
Tue Sep 30 2008, 07:20pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Zotni Lec

jam me ty pa me than te drejten kena me pas pak probleme ,nji psh un kosovart i repektoj ehde nuk kam gja kunder tyne si popull po me than te drejten jan bajagi te trash ne kry llogorit ma edhe flamurin e kan ndrru ,psh per nga ana intelektuale kap njenin qi te duket ma i afti ose ma i shprehuni maron gazit kur i nigjon tui fol qe perdorin shprehje te nje klasit shum te ulet .nji massanej kur munohen me fol shqipen me gramatike un bi dekun krejt tui qesh nejse spa shkruj ma shum se mos pa me keqkupton njeri ktu e thot se jam antishqiptar.

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
L - N
Tue Sep 30 2008, 07:52pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
lissandro ka shkruar:

Zotni Lec

jam me ty pa me than te drejten kena me pas pak probleme ,nji psh un kosovart i repektoj ehde nuk kam gja kunder tyne si popull po me than te drejten jan bajagi te trash ne kry llogorit ma edhe flamurin e kan ndrru ,psh per nga ana intelektuale kap njenin qi te duket ma i afti ose ma i shprehuni maron gazit kur i nigjon tui fol qe perdorin shprehje te nje klasit shum te ulet .nji massanej kur munohen me fol shqipen me gramatike un bi dekun krejt tui qesh nejse spa shkruj ma shum se mos pa me keqkupton njeri ktu e thot se jam antishqiptar.Zotni i nerum lissandro kam rrespekt per ty zotni por itash nuk je tu me pelqy hic sepse zotni i nerum je tu gjeneralizu e nuk gjeneralizohet e nuk futen tan Shqiptart e Dardanis (Kosovs=fjale Serbisht) ne nji thes, masanej me ca di un edhe ti je emigrant e duket me kene ifije ma i kujdesshem kur hedh fjalte e asht gabim me i hedh fjalte si lopa baglen sepse ata ne fun te funit flasin dialektin geg ma mire se ti e se un qe e kena pergjysmu me tosknisht e masanej nuk asht faji tyne qe si ka detyru edhe ata Enveri me fol tosknisht qe ti e man per gjuh letrare.

KURSE PER SA I PERKET INTELEKTUALITETIT QE TI I GJEN TE TRASHE MOS HARRO KURR SE ATA KAN KEN NEN SERBIN TASH 100 VJET PO KURR SI KAN SHIT MOTRAT E GRATE NEPER RRUG TE ITALIS-GREQIS E BOTS SI KAN BA SHQIPTART E SHQIPNISE, NUK KE NIGJU NAJHERE TU VRA VLLAU VLLAN PER 2 METER TOKE APO TU VRA DJALI NANEN SI NODH TE NA, ASHT KOLLAJ ME THAN SE JAN TE TRASH PO ASHT EDHE ZOR ME IMAGJINU 2 GJENERATA NJERZISH TU MSU ME LEXU NE SHPI SE SI KA LAN KUSH ME SHKU NE SHKOLLE ME MSU SHQIP.

SHKURT ZOTNI I NERUM NUK NA FALET ME BA GABIMET E TE PARVE TONE OSE MA MIRE GABIMET QI KENA BA TASH 2000 VJET + TU PARAGJYKU-DISKRIMINU E ABUZU SHQIPTARIN SEPSE ASKUSH NUK HUM MA SHUM SE NA, KYT E KA VERTETU HISTORIA JON 9 MILION NJERZ NE 20 VENE.

NUK ASHT KUSHT ME KENE GJITHKUSH PATRIOT PO ASHT GABIM I PAFALSHEM ME PERCA E ME BAZU LOGJIKEN NE URREJTJE KUR I REFEROHESH SHQIPTARIT TE NJI KRAHINE TJETER, KA IKE KOHA MESJETARE ME KENE LOKALISTA E KRAHINOR SEPSE KJO PERCAMJE NA KA SHKATRRU SI KOMB PER TE PAKTEN TASH NJA 2000 VJET

SHQIPTART E DARDANIS APO (KOSOVS SOT) JAN SHQIPTAR SI MA TE MIRT E SI MA TE KQIT E KOMBIT, SHKURT JENA NJISOJ E S'KENA KURGJA MA SHUM NA TE SHQIPNIS APO ATA TE MAQEDONIS APO TE MALIT TE ZI SE ATA TE EPIRIT JAN ASIMILU KREJT E I THOJN VEDIT GREK MASI I MASAKRUNE CAMT MUSLIMAN.

A JENA TE ZOT ME DASHT NJANI TJETRIN MAR LISSANDRO SE URREJTJA PER NJANI TJETRIN E PERCAMJA KULTURORE NA KA CU ITU KU JENA SOT (KOMB PA KOMB)

GJITHSESI KY ASHT MENIMI JEM E KSHTU LOGJIKOJ UN


[ Edited Tue Sep 30 2008, 07:53pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
lissandro
Wed Oct 01 2008, 03:28pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Ok zotni Lec.


[ Edited Sat Feb 09 2013, 04:57am ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
L - N
Thu Oct 09 2008, 02:15pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Zotni i nerum lissandro e lexova krejt kyt pergjigjen tane te masiperme dhe kam pak problem me gjeneralizimin qe ju ban Shqiptarve te (Kosovs) tu u bazu ne logjike e''.
Tash tan ne nji thes nuk futen pse te ka taku ty me has ne da njerz te kqij (Kujdes paragjykimet) megjithse s'ma merr menja se nuk ke has ma shum Shqiptar te Shqipnis qe per qef s'ke qef me ja u pa bojen ma kurr pra edhe vedi nuk urrehet se jan da te kqij. Nuk e di si munesh me fole per pergjithsine kur dihet se jo vetem Shqiptart e Kosovs nuk futen ne nji thes po asnji rrac tjeter ne bote nuk ka logjike me paragjyku pa i njoft e pa dit agja per ta. Tash dikure ne koh te komunizmit ka ken e mods me sha te Kosovs e kuptoj se pse por sot nuk na falet me paragjyku Shqiptart e Kosovs

Per sa ju perket krimeve si te kam than ma siper zotni i nerum lissandro kur te krahasosh shemujt e shemtum qe kan ba shqiptart e shqipnis me shqiptart e kosovs na te shqiptart e Shqipnis ba me nis me paragjyku na dalim si rraca ma kriminele ne Europ sot per sot.
Mos harro se rrugt e Europs jane te mushuna me vajza Shqiptare te shqipnis te qituna prej shqiptarve te shqipnis ja te Kosovs
Mos harro se djali nanen e vllau vllan bashk me fmi te tij nuk asht ni me i vra Shqiptari i Kovs por i ka ba Shqiptari i shqipnis gjithsesi as na nuk duhet mos me gjeneralizu se injoranta e kriminela ka gjithkun.
Kushrinin apo djalin e axhs nuk e ka myt me piru ne fyt per nji pijat makarona najhere Shqiptari i Kosovs por e ka vra Shqiptari i Shqipnis.
Fmit e fisit, kojshis e fmit e rrugave nuk i ka shit najhere per organe neper Europ Shqiptari i Kosovs por i ka shit Shqiptari i Shqipnis

Mos harro se ke vajza malsorsh qe kan ra cop tu luftu Shkaun apo Serbin, e ke Shkodrane qe jan rrit ne shkoder sot te martum me Serb e Malazez qe nuk e flasin nji fjale shqip e qe kane kriju familje e fmi me qinra, si njashtu se ke sa te dush Shqiptar qe kan ik prej kufinit para komunizmit qe jan martu e martohen me Shkina.

E BA MU NIS PREJ KRAHASIMEVE TE KRIMEVE E POSHTERSINAVE NE SHQIPTARVE TE SHQIPNIS NUK KA RRAC QE NA E KALON NE EUROPE

Sa per at qe thu ti se edhe ne kohe te Gjergj Kastriotit i kane kriju problem, kam frige se kjo asht propagand ose komuniste ose Serbo-Greke sepse me njaq sa kam lexu vet e me njaq sa di vet zotni i nerum Gjergj Kastrioti ja ka pa vra nja 200 ushtare te dejun Leke Dukagjinit por ska ken konflikt i hapun se Leke Dukagjini i asht bashku fill lidhjes se tij, mos harro se Leke Dukagjini ka ken ai qe Gjergj Kastrioti ja ka besu Arbrin e lidhjen e lezhs mas vdekjes se tij per 10 vjet, mos harro se vet Leke Dukagjini asht vra diku afer Shoit tu mrojt Shkodren e se me vdekjen e tij tan Arbria e tan ballkani ra ne dur te Turqve,

Si fakt historik zotni i nerum Dukagjini asht gjysa e Kosovs e siper bashk me Dukagjinin tone mrana kufinit sot si pjes e rrafshit te Dukagjinit, nuk ma merr menja se kush munet me hell poshte Dukagjinin e vogel qi kena na jo ma krejt rrafshin e Dukagjinit qe asht gjysa Kosovs, tash e di se Dukagjini sot mahet kajhere si pjes e prapametun e shoqnis por ai Dukagjin ka furnizu gjithmone Shkodren me njerz, me arm e me kulture, vet Bushatlit e Shkodres prej dukagjinit jan pa ul dikure ne Shkoder e mos harro se ne vilajetin e Shkodres nen Rrome me emnin Illyricum ka ken nen Shkoder deri sa e morne Serbo Malzezt Shkodren e malsin e madhe por kurr se morne Dukagjinin
Ashtu edhe nen turqi pjesa e Dukagjinit ka ken vilajet zotni i nerum
Kurse sa per pjesen tjeter te Kosovs deri sa na e morne ne 1912 ka kene gjithmone pjesa e Dibres se madhe pjes e Arbrit e nuk di kush ta paska msu njat histori ty njaq mire sa me thane se Skenderbeu paska pas problem me Kosovart se fjala Kosovar asht fjale Serbe se Kosova asht kriju si zone mas qi i asht hek Shqipnis ne 1912 se deri athere ka ken pjes e shqipnis si jan rrethet e Shqipnis sot nen Dukagjin e nen Diber pra je gabim se (Kosovart) sjan gja tjeter vec malsore e qytetar te Dukagjinit e Dibres ti e din se Dibra si e vogla ne shqipni si e madhja ne (Kosove sot) ka ken nen klan te Arbrit e Kastriotit apo ja.

Sa per Fan Nolin ne qofte se ai ka than se e dona Kosoven pa Kosovar ja q.ft qeni fis e farefis si n'vorr ashtu edhe mi vorr se nuk paska ken patriot por paska ken tradhtar i qelbun ose taman e taman prift ortodoks tradhtar i nikum prej fes te tij.

Tash pa e mylli zotni lissandro me nji sygjerim te vogel zotni i nerum por mos ma merr per keq, mos fut kerken ne nji thes jo ma Shqiptarin prej kado kjoft, jepju shanc njerzve me i vlersu si individ ja si kolektiv sepse ashtu i paragjykon e s'ma merr menja se ka njeri ne bote perfshi mu e ty qe kena qefe me na paragjyku kush si Shqiptare KRIMINELA-HAJDUTA-PIMPA-DROGAXHI sepse t'mire e te kqij ka gjithkun, por mi tana maje Shqiptarin gjithmone siper gjithkuj tjeter sepse je vet Shqiptare e mas nigjo mu ba pre e propagands percamse si dikur Otomane apo mrapa Sllavo-Komuniste apo sot Greko-Serbe se kastan kena perfunu itu funrrima e Europs te percame e te coptum ne 100 copa, pamvarsisht se nuk jena te kqi e pamvarsisht se jena ner rracat ma te vjetra te Europs (Nuk e ke perdetyre me kene Patriot por e ke perdetyre me logjiku e me dasht vedin si je apo nuk je Shqiptare, pra Shqiptari e Shqiptarizmi mi tana). Gjithsesi gjithkush ka menen e vet

T'pershnes


[ Edited Thu Oct 09 2008, 02:25pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Fri Feb 08 2013, 11:48amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Back to top
sunríse
Fri Feb 08 2013, 11:54am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
::bud:: ka shkruar:

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/iiDCxnsHczo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>Flamuri nuk ndahet po ndahen njerzit


Think happy thoughts!

Back to top
::bud::
Fri Feb 08 2013, 12:13pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
summєr ka shkruar:

::bud:: ka shkruar:
Flamuri nuk ndahet po ndahen njerzitmase e vertet.
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Feb 08 2013, 12:16pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Jo je jam shqiptare, po me te vertete qe e kena flamurin te pashem. Neper Bote, me viza shumica, yje etj etj po ky, asht hot stuff

I care and I wish well!

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3052 sec, 0.0858 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,055kB