Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: VLLAZNIA JONE
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ndeshjet e Vllaznise
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LEONS
Tue Nov 16 2010, 08:23pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
babo ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

babo ka shkruar:

Vllaznia - Elbasani 3 - 0kshtu po
duhet me dit vec, qe Elbasani asht ekipi ma i dobet ne kampionat.
nuk asht se lujten gja edhe ket ndeshjekyt ndeshje kan lujt shum mire se e kam pa ne tv per 30' 3-0
Back to top
LEONS
Thu Nov 18 2010, 07:19pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Vllaznia e të rinjve mund Shpresën “e pashpresë”
Vllaznia- Shpresa 2-1
Vllaznia: Rexhepi, Boci, Semina, Danaj, Shehu, Nimani, Nika, Tafa, Bardulla, Jovanoviç, Hasani. U aktivizuan edhe Puka, Maziu, Erkoçeviç, Karakaçi, Lekaj, Curri, Djepaxhia, Guri, Dema. Trajner: Mirel Josa.
Shpresa e Shqipërisë: Frashëri, Peqini, Rexha, Sykaj, Gava, Vucaj, Vajushi, Manuka, Tushe, Hajdari, Ibërdemaj. U aktivizuan dhe Naqo, Gavoçi, Lipoveci, Daka, Imami, Blushaj, Mezini, Hotaj. Trajner: Artan Bushati
Shënues: Boci 10’, Mazia 85’/ Daka 90’
Gjyqtarë: P. Lapi, M.Qeseri, Gj.Bori (Shkodër)
Vllaznia ka luajtur me ekipin e dytë, për të mos thënë me disa futbollistë të ekipit të të rinjve të saj. Ndërkohë, edhe tek Shpresat janë parë shumë ndryshime, teksa trajneri Bushati kishte përzgjedhur më të mirët, që ka patur në dispozicion në këtë seleksionim. E kanë ndjekur këtë takim nga tribuna e stadiumit “Loro Boriçi” edhe zëvendëspresidenti i FSHF-së, Bujar Kasmi, dhe presidenti i Vllaznisë , Valter Fushaj, si dhe specialistë të shumtë futbolli. Ndeshja ka nisur me gol për shkodranët, që në minutën e 10-të, kur Hasani ekzekuton një goditje dënimi dhe topi në zonë goditet fort, me të majtën, duke përfunduar në rrjetë, i prekur edhe nga një mbrojtës kuqezi. Pas këtij goli ka qenë Vllaznia, e cila dominuar lojën, ka patur më tepër raste, por pa arritur dot të shënojë gola të tjerë, ndonëse rastet nuk i kanë munguar, me anë të Hasanit, Jovanoviç e Nimanit. Ndërkohë, për Shpresat ka vetëm dy raste, me anë të Tushes dhe Sykjes, me kokë. E para pjesë mbyllet 1-0, në favor të Vllaznisë. Në të dytën ka shumë zëvendësime për të dy skuadrat, sepse trajnerët Josa e Bushati duan t’i shohin të gjithë në aksion. Gjatë kësaj pjese, Shpresat luajnë më mirë. Me futjen në lojë të futbollistëve Gavoçi, Lipoveci e Hotaj, loja përmirësohet ndjeshëm. Shpresat shohin më tepër drejt portës shkodrane, por sulmuesit e saj janë të paqartë. Në fundin e ndeshjes ka edhe një gol tjetër të Vllaznisë, me anë të Mazisë, ndërkohë që në limitin e takimit, ekipi Shpresa do të shënonte golin e vetëm të saj. Protagonist ka qenë Gavoçi, një lojtar që luan në Itali, me të rinjtë e Çezenës, i cili ka bërë gjithçka mirë në zonën shkodrane, ka kaluar edhe portierin Curri, dhe e ka drejtuar topin drejt portës, që është shtyrë më pas për në rrjetë nga Daka. Përfundimisht, Vllaznia fiton 2-1 ndaj një Shprese “të pashpresë”.
Pas ndeshjes u shprehën edhe dy trajnerët respektivë. Mirel Josa, trajneri i Vllaznisë tha: “Testuam disa futbollistë të rinj, të cilët vinin nga ekipet zinxhir. Sigurisht që kanë të dhëna të mira dhe ne do t’i shohim edhe më tej në stërvitje. E rëndësishme është që janë nën mbikëqyrjen tonë”. Nga ana e tij, Artan Bushati, trajneri i ekipit Shpresa, nënvizoi: “Të them të drejtën nuk jam shumë i kënaqur nga këta elementë që testova këtë radhë. Ato që kanë spikatur janë të pakët, ndërsa për pjesën më të madhe jam i pakënaqur nga ky grup. Do të kemi edhe seleksionime të tjera, me qëllim përzgjedhjen e elementit më të mirë”.Back to top
babo
Fri Nov 19 2010, 08:13pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Bylis - Vllaznia 0 - 0

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
LEONS
Sat Nov 27 2010, 12:51pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Kupa e Shqiperise

Turni i dyte

Elbasani- VLLAZNIA 0-1 (Shtupina)Back to top
Mir-Shkodrani
Sun Nov 28 2010, 07:51am
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
Sot ora 13:00
Vllaznia - Kastrioti ne Loro Boriçi
Java 13-te sezoni 2010/2011
Ndeshja mund te ndiqet live ne internet nga Tvsh[ Edited Sun Nov 28 2010, 07:52am ]

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
LEONS
Sat Dec 11 2010, 02:04pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Vllaznia - Kastrioti 1-0 (Kampionat)

Vllaznia - Elbasani 4-0 (kupa e republikes )Back to top
LEONS
Sat Dec 11 2010, 02:05pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Laçi - VLLAZNIA 0-1 ( Olsi Gocaj 66 min.)

Vllaznia sulmon
Vllaznia fiton

forca VllazniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaBack to top
Mir-Shkodrani
Sun Dec 12 2010, 06:51pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
Kronika:

trokit ketu

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
Mir-Shkodrani
Sun Dec 19 2010, 02:18pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
Vllaznia 2-1 Skenderbeu
Ndeshja
trokit ketu
trokit ketu


intervista
trokit ketu

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
babo
Sun Jan 23 2011, 09:04pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Vllaznia - Besa 2 - 1

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Mir-Shkodrani
Sun Jan 30 2011, 07:09pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
Java 18-te Teuta 0-3 Vllaznia

trokit ketu

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
Dergutsiani
Wed Feb 16 2011, 03:32pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Vllaznia 2 - 0 Laci

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
WORLD
Sun Feb 27 2011, 03:04pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
E shtune 26.02.2011

Vllaznia - Tirana 0:0

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Dergutsiani
Wed Mar 23 2011, 10:34am

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
VLLAZNIA 1-1 KASTRIOTI

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Sun May 01 2011, 09:38am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Skenderbeu 3-0 VllazniaE kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Special_One
Mon Jul 11 2011, 07:54pm
I'm number one

Registered Member #3944
Joined: Tue Apr 13 2010, 06:09am

Posts: 1854
a ashte kush prej forumit me e ndjek vllaznin tu lujte ne zvicerr kunder Thun??? nqs ashte kush,po ju shtohem edhe une....?

Prite punen pa u ba
se kur te bahet...
mos ban za!!!

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Sun Jul 17 2011, 06:41pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Hajde kushooooo se u mush autopuzi

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
babo
Thu Jul 21 2011, 07:55pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Vllaznia kryeson ne Zvicerr per 89 min 0-1, mandej per 2 min han 2 gola. u kthyme ne origjine
dhe gjaja qe me vjen ma inat asht se i fusim shprese vedit kot, kur e dime si bahen punet

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Fri Jul 22 2011, 05:46pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Thun 2-1 VllazniaE kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Special_One
Fri Jul 22 2011, 07:40pm
I'm number one

Registered Member #3944
Joined: Tue Apr 13 2010, 06:09am

Posts: 1854
Ultras.......le mie sono piu belle

Prite punen pa u ba
se kur te bahet...
mos ban za!!!

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Fri Jul 22 2011, 07:57pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Fotoja stadiumit ka dal super .. Shife grimen kushooo tu ardh se e thirra me ba foto
Foton siper me zoom

Nga cellulari[ Edited Fri Jul 22 2011, 08:01pm ]

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
babo
Tue Oct 18 2011, 03:38pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Vllaznia 2 - Tirana 2

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Tue Aug 28 2012, 02:53pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
pashe ndeshjen me Skenderbeun, nji gja ju mungon lojtareve: gjaku

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
shkodra
Fri Feb 15 2013, 07:18pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
shyqyr fillun me fitu nje here....babo...ti mar zotni me interin si ke punet mire..keto 2 vjet e fundit..jeni keq..po qa me ba kur juventus kthehet ne form...nn ce ne per nesuno...

no comment......
Back to top
babo
Sat Feb 16 2013, 09:34am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
shkodra ka shkruar:

shyqyr fillun me fitu nje here....babo...ti mar zotni me interin si ke punet mire..keto 2 vjet e fundit..jeni keq..po qa me ba kur juventus kthehet ne form...nn ce ne per nesuno...asht tema e Vllaznise ktu tamarrsha, je ngaterru hahahah

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3307 sec, 0.0969 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,108kB