Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Ambjenti
 
<< Previous thread | Next thread >>
Shkodra mas 10 vjetsh
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Fri Apr 04 2008, 10:10pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Si e imagjinoni Shkodren pas 10 vitesh????
Jepni mendimet e juaja


[ Edited Sun Sep 14 2008, 12:31pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
belgium
Sat Apr 05 2008, 02:28am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
MAS 10VJETVE KA ME KEN SI SAN FRANSISCO
Back to top
Vaskja
Sat Apr 05 2008, 06:42pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
sjam aq optimist sa belgiumi une.........po them ka me ken ma mire...........


Back to top
belgium
Sat Apr 05 2008, 07:15pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Vaskja ka shkruar:

sjam aq optimist sa belgiumi une.........po them ka me ken ma mire...........


PSE TI QA KE TASH A HIME NE NATO? TA PO BAHENA EDHE MA MIRE SE KUWAJT...HAHAHAHAHAHAHAHAAHAH
Back to top
Vaskja
Mon Apr 07 2008, 01:55pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
lene ma se kuwajtin e kena lan mrapa me kohe......


Back to top
::bud::
Mon Apr 07 2008, 02:49pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
pas 10 vitesh do jete pa liqen dhe rruget do jene edhe njeher si ne 97-en. kurse pallatet me tulla nuk do ekzistojen ma.
Back to top
belgium
Mon Apr 07 2008, 03:37pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

pas 10 vitesh do jete pa liqen dhe rruget do jene edhe njeher si ne 97-en. kurse pallatet me tulla nuk do ekzistojen ma.


a je magjistar ti apo ca ku po don me na qu liqenin ma?nuk ka me pas ma karas ne shkoder???uuuuuu ske marre ca thu ...hhahaahahahahahah
Back to top
L - N
Mon Apr 07 2008, 08:00pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
SuperGirl ka shkruar:

Si e imagjinoni Shkodren pas 10 vitesh????
Jepni mendimet e juajaJam i sigurt se perdit e ma mir ka mu ba, masanej ala egziston dhe ajo asht ma e ransishme se gjithca. Qysh ne koh te Ilirise e deri para se me na ardh Enver psikopati ka ken nji ner kryqenrat ma te mllaja Ballkanike (dihet se per 45 vjet Stalinizmi na covi 2400 vjet mrapa) por gjithsesi gjithca perfshihet ne nji fjal te vetme (Shkoder) (Scoder) (Scutary). Vetem mos tna pushtojn e pengojn kta gamart e Tirans se per tjerat ska ku me shku pa u ba mire. Ka menen pjellore kastan ka mijetu per 2400 vjet pamvarsisht fatit te keq qi ka pas.

Shkodra asht dhe do te jet nji ner kryqenrat kulturore ma te lakmushme ne Ballkan.


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Mon Apr 07 2008, 08:20pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Fjale me vend Lec.
Un po qeshem po shpejt ka me e marr vedin me ka me ju ndie emni ne Evrope.
Shpresojm
Back to top
belgium
Wed Apr 09 2008, 04:08am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

Fjale me vend Lec.
Un po qeshem po shpejt ka me e marr vedin me ka me ju ndie emni ne Evrope.
Shpresojm


hahahahahahahaa SHKODRA asht e shkrume ma ne harten e europes.ca doni me i ba a mas doni me ja shtu noj shkronje,tjeter...hahahahahhahaha boll e ndime asht prej emigrimit,njifet prej tana policive europiane,europoli,interpoli...CIA....boll ma ca dan ti z.::bud:: me u njoft ma...hahahhaahhhaahaa
Back to top
::bud::
Wed Apr 09 2008, 09:45amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hahaha belgium..... ato po i dina. sa per policive europiane,europoli,interpoli...CIA.... skan nevoj me te pyet hiq prej ka je.

E kam fjalen per qytetare e thjeshte qe as Albanie/Albania nuk e dine se ku asht.

Po ishalla bahna njerez per se mari se tjerat vijne mrapa. Shkodra asht ne rregull po jena na njrezit qe ja njollosim emrin.

Asht mire te jeshe OPTIMIST po te jeshe REALIST asht edhe ma mire.
Deri kur do presim???? Pse rrim e ja lajm fajin Turkut Otoma, Komunizmit, njenit e tjetrit. Keto jane faktore (jam dakort) po te shum shtete te botes kan pasur edhe ato lutra dhe vale te ndryshme ne histori dhe sot jan "me krue lart" perseri.

Zot na ban njeres, se e bajm na Shkodren. Please!?
Back to top
Vaskja
Wed Apr 09 2008, 12:55pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
hajt se shkodren mas 10 vitesh kena me e pas me ur te re ne bun.....lol


Back to top
belgium
Wed Apr 09 2008, 01:45pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Vaskja ka shkruar:

hajt se shkodren mas 10 vitesh kena me e pas me ur te re ne bun.....lol


hahhahhahahaa po ca na duhet me shku per shiroke ma? por shkodra ka nevoje per nji gjarje historike,ku jep ransin e saje dhe buje neper europe.......shikoni sot KRAKOVIA NE POLONI.VETEM SE ISHTE VENDLINDJA E JEAN PAUL II. KAROL VOJTILA.....SOT SHKOJNE ME TEPER SE 3MILIONE TURISTE NE VIT.NDERSA NE KEMI KESHTJELLEN ROZAFAT RESURSET NATYRORE,ALPET KREJT TE VIRGJERA KA SZHUME PER TE BERE NE SHKODER...NJI GJA ME BEN INTERESANT NE SHIJEN E ARISTOKRATVE BOSSA SHKODRAN,NE VEND QE TE NDERTOJNE HOTELE DHE REZIDENCA TE TYRE NE ALPET E SHKODERS,NDERTOJNE KARABINA NE MES TE QYTETIT.HIQEN SI INVESTITORE POR PER MU JANE TEPER TE NGUSHTE NE HORIZONT.....SHKODRA NUK SHIKOHET TEK NJI NDERTIM TE RI,POR TEK PASURIA NJEREZORE.....
Back to top
~*Christel*~
Wed Apr 09 2008, 01:57pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
shkodra vet nuk bahet...e njerez per me e ba nuk ka mjaftushem! Edhe ata pak qe jane nuk mund ta bajne vetem. sad but true!!!
Back to top
belgium
Wed Apr 09 2008, 02:11pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
torino_ne ka shkruar:

shkodra vet nuk bahet...e njerez per me e ba nuk ka mjaftushem! Edhe ata pak qe jane nuk mund ta bajne vetem. sad but true!!!


jena na maj te forumit vec te na lejn me ba si dojm na,hahahahahaaaa se e kishe pa shkodren me 50mije banore.i kisha dhane ma teper se 80mije banoreve expuls prej shkodret....e kisha lan ma te varferit se ato jane zotnit e shkoders dhe jo kto pislleqet e horat,qe sot po lllamosin e po e bajn balte shkodren....
Back to top
zjermi
Sat Apr 12 2008, 05:20pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
sa me mleef ke fole mar burre, cdo qytet ka te miret e te keqijte e vet

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
belgium
Sat Apr 12 2008, 05:25pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
zjermi ka shkruar:

sa me mleef ke fole mar burre, cdo qytet ka te miret e te keqijte e vet


hahahahhahaa aman mar djal si nuk me len pak me ba si kryetar bashkijet, hahahahahahhhahahhhahha
Back to top
zjermi
Sat Apr 12 2008, 05:32pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
ti je ma nelt se kryetari i bashkise ma

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
belgium
Sat Apr 12 2008, 05:44pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
zjermi ka shkruar:

ti je ma nelt se kryetari i bashkise ma


hahahahhahahahaah kryetari i romve ....
Back to top
shehrezade
Sun Apr 13 2008, 03:52pm
Registered Member #1166
Joined: Thu Aug 30 2007, 01:49pm

Posts: 149
shkodra si roma e venecia e itales
Back to top
visho
Sun Apr 13 2008, 04:09pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
ma gjasa ka mu ba si venecia se kena ujin afer zoti e baft mir ju qi jetoni atje e keni per terezi itash jam tuj fol ne msn me zemrushin (albania) si e njofin da e pa mdiftan se ja kan lujt pikat krapit e buks kallamoqe sat ne shirok sa inat po e kam si sjam edhe un aty shkodra mir asht e shum ma mir ka mu baBack to top
L - N
Sun Apr 13 2008, 04:49pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
shehrezade ka shkruar:

shkodra si roma e venecia e italesEdhe un jam dakord me ty zonjush e nerume.
Potencialin e ka dhe shpresat personalisht i kam se njashtu ka mu ba nji dit, po ishalla bahna na mu kthy atje para se me ken von per ne, se per dit e ma shtir bahet mu kthy sidomos kur ke familje 2 pleq e fmi te vegjel. Edhe mas me ju rrejt hic ne njifar mnyret menoj edhe si zotni Vishoja:
Po pate lek munesh me kriju nji jet normale, ma mir asht me jetu atje si zotni se ktej si numer qe nuk qet kurr gja ne drit, e ne fun te funit vetem nji jet ke. S'di gja po shpresoj me ardh shpejt dita per mu kthy atje. Shkodra per dit e ma mir ka mu ba sidomos per ata qe krijojn dica atje e per ata qe marrin guximin dhe sakrificen me investu atje. Un per vedi nuk ngihem hic me te po skam kapacitet me mshtet vedin atje kastan jam ne emigrim ala se per qef atje jetoj sot e kerkun tjeter por ma ka zan rrota bishtin se kam da pleq te smur ktej e dy fmi te vegjel se s'me kishte pa kush tjera kun ne bot.

[ Edited Sun Apr 13 2008, 04:50pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
belgium
Sat Apr 26 2008, 07:13pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
SHKODRA EDHE PO TE NDERTOHET E MODERNIZOHET SHKODER KA ME MET.POR SHKODRA PER TU NDERTU DUHET TE VEJE NE LEVIZJE ZONEN INDUSTRIALE,UZINEN E TELIT, FABRIKEN E CIGAREVE, KOMBINATIN E DRURIT, KANTIERIN E NDERTIMIT,FABRIKEN E LEKURE KEPUCEVE,dhe RIMARRE MINJEREN E BAKRIT DHE HIDROCENTRALIN E VAUDEJES...ATEHER SHKODRA FILLON TE NDERTOHET E NDRYSHOJE.POR JO KESHTU ME DY PALLATE 10-15 KATESHA NE QENDER DUKEN SI OXHAKE PA TYM....
Back to top
L - N
Sun Apr 27 2008, 08:08am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
belgium ka shkruar:

SHKODRA EDHE PO TE NDERTOHET E MODERNIZOHET SHKODER KA ME MET.POR SHKODRA PER TU NDERTU DUHET TE VEJE NE LEVIZJE ZONEN INDUSTRIALE,UZINEN E TELIT, FABRIKEN E CIGAREVE, KOMBINATIN E DRURIT, KANTIERIN E NDERTIMIT,FABRIKEN E LEKURE KEPUCEVE,dhe RIMARRE MINJEREN E BAKRIT DHE HIDROCENTRALIN E VAUDEJES...ATEHER SHKODRA FILLON TE NDERTOHET E NDRYSHOJE.POR JO KESHTU ME DY PALLATE 10-15 KATESHA NE QENDER DUKEN SI OXHAKE PA TYM....


Simpatizohem me ty mor zotni belgium por sot e mrapa duhet te kena dica parasysh se ne demokraci mizotnon tregtia dhe prona e lir pra mizotnon zotsia e individit ma shum se e shtetit. Tash per zonat industriale ne Shkoder nuk menoj se munena me ju referu si dikur ne komunizem sepse jan private dhe asht e drejta e atij qi i ka te bajn ca te dojn me ta por Shteti Shqiptar qi flet shum por ban pak ne fun te funit ka nji arm ne dore qi munet me nimu Shkodren dhe veriun ne pergjithsi, ka at qi munet me ba Shkodren zon te lir tregtare dhe industriale ku per nji periull 5 ose 10 vjecare munet me ul taksat gjys per gjys ne krahasim me zonat tjera Shqiptare qe kan gjysen e papunsis qe ka Shkodra sa me nimu biznesin dhe investimet ne kyt zone, pa fut ktu thjeshtimin e burrokracis dhe uljen e kurrupsionit qe ka shteti Shqiptar.Kurse per sa i perket Shkodres duhet edhe vet komuna e shkodres apo bashkia me thjeshtu e ma thithse investimet ne kyt zone. Duhet me i ba te pershpejtume dhe shum te thjeshta rregjistrimet e biznesit, duhet me ul taksat per ato investor qe punsojn popullsin ne mas, duhet me luftu korrupsionin mu tana duhet me eduku popullsin me ju pergjigj investorve te huj me profesione dhe kulture. Nuk asht puna vetem me i thith por asht edhe ma pun me mujt me i majt qi mungul me rraj ne Shkoder se biznesi bjen biznesin (CV e mir e Shkodres ban mrekullina per me thith investusit e huj apo venas)
Per sa i perket nryshimit ne Shkoder Shkodra ka nji plus qi asht rrall me ja gjet ne Shqipni mrena nji rrethi ka alpe e bregdet per turizem por ka edhe nji gja tjeter asht kryqenra veriut, gjithsesi edhe kur shkodra asht per toke prap menoj un se ka hijen e mir qi dan me than sida kjoft prap asht lezet me shku e me jetu ne shkoder (ktu sflas per ata qe anrrojn per trimni e zakone hakmarrse flas per ata qe menojn vetem me msu e me jetu ne paqe me boten). E di se jam edhe i njioanshem ne gjykimin tem prej dashnis qi kam per shkodren por ju qi me lexoni muneni me me korrigju at anizmin tem karshi shkodres ne diskutimet e mija.


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
belgium
Sun Apr 27 2008, 09:11pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
shkodra do bahet %%- **== **== **== **== **== **== **== **==
**== **== **== **== **== **== **== **==
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2467 sec, 0.0817 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,087kB