Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Fashion - Estetike - Glamour
 
<< Previous thread | Next thread >>
MODA-FASHION
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Spy Spam
Sat Apr 12 2008, 10:16am
spy spam

Registered Member #1778
Joined: Fri Apr 04 2008, 07:56am

Posts: 79
Si të realizoni formën e dëshiruar të flokëve, që propozojnë për këtë verë stilistët botëror
Si të ngjaj me perëndeshat e sfilatave? Si të realizoni formën e dëshiruar të flokëve, që propozojnë për këtë verë stilistët botëror? Shumë thjesht. Për të mësuar të gjitha këto ndiqni këshillat tona.
Në ritmin e viteve gjashtëdhjetë
E rëndësishme është që flokët tuaj të jenë të jenë të gjata dhe të keni bal¬luke. Ndani balluket në mes, ndërsa të gjithë flokët e tjera i mbështillni prapa, pak mbi qafën, pa i krehur. I kapni me një llastik dhe në vazhdim rrotulloheni bishtin derisa të krijohet një si topuz pas qafës. E lidhni që të mos hapet. Disa minuta më pas, lironi pak nga flokët e lidhur, pikërisht në pjesën e parme të fytyrës. Rregulloni ndarjen në mes të ballukeve dhe i lyeni flokët me llak me qëllim që kjo formë të mbajë sa më shumë orë.

Vajzëror dhe praktik
Ky look është një zgjidhje e zgjuar në rast se flokët tuaj janë as shumë të shkurtër por as të gjatë dhe njëkohë¬sisht kërkoni të duken të natyrshëm dhe të kenë onde. Pasi t’i keni larë dhe kanë kulluar, i lidhni me bikutina dhe i thani me tharësen e flokëve. I lini të ftohen për disa minuta dhe më pas hiqni bikutinat. Në fund, me ndihmën e shkumës i jepni fryrje dhe valëzim. Përdorni përsëri tharësen ose thjesht gishtat.

I thjeshtë dhe elegant
Ideal dhe i thjeshtë për punë zyre (nëse flokët tuaj janë të drejta). I lani dhe më pas vendosni në to një produkt ushqyes. I ndani me vizë në anë. I thani duke përdorur furçë dhe nëse dëshironi i kaloni pas veshit.

Femëror dhe seksi
Rikthim tek feminiliteti. Për këtë look do të keni nevojë patjetër për xhel. E fërkoni atë në pëllëmbët e duarve dhe e kaloni nëpër të gjithë flokët. I thani me tharësen e flokëve duke përdour gishtat. I drejtoni për nga prapa dhe i kapni pas kokës.

Stil i “fortë” i flokëve
Është një look që thekson shumë sytë. Duke përdorur tharësen e flokëve dhe një krehër të rrumbullakët, pak pas lar¬jes së flokëve, filloni t’i drejtoni ato tek rrënjët. Ndërsa kur të vini në fund të flokve iu jepni drejtim për nga jashtë. Të njëjtën gjë bëni edhe me balluket. Me qëllim që të mbajë forma i lyeni flokët me llak për mbajtje të fortë.

Në ritëm sportiv
Në palestër ose në shëtitjen paradite mund të përdorni këtë look. Veçse është e domosdoshme ekzistenca e një lastiku që zakonisht vendoset në kokë, por kalon nëpër pjesën e ballit. Ndërkaq, do të lini balluket që të biejnë mbi të. Më pas, do të keni nevojë për xhel me qëllim që të theksoni fundet e flokëve dhe formën e prerjes së tyre.


Spy Spam world

Back to top
Al Bundy
Mon Jun 08 2009, 08:33pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Marka Gaastra.
Marke hollandeze teshash. (po po edhe hollandezet dikan me ba tesha).
Per te pasun.
Ose per ata qe kujtojne se jane te pasun.
Cilesia jashtezakonisht e mire.
Shume me shije dhe design.
çmimet....Gloup!
Back to top
Al Bundy
Mon Jun 08 2009, 08:35pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
T-shirt Gaastra.Koleksioni 2009.
çmimi 79 euro t'imta.Back to top
Al Bundy
Sun Jul 05 2009, 04:56pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Bluza ESPRIT
Xhinsat G-STAR
Sandalet ESPRIT
Ora DKNY


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Jul 05 2009, 08:04pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri edhe atje te tu paska esprit edhe mu me pelqen shume sportive e praktike..

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Jul 05 2009, 08:05pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Ps Miri, a i ke kto modele private kshtu ne dispozicion simas temave te forumit hahahahaha....Jete a je ma per ty mar djale

I care and I wish well!

Back to top
Al Bundy
Mon Jul 06 2009, 05:30pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
a-cat ka shkruar:

Miri edhe atje te tu paska esprit edhe mu me pelqen shume sportive e praktike..A-cat ,Espriti e do marka te tjera jane ba si McDonalds;I ke ne tane boten:)
Back to top
Al Bundy
Mon Jul 06 2009, 05:32pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
a-cat ka shkruar:

Ps Miri, a i ke kto modele private kshtu ne dispozicion simas temave te forumit hahahahaha....Jete a je ma per ty mar djaleTu u ba gati per Shkoder per kyt fundjave a-cat.Une veç shkrepi aparatin kur bahet defileja para pasqyret:P
Back to top
Al Bundy
Sat Jan 23 2010, 11:10am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
10 gjana ne mode per meshkuj qe femnat urrejne.Link i ilustrum me foto trokit ketuBack to top
☼sunshine
Sat Jan 23 2010, 11:27am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Miri74 ka shkruar:

10 gjana ne mode per meshkuj qe femnat urrejne.Link i ilustrum me foto trokit ketuinsoportabile....hahahahhah X(

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Al Bundy
Sat Jan 23 2010, 11:43am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
♥sunshine♥ ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

10 gjana ne mode per meshkuj qe femnat urrejne.Link i ilustrum me foto trokit ketuinsoportabile....hahahahhah X(Te tana apo ndonjena ne veçanti?Back to top
☼sunshine
Sat Jan 23 2010, 12:03pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
bluza me gjoks jasht, ajo tjetra roz, atlete pa corap.... eee... bahhh schiffo....

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
- Stella -
Sat Jan 23 2010, 01:31pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
♥sunshine♥ ka shkruar:

bluza me gjoks jasht, ajo tjetra roz, atlete pa corap.... eee... bahhh schiffo....


bluza V tham se durohet po kta tjerat qi the..n'asnji mnyr !!

[ Edited Sat Jan 23 2010, 01:32pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Sat Jan 23 2010, 02:14pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Koleksioni Blumarine 2010.. @-) trokit ketu
Koleksioni Versace 2010 trokit ketu
Koleksioni Valentino 2010 trokit ketu
Koleksioni Prada 2010 trokit ketu

[ Edited Sat Jan 23 2010, 02:22pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Al Bundy
Mon Apr 26 2010, 02:23pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Moda kyt vere ne Japoni.

Back to top
☼sunshine
Tue May 18 2010, 03:14pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
/


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Al Bundy
Tue May 18 2010, 08:54pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kekan me ajer te kondicionum.Back to top
☼sunshine
Wed May 19 2010, 01:51pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
.


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Wed May 19 2010, 01:52pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
.


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
SuperGirl
Sat May 22 2010, 06:53pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
beautiful


Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
☼sunshine
Sun May 23 2010, 07:45am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Sun May 23 2010, 07:47am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
.


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Tue May 25 2010, 06:52pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
e kam nji xhaket si kjo


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Gurabi
Tue May 25 2010, 06:54pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
♥sunshine♥ ka shkruar:

.
oh kpucte :x


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Al Bundy
Thu May 27 2010, 09:08pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Model i ri pantallonash per iPad.


Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3991 sec, 0.0994 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,101kB