Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Filmat qe ju pelqejne me shume
Go to page  1 2 3 ... 9 10 11
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
123456
Wed Aug 08 2007, 11:25am

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
Ketu te dashur forumista mund te na tregoni filmat qe ju kane pelqyer me shume. Na tregoni pak per permbajtjen, per llojin tuaj te preferuar, dhe na jepni ndonje keshille per ndonje film te bukur. Un per vedi jam shum marakli filmash, shoh per nate nga nje! !lol !lol !lol
Back to top
123456
Wed Aug 08 2007, 11:29am

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
Po ja filloj une i pari.
Filmi im i preferuar eshte The Lord of The Rings, me te tre episodet. Eshte nje film i ambientuar ne nje bote krejtesisht imagjinare, e krijuar nga mendja e nje shkrimtari gjenial (Tolkien). Kam lexuar edhe librat ne lidhje me kete histori, te shtate librat e Kryezotiti te Unazave. Filmi, kuptohet, i bjen shum per shkurt, e len shume ngjarje e personazhe pa permende! Duhet permende fakti se filmi i trete "The return of the king" ka marre 11 cmime oskar, dhe barazohet me "Titanic" dhe "Ben Hur" si filmat me te vleresuar ne historine e kinemase.

[ Edited Wed Aug 08 2007, 11:31am ]
Back to top
SuperGirl
Tue Aug 21 2007, 02:55pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Filmi ma i bukur qe kam pa asht "Beautiful Mind" Nobelistin John Nash, i cili kaloi ne skizofreni dhe kishte halucinacione, shikote dy burra e nje vajze te vogel gjithnje ti silleshin rrotull, dhe ai bante ca ti toshin ato. Eshte nje histori teper e dhimbshme, dhe eshte per tu admiru puna e se shoqes, qe i rrin gjithmone afer, deri sa ai mesoi me bashkejetu me fantazmat e tij. Iu rikthy punes ne niversitet, si nje pedagog i afte, ku te githe studentet kerkonin mendimin e tij per pune te ndryshme. Fitoi cmimin "Nobel" dhe ate ia dedikoi te shoqes, e cila i qendroi gjithmone afer... Thjesht fantastik.
[ Edited Sat Sep 08 2007, 10:50am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Aug 21 2007, 02:58pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Po ju kujtoj dhe nje tjeter, horror, "the ring" qe ban fjale per nje kasete qe kushdo qe e shikon, do te vdese per 7 dite. Mendoj se asht realizu shume bukur si film...ne fund ajo aktorja kryesore arrin me e zbulu misterin e kasetes, qe bate fjale per nje vajze te vogel qe e kishte mbyt e ema dhe e kishte hedh ne pus. Trupi i saj ishte akoma aty, e deri ne momentin qe aktorja kryesore e zbuloi, do vazhdonte me i ba keq te tjereve....
E keqja jeme asht qe i zgjedhi filmat qe shikoj, me pelqejne me tematika te vecanta, por nuk i mbaj mend titujt

[ Edited Sat Sep 08 2007, 10:51am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ale_nl
Sat Aug 25 2007, 10:40pm

Registered Member #1108
Joined: Sat Aug 18 2007, 02:26am

Posts: 467
super i kam pa edhe 1 edhe dyshin asht shume film i bukur!
te preferuarit e mi jane EUROTRIP edhe ROSWELL nje seril fantasikoshkencor qe po jepet te digi+ tani!


Back to top
SuperGirl
Sat Aug 25 2007, 10:47pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Te them te drejten 2shin se kam pa, po 1shin e pash sonte se e dha Top Channel dhe ma futi friken B)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
BRUNJA_USA
Sun Aug 26 2007, 02:05am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
filmi jem ma i preferum itash asht pursuit of happiness me will smith asht ngjarje e vertet qe ka ndodh ktu ne amerik nqs se doni me e dit se per cka ban fjal shkruani se ju tregoj.

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Sun Aug 26 2007, 02:47am
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
filma qe i kma shume qejf dhe i shof sa here qe me jepet rasti jane "casino" "good fellas" and "the heat" ...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
ale_nl
Sun Aug 26 2007, 03:58pm

Registered Member #1108
Joined: Sat Aug 18 2007, 02:26am

Posts: 467
the heat asht film i bukur shume me aktoret ma te mire te hollivudit deri tani per mendimin tim!


Back to top
ShKoDrAn_NyC
Mon Aug 27 2007, 01:55pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
ale a i ke pa filmat casino edhe good fellas... te dy jane me Robert deNiro...filma klas nqs si ke pa te keshilloj me i pa... jane filam te pavdekshem si GodFather...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
WORLD
Wed Aug 29 2007, 10:25am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
te kohes se mesejtes ...veshjet i adhuroj .....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ale_nl
Thu Sep 06 2007, 11:24am

Registered Member #1108
Joined: Sat Aug 18 2007, 02:26am

Posts: 467
Mua me pelqeje shume edhe serialet, SUPERNATURAL.PRISION BREAK,LOST,ROSWELL.WHITHOUT TRACE!


Back to top
Kafscett@
Thu Sep 06 2007, 04:26pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Filmi im i preferuar qe per here te fundit e pashe para pak kohesh eshte Eyes Wide Shut. Kur e kam pare per here te pare nuk arrita ta kuptoj dhe nuk me pelqeu. Heren e dyte isha e detyruar ta shikoja se po studjoja muziken e S.Kubrick dhe heren e fundit arrita te kuptoj thelbin e ketij filmi qe eshte dhe vete titulli..."Me sy gati te mbyllur" s'ka gje me te goditur, per mendimin tim, kur behet fjale per te mbajtur gjalle nje lidhje bashkeshortore ne nje bote tunduese e plot epshe ku jetojne/me.
P.S. Shikimi i keshillohet atyre qe kane mbushur 18-vjeç dhe jo vetem per skenat...


Iluzjone optike

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Sep 06 2007, 05:39pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
shume film interesant... po un qe e kma pa kur kam ken 15 vjec ca me ba??? lol...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
Kafscett@
Fri Sep 07 2007, 08:48am
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

shume film interesant... po un qe e kma pa kur kam ken 15 vjec ca me ba??? lol...


LOL......Prit sa te bahesh 18 me e pa prep ose nqs i ke mush mos rri pa e pa dhe mos u fikso ...."aty ku mbaron ylberi" :p :p :p

Iluzjone optike

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Fri Sep 07 2007, 01:43pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
hahahahahhaha... e kam pa edhe here tjera ate film edeh tesh qe jam rrit ifije... por asht e vertete ajo qe thu ti ai film duhet mu pa nja 2 3 here qe me e marr vesht se qa bahet fjale... e taman ashtu si thu ti asht,. duhet me ken 18 e kusur per me e marr vesht... se un kur e kam pa 15 vjec e kam pa vec per ato skenat interesante.... hahahahhahahahahahaha

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Sep 08 2007, 09:13am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Film romantik kisha keshillu THE NOTE BOOK fantastik te ban me kjajte dhe shume i thjeshte.
Film i frigshem o Zot jam tmerru me Nicole Kidman THE OTHERS i tmerrshem keshilloj mos me e pa vetem.
Film drame kisha keshillu SHAWSHAN REDEMTION fantastik me Tim Robinson burrin e Susan Sarandon. (i bazum ne histroi te vertete)
Komedi BORAT jam dhi gazit dhe shyqyr qe nuk vendosi me perdore Shqiperine ne vend te Kazakhstan.
Do filma te tjere qe kam pa kohet e fundit dhe qe me kane pelqy:
FREEDOM WRITERS Hilary Swank
88 MINUTES Al Pacino
KNOCKED UP Kathrine Lang
PERFECT STRANGER Bruce Willis dhe Hally Berry
LETTERS FROM IWO JIMA Clint Eastwood e ka drejtu shume i dhimshem.
Tash me ja nise seriale.
PRISON BREAK Sesoni tjeter fillon me 17 shtator mezi c'po pres.
LOST
HEROES
The Simpson asht i preferum prej taneve ne familje.
Kiss 8)


I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Sat Sep 08 2007, 10:54am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201


'Lost' asht nder serialet ma te bukur qe kam pa, ka nje realizim perfekt, te mban dashje pa dashje para ekranit...edhe pse nuk duket, ka nje tematike te theksume psikologjike....

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Sun Sep 09 2007, 07:22pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Filmi me titull 300 ...dhe pse ska dal ne kinema e kam piratu ne dvd

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Kafscett@
Sun Sep 09 2007, 10:14pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
E kam pa 300, tema asht e lezetshme vetem se skena e betejes se Termopileve asht e ekzagjerume saqe edhe vete Dariusi duket si trans...kjo per synin tem

Iluzjone optike

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Tue Sep 11 2007, 12:31am
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
300 e kam pa ne IMAX diten e pare qe ka dla ne kinema... jam knaq aksioni shume i bukur... por pak i egzagjerum... por kur eshef ne IMAX dukesh sikur je mrend ne film... film klas...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
Kafscett@
Thu Sep 13 2007, 04:57pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Filloj stina e re e Grey's Anatomy...edhe pse nuk kam pa sezonin e pare, ky per mom eshte seriali im i preferum. 1 spital shume realitete dhe ......s...tories :p

Iluzjone optike

Back to top
babo
Thu Sep 13 2007, 06:19pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Friends nder seriale asht ma i madhi, si filma po them Piratet e Karaibeve, me terheq shume atmosfera dhe personazhet, si edhe filmi 10 things I hate about you, mund ta kem pa 30 here min

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
123456
Sat Sep 29 2007, 07:12pm

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
A jeni duke e pa Ciao Darwin tek Canale5. Asht emisioni me i hordhekshem ne absolut!!!
Back to top
SuperGirl
Sat Sep 29 2007, 08:52pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ma merr mendja se shumica e keni pa serialin Coupling, asht nder filmat e vetem qe me ban me qesh me lot, ka humor shume te holle, tamam anglez

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 9 10 11  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3979 sec, 0.0936 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,098kB