Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Sat Mar 31 2007, 10:57pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Besoni ne ekzistencen e Zotit? Nese po ose jo, pse?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SDR
Sun Apr 01 2007, 02:46pm
Registered Member #429
Joined: Wed Jan 31 2007, 02:08am

Posts: 6
Ai qe humb besimin ne zot i ka humbur te gjitha.
Back to top
.: Deno :.
Sun Apr 01 2007, 04:09pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
PO, besoj ne ZOT, besoj se ekziston vetem nje zot qe nuk ka te ngjashem, qe uk eshte i lindur dhe nuk ka femij, besoj nej Zot qe ka fuqine abzolute mbi ne dhe qe eshte i vetmi qe duhet adhuruar...


www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
SuperGirl
Mon Apr 02 2007, 03:56pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Edhe une besoj shume ne Zot. ne fakt nuk arrij t'i jap asnje kuptim ekzistences njerezore dhe cdo gjeje qe me rrethon nese nuk vete-aktualizohem me besimin ne Zot dhe me praktikimin e nje besimi fetar.
Sa me shume shikoj rreth meje, aq me teper bindem per ekzistencen e nje Qenie hyjnore qe ka krijuar gjithcka...mendja na eshte dhene per te menduar, apo jo?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Mon Apr 02 2007, 07:32pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
eshte mire te besosh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

no comment......
Back to top
SuperGirl
Mon Apr 02 2007, 09:11pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Qe eshte mire e dime te gjithe, por ti beson apo jo?
"Tra il dire e il fare, c'e' di mezzo il mare" thone italianet.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Sat Apr 07 2007, 07:38pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
hahahahah me keto shprehje po me knaq je njeshe une nje here besoja tani nuk e di !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 08 2007, 04:29pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
per mendimin tim te besosh ne zot, eshte te mos besosh ne vetevete .eshte sic thone <<shkrimet e shenjta>> te behesh nje dele e perendise dhe te mos kesh mendim te lire apo te vdesesh ne emrin e perendise (thjesht nje pikpamje politike)
ne zot nuk besoj dhe kurre s'do besoj sepse besoj ne vetevete
dhe qe te besosh ne vetevete nuk i pelqen <<ZOTIT>> ~:(
PA OFENDIM PER ASNJERIN.

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
.: Deno :.
Sun Apr 08 2007, 04:37pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
OK, caftesi te sjell ty me shum se mua( qe besoj ne ZOT) besimi ne vetvete. Und o vdes, edhe ti do vdesesh... Po ashtu , te dy lindem dhe nuk patem gje ne dore ne... Te besosh ne Zot nuk do te thote te jesh aut of life, nuk do te thote te mos kesh besim edhe ne forcat tuaja. Por te besosh ne Zot do te thote qe beson se ti ke limite, dhe ti nuk mund ti kalosh limitet tuaja sado qe te kesh beim ne vetvete ti. Te besosh ne Zot do te thote se ti, une, ne... besojme ne vetvete por duke ditur se vetvetja jone eshte ne pronsine e dikujt tjeter ... Si puna e atyre rroboteve qe jan krijuar kohet e fundit, qe arrijn te bejn cdo gje, por ne fund te fundit jan nen komanden e vete njeriut... sepse k i ka programuar ...

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 08 2007, 04:46pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
THJESHT SEPSE UNE I PERKAS VETES TIME DHE ASKUJT TJETER THJESHT SEPSE NUK DUA TE JEM ROBOT I ASKUJT
THJESHT SEPSE LIMITET E MIA TE TUAJA NUK I DIME
THJESHT SEPSE NJERIU PERDOR VETEM 5% TE TRURIT TE TIJ DHE 95% NUK DIME SE CFARE ESHTE
NUK E DI A U BERA I QARTE ?


HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
.: Deno :.
Sun Apr 08 2007, 05:06pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
E di cka thua... po kjo qe thua ti, ne fakt me shtyn te besoj me shum ne Zote... Une kam tru! Normalisht! Dhe un sinjeri edhe pse kam kaluar miljarda vite , nukjam i zoti te njoh nje pjese timen???!!!! Absurditet apo jo! Tani, kjo qe thua tinuk eshte as me shum e as me pak, po nje shenje e mosperfilljeje ndaj realitet. Ti ne fakt nu ke asgje ne dore per fatet tuaja, dhe don me ba si mbret... Kjo per mua quhet vetem mendjemadhsi ! Asgja ma shum !

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 08 2007, 05:20pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
MENDJEMADHESI APO DESHIRE PER TE QENE VETE ZOT I VETVETES?


HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
WORLD
Tue Apr 24 2007, 05:29pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
hmmm dhe une besoj ne Zot !!! po e shpjegoj me nje fakt .sa here ne jemi ne halle fill na shkon menja me than O ZOT ...

Tregojne per nje shkrimtar qe beri nje liber 10 vjet duke argumentuar se ska Zot ...ndenji e ndjeni sa e kryvi e mylli e tha : O ZOT SA U LODHA (e e shkyvi librin)MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
OCCULTSPIRIT
Thu Apr 26 2007, 02:58pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
ai shkrimtar paska qene idiot
sepse ne nga momenti qe lindim deri ne momentin qe vdesim
bombardohemi me menyra te ndryshme me ekzistencen e zotit krishtit a muhametit e ku di une cfare dhe shume gjera na behen shprehje .
nje here kisha lexuar qe ne new jersy ne nje supermarket te madh ishte bere nje eksperiment
cdo diteper dy muaj me rradhe ne ate supermarket pervec muzikes qe degjohej kishin rregjistruar nje tekst te vogel qe thoshte <<nuk vjedhim ne super market , te vjedhesh eshte turp>> kete tekst personat qe venin aty te blinin e degjonin cdo dite dhe vjedhjet ne ate super market nga 60% rane ne 20%
kur per dy muaj u pa gjithe ai ndryshim
mendo per ne qe na e japin ekezistencen e zotit ne surrat qe nga momenti qe lindim

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
WORLD
Thu Apr 26 2007, 04:24pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
naqe dhashe nje she,bull banal se dhe ai shkrimtari ska qene 'idjot' se ska besuar ate qa beson ti dhe une ...respketohet ideja e tij qe ka pas per dicka por rendesi ka thme une ..a ja doli mban kesaj ideje ...them qe ai ka qene shembull per ne ( dhe une e tregova me qellim) qe te kuptojme se KA ZOT

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
shkodra
Thu Apr 26 2007, 07:09pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
ocult te quash nje shkrimtar idiot si do ce te jete eshte skandal...menja e madhe e zeza e te zot okult!!!!!!!!!!!!

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 29 2007, 07:26pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
SHKRIMTAR oh sa fjale e madhe
eshte bere e modes tani si fjale

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 29 2007, 07:28pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
ALTIN me duket se ate qe shkruajta nuk e lexove me vemendje

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
Vizitor
Wed May 02 2007, 10:45pm
Guest
po cfare ke ne dore nga vetja jote ti shoku, sa ke ne dore ti qe ti sigurosh vetes jete te perjetshme? mendoj se vetem ato qe e kane kufizuar mendjen e tyre ne nje hapesire te vogel mendimesh humbin besimin nga Zoti. po te shikojne tek vete vetvetja e tyre njerezit do te binden se ka Nje Zot dhe edhe nese nuk i pelqen eshte rob i Zotit. faktikisht vetm ne momente veshtiresie behen njerezit rob te Zotit, nuk e kuptoj a ju vjen turp njerezve ne momentin kur fillojne dhe ju bie ne mendje per Zotin vetem ne momente veshtiresie.
respekte
Back to top
Rusjani
Wed May 02 2007, 10:55pm

Registered Member #501
Joined: Mon Feb 12 2007, 05:42pm

Posts: 101
po cfare ke ne dore nga vetja jote ti shoku, sa ke ne dore ti qe ti sigurosh vetes jete te perjetshme? mendoj se vetem ato qe e kane kufizuar mendjen e tyre ne nje hapesire te vogel mendimesh humbin besimin nga Zoti. po te shikojne tek vete vetvetja e tyre njerezit do te binden se ka Nje Zot dhe edhe nese nuk i pelqen eshte rob i Zotit. faktikisht vetm ne momente veshtiresie behen njerezit rob te Zotit, nuk e kuptoj a ju vjen turp njerezve ne momentin kur fillojne dhe ju bie ne mendje per Zotin vetem ne momente veshtiresie.
respekte
Back to top
OCCULTSPIRIT
Thu May 03 2007, 01:35pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
KJO ME PELQEN QE JAM NJERI SEPSE JETA IME ESHTE E PAPARASHIKUESHME .SOT JAM NESER NUK JAM .AMA PER CDO GJE QE DO TE ME NDODHE NE JETE , MIRE APO KEQ QOFTE , JAM UNE PERGJEGJESIDHE ASNJE TJETER . TE JESH I LIRE DHE TE MENDOSH I LIRE NUK ESHTE MENDJENGUSHTESI . PER MENDIMIN TIM MENDJENGUSHTESI ESHTE TE PERKUFIZOSH JETEN TENDE NE BARDH E ZI ,MIRE APO KEQ ,POR SHOKU KA EDHE NGJYRA TE TJERA .
KU ESHTE AI ZOT ME GJITHE KETO KRIME POSHTERSIRA LUFTRA QE PO BEHEN MOS VALLE E KA ZENE GJUMI SA KRIME DHE LUFTRA BEHEN NE EMER TE ZOTI , MOS TE HARROJME KRYQEZATAT DHE XHIHAD , KU ESHTE MIRESIA ? VETE SI IDEOLOGJI ESHTE NJE IDEOLOGJI NENSHTRIMI .<< KUR DIKUSH TE GODET NE NJEREN FAQE KTHEJI EDHE FAQEN TJETER SE DO VESH NE PARAJSE>> UNE PER VETE NUK JAM ROB I ASNJE ZOTI ,NUK I PERKAS ASNJERIUT VETEM VETES TIME . PERSA I PERKET JETES SE PERJETSHME S'ME INTERESON FARE NUK DUA TE JETOJ PERJETE
JETA E PERJETSHME ESHTE PER MENDIMIN TIM ESHTE NJE ILLUZION I MERZITSHEM .DHE NE M0MENTE TE VESHTIRA NUK KERKOJ NDIHMEN E ASNJE ZOTI POR LUFTOJ QE TA ZGJIDH VETE ME FUQITE E MIA


HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
Rusjani
Fri May 04 2007, 09:22pm

Registered Member #501
Joined: Mon Feb 12 2007, 05:42pm

Posts: 101
kufizimi jot eshte sepse e kufizon jeten tende ne nje periudhe te perkohshme qe do te kaloj shpejt.
tek njerezit si ju krijohen me shpesh depresione pasi mundohen te bejne gjithqka me aftesite e tyre dhe zhgenjehen pasi dihet se aftesite e njerezve jane te kufizuar.
por problemi eshte se ti nuk don te besosh dhe jo se nuk ekziston Zoti.
kalosh mir
Back to top
OCCULTSPIRIT
Tue May 08 2007, 10:55am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
por jeta jone eshte e perkohshme dhe aftesite e njerezve nuk jane aq te kufizuara sac kujton ti , vetem mendo qe njeriu perdor vetem 5 apo 6% te trurit .kjo vetem kufizim nuk eshte

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
shkodra
Tue May 08 2007, 05:05pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
per 20% e dija tesh ti po thu 5% po me ban marak!

no comment......
Back to top
.: Deno :.
Tue May 08 2007, 05:27pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Un them 100% .... ma argumentoni pak te kunderten plsss

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2791 sec, 0.0820 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,068kB