Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
guest
Fri Mar 20 2009, 08:19pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
Lec Neli ka shkruar:

guest ka shkruar:

Lec Neli ka shkruar:

guest ka shkruar:

ju ndihmoft tanve ju qe besoni se shum kekeni


Zotni guest sa naiv me dukesh kajhere mor njiri hahahahha, kurse sa per temen nuk munem me pohu as njanen e as tjetren por per nji gja jam i sigurt se ala s'kam pa gja deri tash


hahahahah ehe, as vet se di pse jam kaq naiv kajher hahahah mu duken shum edhe nuk kisha ca me ju than tjeter ahahahahahah
Hahahahahaha besoj se i ke pak dobsi kta temat fetare guest se gjehesh shpesh tu kullot ktej hahahhaha, masanej partnerin e diskutimit scutary82 se ke ma ktej kastan dukesh si jetim e me duhet me ardh mu me te ba shoqni kajhere hahahahahaha, megjithse mos me te rrejt nuk ma ka ana fort mu sorollat ktej ja.


ahahahaha flm prej tejet qe kujtohesh me ardhe e me m'ba shoqni se primend ma kan ba keq qe i kan dhan ban scutari82 se me kan lan vetem hahahahaha temat fetare me pelqejn me raste sidomos kur lexoj ca ka shkru ndonje fanatik.
tesh ti deshte me pa ndoj gja per me besu ne zot a? prit se ta po e sheh ne jete tjeter (nqs ka)hahahaha dhe po pat ky krijusi ka me ken si 1 qelizort ahahahahah

[ Edited Sat Mar 21 2009, 02:18am ]


Back to top
ixixi
Sat Mar 21 2009, 02:00pm

Registered Member #2365
Joined: Sat Oct 04 2008, 06:07pm

Posts: 77
cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besoj

never say never
Back to top
L - N
Sat Mar 21 2009, 02:02pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besoj


Cilin dush ti maj, ti thuj shyqyr qi ke munsi me zgjell hahahhaha

Kjo pergjigje ishte per kyt siper vetem ja per tjert mos te keqkuptohna


[ Edited Sat Mar 21 2009, 02:03pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
guest
Sat Mar 21 2009, 11:37pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besoj


a don me i fut ngaterres kta fetart se cila asht feja e vertet? hahahahah


Back to top
lissandro
Mon Mar 23 2009, 07:33pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besoj

Pse sipas tejet ti shkodranja usa sa zota ekzistojn ne mendjen tande apo tek truni jot jan ba download me shumic
nji Zot ka
edhe Bibla qe thu dhe librat tjer fetar nuk jan shkru nga zoti por nga Profetet .Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
guest
Wed Mar 25 2009, 02:16am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
lissandro ka shkruar:

shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besoj

Pse sipas tejet ti shkodranja usa sa zota ekzistojn ne mendjen tande apo tek truni jot jan ba download me shumic
nji Zot ka
edhe Bibla qe thu dhe librat tjer fetar nuk jan shkru nga zoti por nga Profetet .
ahahhaha pse a nuk jan fjalet e zotit ato qe jan shkrume ne librat e fese? isha tuj mendu me i lexu tan kta librat fetar me shprese per me kuptu zotin, po tesh qe the se nuk jan shkru nga zoti ma ndryshove mendjen edhe nuk po i lexoj hic. flm qe na informove se me kurseve shum kohe ahahahahah


Back to top
lissandro
Wed Mar 25 2009, 04:09am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
guest ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besoj

Pse sipas tejet ti shkodranja usa sa zota ekzistojn ne mendjen tande apo tek truni jot jan ba download me shumic
nji Zot ka
edhe Bibla qe thu dhe librat tjer fetar nuk jan shkru nga zoti por nga Profetet .
ahahhaha pse a nuk jan fjalet e zotit ato qe jan shkrume ne librat e fese? isha tuj mendu me i lexu tan kta librat fetar me shprese per me kuptu zotin, po tesh qe the se nuk jan shkru nga zoti ma ndryshove mendjen edhe nuk po i lexoj hic. flm qe na informove se me kurseve shum kohe ahahahahah
Guest spa du me hy ne gjynah me zotin mas ma len dopje 6 ne dor ma djal se mendoj me shku ne parajz zot me fal .un thash qe profetnit i kan shkru pa dihet se profetnit jan te dergumit e zotit keshtu e kam besimin
prezent nuk kam ken ti me i lexu ban mir ateher shife vet po te ban pershtypje si libra mir po ste ban prap mir se nuk shpreson ma mvaret nga ju .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
guest
Fri Mar 27 2009, 01:23pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
uroj qe te shkosh ne parajs primend hahahaha
e di se besimtaret mendojn qe profetet jan te dergumt e zotit, por kta librat kan kontradikta mes njeni tjetrit edhe te ban me mendu se nuk jan te dergumt e te njejtit zot, (po pretendoj sikur egziston zoti vetem per hir te diskutimit me ty).Back to top
U-N-I-K
Tue Apr 28 2009, 02:02pm
STUDENT

Registered Member #2521
Joined: Sat Dec 27 2008, 02:32pm

Posts: 129
o njerz,nuk e ka shkrujt zoti as biblen e as kuranin, e kan shkrujt njerzt te dy kta libra te shejte.

FIDARSI VA BENE,MA NON FIDARSI A VOLTE VA ANCORA MEGLIO
Back to top
lissandro
Tue Apr 28 2009, 06:39pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
U-N-I-K ka shkruar:

o njerz,nuk e ka shkrujt zoti as biblen e as kuranin, e kan shkrujt njerzt te dy kta libra te shejte.
hahah Pa ajo pun dihet ma ju unik se i kan shkru njerzit nuk pa thot kush se i ka shkru zoti.

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
guest
Thu Apr 30 2009, 04:01pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
lissandro ka shkruar:

U-N-I-K ka shkruar:

o njerz,nuk e ka shkrujt zoti as biblen e as kuranin, e kan shkrujt njerzt te dy kta libra te shejte.
hahah Pa ajo pun dihet ma ju unik se i kan shkru njerzit nuk pa thot kush se i ka shkru zoti.


ca nuk po lexon prej ju forumistav ktu, shkoni ka ju con era vetem per t'iu pershtat idese zotit. sa absurde!


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri May 01 2009, 10:07am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
besoj dhe gjithmone me ka ndihmu falemners shume prej tij.. amen

I care and I wish well!

Back to top
lissandro
Sat May 02 2009, 12:07am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
a-cat ka shkruar:

besoj dhe gjithmone me ka ndihmu falemners shume prej tij.. amen
Ashtu kjoft a-cat .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
**Rusjane**
Sat May 02 2009, 12:56am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
Normal qe po

por ma shume do i besoj kur te me marrin ne parajse :D
Back to top
lissandro
Sat May 02 2009, 01:03am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
**Rusjane** ka shkruar:

Normal qe po

por ma shume do i besoj kur te me marrin ne parajse :D

hahahh Ruse e paske siguru shkumjen ti pa hy te dera

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat May 02 2009, 01:04am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
lissandro ka shkruar:

**Rusjane** ka shkruar:

Normal qe po

por ma shume do i besoj kur te me marrin ne parajse :D

hahahh Ruse e paske siguru shkumjen ti pa hy te dera


ma len pak deren cilun naqe vene kpucen mos te myllet edhe per mu hahahaha

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Sat May 02 2009, 06:44pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besojQa s'ndin robi. )
Back to top
belgium
Sat May 02 2009, 06:58pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
une kam besim ne radh te par ne vedvedi !
Back to top
matura2000
Sat May 02 2009, 09:18pm

Registered Member #2355
Joined: Wed Oct 01 2008, 03:35am

Posts: 2346
shkodranjaUSA ka shkruar:

cilin zot me besu ma ate qe ka shkrujt biblen apa ate qe ka shkrujt kuranin megjithese zoti ne fillim shkrujti biblen e cifutave apa mas ka shkrujt librin e budistave ne fillim me thano per cilin zot e keni fjalen ihera masanej pa ju tragoj a i besojCHI LO FA' , SE LO ASPETTI................

Back to top
star
Thu May 07 2009, 12:28am

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
padiskutim hahahahahahahahaa
Back to top
whatishappiness
Tue May 12 2009, 07:44pm

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Shume beson ti ne Zot. Shume beson ti qe vajza ne foton tane me sytjena jashte po kerkon indirekt me ia kru shpinen se shume asaj brinjet po i gumezhijne, se ashtu ajo mundet me ken ma ne forme me ba praktike, psh trajnim fizik ose me meditu.

Bile ti beson aq shume saqe veres veshesh holle e bukur per te vetmen arsye me ua terheq vemendjen te tjereve me u ba ma aktiv me meditime e falje.

SuperGirl ka shkruar:

Edhe une besoj shume ne Zot. ne fakt nuk arrij t'i jap asnje kuptim ekzistences njerezore dhe cdo gjeje qe me rrethon nese nuk vete-aktualizohem me besimin ne Zot dhe me praktikimin e nje besimi fetar.
Sa me shume shikoj rreth meje, aq me teper bindem per ekzistencen e nje Qenie hyjnore qe ka krijuar gjithcka...mendja na eshte dhene per te menduar, apo jo?
happiness

Back to top
whatishappiness
Tue May 12 2009, 07:57pm

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Beson jashtezakonisht shume, deri ne ate pike sa ti e ke humbur shpresen se je e bukur pa ba tualet. Po te mjeruar vetes spo i thu ama.

<MJERIMI ESHTE I PASHMANGSHEM PER ATO QE E HUMBASIN SHPRESEN>

Mbreteresha ka shkruar:

Zoti eshte Ai qe krijoi cdo gje qe shikojme ne me sy,eshte Ai qe krijoj token dhe qiellin,diten dhe naten.te krijoi ty o njeri dhe te perzgjelli nga krijesat me me vlere,te dha emrin njeri...valle te gjitha keto nuk cojne ne besim????besoj jashte zakonisht shume.

happiness

Back to top
Al Bundy
Tue May 12 2009, 07:57pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
whatishappiness ka shkruar:

Shume beson ti ne Zot. Shume beson ti qe vajza ne foton tane me sytjena jashte po kerkon indirekt me ia kru shpinen se shume asaj brinjet po i gumezhijne, se ashtu ajo mundet me ken ma ne forme me ba praktike, psh trajnim fizik ose me meditu.

Bile ti beson aq shume saqe veres veshesh holle e bukur per te vetmen arsye me ua terheq vemendjen te tjereve me u ba ma aktiv me meditime e falje.

SuperGirl ka shkruar:

Edhe une besoj shume ne Zot. ne fakt nuk arrij t'i jap asnje kuptim ekzistences njerezore dhe cdo gjeje qe me rrethon nese nuk vete-aktualizohem me besimin ne Zot dhe me praktikimin e nje besimi fetar.
Sa me shume shikoj rreth meje, aq me teper bindem per ekzistencen e nje Qenie hyjnore qe ka krijuar gjithcka...mendja na eshte dhene per te menduar, apo jo?


Jezu Krishti asht njall nji here kurse 'what is qa di une' njallet per çdo vjet sa me ba nji postim.
Ishallah ta pa e gjen lumturine se boll i braktisun dukesh shpirtnisht me pseudo-provokimet qe mundohesh me ba.
Back to top
whatishappiness
Tue May 12 2009, 08:18pm

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Opioni i tij duhet bashkangjituar me letrat ne te cilat ai analizoi kete pyetje; ne ate menyre spektatoret kane mundesi te shohin 'where he's coming from' me ate perfundim. Opioni i askujt nuk peshon me shume se i tjetrit deri kur ai/ajo ta trajtoje pyetjen e kesaj teme ne menyre profesionale ashtu sic ai e trajtoi lenden e fizikes ne menyre serioze dhe profesionale. Sa ton shkrime jane ne mc^2?

Miri74 ka shkruar:

Dikush ne ne postim mbi fene kishte shkru qe Einstein ka besu ne zot.

Duke kerku per fotografija rashe rastesisht ne kete ma poshte qe nuk me duket se konfirmon besimin e tij.
happiness

Back to top
whatishappiness
Tue May 12 2009, 08:27pm

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Une jam ketu here pas here. Pyetja eshte kurdo qe hyj, pse duhet me te aprovu ty si te lumtur kur nuk je? I braktisun shpirtnisht je ti qe e ke vetine me ba shaka me cdo lloj brumi a nuk mendon keshtu? Mbase ai zbuloi mc^2 por nuk e krijoi. Mekanika aty ka qene.

Miri74 ka shkruar:

whatishappiness ka shkruar:

Shume beson ti ne Zot. Shume beson ti qe vajza ne foton tane me sytjena jashte po kerkon indirekt me ia kru shpinen se shume asaj brinjet po i gumezhijne, se ashtu ajo mundet me ken ma ne forme me ba praktike, psh trajnim fizik ose me meditu.

Bile ti beson aq shume saqe veres veshesh holle e bukur per te vetmen arsye me ua terheq vemendjen te tjereve me u ba ma aktiv me meditime e falje.

SuperGirl ka shkruar:

Edhe une besoj shume ne Zot. ne fakt nuk arrij t'i jap asnje kuptim ekzistences njerezore dhe cdo gjeje qe me rrethon nese nuk vete-aktualizohem me besimin ne Zot dhe me praktikimin e nje besimi fetar.
Sa me shume shikoj rreth meje, aq me teper bindem per ekzistencen e nje Qenie hyjnore qe ka krijuar gjithcka...mendja na eshte dhene per te menduar, apo jo?


Jezu Krishti asht njall nji here kurse 'what is qa di une' njallet per çdo vjet sa me ba nji postim.
Ishallah ta pa e gjen lumturine se boll i braktisun dukesh shpirtnisht me pseudo-provokimet qe mundohesh me ba.

happiness

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2722 sec, 0.0881 of that for queries. DB queries: 69. Memory Usage: 3,168kB