Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
shkodra
Tue May 08 2007, 07:08pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
ti dukesh se perdore 100% hahahhaha (shaka)...


no comment......
Back to top
WORLD
Wed May 09 2007, 12:03pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
une 90% ...Ju mund te thoni pse jo 100% ?sepse nganji her mendoj seee jam zot i cdo gjaje (pas disa sukseseve psh ) por kur nodh qe dicka me shkon keq ...Lutem !!! Si nje frigacak e deshtak qe e kupton se vete sban asgja .....JU kam tregu hitorin e shkrimtarit qe shkroi librin mbi MOS egzistencen e Zotit ...ne fund tha : O ZOT U LODHA !!! ka Zot them une !!!

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Wed May 09 2007, 11:21pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Edhe une. As qe e kam vu ndonjehere ne dyshim.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OCCULTSPIRIT
Thu May 10 2007, 12:39pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
shkodra 20% te trurit perdorin vetem shkencataret dhe ndonje njeri zheni .altin me te vertete mendon se perdor 90% te trurit apo e the per shaka ?! nqs nje njeri ndjehet frikacak deshtak ashtu do te jete por nqs ka besim ne vetevete pesimi do te na behet mesim kjo quhet evolucjon
nuk shkon cdo gje mbare gjithmone sepse po te shkonte mbare do te ishte jeta shume e merzitshme . jeta eshte nje lufte shume here do fitojme shume here do humbim por sic thoshte nje filozof
<<perse rrezohemi ? rrezohemi qe te ngrihemi perseri >>

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
.: Deno :.
Thu May 10 2007, 01:51pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
looooooooooooooooooooooooooooooooool .... mu duk vetja si ne kopsht kur e lexova kete ...
As evulocjonisti ma i mire se pohon kete qe ti thu .... Ne fakt eshte e vertet qe truri i njeriut ka evoluar dhe evulon, mirpo, qe ne kohen e perjudhes se gurit, e deri me sot sasia e trurit te njeriut ka ndryshu (sipas evulocionistave) por ka ndryshu shum pak, ne krahsim me ate qe ka arrit njerzimi deri ne ditet e sotme .... kjo eshte nje hipoteze qe ka premise deshtimin ...
Nje tjeter gja qe me habit tek ti, eshte se pse beson se nuk even njeru ne pune te gjith trurin, dhe si e mat ti kete.... ne fund te fundit a e din si eshte konstrukti fizik i trunit.. ???

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
shkodra
Thu May 10 2007, 06:56pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
disa ketu po lan nam!!!!!!!!!

no comment......
Back to top
shkodra
Thu May 10 2007, 07:40pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
bossi mas te nigjoj kush se po len nam...

no comment......
Back to top
.: Deno :.
Thu May 10 2007, 08:13pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Shkodra ... flm per sugjerimin... por nje gja po ta tham sinqerisht .... per tana temat qe shkruj mund te la nam, dhe nuk dyshoj ne kete .... por sa i perket evolucionit , ska asnje shans.... kam studju shum mbi kete qeshtje ... dhjetra libra... qe ti as si ke pa ne anderr... flasim shkencerisht po deshe ... po kam frik se kam me tu duk si ufo.. se ske me marr gja vesht ... ka me tu duk vetja si liza ne boten e cudirave ... kshtu qe mos nderhy ne gjana qe qart duket se smerr ere ... plssss

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
shkodra
Thu May 10 2007, 08:32pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
je i vetmi qe perdore tutrin 90%djali .....shnet


no comment......
Back to top
WORLD
Fri May 11 2007, 09:11am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
po ju kerkoj cuna te distancohena nga shkelja e temes dhe ofendimi i ideve te secilit !!!

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Fri May 11 2007, 02:12pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Postimet jashte teme, qe tani e prapa do fshihen, te mos vije njeri te me shaje pastaj (sidomos te diskutimet fetare)........ok?
Besoni ne Zot, apo jo? Se sa perdoret truri, hapni teme te re, nuk ju bertet njeri.

Flm.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Thu May 17 2007, 08:16pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
hahhahahha mir e ke ti.....po kujt em i than...

no comment......
Back to top
WORLD
Fri May 18 2007, 06:45am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
shkodra ka shkruar:

hahhahahha mir e ke ti.....po kujt em i than...


thuja dhe vedit kajher mos prit me ja than tjeret vetes se tyne !!


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
shkodra
Fri May 18 2007, 07:22pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
altin qa bane mira????????

no comment......
Back to top
WORLD
Thu May 24 2007, 01:17pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
mire ca ke ba ?! 1900 lek , ca ke ba

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Kafscett@
Thu May 24 2007, 02:41pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
As une nuk e di...
Zotin ma kane pershkruar si e mira e pafund, e kunderta e se keqes. Krijuesi i qiellit e i tokes, ai qe di gjithça po qe nuk te thote asgje.
Kam provuar ta praktikoj besimin tim por kam arritur te ve ne dyshim shume gjera. Tani besimi im eshte i lidhur me gjerat e pashpjegueshme te jetes qe nuk varen nga vullneti i njerezve apo nga shkenca........ne keto raste me eshte me e lehte te besoj tek vullneti i Zotit.
Mund te jete "Brain Washing"!!!!
Eshte menyra ime per te justifikuar e perballuar
veshtiresite.
Ne disa raste menyra e vetme per t'i mbijetuar te papriturave !shy !shy !shy !shy !shy

Iluzjone optike

Back to top
WORLD
Fri May 25 2007, 05:37pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Denada kete e the ti dhe po e citoj : Zotin ma kane pershkruar si e mira e pafund, e kunderta e se keqes. Krijuesi i qiellit e i tokes, ai qe di gjithça po qe nuk te thote asgje.
Ma kan pershkru ?! hmmm nqs ti se ke pa ( normal ) i beson te pershkruarit te te tjerve ?!
Nuk thote asgja ?! CUDITEM ....ti je "fjala" e tij ......ka nevoj me te cu sms me e besu!
Pse quhet besim !? Sepse kupton , dashuron e njeh dicka qe se ke pa .....
psh Beni i bere detyra?! Po thote djali (ti i beson atij pa e pa )


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Kafscett@
Fri May 25 2007, 07:59pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Jam une Kafscett@ qe kam shkruar ate post, Altin. Kuptoj kur ti thua se besimi eshte te besosh ate qe nuk shikon. Per karakterin tim, nganjehere kam nevoje per konfirmime, dhe kur me jepet mundesia i vertetij. Por kur flitet per Zotin, ate nuk kam si e "testoj". Besimi ne te me lind pikerisht kur bindem se nuk do te gjej asnje pergjigje apo te vertete, veç atyre qe shkoene jashte çdo arsyeje njerezore e tokesore.
Besimi im mund te mos quhet shume orthodoks, apo i pranueshem, but so it is.


Iluzjone optike

Back to top
WORLD
Sat May 26 2007, 11:28am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
opsss sorry ...ke te drejte por ....jam plake e me falet mendoj , me fal dhe 1 her .....sa per ato qe the ke te drejte eshte me vet tipin e njeriut e frymen ne te cilen ai rritet !!!

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Kafscett@
Sat May 26 2007, 11:33am
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Altini-C^I^A ka shkruar:

opsss sorry ...ke te drejte por ....jam plake e me falet mendoj , me fal dhe 1 her .....sa per ato qe the ke te drejte eshte me vet tipin e njeriut e frymen ne te cilen ai rritet !!!No prob. Take it easy

Iluzjone optike

Back to top
Albania
Fri Jun 01 2007, 10:35pm
Zemrushi Rrapatushi

Registered Member #466
Joined: Tue Feb 06 2007, 10:33am

Posts: 386
Esht mase normale te besosh, njeriu me logjike te shendosht arrin ta kuptoje qe gjith ky univers cdo gje qe te shikon syri duke fillu nga vet ne njerzit, kafshet etc etc jan kriju nga nje prefektesi e perkryer, dhe nje njeri qe ka llogjik te shendosht duhet ta dije qe eka bere nje specjalist, i cili esht 1 dhe i vetem i pa ngjashem me asnje imagjinat ,Zoti 1 dhe i vetem


Ka vetem nje menyre per te qene i lumtur: te jetosh per te tjeret.
Back to top
WORLD
Fri Jun 08 2007, 12:31pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
po perfitoj nga ca the .........a te ka ndodh me u lekund ne besim ...nqs po pse , dhe kur ne cfare momentesh !?

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Albania
Sat Jun 09 2007, 06:02pm
Zemrushi Rrapatushi

Registered Member #466
Joined: Tue Feb 06 2007, 10:33am

Posts: 386
po perfitoj nga ca the .........a te ka ndodh me u lekund ne besim ...nqs po pse , dhe kur ne cfare momentesh !?

Altin njeriu asht i kriju i atille qe te ket lekundje
pra nuk asht perher i pa lekundshem, i pa lekundshem
asht vetem ai qe na ka kriju, dhe sa i perket i lekundshem
tham ne praktik te besimit, se ne Egzistencen e Zotit
un per vedi jam i saqrum, dhe nese ndoll lekundja e mos
praktikimit te falenderimit, ndodh ne momente dobsiet
kur njeriu ndodhet ne halle veshtersi, kshu e mendoj un
kaq.

Ka vetem nje menyre per te qene i lumtur: te jetosh per te tjeret.
Back to top
123456
Wed Aug 08 2007, 11:11am

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
Une besoj ne ZOT. Vete universi ka nje rregullsi re strukturuar qe eshte shume e veshtire te jete koincidence. Pastaj nese jeta eshte krijuar vetvetiu, perse nuk vazhdon te krijohet edhe sot e kesaj dite? Cdo gje tenton drejt kaosit, drejt entropise ne baze te parimeve te termodinakmikes, po si eshte organizuar materia ne menyre aq komplekse vetvetiu per te dhene jeten? Per mendimin tim ka nje qenie te mbinatyrshme, nje rend siperor qe ka krijuar dhe programuar cdo gje.
Back to top
Rusjani
Sun Aug 26 2007, 05:13pm

Registered Member #501
Joined: Mon Feb 12 2007, 05:42pm

Posts: 101
O vëllzërit e mi
Ndaluni e mendoni
Botën që ju rrethon
Ndaluni e shikoni

Yjet në hapësirë
Që pa ndalë notojnë
Toka,Dielli e Hëna
Rrugën s’e gabojnë

Shikoni me kujdes
Fusha, male e kodra
Dikush i ka krijuar
E nuk janë lodra

Pra o vëllzërit e mi
Mos të mbeteni të hutuar
Dijeni të vërtetën
Allahu na ka krijuar
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3251 sec, 0.0791 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,117kB