Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: I*N*T*E*R*E*S*A*N*T*E
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ne cilen dite te javes keni lindur...
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Rozafa-usa
Wed May 07 2008, 01:03am

Registered Member #1466
Joined: Thu Dec 06 2007, 05:57pm

Posts: 1103
Në cilen ditë të javës keni lindur?

E hënë

Femra e lindur të hënën është e butë dhe sensibile. Është e aftë që t’i përshtatet partnerit dhe bën lëshime. Ngrohtësinë e ndjenjave të veta ka dëshirë ta ndajë me njerëzit e tjerë dhe kulminacionin e vet në këtë drejtim e arrin në rolin e nënës. E do jetën harmonike dhe gjithmonë e dëgjon zemrën.

Mashkulli i lindur të hënën e ka imagjinatën të zhvilluar dhe në raport me tjerët gjithmonë e luan rolin e kundërt. Nuk i pëlqen vetmia dhe shpesh e kërkon ngushëllimin te njerëzit e tjerë. Mbas pamjes së jashtme, e cila është e qetë, fshihet një natyrë e vrullshme.


E martë

Femra e lindur të martën është e zjarrtë. I tërheq njerëzit me natyrën e vet të gjallë dhe me shijën për humor, por edhe me nevojën e vet për liri. Më së shumti në botë e do lirinë dhe frikësohet vetëm prej një sendi: nga monotonia sentimentale e cila e rrezikon entuziazmin e saj. Për të dashuria është vetëm lojë ose, në të kundërtën nuk lodhet.

Mashkulli i lindur të martën është orator i fortë. E karakterizon shija e jashtëzakonshme për humor, buzëqeshja dhe optimizmi; është entuziast dhe i pëlqejnë argëtimet. Ndjenjat e veta me gjithë dëshirë i ndan me tjerët.


E mërkurë

Femra e lindur të mërkurën është me temperament të butë dhe sensual. Diskrete, e në dashuri i pëlqen sinqeriteti. I pëlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lë përshtypje dashuria në shikim të parë. Për te joshja e ka kuptim të dyfishtë: përpos bukurisë fizike, janë me rëndësi edhe ndjenjat.

Mashkulli i lindur të mërkurën është para së gjithash i ndershëm në dashuri. Pas mburrjes së madhe fshihet butësia, të cilën shpesh nuk di ta shprehë. Është i sinqertë dhe i besueshëm. Siguria në dashuri është shpesh para pasionit.


E enjte

Femra e lindur të enjten nuk mund të presë kur është në pyetje dashuria. I pëlqen liria dhe aventurat, gjithnjë është në kërkim të njohurive të reja. Sharmi i saj është natyral dhe është spontane. Shumë vështirë lidhet për partnerin dhe nuk ka iluzione të tepërta për dashurinë.

Mashkulli i lindur të enjten është Kazanovë i vërtetë. Dëshiron ta njohë jetën sa më mirë. Është fjala për njeriun i cili është konformist dhe antikorformist në të njëjtën kohë. Është i aftë që me të vërtetë të dojë, por edhe të aktron. Martesa e frikëson ngapak, por nuk është i aftë për jetë vetjake.


E premte

Femra e lindur të premten është romantike. I pëlqen bukuria dhe harmonia. E karakterizon sensualiteti dhe sensibiliteti. I është e nevojshme mbrojtja e përhershme, të cilën kryesisht e gjen në rrethin familjar. Frikësohet nga vetmia, e mashkujt i tërheq me buzëqeshjen e saj të butë.

Mashkulli i lindur të premten është artist i vërtetë. Kur thotë “të dua”, ai këtë me të vërtetë e mendon. I është i nevojshëm balancimi, kujdesi dhe vërtetimi se është i dashur. Pa këtë nuk do të ishte në gjendje të jetojë. Martesa, shtëpia dhe familja janë tri fjalë më të rëndësishme në jetën e tij. Kur e gjen personin e vërtetë, mbet me të tërë jetën.


E shtunë

Femra e lindur të shtunën është misterioze dhe fshehtë, dhe nuk i tregon lehtë ndjenjat e veta. Temperamenti origjinal dhe i pavarur e ndërton personalitetin e vet kompleks. Joshjen e merr si lojë intelekti. Edhe pse duket si person që nuk interesohet për asgjë, në të vërtetë është fjala për një person shumë emotiv që ka nevojë të pandërprerë për shprehjen e ndjenjave të veta.

Mashkulli i lindur të shtunën është i pamarur dhe i aftë të jetojë vetë. Reaksionet e tij janë të paparashikueshme dhe diskrecioni është shumë i rëndësishëm për të. Nuk është njeri që i shpreh ndjenjat e veta. Por, në të vërtetë, është shumë emotiv dhe frikësohet nga fakti se të tjerët mund ta zbulojnë këtë.


E diel

Femra e lindur të dielën është impulsive dhe e karakterizon vullneti i çuditshëm për jetë. Mendjen e saj e zotëron pasioni. Ajo gjithnjë është personi që e bën hapin e parë, dhe krenohet me partnerin e vet. Nuk bën kompromise dhe shumë vështirë e sakrifikon lirinë e vet.

Mashkulli i lindur të dielën është ambicioz dhe i sigurt në veten. E karakterizon sjellja me vetiniciativë dhe është autoritative. Shumë flet dhe i dëgjon bashkëbiseduesit e vet dhe i pëlqejnë komplimentet. Në raport me femrat sillet si mbrojtës.

Back to top
Rozafa-usa
Wed May 07 2008, 01:04am

Registered Member #1466
Joined: Thu Dec 06 2007, 05:57pm

Posts: 1103
une kam lindur te ejten, edhe pak a shume eshte e vertete . na tregoni edhe ju diten?
Back to top
~*Christel*~
Wed May 07 2008, 02:25pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
e hane
Back to top
Vaskja
Wed May 07 2008, 02:54pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
e enjte.......


Back to top
scutari82
Wed May 07 2008, 03:59pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
nuk e di prit ta kontrolloj nase e gjej online
Back to top
JAMES
Wed May 07 2008, 04:01pm

Registered Member #772
Joined: Sun May 06 2007, 05:48pm

Posts: 1458
o skuter a ke le me sy hap apo me sy mbyllBack to top
scutari82
Wed May 07 2008, 04:03pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
paska ken e hane

o selman edhe ktu u fute ti ma
Back to top
belgium
Wed May 07 2008, 05:38pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KA KEN DITE FESTET
Back to top
Bujana's
Wed May 07 2008, 11:05pm

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
shtunë

Femra e lindur të shtunën është misterioze dhe fshehtë, dhe nuk i tregon lehtë ndjenjat e veta. Temperamenti origjinal dhe i pavarur e ndërton personalitetin e vet kompleks. Joshjen e merr si lojë intelekti. Edhe pse duket si person që nuk interesohet për asgjë, në të vërtetë është fjala për një person shumë emotiv që ka nevojë të pandërprerë për shprehjen e ndjenjave të veta.

AHAHAHAHHA unwe kam lindur te shtunen ,,por se di a existojne te gjithe ,,, ahahahahah


Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
belgium
Wed May 07 2008, 11:06pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
po me lind te dielen qe asht pushim dit zotit?qa thuhet?
Back to top
Bujana's
Wed May 07 2008, 11:09pm

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
belgium ka shkruar:

po me lind te dielen qe asht pushim dit zotit?qa thuhet?


AHAHAHAH thojne qe ka punu baba pa mend ne kry ..... lol

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
belgium
Wed May 07 2008, 11:12pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Bujana's ka shkruar:

belgium ka shkruar:

po me lind te dielen qe asht pushim dit zotit?qa thuhet?


AHAHAHAH thojne qe ka punu baba pa mend ne kry ..... lol


hahahahahaahha ka ken dejshem hhahahahaahah
Back to top
SuperGirl
Wed May 14 2008, 01:55pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E hënë

Femra e lindur të hënën është e butë dhe sensibile. Është e aftë që t’i përshtatet partnerit dhe bën lëshime. Ngrohtësinë e ndjenjave të veta ka dëshirë ta ndajë me njerëzit e tjerë dhe kulminacionin e vet në këtë drejtim e arrin në rolin e nënës. E do jetën harmonike dhe gjithmonë e dëgjon zemrën.


Torino ca ke ba ti?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Wed May 14 2008, 07:05pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
SuperGirl ka shkruar:

E hënë

Femra e lindur të hënën është e butë dhe sensibile. Është e aftë që t’i përshtatet partnerit dhe bën lëshime. Ngrohtësinë e ndjenjave të veta ka dëshirë ta ndajë me njerëzit e tjerë dhe kulminacionin e vet në këtë drejtim e arrin në rolin e nënës. E do jetën harmonike dhe gjithmonë e dëgjon zemrën.


Torino ca ke ba ti?


Une ishtu maj super,qe po kalojme hahahahhaahha
Doli edhe kja eeee
Back to top
Edmond-Cela
Wed May 14 2008, 07:39pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
nje dite mas shpalljes se pavarsis se shqiperis. kan desht me na njet emrin clirim por mandej kan nderru mendje

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
SuperGirl
Sun May 18 2008, 01:01am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
torino_ne ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

E hënë

Femra e lindur të hënën është e butë dhe sensibile. Është e aftë që t’i përshtatet partnerit dhe bën lëshime. Ngrohtësinë e ndjenjave të veta ka dëshirë ta ndajë me njerëzit e tjerë dhe kulminacionin e vet në këtë drejtim e arrin në rolin e nënës. E do jetën harmonike dhe gjithmonë e dëgjon zemrën.


Torino ca ke ba ti?


Une ishtu maj super,qe po kalojme hahahahhaahha
Doli edhe kja eeeeehe ;;) se kot mos je gaforrjaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Sun May 18 2008, 03:07pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
SuperGirl ka shkruar:

torino_ne ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

E hënë

Femra e lindur të hënën është e butë dhe sensibile. Është e aftë që t’i përshtatet partnerit dhe bën lëshime. Ngrohtësinë e ndjenjave të veta ka dëshirë ta ndajë me njerëzit e tjerë dhe kulminacionin e vet në këtë drejtim e arrin në rolin e nënës. E do jetën harmonike dhe gjithmonë e dëgjon zemrën.


Torino ca ke ba ti?


Une ishtu maj super,qe po kalojme hahahahhaahha
Doli edhe kja eeeeehe ;;) se kot mos je gaforrja


Fiks gaforrja jam!!!
Back to top
SuperGirl
Sun May 18 2008, 09:41pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahaha naqe mas e kena edhe emrin njesoj

me thote gjithmone mami qe vajzat qe kane lind ne dite te hane dhe ne qershor jane te bukura

[ Edited Sun May 18 2008, 09:41pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Edmond-Cela
Sun May 18 2008, 09:44pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
si maj, vetem vajzat me ate datlindje mu deshka me kerku mua a.

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
SuperGirl
Sun May 18 2008, 10:01pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
eheBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Sun May 18 2008, 10:28pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
ups edhe une kam lind ne qershor
Super mas me thuj se e ke me 27 dtl ?????
Back to top
scutari82
Mon May 19 2008, 01:48am

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
SuperGirl ka shkruar:

hahahaha naqe mas e kena edhe emrin njesoj

me thote gjithmone mami qe vajzat qe kane lind ne dite te hane dhe ne qershor jane te bukura


si ja ban qejfin vedit kja
ju dyja pa me bani me dyshu
Back to top
SuperGirl
Mon May 19 2008, 09:51pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
torino_ne ka shkruar:

ups edhe une kam lind ne qershor
Super mas me thuj se e ke me 27 dtl ?????nooooo per pak...me 29Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon May 19 2008, 09:52pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
scutari82 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

hahahaha naqe mas e kena edhe emrin njesoj

me thote gjithmone mami qe vajzat qe kane lind ne dite te hane dhe ne qershor jane te bukura


si ja ban qejfin vedit kja
ju dyja pa me bani me dyshuca mos me dyshu, ske fajBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
gilushi
Thu May 29 2008, 01:58pm

Registered Member #1263
Joined: Fri Sep 21 2007, 05:06pm

Posts: 859E mërkurë

Femra e lindur të mërkurën është me temperament të butë dhe sensual. Diskrete, e në dashuri i pëlqen sinqeriteti. I pëlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lë përshtypje dashuria në shikim të parë. Për te joshja e ka kuptim të dyfishtë: përpos bukurisë fizike, janë me rëndësi edhe ndjenjat.

Une kam linde te merkuren dhe eshte shum e vertet ;;)


Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.6499 sec, 0.0987 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,112kB