Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Forumi i ShkodraOnline.com :: Sporti

<< Previous thread | Next thread >>
Sporti dhe seksualiteti
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
shkodra
Thu May 31 2007, 06:55pm

Registered Member #237

mir mir..

no comment......
Back to top
belgium
Sat May 10 2008, 05:44am

Registered Member #1142

SuperGirl ka shkruar:

Po pse kam lujt mendsh mor ju ju raft e mira.......e kisha teme ne mesim, (ne te psikologjise jena te perparum) dhe nuk gjeja asnje material ne internet ne lidhje me kete.

pse ju duket kaq teme qesharake? nuk e dinit qe per vite me radhe ka ekzistuar idea e seksofobise ne sport, sepse mendohej qe aktiviteti i rregullt seksual prish balancen sportive dhe nuk lejonte sportistet te jepnin maksimumin e tyre ne aktivitetin sportiv. Thoni shyqyr qe sot eshte zhdukur seksofobia, dhe keto dy aktivitete shikohen si normale per jeten e njeriut.
gjithashtu ka nje jete qe ekziston nje diskriminim i seksit femer ne sporte te ndryshme, pra kemi shembuj te shumte te dallimeve gjinore ne sport (dhe jo vetem....) te cilat i kane ndaluar femrat te shprehin veten e tyre ne fushen e sportit.
Ca ka me qesh tesh ktuuuuuuuuu???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e kunderta asht !
sexe ne sport vec te liron e te ven ne forme...
ka lloje sporti qe asht e damshme sexe ne aktivitetsi: peshengritje, basket,futboll......por ne sportet e ujit, ato inteligjente si: shah, ping-pog,tenis jane guri magjik ........
dikur ne shqiperi nuk ka exzistu diskriminim ne sportet feminine, perkundrazi kan qene me te zhvillume ne raport me sportet maskuline.......volejbolli i femrave shqiptare asht njohur ne europe e balkan.....me te famshmen ELA TASE.....
Back to top
zjermi
Mon May 12 2008, 01:59am

Registered Member #1293

kam pa nje emision qe bajne vetem ekperimente ne lidhje me sportin, ate dite e kishte ne lidhje me ceshtjen a me ba sex apo jo para nje ndeshjet. i bane tana matjet e zemres, shkeputjes, rrezistences, shpejtesise, testosteronit etj. te tama dolne ma mire pasi sportisti kryvi sex me te shoqen

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
scutari82
Tue Jun 03 2008, 07:36pm

Registered Member #1503

SuperGirl ka shkruar:

Hmmmmmmm pse???????? Mua me duket se sex para ndeshjes ben mire!

ta garantoj un qe nuk asht ma mire tash nase doni mi i than sex ju edhe nji 5 minutashit sa me kry pun nuk asht prish pune pa me ba sex per dy ore e masanej me shku me lujt futboll get the f..... out of here
Back to top
zjermi
Tue Jun 03 2008, 07:42pm

Registered Member #1293

hahaha

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
Al Bundy
Sun Jun 22 2008, 08:19pm
Al Bundy

Registered Member #1833

scutari82 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Hmmmmmmm pse???????? Mua me duket se sex para ndeshjes ben mire!

ta garantoj un qe nuk asht ma mire tash nase doni mi i than sex ju edhe nji 5 minutashit sa me kry pun nuk asht prish pune pa me ba sex per dy ore e masanej me shku me lujt futboll get the f..... out of here

Kush ban 2 ore seks pash zoten! A s'po kena pune t'jera me ba a si?...

Back to top
babo
Sat Jul 12 2008, 09:10am

Registered Member #587

edhe luhet edhe s'luhet kam pershtypjen se asht ma teper sipas organizmit te personit

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
scutari82
Sat Jul 12 2008, 02:49pm

Registered Member #1503

nuk luhet ma gaucho . luhet me lagjet pa ose te don boskoja pa ja neshje futbollit 90 minuta
Back to top
Xhulio8
Tue Oct 13 2009, 12:04pm
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289

Albania
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF