Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Rreth Shkodrës dhe për Shkodrën
 
<< Previous thread | Next thread >>
Shkodra Sali Berisha dhe zoja Jozefina Topalli.
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L - N
Tue Jun 03 2008, 10:18am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Po e hapi kyt teme ja me ofendu apo me ranu naj simpatizan apo nej mshtets te Partis Demokratike por vetem me analizu se :

Ca kan ba deputet e PD dhe qeveria per Shkodren qi gjithmon i ka marr votat prej saj

Per menimin tem personal ska ba asgja ma shum se ka ba ne tana ato zona qi perpara nuk ja kan dhan voten, thojn tan dhe kam pa se ka shtru da rruge sepse Shkodra s'ka pas rrug hic perpara se me na ardh demokrat ne pushtet dhe jam dakord por rrugt vazhdojn mu shtru ne tana qytetet e Shqipnis ja vetem ne Shkoder bilet edhe me ka 4 korsi pra cfar trajtimit special pa merr Shkodra per mshtetjen masive qi i ka ba ksaj partie tash 18 vjet.

Me dy rrug te shtrume e me 2 fuqija zift nuk munena me than se prejmen na ken trajtu ne mnyr speciale si i kena trajtu na tash 18 vjet.
Rruga apo aksi rrugor Tiran-Shkoder asht rruga vdekjes sepse asht e ngusht e nuk asht autostrad me te pakten 2 korsi por edhe kyt rruge e shtrovi Fatosi qi e pat nem e denu Shkodren e qysh se asht hap asht kthy ne rrug vdekjet.

Ka 3 vjet qi premtojn Demokrat per uren e Buns e per rrugen me Hanin e Hotit qe asht rrug dyshe as ajo rrug nuk asht autostrad e mirfillt, e ala s'kan fillu punt taman.

Ca u ba me parqet industriale dhe me drejtimin e bizneseve ka Shkodra dhe veriu qi jan zonat mate varfna ne Shqipni qi Partia Demokratike na premtune perpara zgjedhjeve, asgja se ata vet jetojn ne Tiran e votat i kan marr por nuk duhet me harru se kan nevoj me marr nji rrog dikun edhe kta zotnit.

Aksi rrugor historik I Shkodres me Gjakoven e Prizrenin pse u nenvleftsu kur ne Jug te shqipnis qe sju voton kush bani autostrada me ka 2 korsi me shku e me ka 2 korsi me ardh.

Ca u ba me Statusin e universitetit Luigj Gurakuqi me ja dhan te drejten per me perfshi Shkencat Politike, Mardhaniet Interrnacionale e Drejtsin. Ku jan fondet me zmadhu e pasunu studimet ne kyt Universitet kur jeni tu dhan me miljona Euro Universiteteve tjea neper Shqipni.

Ca u ba me rikthy lumin e buns ne lum lunrus dhe me njoft ne bashkpunim me palen Mala Zeze qi me rihap portin e Buns, edhe ktu asgja.

Ca u ba per regjenerimin e linjs hekurrudhore mes Malit te Zi dhe Tirans kurrgja perkunrazi ashd zvoglu e anullu treni masdites tu lanu direkt bizneset e hallexhit Shkodran.

Pys vedin por per qef kisha pyt edhe ju per ca e votojm ne Shkodran e veriort Sali Berishen dhe partin Demokratike qe nuk asht tu ba asgja te vecant me lehtsu sado pak varfnin dhe me permirsu gjenjen tone qe prej veriut kta njerz marrin rrogat e pasunojn shoqnin e familjet e tyne. .


[ Edited Fri Dec 10 2010, 07:53am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Tue Jun 03 2008, 10:22amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Nuk di qa me te thane Z.Lec po keq boll per mendimin tem, ne krahasim me qytet e tjera na jena shum ne avashte.

Populli kenaqet me qeverine vetem se i hedhe 2 karroca zift ne rrugicen e tyne.

Ma gjatw s'kam qa shtoj.
Back to top
scutari82
Tue Jun 03 2008, 04:59pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
he ma se boll qe na i kan prish ata lulishtet qe kan ken edhe kan nertu alamet pallatesh aty normal pa leje ndertimit ose e kan nxerr lejen ashtu si e dini vete ju pa te pakten pallatet i kan nertu edhe ban nji apartament ma shtrejt se ktu ku jetoj un
Back to top
zjermi
Tue Jun 03 2008, 07:06pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
kena pase drita ma shume se ne qeverisjen socialiste

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
L - N
Sat Jun 07 2008, 01:33pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Kyt kan ba per Shkodren lexo shkrimin e funit
trokit ketu[ Edited Sat Jun 07 2008, 01:34pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Tafil Ibriku
Fri Jun 13 2008, 06:30pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
Pse nuk thu tash 15 vjet por thu tash 3 vjet?
A din kush me na tregu se ca kane ba, pervec se kane vjedh?
Back to top
scutari82
Fri Jun 13 2008, 06:34pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
Che ka shkruar:

Pse nuk thu tash 15 vjet por thu tash 3 vjet?
A din kush me na tregu se ca kane ba, pervec se kane vjedh?kan vjedh edhe ma shume
Back to top
Tafil Ibriku
Fri Jun 13 2008, 06:44pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
Po pse nuk po vjedhin ata mor zotni i dashtun!?
Po lozin me ne cicmic! Po nromal qe do tallen me ne.
Nuk na ka met gjak e karakter! Mos te tharrojme se jena na qe e katandisme Shkodren kshtu! jena na qe i kena leju kta zhelana me na shkatrru qytetin, kulturen, historine, artin!
Fajin e kena vetem na! ka humb dashnia per Shkodren! Jena ba tan me qyr vetem interesat tona dhe rrijme e qesim petlla n'uj! Turp te na vijne!
Po i msojme fmive gjuhe t'huja e nuk po ja msojme gegnishten e amel!
Po punojme dhe po kontribojme ne shtete t'huja e nuk po bajme asgja per vend tone!
Harrojeni se ka me na e ba kush Shkodren! Shkodren e bajme vec na!


[ Edited Mon Jun 16 2008, 05:50am ]
Back to top
:::ShkoderZemer
Tue Jun 17 2008, 07:10pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Mire ke fol zotni, kjo eshte shkodra dhe shkodrant. Ne emigracion e verteton shume kete indiferntizem qe kena na shqiptaret ma
mire me thane se jo vetem shkodrant.

Ia lajme fatit. Mendojme se gjidhmone do rregullohen vedit gjanat pa u marre na me ta.

Te vetmen gja qe kane pase Shkodrant ne dore e kane ba.Kane marre valigjet dhe kane ik.


http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
L - N
Tue Jun 17 2008, 08:33pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
ShkoderZemer ka shkruar:

Mire ke fol zotni, kjo eshte shkodra dhe shkodrant. Ne emigracion e verteton shume kete indiferntizem qe kena na shqiptaret ma
mire me thane se jo vetem shkodrant.

Ia lajme fatit. Mendojme se gjidhmone do rregullohen vedit gjanat pa u marre na me ta.

Te vetmen gja qe kane pase Shkodrant ne dore e kane ba.Kane marre valigjet dhe kane ik.
Asnji fjale ste bjen ne toke ShkoderZemer por e verteta te djeg por fatkesia e Shqiptarit Shkodres e toks Shqiptare/Shkodrane asht vet Shqiptari/Shkodrani qe pret se tash pa ik per vedi po tash pa vin e ja bajn tjert si me i pas borxh tan bota
Shkodren e Shqipnin vetem na munena me i ba askush tjeter


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
babo
Tue Jun 17 2008, 09:23pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
ata shfrytezojne faktin se shkodranet nuk munden me ia dhan voten krahut tjeter, pra ndermjet 2 m.... zgjedhin ate qe i vjen ma pak era

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
:::ShkoderZemer
Wed Jun 18 2008, 05:10pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
ne baze te ketji muhabeti do hapi nje sondazh "Cili ishte krye bashkiaku me i ndershem qe shkodra ka pase qe kur erdhi demokracia"

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
L - N
Wed Jun 18 2008, 07:09pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
ShkoderZemer ka shkruar:

ne baze te ketji muhabeti do hapi nje sondazh "Cili ishte krye bashkiaku me i ndershem qe shkodra ka pase qe kur erdhi demokracia"Un menoj qi ti pytjen duhet me ba ifije ma te drejt e qe ta kuptojn kollaj ata qi te pergjigjen si per shemull

Hahahahahaha ti hape sondazhin se kush asht bashkiauku ma hajdut ner ta se per hajduta jan tan pa perjashtim e te nershmit nuk vujn per karrike por hajdutat sepse e shofin si biznes se ka ra hajnia e shtetit te dikurshem ne komunizem e privati e mron edhe me arm kshtu qe bashkiaklleku asht hajni pa gjeder po merr e mer se s'ka shtet e s'ka gjeder hahahahahJu pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Al Bundy
Wed Jun 18 2008, 07:15pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kisha ma thane ma teper se hajduta kane kene te paafte e kukulla ne duart e te tjereve.Back to top
scutari82
Wed Jun 18 2008, 07:19pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
primen cili ka ken ma hajduti cili ka ken kryebashkiaku qe ka vjell ma shume
Back to top
L - N
Wed Jun 18 2008, 07:20pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Miri74 ka shkruar:

Kisha ma thane ma teper se hajduta kane kene te paafte e kukulla ne duart e te tjereve.O zotni Miri74 po ti e ke kuptu gabim mot zotni i nerum se taman e taman pa aftsia e kukulldheku asht profesioni tyne i vertet sepse per njat pun jan zgjedh e per njat pune jan votu mrapa prej Shkodres, kuptohet edhe me hajni se duhet me jetu apo ja

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Al Bundy
Wed Jun 18 2008, 07:26pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ndofta ke te drejte Lec se fundi i fundit nqs do te kishin te pa mujtun me ushtru funksionin kishin mujt me dhane doreheqjen me nder.Gja qe s'ka ba vaki hala!Back to top
babo
Wed Jun 18 2008, 07:32pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
zetni te nderum asht teme e thelle kjo qe kena kap

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
scutari82
Thu Jun 19 2008, 03:15pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
nuk na mjaftojn vitet per me numru tana se ca kan vjell a lol
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Thu Jun 19 2008, 04:51pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Pash Zoten ca bani muhabet kodra mas bregut. Mas na i permendni ato hora se po na i merr lemza e nuk po ka kane kend me ja fut naj hu shpines.
Ata mire se nuk banen gja per Shkodren, po na moren edhe ftyren ne parlament! 8 Vjet ka ndjet Astrit Bushati me shoke ne parlament edhe nuk e kane than te pakten nji fjale. Me te ardh marre me i pa. po nuk kane faj ata mar daje, kane gjet shesh ku me ba pshesh! Ata nuk kane votu vedin, na i kena votu, edhe ata po lozin koqesh tash me ne.


Lumi Dushes
Back to top
ShkodraniUSA
Fri Jun 20 2008, 01:49pm
Registered Member #1861
Joined: Tue May 06 2008, 07:40pm

Posts: 36
Une nuk marr vesh se ku asht populli qe nuk ju ban barriere ne bacallek e mas me i lane me i fut as ne Shkoder hic. Perfaqesuesit politik te Shkodres, si ne parlament, qeveri apo edhe nivel lokal nuk jane gja tjeter por vetem nje turp i atij qyteti qe e kane kthy ne bastion te varferise.
Nuk e meriton Shkodra dhe Shkodranet nje gja te tille. Sic e tha edhe parafolesi, ata zgjidhen deputete per te mushe xhepat e vete dhe te njerezve te tyne, por sa per Shkodren as qe ju bjen ne men, e prite zot me u cu e me i thane dy fjale ne parlament. Ata sikur jane shurdh-memeca te tane.
Une kam ik prej Shqipnie tesh gati 10 vjet por me thane te drejten me dhem shpirti dhe zemra sahere qe vi ne Shkoder edhe pse vetem dyhere kam pase munsi me ardh e me vizitu.
Ishalla do zoti dhe ai popull cohet prej gjumit polar qe i ka kllapit cdo qelize te organizmit.
I lutem zotit qe edhe Shkodra nje dite te jete ne stadin qe e meriton.
Back to top
Tafil Ibriku
Mon Jun 23 2008, 09:45pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
Ne vend qe te ankona per errsinen, duhet te ndezim naj qiri
Back to top
L - N
Mon Jun 23 2008, 09:58pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Che ka shkruar:

Ne vend qe te ankona per errsinen, duhet te ndezim naj qiri


HAHAHAHAHA SA RROMANTIK KENKE MAR CHE HAHAHAHAHAHA PO CA ME BA SE KTA QIRAT DIKUJ I DUHET ME I NEZ PER NAT JO PER GJA POR PER QEF KURSE DA TJERE TI NEZIN SA TE DOJN SE PRAP NUK E SHOFIN NRICIMINE QIRAVE

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Tafil Ibriku
Mon Jun 23 2008, 10:08pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
U detyrume si komb me u ba rromantik. Na banen qeverite me u ba me zot rromantik pasi per ne hala energjitika asht luks. Shprehja jeme kishte ma shume si synim qe me i than Shkodranve dhe Shqiptarve qe ne vend qe te ankona, te ngrejme zanin e te bajme dicka per vendin tone.
Sektorin e ankesave e kena mblulu gjithmone shume mire.Ani kush, pra, me i pri kombit:
ju, do pyka bijtë prej llomit
qi "shqiptarë" vedit i thoni,
jo pse ju Shqipninë e doni,
jo pse ju ndo 'i send kuptoni
shka asht Atdheu e shka asht Liria,
shka asht Vllaznija a Parasija,
Përparimi e Qytetnia,
por veç pse ende der më sot
nji tyran s'po e gjeni dot,
nën kambë t'cillit ju me u shtrue,
se un ma tash ma jam regjë me jue,
e jau njof shpirtin der m'palc,
pleh i ndytë me u bartun n'shalc
e me u qitë jashta Shqipnije
.


[ Edited Tue Jun 24 2008, 01:46pm ]
Back to top
shkodrani ne mergim
Mon Jun 23 2008, 10:20pm
Registered Member #95
Joined: Sun Oct 22 2006, 03:07am

Posts: 237
cfare kane ba?nje mut(me nder me thane para jush)kane ba per popullin e shkodres(meqe po flasim per shkodren).
Vetem kane shtuar te ardhurat e tyre,pra jane bere me te pasur;kane marra pronat e tyre dhe te tjereve duke i bere per vehti;po blejne prona apo toka;po bejne pallate e vila ne plazhe ;a doni ma?besoj se i dini te gjithe.
Ketyre njerezve duhet tju jepet nje mesim i mire ne zgjedhjet qe do te vijne dhe te behen kallzime ne prokuri pe tu ndjekur nga ana penale per vjedhjet qe kane bere apo me pronat dhe pallatet qe po ndertojne apo per ato qe kane pervetsuar ne menyre te padrejte dhe populli i shkrete sillet nalt e poshte zyrave.
sepse ne se nuk veprohet shpejt shkodra do te perfundoje edhe me keq se sa ndodhet sot aktualisht sepse nuk e meritojme na nje gje te tille dhe nuk do ta quhet me shkoder por me nje emer tjeter qe nuk po e them.
O shkodraniUSA,ke te drejte por per cil popull ban fjale mar?
Qe kur vjen Sala,Jozi &Co apo Edi Rama & Co mbushen teatrot apo rruget per te bere mitingje,ndersa kur vjen puna per drita,uje ,pune ,rregull etj etj nuk e cojne zanin,nuk protestojne.Shohin shume gjera qe jane gabim dhe heshtin;shohin se po i mbyllen dritaret nga ndertimet e pallateve apo te shtepive pa leje dhe nuk protestojne me force;i shohin se ia kane rritur cmimet dhe nuk revoltohen;e shohin se i rriten pensionet me nje shume shume qesharake dhe e pranuan ne heshtje;e shohin se nuk kane ku te ulen ne lulishte apo nuk gjejne me zona te gjelberuara sepse jane zene nga ndertimet pa leje dhe nuk protestojne para bashkise;e kuptuan se ia vjedhen votat kur ishte puna per votimin e krytarit te bashkise dhe perseri heshten;po rritet nje brez i ri ne terr akoma dhe kerkush nuk po reagon;eshte ajo rini qe po sillet rrugeve pa shprese dhe ndoshta po shkojne ne nje rruge shume te keqe dhe kerkush nuk po proteston perpara bashkesise apo as nnje nga me "nder"me thane nga deputet nuk e kan ngrite zanin ne parlament per kete gje ;kerkush nga deputetet apo nga disa intelektualet e sotem nuk po ia liron te rinjeve qe kane mbaruar studimet e larta vendin e punes por po punojne nga dy -tre vende pune ,po behen deputete dhe prap e mbajnevendin e punes etj etj etj .
Me mire nuk po them ma sepse edhe duke e shkruar kete koment po filloj e te acarohem me vehti sepse eshte gjyhnah qe nje popull si ai i shkodres te perfundoje kaq poshte dhe me ato deputete qe nje pjese e ish apo e ketyre qe jane vijne nga familje te mira shkodrane dhe nuk e kane ngritur nje here zanin aty ku duhet por keto vetem per vehti po mendojne.


Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3275 sec, 0.0980 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,129kB