Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
Toleranca FETARE - Shenje e civilizimit.
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
.: Deno :.
Tue Apr 03 2007, 02:23pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
A ekziston relisht toleranca fetare ne shkoder apo eshte nje mit virtual. Nese ekziston , a eshte kjo tolerance shkak i kultures se larte qe kan shkodranet apo .....
Diskutoni


[ Edited Sun Jan 31 2010, 09:43am ]

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
shkodra
Tue Apr 03 2007, 02:27pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
bravo bossi tani po per mendimin tem ekziston ne shkoder edhe ne shqiperi

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 08 2007, 04:38pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
PER MENDIMIN TIM TOLERANCE FETARE NUK EKZISTON NE ASNJE VEND TE BOTES
PSE????? THJESHT SEPSE FETE JANE SI PARTI POLITIKE
DHE TOLERANCE POLITIKE NUK EKZISTON
CDO NJERA PREJ TYRE I BEN NJE REKLAME VETVETES SI FE ME SUPERIORE DHE THJESHT FALIN OSE I PERBUZIN<<MEKATARET>> E FEVE TE TJERA DHE ASGJE TJETER
PER MENDIMIN TIM TIM KY ESHTE FASHIZEM
ME FALNI NQS U SHPREHA KAQ ASHPER POR KY ESHTE MENDIMI IM
FAREWELL

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
shkodra
Sun Apr 08 2007, 07:13pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
HHAAHAHHAAHA SPIRIT PO TI SIKUR THE QE BESOJE PO NJE NJERI QE BESON NUK MUND TE THOJE SE FETE JANE FASHIZEM MENDOHU MIRE DJALI KUR FLET NGA NJE ANE BEN SIKUR DIN DICKA NGA ANA TJETER NUK JA KE IDENE FARE SE CFARE THUA.......

no comment......
Back to top
SuperGirl
Mon Apr 09 2007, 01:38am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
O Shkodra, sa mire di t'i vleresosh sa dine te tjeret o te keqen, me meson dhe mua ta bej?! Lexoji mire postimet e Occult.
Per mendimin tim tolerance fetare ka ne siperfaqe, por brenda zemrave te njerezve...me vjen keq ta them.......................................

Respekte.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Mon Apr 09 2007, 12:52pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
po ti i lexove postimet e occult ai tha qe besonte ne zot dhe ketu vjen dhe me thote qe jea eshte fashizem dhe politike nje njeri qe beson nuk mund te thote kete...... pastaj e ke gabim une tek njerzit shofe ate qe me shprehin,shoqeria ime eshte e nej feje tjeter ,,dhe kaloj bukur ...me sa shofe une ti nuk je tolorante dhe me vjen kec,,,,,

no comment......
Back to top
Holly
Mon Apr 09 2007, 01:06pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Un them se egsiston ne nje pjes te mir te njerzve ne shkoder,mund te kete nga ata qe edhe dojne te kete nje familje te fes tjeter afer por duke u nisur nga martesat e shumta mes feve tejera dhe shoqeris ,Te them se 90 % te gezimeve familjare qofshin ata katolik apo misliman apo fete tjera jane te te ftuar ne dasma edhe per festa i bejme visita njeri-tjetrit,e nga kjo them se ka toleranc brenda feve.Nje rast tjeter shum i fresket ishte ky i pashkeve shum besimtar te feve te tjera na i uruan pashket dhe me ben te ndihem shum mir.


MOS TE SHIKOJM KISHA E GJAMIA FEJA E SHQIPETARI ESHTE SHQIPTARIA.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Mon Apr 09 2007, 01:11pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
edhe nuk dojne me falni

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
shkodra
Mon Apr 09 2007, 01:23pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
une jam dakort me ato qe thua ti. po cti besh se moderatoret duhen te jene shembell per perdorusit e chati ......por nuk asht ashtu!!!!!!!!

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Mon Apr 09 2007, 02:11pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
shkodra kur e kam thene une se besoj ne zot ma kujto pak te lutem sepse une se mbaj mend

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
OCCULTSPIRIT
Mon Apr 09 2007, 02:15pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
vete idea qe ti ke shume shoke te feve te ndryshme nuk do te thote se ka tolerance fetare por do te thote se ata shikojne tek ty njeriun shokun apo dicka tjeter dhe jo fene por provo dhe futu ne nje bisede fetare me ta dhe pastaj hajde te flasim prape

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
shkodra
Mon Apr 09 2007, 02:33pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
ej po ti dy persona nuk i ben ne nje mendje jo ma te arsytosh me fe te ndryshme une per vete nuk shof gja ne to edhe ato ne mua ...........po gjdo njeriut i duket e drejte feja e e vet apo jo kshu qe nuk ka diskutim

no comment......
Back to top
shkodra
Mon Apr 09 2007, 02:36pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
spirit te kerkoj ndjes e se te kam ngaterruar me nej tjeter!!!!!!!!!!!!!!!edhe ty superg

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Mon Apr 09 2007, 04:15pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
SKA PROBLEM

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
SuperGirl
Mon Apr 09 2007, 11:02pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Shkodra, une ste dukem tolerante ty? Sa per info, jam e besimit islam dhe besoj shume ne Zot. Kam mbaruar gjimnazin ne nje kolegj kristian, ku 90% te shoqerise i kam pasur te ketij besimi, dhe gjithmone i kam respektuar, pa pasur asnje lloj mendimi negativ ngaqe ato besonin nje fe tjeter nga une...........une kam nje gje per te cilen jam krenare, jam tip qe i pranoj te tjeret, ashtu si jane, me te mirat e te keqiat, dhe normallisht besimi fetar per mua ska asnje rendesi, rendesi ka qe kam nje NJERI perpara dhe do e respektoj. ok?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Tue Apr 10 2007, 06:34pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
me fal o njeri te kam kerkuar nje here falje appo jo te gjithe gabojme

no comment......
Back to top
SuperGirl
Tue Apr 10 2007, 08:55pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Po hajt o burre se muhabet po bejme, ske pse kerkon te falur, sme the gje. te puc shume.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
shkodra
Tue Apr 10 2007, 08:58pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
une kam maruar nje kurs nje kurs ne nje qender jo e fese sime dhe nuk kam porbleme pastaj une them se disa nuk e kuptojne cfare do te thote tolerim naten zemra

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Wed Apr 11 2007, 03:20pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
EDHE UNE NE SHKODER KISHA SHOKE TE FEVE TE NDRYSHME EDHE UNE NUK HAPJA KURRE MUHABET FETAR SE E DIJA PERFUNDIMIN (GRINDJE). ATA CUNA UNE I KISHA SHOKE DHE ISHIM RRITUR BASHKE SA HERE FILLONIM DISKUTIME TE TILLA GJITHMONE PERFUNDONIM NE GRINDJE SA TOLERANTE ESHTE KJO???????? :?

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
shkodra
Wed Apr 11 2007, 05:07pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
ma une nuk kam diskutuar ndonje here me shoke per kete gje dhe nuk edhe po ta beja per mua ne rrale te par eshte shoqeria

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Sun Apr 15 2007, 12:22am

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
a ke menduar ndonje here a mendojne edhe ata ashtu sic ti ????

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
shkodra
Sun Apr 15 2007, 08:39pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
e mendojne e mendojne bossi se kemi nje shok q eka nderruar fe eshte ber protestan dhe e mendojne keshtu si une.

no comment......
Back to top
OCCULTSPIRIT
Mon Apr 23 2007, 08:21pm

Registered Member #513
Joined: Thu Feb 15 2007, 07:31am

Posts: 151
DMTH NE EMER TE SHOQERISE DO TE MOHONIN FENE E TYRE ?

HATE ME
YOUR HATE MAKE ME STRONGER

Back to top
shkodra
Mon Apr 23 2007, 08:32pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
po ti a don me ngul kam qe ke te drejta?po hajt mar vlla se ti me duket sja ke idene se qa asht shoqeria...............

no comment......
Back to top
WORLD
Tue Apr 24 2007, 05:32pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
e tolerances them ....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3066 sec, 0.0813 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,038kB