Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit

<< Previous thread | Next thread >>
Pershnetje e si jeni tu ja kalu emigrantat e Anglis.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L - N
Wed Jun 18 2008, 07:12pm
Registered Member #1228

Hajde se pa filloj me nji pershnetje dhe duke ju uru tana te mirat tan emigrantave ne Angli
Pershnetje e si jeni tu ja kalu .

[ Edited Fri Jun 20 2008, 02:09pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
amelsina
Tue Jun 24 2008, 04:19pm
Registered Member #2016

njeta lec mir jena,
ky kolopuci k`tu asht leci apo i biri
si rrush qeka.

dhelpra ashet dinake,por... ai qe ze ate eshte me dinak
Back to top
L - N
Tue Jun 24 2008, 09:38pm
Registered Member #1228

amelsina ka shkruar:

njeta lec mir jena,
ky kolopuci k`tu asht leci apo i biri
si rrush qeka.

KY ASHT DJALI POR PRAP SE PRAP ASHT RRUSH, PO TI MAJ AMELCINE KA BAHESH KSHTU

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
amelsina
Wed Jun 25 2008, 11:32am
Registered Member #2016

ja knej ka mesi,
po mir me lec vetem na te dy jena k`tu n`gli`,ne gjith ke`t forum ,apo s`dun me e nxjerr kryt .
flasim prap ok pacim

Back to top
L - N
Wed Jun 25 2008, 11:39am
Registered Member #1228

amelsina ka shkruar:

ja knej ka mesi,
po mir me lec vetem na te dy jena k`tu n`gli`,ne gjith ke`t forum ,apo s`dun me e nxjerr kryt .
flasim prap ok pacim

Hahahahaha mas e lsho mesin hic maj amelsine se anove hahahahaha, edhe ktej ka Anglia jane edhe nja 3 vet asht
Zamir Kaceri,
Edmond Cela,
Princess
Holly,
masanej mund te ket te tjere qe per nji arsy ose tjeter s'dojn me tregu vedin edhe kyt e difton perdorimi i nickut ne pergjithsi

[ Edited Wed Jun 25 2008, 06:37pm ]

Back to top
Edmond-Cela
Wed Jun 25 2008, 05:19pm
Rrushi

Registered Member #977

kena edhe guinness shkodra4ever.

jeta asht si ta bash ti vet. kushtet e mira nuk jan fort ketu per vendi nuk me pelqen edhe shum. pune ke sa te dushe po dite fitun lek jo me mund se ne kyt vend nuk fitohet leku me mund por duhesh me ken pak dinak dhe me poletik. per beqaret dhe beqareshat jeta naten asht shum mire ketu, per gjana tjera nuk ka vetem pune shpi pune. x

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!

Back to top
amelsina
Tue Jul 01 2008, 06:05pm
Registered Member #2016

se mos n`rysho shum n`AL.
Jeta e beqaris gjithmone heshte me e thjesht ne kuptimin e te perditshmes,por kur je familjar detyrimisht ndryshon,dun me hanger kalamojt,mami du ket babi a`mco deri tek lodrat,s`tlejne me marre frym.
e mira ne al eshte se ke kujt me i than,gjes e m`roma,a me e pi kafe tek kojshiu(a)
i kong thot ,o shyqyr goce qi t`kam kojshie kur merzitem vi e ri eee.
shyqyr qe kena i ket forum me bo i cik thashethem

Back to top
scutari82
Tue Jul 01 2008, 06:09pm

Registered Member #1503

hahahahahha ti amelsina me knaqe me kyt dialektin tan
car dialektit asht ky edhe ihere car mixit dmth lol
Back to top
amelsina
Wed Jul 02 2008, 02:59pm
Registered Member #2016

ca me t`than ne un ,mer t`marsha.Scutar un kam le n`shkoder por jam rrit n`tiron ,me gjirrokastriteeee.
dhe ja thash t`ja marr nje here k`shu alla shqiptarshe.

Back to top
amelsina
Wed Jul 09 2008, 04:47pm
Registered Member #2016

ka jeni fut mer ,s`jeni bo gjalle .
si duket koha anej ka londra,kenj i ore diell,i ore shi

Back to top
L - N
Tue Jul 15 2008, 06:21am
Registered Member #1228

amelsina ka shkruar:

ka jeni fut mer ,s`jeni bo gjalle .
si duket koha anej ka londra,kenj i ore diell,i ore shi

ALA ITU JENA MAJ AMELSINE E AMEL, E I FIJE MA KEQ SE ZAKONISHT ASHT TU NA MAJT KOHA NE LONDER PER STIN TE VERS SE HAJT SE NE DIMEN, VJESHT, PRANVER PRITET 1 ORE SHI 1 ORE MJEGULL 1 ORE DIELL PO TASH JENA TU PAS VETEM VRANSINE E SHI, SI DUKET DIELLI KA IKE ME PUSHIME PREJ ISHULLIT BRITANIK

UN PER VEDI DI ME THANE SHYQYR QI PO SHKOJ NE SHKODER E NE SHQIPNI ME KARIKU BATERIT ME DIELL E ME KOH TE MIRE SE U KALBME KREJT.

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Mon Aug 11 2008, 08:17pm
Lumi Dushes

Registered Member #106

Apa Lec ku je maj mandele? Na thavi malli ma ap. Kur po na vjen. Me duket anglia si Irak pa ty. Jam msu me me marr ne tel e me me maj ne tel me ka 3 sahat.

Se mas te na keqkuptoni. Lecin e kam shume mik edhe ma shume si Personal Academic Adviser. Jena te dy ne UK fizikisht por me zemer e me shpirt ne Shkoder.
I pershnes tan Shqiptaret e Anglise dhe te gjithe vendeve te tjera. Ishalla ju prin Zoti mar e ju rrealizohen tana andrrat e deshirat tuja.

Lumi Dushes
Back to top
::bud::
Tue Dec 30 2008, 03:23am

Registered Member #1092

Zamirin me duket se e kan deportu, edhe Izraeli asht qu ne protesta koht e fundit.

Ala nuk e din Anglija qa i ka gjete.
Back to top
Holly
Fri Jan 09 2009, 11:18am
E forte

Registered Member #552

(..tham se shum nga ju e din se jam ne ANGLI.)
por po e konfirmoj zyrtarisht qe jetoj ne Angli

Jeta ne Angli ishte shum e mir .

Tani ashte tu u ba shum e veshtir jeta ketu.
shum njerz po humbin vendet e punes ,:( me qindra vende punesh po mbyllen ....nga kjo shum rrezikojn te humbin edhe shtepit e tyre, se nuk kan rrezerva te paguajne kredin qe kan marre per shtepin!

Stelina (leku Anglez) ka ra shum.
tani rroga eshte pothuajse sa gjysa e rrogesh qe merrnim para nje vit,, ( me i kthy ne euro)

se di si do ta kapercejm kete kriz ekonomike....:(

[ Edited Fri Jan 09 2009, 11:21am ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Tue Jan 13 2009, 02:00pm

Registered Member #1092

Holly ka shkruar:

(..tham se shum nga ju e din se jam ne ANGLI.)
por po e konfirmoj zyrtarisht qe jetoj ne Angli

Jeta ne Angli ishte shum e mir .

Tani ashte tu u ba shum e veshtir jeta ketu.
shum njerz po humbin vendet e punes ,:( me qindra vende punesh po mbyllen ....nga kjo shum rrezikojn te humbin edhe shtepit e tyre, se nuk kan rrezerva te paguajne kredin qe kan marre per shtepin!

Stelina (leku Anglez) ka ra shum.
tani rroga eshte pothuajse sa gjysa e rrogesh qe merrnim para nje vit,, ( me i kthy ne euro)

se di si do ta kapercejm kete kriz ekonomike....:(

Fatkeqsisht ky problem asht tashma ne nje shkalle globale.

Edhe ketu ku jetoj un (kujshi me ju) qdo dite e ma teper ndiehet papunsija, me mija e mija qe nuk kan pune ma dhe ndermarrjet po mbyllen ose ndermarrjet internacjonale po shkepunten nga vendi duke lane tan puntort pa pune.

Si mund ti perballoj shteti te papunet? Ate nuk e di.
Siq the dhe ti Shtepijat qa jane ble me mortgage (kredi) po merren mrapsht nga bankat.

Per mendimin tem gjanat kan me shku ma keq po ishalla bahet ma mire,

Me vjen shum keq per ata qe kan hupe punen, shtepine, makinen etj etj.... dhe ishalla nuk na bjen kerkujt ky rrisk se nuk ka ma keq besa.
Back to top
Holly
Tue Jan 13 2009, 02:09pm
E forte

Registered Member #552

po bud ashtu ashte shum shum keq, lum ata qe nuk kan ble shpi , e jetojne me benfit thuj.
na si familje e kena ndi se te nermarrja e burrit gati ashte mbyll krejt puna, nga 37 ore ne jave kan ra ne 22 ore pune ne jave!!
zoti e bafte mir siq ke thane edhe ti, ashte nje kriz globale ,me u habit pse kjo gja po ndoll tesh!!

Back to top
Tue Jan 13 2009, 02:16pm

Registered Member #1092

E ka pas thane Lissandroja nji fjale - Asht fundi i botes m'duket

Edhe te puna jan ba disa shkurtime dhe prap do bahen ne fund te ketij muji. Ishalla O Zot nuk me bjen Lapsi se me fik, Kur desh me shky e me jetu prap nen ure ku kam kene hahahaaa......
Back to top
Holly
Tue Jan 13 2009, 02:21pm
E forte

Registered Member #552

hahahahahhaha po edhe aty poshte ures i ka dal i zoti tokes ma bud.
veq nje ane ka te mir ka kjo gja. po na ban me u kthy ne shqiperi, atje shpijat i kena pa lek shyqyr

Back to top
Tue Jan 13 2009, 02:35pm

Registered Member #1092

po po Holly ne shqipni i ke shpijat pa lek, po nuk ke lek ma hanger buk mandej.
Mandej qmimet jane ma shtrejt se ketu, mas harro.
Back to top
MiCoLjA
Tue Jan 13 2009, 02:48pm

Registered Member #2543

po mas u qani o njerez se ktu kena hy me i harru hallet apo jo?njashtu asht shum ka ra puna po sheden tkena se sna pengan kush me shku shqipni taman tha holli atje tpakten spagujm shpi ju pershendes

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I

Back to top
Holly
Tue Jan 13 2009, 02:57pm
E forte

Registered Member #552

ja ja nuk po mezitena maj f-b-k, veq kam hall mas me met pa lek ,sa me pagu interrnetin. hahahahhaha

Back to top
L - N
Tue Jan 13 2009, 03:29pm
Registered Member #1228

::bud:: ka shkruar:

Zamirin me duket se e kan deportu, edhe Izraeli asht qu ne protesta koht e fundit.

Ala nuk e din Anglija qa i ka gjete.

Pa mar ::Bud:: edijn poer me vones e kane marr vesh kastan e kane deportu, e se lajn ma me ardh ne Angli, si duket ky akuzohet se ja u ka pru krizen ekonomike hahahaha

Back to top
L - N
Tue Jan 13 2009, 03:39pm
Registered Member #1228

F-B-K ka shkruar:

po mas u qani o njerez se ktu kena hy me i harru hallet apo jo?njashtu asht shum ka ra puna po sheden tkena se sna pengan kush me shku shqipni taman tha holli atje tpakten spagujm shpi ju pershendes

Te lumt goja se i ke piks taman maj F-B-K. Shkodra ka nevoje per ne gjithmone e aq ma shum sot por gjithsesi logjikisht edhe ne Shkoder me shku pa lek e pa pune si parazit nuk i duhna gja kuj ja, po thuj shpresojm qe Shkodrant e Shqiptart kudo kjoshin e kaloshin kyt kriz ekonomike qe po merthen boten pa vujtje e komplikime, e pacin shneten se tjerat rregullohen kade kadale.

Back to top
MiCoLjA
Mon Sep 13 2010, 11:35am

Registered Member #2543

ups po me kujtohet nciku qe kam pas hahah it was my first nick very funny f-b-k

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I

Back to top

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF