Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
Gjelle tradicionale shkodrane
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L€OÑ
Mon Aug 23 2010, 07:52pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
belgium ka shkruar:

L€OÑ ka shkruar:

ku ku mu ba goja shkum prej ktyne ushqimeve qe keni permend ma siper sidomos ai krapi si thet PAULIN PREKA per krapin ( me t'than drejten ky t'xin taven ky t'xen deren ky t'then braven)


qa shkrum ma ?/ kaq je xeh aaa? hajt pra haji do qebap te xeta ....


po mar i kisha hanger me ken ne shkoder si ti ne kyt moment.
Back to top
Dritbardh
Mon Aug 23 2010, 07:56pm
Registered Member #4041
Joined: Tue Jun 22 2010, 03:55pm

Posts: 61
belgium ka shkruar:

kjo asht pjat puro shkodrane e perbame prej 4lloje mishnash ne te me erza!
trokit ketuca na cove gojen lang ma naqe
Back to top
belgium
Tue Feb 01 2011, 09:02am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
karas te fergum...mas me thoni se nuk asht ne guzhinen shkodrane?
Back to top
LUPEN
Fri Feb 25 2011, 10:40pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
ツ ka shkruar:

Pervec atyne qe keni than ju...

- Pite (me barishte/me kas Hasije/ me djath ose gjiz/ me kertolla, me qep +mish)
- Pastice
- Turli
- Planca (un nuk i kam qejf po kto t'shpis teme i gatujn)
- Mish jahni
- Speca t'mushun
- Supe t'ndryshme
- Gjuca

Tjeter.....
- Buk me djath me mullatart e kastravec/spec/bastan/rrush
- buk me burrofresko me recel
- pshesha n'tamel/n'kos
- buk me cokokrem ahaha

ma....
ksheja
shega
hurma
kumlla jeshile
fiq

n'fund.....
sheqerpare
hallv
bakllav
gurabija
revani

Po e la me kaq !lolpshesha n'tamel hahaha


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Fri Feb 25 2011, 10:42pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
ke harru buke me uje e sheqer :d


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Shkodra100
Thu Sep 15 2011, 02:47am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Tana keto gatesa po asnje recete. Si me i gatu ne qe s'jena kuzhinera.
Back to top
SuperGirl
Thu Oct 20 2011, 10:28am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kam hanger nji tave krapit te dilen..qe ma ka hek truninBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
sunríse
Thu Oct 20 2011, 11:07am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
SuperGirl ka shkruar:

Kam hanger nji tave krapit te dilen..qe ma ka hek truninMas te baft keq,pse po na difton tesh eee


Think happy thoughts!

Back to top
MiCoLjA
Wed May 02 2012, 03:16pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
a din kush is bahen patligjanat gjell i bajn me huder e me ufull po snuk i kam ba naj her

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Fri May 04 2012, 09:05am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Tapo pys mamin e te tregoj Micole. a i dan imam bajalldi, apo jo?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu May 24 2012, 08:35pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
yep super i bana at nat boll te mir dolen vec i holla huder e ufull i skuqa iher ater i bana icin me qep te grime ne rene edhe hudra pak uj simas tamis teme e bukuri dolen po rraceten e sakt nuk e di

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2083 sec, 0.0816 of that for queries. DB queries: 50. Memory Usage: 2,783kB