Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot.
Go to page  1 2 3 ... 17 18 19
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Fri Jun 27 2008, 08:26pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Po po, ju betohem ka edhe kange fraceze te bukura!Shkarkoni, degjoni dhe shijoni pa paragjykime.
Amusez-vous bien!;-)


[ Edited Sun Apr 11 2010, 06:39pm ]Back to top
Al Bundy
Fri Jun 27 2008, 08:30pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Les mots bleus
05_les_mots_bleus.mp3Back to top
Al Bundy
Fri Jun 27 2008, 10:05pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nje kange shume e bukur nga Lââm per emigrantat.mu duk me interes me e perkthy.


KENDOJ PER ATA QE JANE LARG

Refreni

Dua te kendoj per ata
Qe jane larg tyre
E qe kane ne sy
Diçka qe dhemb qe dhemb
Dua te kendoj per ata
Qe harrojme pak nga pak
Et qe ruajne thelle ne shpirt
Diçka qe dhemb shume, dhemb shume

Ai atje kalon gjithe mbremjen duke shikuar yjet
Duke menduar qe ne anen tjeter te botes
Dikush mendon per te
E ajo vajze e vogel qe loz
Qe s’do te buzeqeshe me kurre
E qe mendon babane e saj kudo
Duke ndertuar perandori
Kudo shkojne jane te trishtuar ne festa
Kudo shkojne jane vetem ne kokat e tyre

(Refreni)

Kush e ka vjedhur historine e tyre
Kush e ka vjedhur kujtesen e tyre
Kush ka shkelur mbi jeten e tyre
Ashtu siç ecet mbi pasqyre
Ai do doje bomba
Ai do te numeroje ditet
Duke rreshtuar shkopinjte
Si hekurat e burgut
Kudo qe shkojne jane te trishtuar ne festa
Kudo qe shkojne jane vetem ne kokat e tyre

Refreni

Dua te kendoj per ata
Qe jane larg tyre
E qe kane ne sy
Diçka qe dhemb qe dhemb
Dua te kendoj per ata
Qe harrojme pak nga pak
Et qe ruajne thelle ne shpirt
Diçka qe dhemb shume, dhemb shume

lam_je_veux_chanter_pour_ceux.mp3Back to top
Al Bundy
Fri Jul 11 2008, 08:23pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Manhattan Kabul
02_manhattan_kaboul.mp3Back to top
Al Bundy
Sun Nov 09 2008, 06:39pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Gregoire - Toi et Moi03-gregoire-toi_et_moi.mp3Back to top
SuperGirl
Sat Oct 24 2009, 12:30am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
kisha harru se ekziston kjo temaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Oct 26 2009, 04:50pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ekziston rrezikja ekziston.Po i pashe forumistat tu u shty brrylash kush me shkarku i pari e s'pata kurajo mu duk ma knej/Back to top
❤Bambolina❤
Mon Oct 26 2009, 10:16pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
Back to top
SuperGirl
Tue Oct 27 2009, 01:16am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ju pershendes[ Edited Tue Oct 27 2009, 01:17am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Oct 27 2009, 04:58pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Po ti ku e njeh MC SOlaar????? Po m'habit qe e paske te njohun edhe kyt rryme ne gjuhen franceze.Nuk e di qa ban ne Itali? Shko studio n'Paris se njaty e ke vendin!/:)Back to top
Al Bundy
Tue Oct 27 2009, 05:15pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Diçka ne te njejtin stil si postimi i SG/ Shy'm - Clip "Oublie-Moi trokit ketu[ Edited Tue Oct 27 2009, 05:15pm ]Back to top
babo
Tue Oct 27 2009, 05:31pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Belle, the original cast(Garou, Daniel, Patric
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Tue Oct 27 2009, 05:33pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Garou -- L'adieu
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Tue Oct 27 2009, 05:34pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Garou & Celine - Sous le vent
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Tue Oct 27 2009, 05:37pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Garou - Je n'attendais que vous
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Tue Oct 27 2009, 06:34pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Miri, po pate kange te Garou ne mp3, i mirepres

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Tue Oct 27 2009, 06:41pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Babo shume te bukura tane prej Garou.Ma e bukura pa diskutim asht Belle qe e kendon me te tjeret/

Nuk kam mp3 te tijin po me thuj çfare kanget ke qejf (prej youtube) ,e shkarkoj dhe e vej ketu ne mp3.Back to top
babo
Wed Oct 28 2009, 08:42pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Miri74 ka shkruar:

Babo shume te bukura tane prej Garou.Ma e bukura pa diskutim asht Belle qe e kendon me te tjeret/

Nuk kam mp3 te tijin po me thuj çfare kanget ke qejf (prej youtube) ,e shkarkoj dhe e vej ketu ne mp3.
per ca ka you tube i kam shkarku se e kam qejf shume, po thashe mas ke nej gja andej qe s'ka ardh te na ose ne you tube

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Wed Oct 28 2009, 08:45pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Deri tesh nuk dij te kete nxjerre ndonje album kret te ri.E nqs ka mi nxjerre,vetem 5 min m'duhen mi shkarku.E 2-3 min mi postu kangen ma te bukur per ty ne kete teme;)Back to top
❤Bambolina❤
Wed Oct 28 2009, 09:58pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
SuperGirl ka shkruar:

ju pershendes
faleminderit
Back to top
babo
Thu Oct 29 2009, 08:12am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Miri, ma merr mendja te pelqen..
Ne Me Quitte Pas - Nina Simone
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Thu Oct 29 2009, 04:04pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Babo ta merr mendja taman.Shume e bukur.Pavaresisht se me pelqen ma teper origjinali i kendum prej Jacques Brel trokit ketu

Hala habitem se si ti, SG e disa te tjere pelqeni kange frengjisht qe duhet metam mi pas pasion per mi dashte/

P.S:A e kishe degju kyt kangen me Garou ? trokit ketuBack to top
babo
Thu Oct 29 2009, 04:08pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127


Hala habitem se si ti, SG e disa te tjere pelqeni kange frengjisht qe duhet metam mi pas pasion per mi dashte/

Miri asht nji miks gjanash, shije per muziken, perfitim dijesh e njohesh prej kujt te rrethon, deshira me nigju muzike taman (jo ket zhurmen qe baht sot)

p.s. mandej ti e din kur je i ri nigjon ate qe nigjon rrjedha, mandej kthehesh te shijet qe ke


Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Thu Oct 29 2009, 04:10pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Charles Aznavour - La boheme
trokit ketu

ketij si let nji muskul ne fytyre e fyt edhe kur asht tu nxjerr za ne max

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Thu Oct 29 2009, 04:12pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Et si tu n'existais pas (Joe Dassin)
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 17 18 19  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3644 sec, 0.0966 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,044kB