Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot.
Go to page  1 2 3 ... 17 18 19
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Thu Oct 29 2009, 04:16pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
babo ka shkruar:

Et si tu n'existais pas (Joe Dassin)
trokit ketuKjo asht nji nga kanget e preferume te SG/
Back to top
Al Bundy
Thu Oct 29 2009, 04:17pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
babo ka shkruar:

Charles Aznavour - La boheme
trokit ketu

ketij si let nji muskul ne fytyre e fyt edhe kur asht tu nxjerr za ne maxKa nji jete qe kendon e asht krenaria e muzikes se mirefillte franceze/Back to top
babo
Thu Oct 29 2009, 04:22pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Miri74 ka shkruar:

babo ka shkruar:

Et si tu n'existais pas (Joe Dassin)
trokit ketuKjo asht nji nga kanget e preferume te SG/
paska dit

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Thu Oct 29 2009, 04:25pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127

P.S:A e kishe degju kyt kangen me Garou ? trokit ketu
[/quote1256833481]


me pelqen e bukur, flm

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Sun Nov 01 2009, 12:55am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
babo ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

babo ka shkruar:

Et si tu n'existais pas (Joe Dassin)
trokit ketuKjo asht nji nga kanget e preferume te SG/
paska diteee...bukur bukur. po te mos ekzistoje ti, po un ca dreqin do kisha ba ne ket bote.
e adhuroj!! kush ma bukur se frengjishtja e flet gjuhen e dashurise!

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sun Nov 01 2009, 12:57am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

Po ti ku e njeh MC SOlaar????? Po m'habit qe e paske te njohun edhe kyt rryme ne gjuhen franceze.Nuk e di qa ban ne Itali? Shko studio n'Paris se njaty e ke vendin!/:)eh me ken!!
jam tu e mendu per doktoraturen, por kam dyshimet e mia se me duhet me dit shum mire gjuhen.

gjithsesi, MC Solaar, asht bajagi i njoftun me ket kange, me pelqen. edhe 'Hasta la vista' (spanjisht ne fakt), por rryme e kandshme e ritmike
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
dj-bledi
Sun Nov 01 2009, 11:22am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Mos harroni te pavdekshmen e Cheb Khaled - Aicha

trokit ketu

Comme si je n'existais pas,
elle est passée à côté de moi
Sans un regard, reine de Saba,
j'ai dit, Aïcha, prends, tout est pour toi

Voici, les perles, les bijoux,
aussi l'or autour de ton cou
Les fruits, biens mûrs au goût de miel,
ma vie, Aicha si tu m'aimes!

J'irai où ton souffle nous mène,
dans les pays d'ivoire et d’ébène
J'effacerais tes larmes, tes peines,
rien n'est trop beau pour une si belle

Aïcha, Aïcha écoute-moi,
Aïcha, Aïcha t'en vas pas,
Aïcha, Aïcha regarde moi,
Aïcha, Aïcha reponds-moi

Je dirais le mots des poèmes,
je jouerais les musiques du ciel,
je prendrais les rayons du soleil,
pour élairer tes yeux de reine

Oooh! Aïcha, Aïcha écoute-moi,
Aïcha, Aïcha t'en vas pas

Elle a dit: "Garde tes trésors,
moi, je vaux mieux que tout ça.
Des barreaux sont des barreaux même en or
Je veux les mêmes droits que toi
Et du respect pour chaque jour,
moi je ne veux que l'amour"
Back to top
dj-bledi
Sun Nov 01 2009, 11:33am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Alabina "Ya Mama"

trokit ketu
Back to top
- Stella -
Sun Nov 01 2009, 12:31pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Kate Ryan - Voyage voyage

kate_ryan_-_voyage_voyage.mp3

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Al Bundy
Sun Nov 01 2009, 10:49pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
[quote]
Miri74 ka shkruar:

Po ti ku e njeh MC SOlaar????? Po m'habit qe e paske te njohun edhe kyt rryme ne gjuhen franceze.Nuk e di qa ban ne Itali? Shko studio n'Paris se njaty e ke vendin!/:)

[b]

eh me ken!!
jam tu e mendu per doktoraturen, por kam dyshimet e mia se me duhet me dit shum mire gjuhen.

...

[/quote1257115638]

Kjo tregon qe koha te ka ardh mi konsideru seriozisht opsionin e perfeksionimit te gjuhes;)

Back to top
Al Bundy
Sun Nov 01 2009, 10:51pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shume te bukura edhe sugjerimet e dj-bledit dhe MP3 i Kate Rayan.Kena fillu me pas nevoje per 'voyage'/Back to top
Al Bundy
Sun Nov 01 2009, 10:58pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Versioni origjinal shume i bukur eshte nga Mina ne 1972/
Ktu po e vej te kendume nga Dalida ne frengjisht,qe eshte versioni ma i perhapun mbas atij italisht trokit ketu

Mundeni me zbulu te Related Videos kange te tjera te Dalides, nje ikone e muzikes qe ka kendu ne frengjisht,italisht,arabisht,anglisht e gjermanisht....dhe qe ka pas nje fund tragjik ne 1987.Back to top
babo
Wed Nov 04 2009, 04:25pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
trokit ketu
CELINE DION Pour que tu m'aimes encore

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Thu Nov 05 2009, 06:58pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Pierre Bachelet - Elle est d'ailleurs
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Thu Nov 05 2009, 07:03pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
SuperG, Miri,....
perle, nuk di a e keni parasysh

Pierre Bachelet - Emmanuelle
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Thu Nov 05 2009, 07:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Te mrekulushme babo.Sidomos Emmanuelle.Te Related Videos ke edhe kyt qe e kam pas vu ne mp3 Les mots bleus (Christophe) trokit ketu

[ Edited Thu Nov 05 2009, 07:35pm ]Back to top
babo
Mon Nov 16 2009, 05:24pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Hier Encore - Charles Aznavour
trokit ketu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Mon Nov 16 2009, 07:07pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Merci babo!Back to top
Al Bundy
Mon Nov 16 2009, 08:21pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Eve Angeli - Avant de partir trokit ketuBack to top
Al Bundy
Mon Nov 16 2009, 08:26pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Francis Cabrel - Je l' aime à mourir trokit ketuBack to top
babo
Mon Nov 16 2009, 08:35pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Miri74 ka shkruar:

Merci babo!pas du tout

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Thu Nov 19 2009, 02:17am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

Versioni origjinal shume i bukur eshte nga Mina ne 1972/
Ktu po e vej te kendume nga Dalida ne frengjisht,qe eshte versioni ma i perhapun mbas atij italisht trokit ketu

Mundeni me zbulu te Related Videos kange te tjera te Dalides, nje ikone e muzikes qe ka kendu ne frengjisht,italisht,arabisht,anglisht e gjermanisht....dhe qe ka pas nje fund tragjik ne 1987.
e din qe se kisha ndi kurr ne frengjisht???
u dashurovaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Nov 19 2009, 02:17am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
babo ka shkruar:

SuperG, Miri,....
perle, nuk di a e keni parasysh

Pierre Bachelet - Emmanuelle
trokit ketu
uu si mos me e pas parasysh ket. e pavdekshmeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu Nov 26 2009, 07:56pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kam tre propozime me ba ; Dy prej Helene Segara trokit ketu dhe trokit ketu plus Claude Barzotti trokit ketu
Ndofta ndonjena ka me ju pelqy.Back to top
Al Bundy
Wed Mar 17 2010, 06:51pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kujtoj nga Freni te kete shkru...

Fjala e pare e refrenit( fren) dhe teksti i kanges ma poshte perputhet ne pjesen ma te madhe me sa ka shkru Freni.

Po e vej ne kujtim te personit te mrekullueshem qe ishte.R.I.P

David Hallyday & Laura Smet (jane vella e moter) -On se fait peur trokit ketu


Back to top
Go to page  1 2 3 ... 17 18 19  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2536 sec, 0.0954 of that for queries. DB queries: 61. Memory Usage: 3,070kB